Sportowe Archiwum


Zag³osuj na stronê
Sportowe Archiwum



IAAF Golden League 1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000
2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005

IAAF Golden League

IAAF Golden League 2002:  28.06 - Oslo,  5.07 - Paris St. Denis,  12.07 - Rzym



IAAF GOLDEN LEAGUE 2002
EXXON MOBIL BISLETT GAMES
28.06.2002 - Oslo (Norwegia)

WYNIKI - KOBIETY

100 M  (wiatr -1.0 m/s)
1. Marion Jones USA 10.96; 2. Tayna Lawrence JAM 11.13; 3. Chryste Gaines USA 11.20; 4. Chandra Sturrup BAH 11.29; 5. Kim Gevaert BEL 11.40; Kelli White USA dq

400 M
1. Ana Guevara MEX 50.45; 2. Lorraine Fenton JAM 50.83; 3. LaTasha Colander USA 51.66; 4. Michelle Collins USA 51.85; 5. Heide Seyerling RSA 52.22; 6. Natalya Antyukh RUS 52.65

800 M
1. Zulia Calatayud CUB 2:00.26; 2. Tamsyn Lewis AUS 2:00.85; 3. Agnes Samaria NAM 2:01.23; 4. Oksana Zbrozhek RUS 2:01.79; 5. Heidi Jensen DEN 2:02.77; 6. Kristin Roset NOR 2:03.83; 7. Camilla Nyqvist SWE 2:04.11; 8. Johanna Risku FIN 2:04.85

1500 M
1. Maria Cioncan ROM 4:03.55; 2. Elena Iagar ROM 4:03.63; 3. Yelena Zadorozhnaya RUS 4:04.09; 4. Alesya Turova BLR 4:04.36; 5. Judit Varga HUN 4:04.86; 6. Nicole Teter USA 4:04.89; 7. Nuria Fernández ESP 4:06.27; 8. Lidia Chojecka POL 4:06.76; 9. Yuliya Kosenkova RUS 4:07.12; 10. Olga Nelyubova RUS 4:09.13; 11. Sarah Schwald USA 4:09.32; 12. Mardrea Hyman JAM 4:10.48; 13. Hayley Tullett GBR 4:10.63; 14. Adoración García ESP 4:14.90; 15. Sonja Roman SLO 4:18.29

5000 M
1. Gabriela Szabo ROM 14:46.86; 2. Berhane Adere ETH 14:46.99; 3. Tatyana Tomashova RUS 14:47.85; 4. Edith Masai KEN 14:48.14; 5. Olga Yegorova RUS 14:48.29; 6. Asmae Leghzaoui MAR 14:55.10; 7. Susan Chepkemei KEN 15:00.05; 8. Joanne Pavey GBR 15:06.34; 9. Jelena Prokopcuka LAT 15:08.28; 10. Leah Malot KEN 15:15.67; 11. Ayelech Worku ETH 15:16.33; 12. Werknesh Kidane ETH 15:16.97; 13. Gunhild Haugen NOR 15:30.92; 14. Tegla Loroupe KEN 15:32.20; 15. Maria McCambridge IRL 15:50.47; 16. María Luisa Larraga ESP 15:50.87

100 M P£ bieg 1  (wiatr -1.2 m/s)
1. Gail Devers USA 12.53; 2. Brigitte Foster JAM 12.79; 3. Glory Alozie ESP 12.85; 4. Anjanette Kirkland USA 13.02; 5. Linda Ferga-Khodadin FRA 13.22; 6. Miesha McKelvy-Jones USA 13.37

100 M P£ bieg 2  (wiatr +0.1 m/s)
1. Olena Krasovska UKR 12.92; 2. Melissa Morrison-Howard USA 12.94; 3. Donica Merriman USA 13.04; 4. Lacena Golding-Clarke JAM 13.05; 5. Susanna Kallur SWE 13.58

RZUT OSZCZEPEM
1. Osleidys Menéndez CUB 63.51; 2. Tatyana Shikolenko RUS 62.98; 3. Yekaterina Ivakina RUS 61.40; 4. Steffi Nerius GER 60.39; 5. Mikaela Ingberg FIN 59.91; 6. Paula Huhtaniemi FIN 58.78; 7. Sarah Walter FRA 58.61; 8. Tanja Damaske GER 57.65

WYNIKI - MʯCZYNI

100 M bieg 1  (wiatr -0.1 m/s)
1. Dwain Chambers GBR 10.05; 2. Maurice Greene USA 10.06; 3. Tim Montgomery USA 10.10; 4. Jon Drummond USA 10.21; 5. Bernard Williams USA 10.29; 6. Ato Boldon TRI 10.33

100 M bieg 2  (wiatr -1.4 m/s)
1. Francis Obikwelu POR 10.20; 2. Deji Aliu NGR 10.34; 3. Morne Nagel RSA 10.44; 4. John Ertzgard NOR 10.54; 5. Joshua J. Johnson USA 10.56

400 M
1. Leonard Byrd USA 45.75; 2. Antonio Pettigrew USA 45.78; 3. Fawzi Al-Shammari KUW 46.13; 4. Jerome Young USA 46.83; 5. Jimisola Laursen SWE 46.92; 6. Quincy Douglas NOR 47.98

1 MILA
1. Hicham El Guerrouj MAR 3:50.12; 2. Laban Rotich KEN 3:51.99; 3. Abdelkader Hachlaf MAR 3:52.42; 4. David Kiplak KEN 3:52.45; 5. Craig Mottram AUS 3:52.90; 6. Anthony Whiteman GBR 3:53.21; 7. Rui Silva POR 3:53.64; 8. Cornelius Chirchir KEN 3:54.17; 9. Michael Too KEN 3:54.60; 10. Hudson de Souza BRA 3:55.13; 11. Noah Ngeny KEN 3:57.39; 12. Berhanu Alemu ETH 3:58.95

5000 M
1. Benjamin Limo KEN 12:57.50; 2. Sammy Kipketer KEN 12:57.90; 3. John Kibowen KEN 12:58.61; 4. Paul Bitok KEN 12:58.94; 5. Mark Bett KEN 13:00.38; 6. Salah Hissou MAR 13:01.10; 7. Benjamin Maiyo KEN 13:02.95; 8. Assefa Mezgebu ETH 13:04.15; 9. Abderrahim Goumri MAR 13:06.38; 10. William Kirui KEN 13:18.06; 11. Ismaïl Sghyr FRA 13:19.52; 12. Roberto García ESP 13:20.00; 13. Alberto García ESP 13:22.77; 14. José Ríos ESP 13:25.85; 15. Dejene Birhanu ETH 13:26.74; 16. Abiyote Abate ETH 13:32.28; 17. Felix Limo KEN 13:34.44; 18. Enrique Molina ESP 13:34.60

400 M P£
1. Felix Sánchez DOM 48.91; 2. Hadi Soua'an Al-Somaily KSA 49.06; 3. Joey Woody USA 49.13; 4. Marek Plawgo POL 49.27; 5. Pawe³ Januszewski POL 49.67

SKOK WZWY¯
1. TomᚠJanku CZE 2.28; 2. Stefan Holm SWE 2.28; 3. Tora Harris USA 2.24; 4. Pyotr Brayko RUS 2.24; 5. Gennadiy Moroz BLR 2.20; 6. Andrey Chubsa BLR 2.20; 7. Yaroslav Rybakov RUS 2.20

SKOK O TYCZCE
1. Timothy Mack USA 5.70; 2. Jeff Hartwig USA 5.70; 3. Vasiliy Gorshkov RUS 5.55; 4-5. Lars Börgeling GER 5.55; Tim Lobinger GER 5.55; 6. Toby Stevenson USA 5.40

TRÓJSKOK
1. Jonathan Edwards GBR 17.51; 2. Christian Olsson SWE 17.47; 3. Walter Davis USA 17.05; 4. Timothy Rusan USA 16.98; 5. Rostislav Dimitrov BUL 16.78; 6. Jadel Gregório BRA 16.71; 7. Yoelbi Quesada CUB 16.69; 8. Leevan Sands BAH 16.66; 9. Igor Spasovkhodskiy RUS 16.42; 10. Konstadínos Zalaggítis GRE 16.30

RZUT OSZCZEPEM
1. Boris Henry GER 85.42; 2. Dariusz Trafas POL 85.16; 3. Alexandr Ivanov RUS 84.98; 4. Andrus Värnik EST 84.49; 5. Andreas Thorkildsen NOR 82.79; 6. Raymond Hecht GER 80.90



IAAF GOLDEN LEAGUE 2002
MEETING GAZ DE FRANCE Paris Saint-Denis
5.07.2002 - Pary¿ (Francja)

WYNIKI - KOBIETY

100 M  (wiatr +0.1 m/s)
1. Marion Jones USA 10.89; 2. Tayna Lawrence JAM 11.04; 3. Chryste Gaines USA 11.06; 4. Muriel Hurtis FRA 11.15; 5. Debbie Ferguson BAH 11.24; 6. Chandra Sturrup BAH 11.32; 7. Mercy Nku NGR 11.33; 8. Kim Gevaert BEL 11.34

200 M  (wiatr 0 m/s)
1. Muriel Hurtis FRA 22.74; 2. Juliet Campbell JAM 23.09; 3. Sylviane Félix FRA 23.11; 4. Savatheda Fynes BAH 23.43; 5. Nora Ivanova TUR 23.47; 6. Fabe Dia FRA 23.62

400 M
1. Ana Guevara MEX 50.00; 2. Lorraine Fenton JAM 50.47; 3. Olesya Zykina RUS 50.67; 4. Jearl Miles Clark USA 50.76; 5. Kaltouma Nadjina CHA 51.49; 6. Antonina Yefremova UKR 51.77; 7. Francine Landre FRA 51.85; 8. Heide Seyerling RSA 52.53

1500 M
1. Nicole Teter USA 4:05.52; 2. Maria Cioncan ROM 4:05.64; 3. Kelly Holmes GBR 4:06.15; 4. Hasna Benhassi MAR 4:06.46; 5. Yelena Zadorozhnaya RUS 4:06.76; 6. Judit Varga HUN 4:07.23; 7. Jackline Maranga KEN 4:07.56; 8. Yuliya Kosenkova RUS 4:07.71; 9. Marla Runyan USA 4:07.86; 10. Iryna Lishchynska UKR 4:08.62; 11. Olga Komyagina RUS 4:10.13; 12. Maria Martins FRA 4:10.86; 13. Violeta Szekely ROM 4:10.94; 14. Natalya Gorelova RUS 4:13.27; 15. Zoya Kaznovska UKR 4:18.58

3000 M
1. Gabriela Szabo ROM 8:31.88; 2. Berhane Adere ETH 8:32.31; 3. Edith Masai KEN 8:33.94; 4. Tatyana Tomashova RUS 8:35.82; 5. Alesya Turova BLR 8:43.20; 6. Leah Malot KEN 8:44.07; 7. Kayoko Fukushi JPN 8:44.40; 8. Zhor El Kamch MAR 8:48.75; 9. Ayelech Worku ETH 8:56.21; 10. Seloua Ouaziz MAR 8:56.45; 11. Sarah Schwald USA 8:56.49; 12. Merima Denboba ETH 8:59.82

100 M P£  (wiatr 0 m/s)
1. Gail Devers USA 12.56; 2. Anjanette Kirkland USA 12.63; 3. Brigitte Foster JAM 12.68; 4. Miesha McKelvy-Jones USA 12.70; 5. Lacena Golding-Clarke JAM 12.83; 6. Olena Krasovska UKR 12.90; 7. Patricia Girard FRA 12.94; 8. Linda Ferga-Khodadin FRA 12.96; 9. Jenny Adams USA 12.97

400 M P£
1. Jana Pittman AUS 54.58; 2. Deon Hemmings JAM 54.64; 3. Sandra Glover USA 54.94; 4. Daimí Pernía CUB 55.24; 5. Debbie-Ann Parris JAM 55.40; 6. Natalya Torshina-Alimzhanova KAZ 55.52; 7. Sylvanie Morandais FRA 58.81

SKOK WZWY¯
1. Kajsa Bergqvist SWE 1.97; 2-3. Hestrie Cloete RSA 1.95; Marina Kuptsova RUS 1.95; 4. Blanka Vlašic CRO 1.93; 5. Amy Acuff USA 1.93; 6-7. Tatyana Efimenko KGZ 1.90; Olga Kaliturina RUS 1.90; 8-9. Viktoriya Palamar UKR 1.90; Viktoriya Seryogina RUS 1.90; 10. Yelena Slesarenko RUS 1.87; 11-12. Inha Babakova UKR 1.84; Lucie Finez FRA 1.84

RZUT OSZCZEPEM
1. Tatyana Shikolenko RUS 64.59; 2. Osleidys Menéndez CUB 64.29; 3. Felicia Tilea-Moldovan ROM 62.31; 4. Nikolett Szabó HUN 61.93; 5. Yekaterina Ivakina RUS 57.86; 6. Laverne Eve BAH 57.61; 7. Noraida Bicet CUB 57.32; 8. Valeriya Zabruskova RUS 55.68

WYNIKI - MʯCZYNI

100 M  (wiatr +0.4 m/s)
1. Maurice Greene USA 9.99; 2. Bernard Williams USA 10.03; 3. Mark Lewis-Francis GBR 10.04; 4. Tim Montgomery USA 10.08; 5. Francis Obikwelu POR 10.12; 6. Jon Drummond USA 10.21; 7. Deji Aliu NGR 10.21; 8. Nobuharu Asahara JPN 10.26; 9. Issa-Aimé Nthépé FRA 10.30

800 M
1. David Krummenacker USA 1:44.83; 2. Nicholas Wachira KEN 1:45.49; 3. Joseph Mutua KEN 1:45.54; 4. Nicolas Aïssat FRA 1:45.54; 5. Djabir Saïd-Guerni ALG 1:45.60; 6. Mbulaeni Mulaudzi RSA 1:45.67; 7. Noah Ngeny KEN 1:45.94; 8. Hezekiél Sepeng RSA 1:46.48; 9. William Yiampoy KEN 1:46.58; 10. Florent Lacasse FRA 1:46.67

1500 M
1. Hicham El Guerrouj MAR 3:29.96; 2. Bernard Lagat KEN 3:31.59; 3. Mehdi Baala FRA 3:33.55; 4. William Chirchir KEN 3:33.62; 5. Rui Silva POR 3:35.52; 6. Driss Maazouzi FRA 3:35.71; 7. Laban Rotich KEN 3:35.87; 8. Fouad Chouki FRA 3:36.37; 9. David Kiplak KEN 3:36.42; 10. Vyacheslav Shabunin RUS 3:36.60; 11. Seneca Lassiter USA 3:36.73; 12. Benjamin Kipkurui KEN 3:37.17; 13. Abdelkader Hachlaf MAR 3:38.12; 14. Aléxis Abraham FRA 3:39.50; 15. Craig Mottram AUS 3:41.27

5000 M
1. Benjamin Limo KEN 13:02.34; 2. Abderrahim Goumri MAR 13:03.17; 3. Mohammed Amyn MAR 13:03.80; 4. Abraham Chebii KEN 13:05.08; 5. Salah Hissou MAR 13:05.58; 6. Mark Bett KEN 13:08.76; 7. Luke Kipkosgei KEN 13:10.72; 8. El Hassan Lahssini FRA 13:12.37; 9. Assefa Mezgebu ETH 13:14.43; 10. Abdullah Ahmad Hassan KEN 13:16.82; 11. Benjamin Maiyo KEN 13:22.79; 12. Rachid Chékhémani FRA 13:27.08; 13. Mustapha Essaïd FRA 13:27.38; 14. Abdellah Béhar FRA 13:29.23; 15. Abiyote Abate ETH 13:35.39

110 M P£  (wiatr 0 m/s)
1. Anier García CUB 13.14; 2. Terrence Trammell USA 13.28; 3. Yoel Hernández CUB 13.42; 4. Colin Jackson GBR 13.44; 5. Stanislavs Olijars LAT 13.47; 6. Andrea Giaconi ITA 13.47; 7. Allen Johnson USA 13.72; 8. Dudley Dorival HAI 13.77; 9. Cédric Lavanne FRA 13.80

400 M P£
1. Felix Sánchez DOM 47.91; 2. Christopher Rawlinson GBR 48.26; 3. Stéphane Diagana FRA 48.28; 4. Fabrizio Mori ITA 48.49; 5. James Carter USA 48.54; 6. Dai Tamesue JPN 48.88; 7. Angelo Taylor USA 49.28; 8. Alwyn Myburgh RSA 49.49

3000 M Z PRZESZK.
1. Ezekiel Kemboi KEN 8:10.11; 2. Bouabdallah Tahri FRA 8:10.83; 3. John Kosgei KEN 8:11.09; 4. Paul Kipsiele Koech KEN 8:11.77; 5. Reuben Kosgei KEN 8:12.13; 6. Julius Nyamu KEN 8:14.06; 7. Kipkirui Misoi KEN 8:14.63; 8. Thomas Kiplitany KEN 8:17.02; 9. Vincent Le Dauphin FRA 8:19.14; 10. Tim Broe USA 8:22.00; 11. Stéphane Desaulty FRA 8:31.17; 12. Irba Lakhal FRA 8:34.99

SKOK O TYCZCE
1. Romain Mesnil FRA 5.65; 2. Aleksandr Averbukh ISR 5.55; 3. Nick Hysong USA 5.55; 4. Timothy Mack USA 5.55; 5-6. Vasiliy Gorshkov RUS 5.40; Tye Harvey USA 5.40; Viktor Chistiakov AUS 5.40

TRÓJSKOK
1. Jonathan Edwards GBR 17.75; 2. Christian Olsson SWE 17.60; 3. Alexander Martínez CUB 17.32; 4. Leevan Sands BAH 17.07; 5. Jadel Gregório BRA 16.94; 6. Yoandri Betanzos CUB 16.92; 7. Timothy Rusan USA 16.69; 8. Rostislav Dimitrov BUL 16.55; 9. Yoelbi Quesada CUB 16.55; 10. Walter Davis USA 16.49; 11. Karl Taillepierre FRA 16.45; 12. Phillips Idowu GBR 16.42



IAAF GOLDEN LEAGUE 2002
GOLDEN GALA
12.07.2002 - Rzym (W³ochy)

WYNIKI - KOBIETY

100 M bieg 1  (wiatr +0.7 m/s)
1. Marion Jones USA 10.89; 2. Tayna Lawrence JAM 11.02; 3. Chryste Gaines USA 11.11; 4. Chandra Sturrup BAH 11.19; 5. Torri Edwards USA 11.20; 6. Debbie Ferguson BAH 11.22; 7. Manuela Levorato ITA 11.26; 8. Savatheda Fynes BAH 11.27

100 M bieg 2  (wiatr +0.2 m/s)
1. Kim Gevaert BEL 11.27; 2. Angela Williams USA 11.28; 3. Beverly McDonald JAM 11.36; 4. Lauren Hewitt AUS 11.45; 5. Olena Pastushenko UKR 11.46; 6. Alenka Bikar SLO 11.51; 7. Daniela Graglia ITA 11.69; 8. Manuela Grillo ITA 11.88

Ana Guevara (Meksyk) - 400 m kobiet 400 M
1. Ana Guevara MEX 49.51; 2. Lorraine Fenton JAM 49.82; 3. Kaltouma Nadjina CHA 51.00; 4. Monique Hennagan USA 51.04; 5. Michelle Collins USA 51.21; 6. Olabisi Afolabi NGR 51.94; 7. Danielle Perpoli ITA 52.06; 8. Amy Mbacke Thiam SEN 52.23; 9. LaTasha Colander USA 52.28

1500 M
1. Maria de Lurdes Mutola MOZ 4:01.50; 2. Alesya Turova BLR 4:01.70; 3. Kelly Holmes GBR 4:01.91; 4. Regina Jacobs USA 4:02.51; 5. Natalia Rodríguez ESP 4:02.84; 6. Marla Runyan USA 4:02.95; 7. Maria Cioncan ROM 4:03.15; 8. Olga Nelyubova RUS 4:03.69; 9. Nuria Fernández ESP 4:03.99; 10. Nicole Teter USA 4:04.19; 11. Iris Fuentes-Pila ESP 4:04.25; 12. Carla Sacramento POR 4:04.62; 13. Adoración García ESP 4:04.64; 14. Judit Varga HUN 4:04.76; 15. Veerle Dejaeghere BEL 4:05.05; 16. Naomi Mugo KEN 4:05.52; 17. Elena Iagar ROM 4:06.36; 18. Hasna Benhassi MAR 4:08.10; 19. Violeta Szekely ROM 4:08.69; 20. Sonja Roman SLO 4:12.66

5000 M
1. Edith Masai KEN 14:53.77; 2. Berhane Adere ETH 14:54.46; 3. Gabriela Szabo ROM 14:55.48; 4. Leah Malot KEN 15:00.88; 5. Zhor El Kamch MAR 15:01.34; 6. Isabella Ochichi KEN 15:01.42; 7. Kayoko Fukushi JPN 15:02.08; 8. Werknesh Kidane ETH 15:03.05; 9. Tegla Loroupe KEN 15:04.48; 10. Susan Chepkemei KEN 15:06.96; 11. Joanne Pavey GBR 15:09.99; 12. Marta Domínguez ESP 15:10.67; 13. Olga Yegorova RUS 15:15.98; 14. Restituta Joseph TAN 15:17.32; 15. Jepkorir Aiyabei KEN 15:18.90; 16. Fernanda Ribeiro POR 15:22.49; 17. Benita Johnson AUS 15:25.16; 18. Cheri Kenah USA 15:33.06; 19. Jennifer Rhines USA 15:34.25; 20. Maura Viceconte ITA 15:35.72

100 M P£  (wiatr +0.6 m/s)
1. Gail Devers USA 12.51; 2. Brigitte Foster JAM 12.55; 3. Anjanette Kirkland USA 12.71; 4. Glory Alozie ESP 12.72; 5. Melissa Morrison-Howard USA 12.79; 6. Lacena Golding-Clarke JAM 12.83; 7. Jenny Adams USA 12.88; 8. Margaret Macchiut ITA 13.16; 9. Miesha McKelvy-Jones USA 13.27

TRÓJSKOK
1. Qiuyan Huang CHN 14.47; 2. Magdelín Martínez ITA 14.36; 3. Olena Hovorova UKR 14.32; 4. Ashia Hansen GBR 14.24; 5. Kéné Ndoye SEN 14.17; 6. Cristina Nicolau ROM 14.11; 7. Barbara Lah ITA 13.96; 8. Silvia Biondini ITA 13.89; 9. Ólga Vasdéki GRE 13.82; 10. Carlota Castrejana ESP 13.69; 11. Maurren Higa Maggi BRA 13.42; 12. Adelina Gavrila ROM 13.38

PCHNIÊCIE KUL¥
1. Astrid Kumbernuss GER 19.43; 2. Yumileidi Cumbá CUB 19.17; 3. Teri Steer USA 18.82; 4. Lieja Tunks NED 18.47; 5. Assunta Legnante ITA 18.12; 6. Nadine Kleinert GER 17.95; 7. Katarzyna ¯akowicz POL 17.10; 8. Cristiana Checchi ITA 16.64

RZUT OSZCZEPEM
1. Osleidys Menéndez CUB 63.91; 2. Tatyana Shikolenko RUS 63.04; 3. Steffi Nerius GER 61.30; 4. Mikaela Ingberg FIN 60.92; 5. Taina Kolkkala FIN 59.65; 6. Claudia Coslovich ITA 58.74; 7. Felicia Tilea-Moldovan ROM 58.71; 8. Elisabetta Marin ITA 57.75; 9. Yekaterina Ivakina RUS 57.66; 10. Nikola Brejchová CZE 57.19; 11. Laverne Eve BAH 56.20; 12. Nikolett Szabó HUN 55.29

WYNIKI - MʯCZYNI

100 M bieg 1  (wiatr +0.9 m/s)
1. Maurice Greene USA 9.89; 2. Tim Montgomery USA 9.94; 3. Bernard Williams USA 10.00; 4. Kim Collins SKN 10.05; 5. Frank Fredericks NAM 10.07; 6. Nobuharu Asahara JPN 10.15; 7. Francis Obikwelu POR 10.17; 8. Jon Drummond USA 10.22; 9. Ato Boldon TRI 10.23

100 M bieg 2  (wiatr 0 m/s)
1. Coby Miller USA 10.09; 2. Darvis Patton USA 10.14; 3. Kaaron Conwright USA 10.16; 4. Uchenna Emedolu NGR 10.16; 5. Aziz Zakari GHA 10.34; 6. Francesco Scuderi ITA 10.43; 7. Andrea Colombo ITA 10.51; 8. Massimiliano Donati ITA 10.53; 9. Brian Lewis USA 12.88

200 M  (wiatr +0.6 m/s)
1. Frank Fredericks NAM 19.99; 2. Darvis Patton USA 20.14; 3. Gennadiy Chernovol KAZ 20.44; 4. Morne Nagel RSA 20.49; 5. Stéphane Buckland MRI 20.56; 6. Kaaron Conwright USA 20.59; 7. Marco Torrieri ITA 20.80; 8. Emanuele Di Gregorio ITA 20.94

400 M
1. Michael Blackwood JAM 44.99; 2. Fawzi Al-Shammari KUW 45.09; 3. Leonard Byrd USA 45.12; 4. Gregory Haughton JAM 45.20; 5. Avard Moncur BAH 45.31; 6. Antonio Pettigrew USA 45.32; 7. Eric Milazar MRI 45.44; 8. Alleyne Francique GRN 45.49; 9. Andrea Barberi ITA 47.42

800 M
1. David Krummenacker USA 1:45.24; 2. Hezekiél Sepeng RSA 1:45.43; 3. Japheth Kimutai KEN 1:45.53; 4. Mbulaeni Mulaudzi RSA 1:45.56; 5. Djabir Saïd-Guerni ALG 1:45.86; 6. Bram Som NED 1:45.94; 7. Kris McCarthy AUS 1:46.06; 8. Christian Neunhauserer ITA 1:46.07; 9. Antonio Manuel Reina ESP 1:46.35; 10. Paul Korir KEN 1:47.23

1 MILA
1. Hicham El Guerrouj MAR 3:48.28; 2. William Chirchir KEN 3:49.49; 3. Rui Silva POR 3:49.50; 4. Laban Rotich KEN 3:50.16; 5. Cornelius Chirchir KEN 3:50.69; 6. Reyes Estévez ESP 3:51.82; 7. Abdelkader Hachlaf MAR 3:52.20; 8. Juan Carlos Higuero ESP 3:52.49; 9. Bouabdallah Tahri FRA 3:52.95; 10. Hudson de Souza BRA 3:52.97; 11. Christian Obrist ITA 3:55.55; 12. Franek Haschke GER 3:55.85; 13. Andrés Díaz ESP 3:58.74; 14. Youssef Baba MAR 3:59.54; 15. Noah Ngeny KEN 4:00.76; 16. Arnoud Okken NED 4:07.52

5000 M
1. Salah Hissou MAR 12:55.85; 2. Benjamin Limo KEN 12:57.24; 3. Richard Limo KEN 12:57.52; 4. Sammy Kipketer KEN 13:01.56; 5. Abraham Chebii KEN 13:03.01; 6. John Yuda TAN 13:03.62; 7. John Kibowen KEN 13:04.13; 8. Alberto García ESP 13:10.90; 9. Assefa Mezgebu ETH 13:13.18; 10. Driss El Himer FRA 13:16.31; 11. Mebrahtom Keflezighi USA 13:21.87; 12. Patrick Ivuti KEN 13:21.91; 13. Roberto García ESP 13:24.64; 14. Sam Haughian GBR 13:25.56; 15. Pius Muli KEN 13:29.40; 16. Yonas Kifle ERI 13:34.46; 17. Michele Gamba ITA 13:35.12; 18. Jesús España ESP 13:36.36; 19. Dejene Birhanu ETH 13:37.32; 20. Mauricio Díaz CHI 13:39.46

400 M P£
1. Felix Sánchez DOM 47.73; 2. James Carter USA 48.18; 3. Fabrizio Mori ITA 48.23; 4. Eric Thomas USA 48.39; 5. Jirí Muzik CZE 48.77; 6. Hadi Soua'an Al-Somaily KSA 48.83; 7. Angelo Taylor USA 48.87; 8. Dai Tamesue JPN 49.22; 9. Laurent Ottoz ITA 49.39

SKOK WZWY¯
1. Mark Boswell CAN 2.35; 2. Stefan Holm SWE 2.33; 3-4. Andrey Chubsa BLR 2.28; Staffan Strand SWE 2.28; 5. Abderrahmane Hammad ALG 2.25; 6. Giulio Ciotti ITA 2.25; 7-8. Nicola Ciotti ITA 2.25; Matt Hemingway USA 2.25; 9-10. Kwaku Boateng CAN 2.20; Charles Clinger USA 2.20; 11. Sergey Klyugin RUS 2.20; 12. Rožle Prezelj SLO 2.20; 13. Andriy Sokolovskyy UKR 2.20; 14. Grzegorz Sposób POL 2.15

SKOK O TYCZCE
1. Tim Lobinger GER 5.85; 2. Lars Börgeling GER 5.75; 3. Jeff Hartwig USA 5.75; 4. Nick Hysong USA 5.75; 5. Timothy Mack USA 5.65; 6. Okkert Brits RSA 5.65; 7. Giuseppe Gibilisco ITA 5.65; 8. Lawrence Johnson USA 5.55; 9-10. Romain Mesnil FRA 5.55; Richard Spiegelburg GER 5.55; 11. Aleksandr Averbukh ISR 5.55; 12. Tye Harvey USA 5.45

TRÓJSKOK
1. Walter Davis USA 17.33; 2. Jonathan Edwards GBR 17.25; 3. Yoandri Betanzos CUB 16.92; 4. Leevan Sands BAH 16.83; 5. Fabrizio Donato ITA 16.79; 6. Aleksandr Glavatskiy BLR 16.61; 7. Andrew Murphy AUS 16.38; 8. Alexander Martínez CUB 14.93

RZUT M£OTEM
1. Igor Astapkovich BLR 80.79; 2. Vladyslav Piskunov UKR 80.47; 3. Andriy Skvaruk UKR 80.27; 4. Adrián Annus HUN 80.17; 5. Balázs Kiss HUN 80.07; 6. Koji Murofushi JPN 79.93; 7. Oleksandr Krykun UKR 79.36; 8. Olli-Pekka Karjalainen FIN 78.61; 9. Tibor Gécsek HUN 77.36; 10. Szymon Zió³kowski POL 77.25; 11. Karsten Kobs GER 76.97; 12. Chris Harmse RSA 74.62; 13. Nicola Vizzoni ITA 73.61; 14. Marco Lingua ITA 72.68; 15. Loris Paoluzzi ITA 69.44


Zwyciêzcy wszystkich mityngów w danej konkurencji podzielili miêdzy siebie 50 kilogramów z³ota. Od lewej - Hicham El Guerrouj (Maroko, 1500m i 1 mila), Felix Sanchez (Dominikana, 400m p³), Ana Guevara (Meksyk, 400m), Marion Jones (USA, 100m).
Back To Top