Sportowe Archiwum


Zagłosuj na stronę
Sportowe Archiwum



Mistrzostwa świata
2003

MISTRZOSTWA ŚWIATA (AMATORÓW)
Bangkok, 6-13 lipca 2003

Waga papierowa (do 48 kg)

Ćwierćfinały
Harry Tanamor (PHI) - Starhei Zhmarlik (BLR) 25-13
Karim Noaman (PAK) - Djevhum Abiyev (AZE) 19-15
Sergey Kazakov (RUS) - Suban Pannon (THA) 37-24
Zou Shiming (CHN) - Rudolf Dydi (SVK) 21-9

Półfinały
Sergey Kazakov (RUS) - Karim Nouman (PAK) 23:4
Zou Shiming (CHN) - Harry Tanamor (PHI) 21:13

Finał
Sergey Kazakov (Rosja) - Zou Shiming (Chiny) 23:19



Waga musza (48-51 kg)

Ćwierćfinały
Rustam Rahimov (GER) - Veli Mumin (MKD) 27-27 (95-79)
Alexandar Alexandrov (BUL) - Georgy Balakshin (RUS) 33-24
Somjit Jongjohor (THA) – Yudenis Gamboa (CUB) 23-22
Jerome Thomas (FRA) - Violito Payla (PHI) RSCO 3 runda

Półfinały
Jerome Thomas (FRA) - Alexandar Vladimirov (BUL) 31:19
Somjit Jongjohor (THA) - Rustam Rahimov (GER) 12:5

Finał
Somjit Jongjohor (Tajlandia) - Jerome Thomas (Francja) 24:17



Waga kogucia (51-54 kg)

Ćwierćfinały
Detelin Dalakliev (BUL) - Thongdang Klongjan (THA) 23-20
Agassi Mamedov (AZE) - Sokhib Usarov (TJK) 18-10
Bahodirjon Sultanov (UZB) - Han Sung-Moon (KOR) 37-19
Gennadi Kovaliov (RUS) - Khavazhi Khatsigov (BLR) 25-14

Półfinały
Gennady Kovalyov (RUS) - Bahodirjon Sultanov (UZB) 21:15
Agassi Mamedov (AZE) - Detelin Dalakliev (BUL) 21:15

Finał
Agassi Mamedov (Azerbejdżan) - Gennady Kovalyov (Rosja) 17:8



Waga piórkowa (54-57 kg)

Ćwierćfinały
Galib Jafarov (KAZ) - Sutthisak Samaksaman (THA) 29-18
Abdusaalom Khasanov (TJK) - Henrik Kertesz (HUN) 17-13
Vitlati Tajbert (GER) - Oleg Yefymovych (UKR) 35-19
Seok-Hwan Jo (KOR) - Alexey Tischenko (RUS) 40-18

Półfinały
Galib Jafarov (KAZ) - Seok-Hwan Jo (KOR) 32:17
Vitlati Tajbert (GER) - Abdusaalom Khasanov (TJK) 19:17

Finał
Galib Jafarov (Kazachstan) - Vitlati Tajbert (Niemcy) 43:35



Waga lekka (57-60 kg)

Ćwierćfinały
Mario Kindelan (CUB) - Jong-Sub Baik (KOR) 30-14
Gyula Kate (HUN) - Dilshod Mahmudov (UZB) 35-21
Pichai Sayotha (THA) - Erdone U. Munkh (MGL) 30-27
Martin Dressen (GER) - Husnu Kocabas (NED) 29-17

Półfinały
Mario Kindelan (CUB) - Gyula Kate (HUN) 24:12
Pichai Sayotha (THA) - Martin Dressen (GER) 40:26

Finał
Mario Kindelan (Kuba) - Pichai Sayotha (Tajlandia) 45:27



Waga lekkopółśrednia (60-64 kg)

Ćwierćfinały
Tofik Ahmenov (AZE) - Marcos Maidana (ARG) 36-28
Manas Boonjamnong (THA) - Dimitar Shtilianov (BUL) 19-11
Willy Blain (FRA) - Diogenes Luna (CUB) 47-29
Alexander Maletin (RUS) – Sergey Bykouski (BLR) RSCI 2 runda

Półfinały
Willy Blain (FRA) - Tofik Ahmenov (AZE) 25:13
Alexander Maletin (RUS) - Manas Boonjamnong (THA) 34:16

Finał
Willy Blain (Francja) - Alexander Maletin (Rosja) 32:13



Waga półśrednia (64-69 kg)

Ćwierćfinały
Andre Berto (USA) - Darren Barker (ENG) 24-22
Lorenzo Aragon (CUB) - Manon Boonjamnong (THA) RSCO 2 runda
Ruslan Khairov (AZE) - Andrey Mishin (RUS) 18-11
Sherzod Husanov (UZB) - Bakhtiyar Artayev (KAZ) 18-14

Półfinały
Sherzod Husanov (UZB) - Ruslan Khairov (AZE) 29:6
Lorenzo Aragon (CUB) - Andre Berto (USA) 25:15

Finał
Lorenzo Aragon (Kuba) - Sherzod Husanov (Uzbekistan) 17:9



Waga średnia (69-75 kg)

Ćwierćfinały
Oleg Mashkin (UKR) - Ramadan Anwar Yasser (EGY) 22-20
Nikola Sjiekloca (YUG) - Abdelhani Kinzi (ALG) 24-5
Gennadiy Golovkin (KAZ) - Lucian Bute (ROM) KO 4 runda
Yordanis Despaigne (CUB) - Utkirbek Haydarov (UZB) 33-13

Półfinały
Oleg Mashkin (UKR) - Nikola Sjiekloca (YUG) 21:18
Gennadiy Golovkin (KAZ) - Yordanis Despaigne (CUB) 29:26

Finał
Gennady Golovkin (Kazachstan) - Oleg Mashkin (Ukraina) RSCI 2 runda (10:6)



Waga półciężka (75-81 kg)

Ćwierćfinały
Magomed Aripgadzhiev (BLR) - Yohanson Martinez (CUB) 16-13
Aleksy Kuziemski (POL) - Andriy Fedchuk (UKR) 10-10
Rudolf Kraj (CZE) - Ahmed Ismail Mohamed Ismail El-Shamy (EGY)
Evgeny Makarenko (RUS) - Kennet Egan (IRL)

Półfinały
Magomed Aripgadzhiev (BLR) - Aleksy Kuziemski (POL) 16:14
Yevgeniy Makarenko (RUS) - Rudolf Kraj (CZE) 23:19

Finał
Yevgeniy Makarenko (Rosja) - Magomed Aripgadzhiev (Białoruś) 29:11



Waga ciężka (81-91 kg)

Ćwierćfinały
Viktor Zuyev (BLR) - Erbol Babayev (KAZ) RSCI 3 runda
Alexander Alexseev (RUS) - Riteuieues Raitis (LAT) W/O
Steffen Kretschmann (GER) - Sergey Mihayilov (UZB) 35-30
Odlanier Solis (CUB) - Milorad Gajovic (YUG) 20-17

Półfinały
Alexander Alexeev (RUS) - Steffen Kretschmann (GER) 35:15 RSCO 3 runda
Odlanier Solis (CUB) - Viktor Zuyev (BLR) W/O

Finał
Odlanier Solis (Kuba) - Alexander Alexeev (Rosja) 18:15



Waga superciężka (powyżej 91 kg)

Ćwierćfinały
Alexander Povetkin (RUS) - Grzegorz Kietsa (POL) 20-9
Rustam Saidov (UZB) - Marius Marcu (ROM) AB 2 runda
Pedro Carrion (CUB) - Oleg Kryzhanovsky (BLR) RSCO 2 runda
Sebastian Köber (GER) - Jaroslavas Jaksto (LTU)

Półfinały
Alexander Povetkin (RUS) - Rustam Saidov (UZB) 30:10
Pedro Carrion (CUB) – Sebastian Kober (GER) 26:18

Finał
Alexander Povetkin (Rosja) - Pedro Carrion (Kuba) 29:27



KLASYFIKACJA MEDALOWA

1. ROSJA (3 złote, 3 srebrne i 0 brązowych medali)
2. Kuba (3-1-1)
3. Kazachstan (2-0-0)
4. Tajlandia (1-1-1)
5. Francja (1-1-0)
6. Azerbejdżan (1-0-2)
7. Niemcy (0-1-4)
8. Uzbekistan (0-1-2)
9. Białoruś (0-1-1)
10. Chiny (0-1-0); Ukraina (0-1-0)

Back To Top