Sportowe Archiwum


Zagłosuj na stronę
Sportowe Archiwum



IAAF Golden League 1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000
2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005

IAAF Golden League

IAAF Golden League 2001:  17.08 - Zurych


IAAF GOLDEN LEAGUE 2001
WELTKLASSE Zürich
17.08.2001 - Zurych (Szwajcaria)

WYNIKI - KOBIETY

Marion Jones (USA) - 100 m 100 M bieg 1  (wiatr -1.0 m/s)
1. Marion Jones USA 10.94; 2. Chandra Sturrup BAH 10.99; 3. Ekateríni Thánou GRE 11.08; 4. Zhanna Pintusevich-Block UKR 11.16; 5. Chryste Gaines USA 11.18; 6. Mercy Nku NGR 11.20; 7. Debbie Ferguson BAH 11.27; 8. Kelli White USA 11.37

100 M bieg 2  (wiatr +1.1 m/s)
1. Endurance Ojokolo NGR 11.06; 2. Mary Onyali-Omagbemi NGR 11.26; 3. LaTasha Jenkins USA 11.33; 4. Inger Miller USA 11.37; 5. Beverly McDonald JAM 11.40; 6. Mireille Donders SUI 11.54; 7. Myriam Léonie Mani CMR 11.64; 8. Gaby Rockmeier GER 11.75

800 M
1. Maria de Lourdes Mutola MOZ 1:56.85; 2. Kelly Holmes GBR 1:57.88; 3. Stephanie Graf AUT 1:57.98; 4. Faith Macharia KEN 1:59.09; 5. Ivonne Teichmann GER 1:59.14; 6. Natalya Tsyganova RUS 1:59.26; 7. Zulia Calatayud CUB 1:59.33; 8. Jolanda Ceplak SLO 1:59.90; 9. Anita Brägger SUI 2:01.68; Simona Ionescu ROM dnf; Letitia Vriesde SUR dnf

1500 M
1. Violeta Szekely ROM 3:59.94; 2. Natalya Gorelova RUS 4:00.53; 3. Carla Sacramento POR 4:00.94; 4. Kathleen Friedrich GER 4:05.10; 5. Lidia Chojecka POL 4:05.16; 6. Daniela Yordanova BUL 4:05.29; 7. Jacinta Muraguri KEN 4:05.39; 8. Yuliya Kosenkova RUS 4:05.44; 9. Sarah Schwald USA 4:05.57; 10. Sabina Fischer SUI 4:13.43; 11. Veerle Dejaeghere BEL 4:13.72; 12. Anita Weyermann SUI 4:22.45; Irina Mistyukevich RUS dnf; Naomi Mugo KEN dnf

3000 M
1. Olga Yegorova RUS 8:23.26; 2. Gabriela Szabo ROM 8:24.19; 3. Berhane Adere ETH 8:25.62; 4. Gete Wami ETH 8:27.62; 5. Paula Radcliffe GBR 8:28.07; 6. Edith Masai KEN 8:31.76; 7. Irina Mikitenko GER 8:32.89; 8. Asmae Leghzaoui MAR 8:39.14; 9. Tatyana Tomashova RUS 8:43.13; 10. Susan Chepkemei KEN 8:52.53; 11. Ebru Kavaklioglu TUR 8:58.20; Olga Komyagina RUS dnf; Alesya Turova BLR dnf

100 M PŁ  (wiatr -1.2 m/s)
1. Gail Devers USA 12.53; 2. Anjanette Kirkland USA 12.64; 3. Jenny Adams USA 12.78; 4. Glory Alozie ESP 12.87; 5. Dionne Rose-Henley JAM 12.98; 6. Linda Ferga FRA 12.99; 7. Vonette Dixon JAM 13.10; 8. Olga Shishigina KAZ 13.20

400 M PŁ
1. Nezha Bidouane MAR 53.98; 2. Tetyana Tereshchuk-Antipova UKR 54.38; 3. Tonja Buford-Bailey USA 54.45; 4. Debbie-Ann Parris JAM 54.55; 5. Yuliya Nosova RUS 54.64; 6. Ionela Tirlea ROM 55.07; 7. Sandra Glover USA 55.09; 8. Daimí Pernía CUB 55.63

SKOK WZWYŻ
1. Hestrie Cloete RSA 2.01; 2. Vita Palamar UKR 1.99; 3. Kajsa Bergqvist SWE 1.97; 4. Amy Acuff USA 1.97; 5. Inha Babakova UKR 1.97; 6. Venelina Veneva BUL 1.94; 7. Blanka Vlašic CRO 1.91; 8. Monica Iagar-Dinescu ROM 1.91; 9. Dóra Györffy HUN 1.88; 10. Yelena Yelesina RUS 1.85; 11. Yelena Gulyayeva RUS 1.80

W DAL
1. Eunice Barber FRA 6.97; 2. Fiona May ITA 6.77; 3. Tatyana Kotova RUS 6.71; 4. Niurka Montalvo ESP 6.63; 5. Tünde Vaszi HUN 6.59; 6. Maurren Higa Maggi BRA 6.56; 7. Valentina Gotovska LAT 6.34; 8. Heike Drechsler GER 6.20

WYNIKI - MĘŻCZYŹNI

Tim Montgomery (USA) - 100 m 100 M  (wiatr +0.2 m/s)
1. Tim Montgomery USA 9.90; 2. Dwain Chambers GBR 10.09; 3. Abdul Aziz Zakari GHA 10.15; 4. Troy Douglas NED 10.19; 5. Kim Collins SKN 10.20; 6. Matthew Shirvington AUS 10.21; 7. Nobuharu Asahara JPN 10.27; 8. Uchenna Emedolu NGR 10.28

200 M  (wiatr -1.1 m/s)
1. Bernard Williams USA 20.19; 2. Christian Malcolm GBR 20.24; 3. Konstadínos Kedéris GRE 20.28; 4. Shawn Crawford USA 20.30; 5. Christopher Williams JAM 20.37; 6. Kevin Little USA 20.44; 7. Stéphane Buckland MRI 20.63; 8. Frank Fredericks NAM 20.65

800 M
1. André Bucher SUI 1:42.55; 2. Jean-Patrick Nduwimana BDI 1:42.81; 3. Wilfred Bungei KEN 1:42.96; 4. William Yiampoy KEN 1:43.00; 5. Paweł Czapiewski POL 1:43.22 NR; 6. Yuriy Borzakovskiy RUS 1:43.30; 7. Mbulaeni Mulaudzi RSA 1:44.01; 8. Nils Schumann GER 1:44.32

1500 M bieg 1
1. Hicham El Guerrouj MAR 3:29.06; 2. Bernard Lagat KEN 3:30.61; 3. Enock Koech KEN 3:31.28; 4. Laban Rotich KEN 3:31.38; 5. William Chirchir KEN 3:31.57; 6. Benjamin Kipkurui KEN 3:32.98; 7. Reyes Estévez ESP 3:33.42; 8. Vyacheslav Shabunin RUS 3:33.61; 9. John Mayock GBR 3:34.80; 10. Hudson Santos de Souza BRA 3:35.32; 11. Sammy Mutai KEN 3:39.43; 12. Noah Ngeny KEN 3:42.80; Graham Hood CAN dnf; David Lelei KEN dnf; Rui Silva POR dnf

1500 M bieg 2
1. Kevin Sullivan CAN 3:33.93; 2. Benson Koech KEN 3:34.12; 3. Nadir Bosch FRA 3:34.35; 4. Anthony Whiteman GBR 3:34.88; 5. Shadrack Korir KEN 3:35.20; 6. Richard Geemi KEN 3:35.21; 7. Bryan Berryhill USA 3:35.48; 8. Mark Carroll IRL 3:37.14; 9. Peter Philipp SUI 3:37.57; 10. Daniel Zegeye ETH 3:38.25; 11. Fouad Chouki FRA 3:39.76; Peter Biwott KEN dnf; Philip Kibitok KEN dnf

5000 M
1. Richard Limo KEN 12:56.72; 2. Mark Bett KEN 12:58.72; 3. Hailu Mekonnen ETH 13:00.69; 4. Paul Bitok KEN 13:00.98; 5. Abiyote Abate ETH 13:01.08; 6. Million Wolde ETH 13:02.26; 7. John Kibowen KEN 13:02.97; 8. Sammy Kipketer KEN 13:03.88; 9. Ismael Sghyr FRA 13:04.46; 10. Benjamin Maiyo KEN 13:06.04; 11. Luke Kipkosgei KEN 13:07.70; 12. Benjamin Limo KEN 13:15.70; 13. Albert Chepkurui KEN 13:18.71; 14. Adam Goucher USA 13:22.29; 15. Daniel Komen KEN 13:28.11; Martin Keino KEN dnf; William Tanui KEN dnf

110 M PŁ  (wiatr 0.0 m/s)
1. Allen Johnson USA 13.18; 2. Dawane Wallace USA 13.22; 3. Terrence Trammell USA 13.23; 4. Larry Wade USA 13.24; 5. Yuniel Hernández CUB 13.34; 6. Dudley Dorival HAI 13.39; 7. Shaun Bownes RSA 13.42; 8-9. Mark Crear USA 13.46; Colin Jackson GBR 13.46

400 M PŁ bieg 1
1. Felix Sánchez DOM 47.38; 2. Angelo Taylor USA 48.21; 3. Fabrizio Mori ITA 48.52; 4. Dai Tamesue JPN 48.86; 5. Hadi Soua'an Al-Somaily KSA 49.09; 6. Christopher Rawlinson GBR 49.86; 7. Marcel Schelbert SUI 50.09; Paweł Januszewski POL dnf

400 M PŁ bieg 2
1. Boris Gorban RUS 48.58; 2. Marek Plawgo POL 48.69; 3. Ian Weakley JAM 49.08; 4. Jirí Muzik CZE 49.09; 5. Ruslan Mashchenko RUS 49.13; 6. Llewellyn Herbert RSA 49.25; 7. Laurent Ottoz ITA 49.41; 8. Olivier Jean-Théodore FRA 49.42

3000 M Z PRZESZK.
1. Brahim Boulami MAR 7:58.50; 2. Reuben Kosgei KEN 8:03.22; 3. Kipkirui Misoi KEN 8:04.47; 4. Bernard Barmasai KEN 8:05.00; 5. Raymond Yator KEN 8:09.94; 6. John Kosgei KEN 8:12.11; 7. Bouabdallah Tahri FRA 8:12.37; 8. Ali Ezzine MAR 8:12.96; 9. Khamis Abdullah Saifeldin QAT 8:18.86; 10. Ralf Assmus GER 8:19.32; 11. Tim Broe USA 8:24.24; 12. Wilson Boit Kipketer KEN 8:27.04; John Langat KEN dnf; Julius Nyamu KEN dnf

SKOK O TYCZCE
1. Jeff Hartwig USA 5.85; 2. Michael Stolle GER 5.80; 3. Viktor Chistiakov AUS 5.80; 4. Tim Lobinger GER 5.80; 5-6. Nick Hysong USA 5.70; Štepán Janacek CZE 5.70; 7. Aleksandr Averbukh ISR 5.70; 8. Timothy Mack USA 5.70; 9. Lars Börgeling GER 5.60; 10. Danny Ecker GER 5.60; 11-12. Richard Spiegelburg GER 5.50; Christian Tamminga NED 5.50

SKOK W DAL
1. Kevin Dilworth USA 8.16; 2. James Beckford JAM 8.14; 3. Savante Stringfellow USA 8.13; 4. Iván Pedroso CUB 8.07; 5. Kareem Streete-Thompson CAY 8.05; 6. Grzegorz Marciniszyn POL 7.83; 7. Carlos Calado POR 7.79; 8. Younés Moudrik MAR 7.48

RZUT DYSKIEM
1. Virgilijus Alekna LTU 69.95; 2. Vasiliy Kaptyukh BLR 67.48; 3. Frantz Kruger RSA 66.94; 4. Dmitriy Shevchenko RUS 66.51; 5. Lars Riedel GER 66.14; 6. Adam Setliff USA 65.16; 7. Jason Tunks CAN 63.96; 8. Aleksander Tammert EST 63.78; 9. Michael Möllenbeck GER 63.06; 10. Róbert Fazekas HUN 62.95; 11. Zoltán Kövágó HUN 61.86

RZUT OSZCZEPEM
1. Raymond Hecht GER 88.88; 2. Jan Zelezný CZE 87.62; 3. Boris Henry GER 85.90; 4. Sergey Makarov RUS 85.73; 5. Aki Parviainen FIN 82.33; 6. Peter Blank GER 82.14; 7. Steve Backley GBR 81.95; 8. Pil Arne Fagernes NOR 78.48; Breaux Greer USA nm



Back To Top