Sportowe Archiwum


Zag³osuj na stronê
Sportowe Archiwum



IAAF Golden League 1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000
2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005

IAAF Golden League



IAAF GOLDEN LEAGUE 2005
GAZ DE FRANCE PARIS SAINT-DENIS
1.07.2005 - Pary¿ (Francja)

WYNIKI - KOBIETY

100 M  (wiatr 0 m/s)
1. Christine Arron FRA 11.03; 2. Chandra Sturrup BAH 11.05; 3. Lauryn Williams USA 11.16; 4. Kim Gevaert BEL 11.28; 5. Geraldine Pillay RSA 11.42; 6. Affoué Amandine Allou CIV 11.51; 7. Sylviane Félix FRA 11.51; 8. Angela Williams USA 11.53

400 M
1. Tonique Williams-Darling BAH 49.69; 2. Christine Amertil BAH 50.32; 3. Ana Guevara MEX 50.44; 4. Monique Hennagan USA 50.67; 5. Amy Mbacke Thiam SEN 51.18; 6. DeeDee Trotter USA 51.29; 7. Solen Désert FRA 51.97; 8. Ronetta Smith JAM 52.08

800 M
1. Svetlana Cherkasova RUS 1:57.52; 2. Zulia Calatayud CUB 1:58.37; 3. Maria de Lurdes Mutola MOZ 1:58.96; 4. Natalya Lavshuk RUS 1:59.24; 5. Kenia Sinclair JAM 1:59.51; 6. Larisa Chzhao RUS 2:00.07; 7. María Papadopoúlou GRE 2:00.19; 8. Virginie Fouquet FRA 2:00.26; 9. Natalya Tsyganova RUS 2:00.72

1500 M
1. Olga Yegorova RUS 4:01.85; 2. Hind Dehiba FRA 4:03.05 PB; 3. Natalya Yevdokimova RUS 4:03.59; 4. Wioletta Janowska POL 4:03.68; 5. Carmen Douma-Hussar CAN 4:04.35; 6. Helen Clitheroe GBR 4:05.74; 7. Maria Martins FRA 4:05.79; 8. Mestawat Tadesse ETH 4:06.61; 9. Alesya Turava BLR 4:06.86; 10. Veerle Dejaeghere BEL 4:10.03; 11. Anna Jakubczak POL 4:21.23

3000 M
1. Edith Masai KEN 8:31.27; 2. Isabella Ochichi KEN 8:33.59; 3. Joanne Pavey GBR 8:34.66; 4. Yelena Zadorozhnaya RUS 8:35.11; 5. Bouchra Ghezielle FRA 8:35.41 NR; 6. Alice Timbilili KEN 8:40.76 PB; 7. Liliya Shobukhova RUS 8:40.82; 8. Galina Bogomolova RUS 8:42.03 PB; 9. Kayoko Fukushi JPN 8:51.85; 10. Ines Chenonge KEN 8:52.85; 11. Emily Chebet KEN 8:53.46 PB; 12. Krisztina Papp HUN 8:57.15

100 M P£  (wiatr +0.4 m/s)
1. Joanna Hayes USA 12.60; 2. Perdita Felicien CAN 12.66; 3. Linda Ferga-Khodadin FRA 12.78; 4. Susanna Kallur SWE 12.83; 5. Jenny Kallur SWE 12.99; 6. Eunice Barber FRA 13.00; 7. Nichole Denby USA 13.06; 8. Andrea Bliss JAM 13.24; 9. Yun Feng CHN 13.37

400 M P£
1. Lashinda Demus USA 53.85; 2. Anna Jesieñ POL 53.96 NR; 3. Jana Pittman AUS 54.15; 4. Sandra Glover USA 54.34; 5. Shauna Smith USA 54.78; 6. Tetiana Tereschuk-Antipova UKR 55.40; 7. Sheena Johnson USA 56.15; 8. Sylvanie Morandais FRA 56.64

TRÓJSKOK
1. Tatyana Lebedeva RUS 15.11; 2. Anna Pyatykh RUS 14.70; 3. Yamilé Aldama SUD 14.44; 4. Trecia Smith JAM 14.44; 5. Viktoriya Gurova RUS 14.31; 6. Kéné Ndoye SEN 14.24; 7. Simona La Mantia ITA 14.13; 8. Magdelín Martínez ITA 14.07; 9. Iríni Dimitráki GRE 13.85; 10. Etone Françoise Mbango CMR 13.84; 11. Yelena Oleynikova RUS 13.45; 12. Suzette Lee JAM 13.40

WYNIKI - MʯCZYNI

100 M  (wiatr +1.1 m/s)
1. Aziz Zakari GHA 10.04; 2. Francis Obikwelu POR 10.05; 3. Dwight Thomas JAM 10.11; 4. Leonard Scott USA 10.13; 5. Ronald Pognon FRA 10.14; 6. Uchenna Emedolu NGR 10.25; 7. Deji Aliu NGR 10.29; 8. John Capel USA 10.33

400 M
1. Tyler Christopher CAN 44.69 NR; 2. Derrick Brew USA 45.30; 3. Christopher Brown BAH 45.31; 4. Timothy Benjamin GBR 45.40; 5. Marc Raquil FRA 45.57; 6. Sanjay Ayre JAM 45.61; 7. Alleyne Francique GRN 45.65; 8. Talkmore Nyongani Young ZIM 46.00

800 M
1. William Yiampoy KEN 1:45.98; 2. Mbulaeni Mulaudzi RSA 1:46.00; 3. Wilfred Bungei KEN 1:46.25; 4. Youssef Saad Kamel BRN 1:46.29; 5. Joseph Mutua KEN 1:46.36; 6. Dmitrijs Milkevics LAT 1:46.49; 7. René Herms GER 1:47.00; 8. André Bucher SUI 1:47.06; 9. Florent Lacasse FRA 1:47.32; 10. Nicolas Aissat FRA 1:47.90

1500 M
1. Daniel Kipchircir Komen KEN 3:30.01 PB; 2. Bernard Lagat USA 3:30.64; 3. Mehdi Baala FRA 3:30.80; 4. Alex Kipchirchir KEN 3:30.82; 5. Ivan Heshko UKR 3:32.13; 6. Nicholas Willis NZL 3:32.38 NR; 7. Laban Rotich KEN 3:34.57; 8. Joeri Jansen BEL 3:36.56; 9. Abdelslam Kennouche ALG 3:36.65; 10. William Chirchir KEN 3:38.97; 11. Daham Najim Bashir QAT 3:43.24

5000 M
1. Kenenisa Bekele ETH 12:40.18; 2. Abebe Dinkesa ETH 12:55.58 PB; 3. Gebre-egziabher Gebremariam ETH 12:58.60; 4. Tariku Bekele ETH 12:59.03 PB; 5. Boniface Kiprop UGA 12:59.19 NR; 6. Mushir Salim Jawher BRN 12:59.79 PB; 7. Markos Geneti ETH 13:00.25 PB; 8. Dejene Birhanu ETH 13:01.15; 9. Mulugeta Wendimu ETH 13:03.40; 10. Moukheld Al-Outaibi KSA 13:08.64 NR; 11. Jamal Bilal Salem QAT 13:12.33 PB; 12. Boniface Kiprotich Songok KEN 13:24.29; 13. Robert Sigei Kipngetich KEN 13:30.39; 14. Abiyote Abate ETH 13:43.66

Bieg na 110 m p³. Od prawej - Ladji Dooucoure (Francja), Dominique Arnold (USA) i Xiang Liu (Chiny) - (c) AFP 110 M P£  (wiatr -0.3 m/s)
1. Ladji Doucouré FRA 13.02 NR; 2. Allen Johnson USA 13.04; 3. Xiang Liu CHN 13.06; 4. Dominique Arnold USA 13.10; 5. Stanislavs Olijars LAT 13.29; 6. Terrence Trammell USA 13.30; 7. Ron Bramlett USA 13.39; 8. Arend Watkins USA 13.51; 9. Charles Allen CAN 13.95

400 M P£
1. James Carter USA 48.05; 2. Naman Keita FRA 48.27; 3. Periklís Iakovákis GRE 48.71; 4. Kenneth Ferguson USA 48.84; 5. Llewellyn Herbert RSA 48.91; 6. Marek Plawgo POL 49.29; 7. Ockert Cilliers RSA 49.30; 8. Osiris Martínez CUB 49.66

3000 M Z PRZESZK.
1. Ezekiel Kemboi KEN 8:09.14; 2. Wesley Kiprotich KEN 8:09.46; 3. Kipkirui Misoi KEN 8:10.02; 4. Günther Weidlinger AUT 8:12.26; 5. César Pérez ESP 8:14.68 PB; 6. Julius Nyamu KEN 8:15.29; 7. Mustafa Mohamed SWE 8:15.51 PB; 8. Jakub Czaja POL 8:17.49 PB; 9. Ronald Kipchumba Rutto KEN 8:23.23; 10. Caleb Ngetich KEN 8:23.30 PB; 11. Irba Lakhal FRA 8:25.48; 12. Wilson Boit Kipketer KEN 8:26.16; 13. Martin Pröll AUT 8:28.20

SKOK WZWY¯
1. Stefan Holm SWE 2.32; 2. Jaroslav Bába CZE 2.30; 3. Yaroslav Rybakov RUS 2.30; 4. Jacques Freitag RSA 2.27; 5. Grzegorz Sposób POL 2.27; 6. Andriy Sokolovskyy UKR 2.24; 7. Jamie Nieto USA 2.24; 8. Svatoslav Ton CZE 2.24; 9-10. Nicola Ciotti ITA 2.20; Mickael Hanany FRA 2.20; 11. Dragutin Topic SCG 2.20

SKOK O TYCZCE
1. Brad Walker USA 5.80; 2. Rens Blom NED 5.70; 3. Toby Stevenson USA 5.50; 4. Aleksandr Averbukh ISR 5.50; 5. Romain Mesnil FRA 5.40; 5. Guillaume Savary FRA 5.40; 7. Sébastien Homo FRA 5.40; 8. Damiel Dossévi FRA 5.40; 9. Fabrice Fortin FRA 5.20; 10. Joël Soler FRA 5.20; Jean Galfione FRA NM; Dmitri Markov AUS NM

RZUT OSZCZEPEM
1. Tero Pitkämäki FIN 85.95; 2. Andreas Thorkildsen NOR 85.29; 3. Alexandr Ivanov RUS 84.24; 4. Sergey Makarov RUS 83.89; 5. Guillermo Martínez CUB 82.71; 6. Andrus Värnik EST 79.88; 7. Eriks Rags LAT 77.72; 8. Esko Mikkola FIN 76.51; 9. Tomas Intas LTU 73.06; 10. Stefan Wenk GER 73.00



IAAF GOLDEN LEAGUE 2005
GOLDEN GALA
8.07.2005 - Rzym (W³ochy)

WYNIKI - KOBIETY

100 M  (wiatr -0.3 m/s)
1. Christine Arron FRA 11.03; 2. Me'Lisa Barber USA 11.10; 3. Allyson Felix USA 11.14 PB; 4. Rachelle Boone-Smith USA 11.17 PB; 5. Lauryn Williams USA 11.26; 6. Aleen Bailey JAM 11.31; 7. LaTasha Colander USA 11.32; 8. Sherone Simpson JAM 11.34; 9. Geraldine Pillay RSA 11.57

400 M
1. Sanya Richards USA 49.82; 2. Ana Guevara MEX 50.62; 3. Monique Hennagan USA 50.63; 4. DeeDee Trotter USA 51.40; 5. Lorraine Fenton JAM 51.71; 6. Crystal Cox USA 51.92; 7. Karen Shinkins IRL 52.03; 8. Amy Mbacke Thiam SEN 52.45; 9. Ronetta Smith JAM 52.84

800 M bieg 1
1. Hasna Benhassi MAR 1:58.41; 2. Svetlana Cherkasova RUS 1:58.47; 3. Kenia Sinclair JAM 1:58.88 NR; 4. Svetlana Usovich BLR 1:59.05; 5. Hazel Clark USA 1:59.30; 6. Mayte Martínez ESP 1:59.44; 7. Laetitia Valdonado FRA 1:59.54; 8. Maria de Lurdes Mutola MOZ 1:59.79; 9. Natalya Lavshuk RUS 2:00.46; 10. Agnes Samaria NAM 2:00.52; 11. María Papadopoúlou GRE 2:00.73

800 M bieg 2
1. Amina Ait Hammou MAR 2:00.09; 2. Janeth Jepkosgei KEN 2:00.46 PB; 3. Diane Cummins CAN 2:00.58; 4. Élodie Guégan FRA 2:00.90 PB; 5. Virginie Fouquet FRA 2:01.51; 6. Nahida Touhami ALG 2:01.96; 7. Elisa Cusma ITA 2:02.03 PB; 8. Alexia Oberstolz ITA 2:02.70; 9. Frances Santin USA 2:02.94

1500 M
1. Mestawat Tadesse ETH 4:04.95 PB; 2. Nelya Neporadna UKR 4:05.22; 3. Alesya Turava BLR 4:05.38; 4. Hind Dehiba FRA 4:05.61; 5. Wioletta Janowska POL 4:05.73; 6. Treniere Clement USA 4:05.77 PB; 7. Nancy Jebet Lagat KEN 4:06.00; 8. Jennifer Toomey USA 4:06.24 PB; 9. Georgie Clarke AUS 4:06.50 PB; 10. Johanna Risku FIN 4:06.85 PB; 11. Eleonora Berlanda ITA 4:07.54 PB; 12. Nuria Fernández ESP 4:07.57; 13. Trine Pilskog NOR 4:07.76; 14. Konstadína Efedáki GRE 4:10.17

5000 M
1. Tirunesh Dibaba ETH 14:32.57; 2. Berhane Adere ETH 14:32.79; 3. Meseret Defar ETH 14:32.90 PB; 4. Edith Masai KEN 14:37.20 NR; 5. Ejegayehu Dibaba ETH 14:38.07; 6. Meselech Melkamu ETH 14:38.97 PB; 7. Joanne Pavey GBR 14:40.71 PB; 8. Alice Timbilili KEN 14:47.06 PB; 9. Sentayehu Ejigu ETH 14:51.11; 10. Gete Wami ETH 14:51.47; 11. Susanne Wigene NOR 14:53.21 PB; 12. Kayoko Fukushi JPN 14:53.22 NR; 13. Marta Domínguez ESP 14:54.98; 14. Gelete Burka ETH 15:02.34 PB; 15. Lauren Fleshman USA 15:02.52 PB; 16. Werknesh Kidane ETH 15:04.22; 17. Margaret Maury FRA 15:12.54; 18. Kimberly Smith NZL 15:14.52; 19. Simret Sultan ERI 15:18.69 NR; 20. Bekele Sertsu Bezunesh ETH 15:18.96

100 M P£  (wiatr +0.1 m/s)
Bieg na 400 p³ kobiet - Lasinda Demus (USA) i Jana Pittman (Australia) - © IAAF 1. Anjanette Kirkland USA 12.57; 2. Michelle Perry USA 12.66; 3. Brigitte Foster-Hylton JAM 12.69; 4. Kirsten Bolm GER 12.79; 5. Susanna Kallur SWE 12.80; 6. Lacena Golding-Clarke JAM 12.81; 7. Perdita Felicien CAN 12.88; 8. Irina Shevchenko RUS 12.91; 9. Micol Cattaneo ITA 13.52

400 M P£
1. Lashinda Demus USA 53.68; 2. Jana Pittman AUS 53.74; 3. Sandra Glover USA 54.55; 4. Sheena Johnson USA 54.72; 5. Benedetta Ceccarelli ITA 55.56; 6. Tetiana Tereschuk-Antipova UKR 55.75; 7. Shauna Smith USA 56.32; 8. Monika Niederstatter ITA 56.38; 9. Brenda Taylor USA 56.93

TRÓJSKOK
1. Tatyana Lebedeva RUS 15.03; 2. Trecia Smith JAM 14.85; 3. Hrysopiyí Devetzí GRE 14.55; 4. Yamilé Aldama SUD 14.44; 5. Anna Pyatykh RUS 14.40; 6. Magdelín Martínez ITA 14.26; 7. Simona La Mantia ITA 14.22; 8. Iríni Dimitráki GRE 13.98; 9. Mariya Dimitrova BUL 13.88; 10. Natalya Safronova BLR 13.86; 11. Carlota Castrejana ESP 13.72; 12. Suzette Lee JAM 13.54

WYNIKI - MʯCZYNI

100 M  (wiatr +0.6 m/s)
1. Justin Gatlin USA 9.96; 2. Aziz Zakari GHA 10.06; 3. Leonard Scott USA 10.11; 4. Dwight Thomas JAM 10.15; 5. Ronald Pognon FRA 10.16; 6. Michael Frater JAM 10.17; 7. Simone Collio ITA 10.22; 8. Kim Collins SKN 10.27; 9. Mark Jelks USA 10.28

400 M
1. Tyree Washington USA 45.02; 2. Andrew Rock USA 45.10; 3. Brandon Simpson JAM 45.21; 4. Derrick Brew USA 45.30; 5. Darold Williamson USA 45.31; 6. LaShawn Merritt USA 45.34; 7. Davian Clarke JAM 45.59; 8. Andrea Barberi ITA 46.05; 9. Claudio Licciardello ITA 46.87

800 M
1. Alfred Kirwa Yego KEN 1:44.62 PB; 2. Mbulaeni Mulaudzi RSA 1:44.70; 3. Yuriy Borzakovskiy RUS 1:44.81; 4. Youssef Saad Kamel BRN 1:45.01; 5. Amine Laalou MAR 1:45.44; 6. Dmitrijs Milkevics LAT 1:45.50; 7. William Yiampoy KEN 1:45.59; 8. Mouhssin Chehibi MAR 1:46.07; 9. Maurizio Bobbato ITA 1:46.15 PB; 10. Djabir Said-Guerni ALG 1:46.67

1500 M
1. Rashid Ramzi BRN 3:30.00 PB; 2. Daniel Kipchircir Komen KEN 3:30.37; 3. Bernard Lagat USA 3:31.09; 4. Ivan Heshko UKR 3:32.47; 5. Rui Silva POR 3:32.91; 6. Juan Carlos Higuero ESP 3:35.44; 7. Abdelati Iguider MAR 3:36.00; 8. Alex Kipchirchir KEN 3:36.04; 9. Christian Obrist ITA 3:39.55; 10. Manuel Damião POR 3:39.82; 11. Christopher Lukezic USA 3:39.95; 12. Vyacheslav Shabunin RUS 3:39.98

5000 M
1. Isaac Kiprono Songok KEN 12:52.29 PB; 2. Eliud Kipchoge KEN 12:52.76; 3. Gebre-egziabher Gebremariam ETH 12:52.80 PB; 4. Augustine Kiprono Choge KEN 12:53.66 PB; 5. Dejene Birhanu ETH 12:56.24; 6. Boniface Kiprop UGA 12:58.43 NR; 7. Benjamin Limo KEN 12:58.66; 8. Dinkesa Negera Abebe ETH 13:02.30; 9. Markos Geneti ETH 13:04.79; 10. Mulugeta Wendimu ETH 13:05.48; 11. Abderrahim Goumri MAR 13:07.98; 12. Richard Limo KEN 13:09.52; 13. Alberto García ESP 13:10.73; 14. Marius Bakken NOR 13:11.70; 15. Sergiy Lebid UKR 13:12.35; 16. Juan Carlos de la Ossa ESP 13:18.30; 17. Mohamed Moustaoui MAR 13:22.61 PB; 18. Carles Castillejo ESP 13:36.25; 19. Charles Kamathi KEN 13:45.43; 20. Jan Fitschen GER 13:53.29

110 M P£  (wiatr 0.0 m/s)
1. Dominique Arnold USA 13.11; 2. Xiang Liu CHN 13.24; 3. Ladji Doucouré FRA 13.29; 4. Terrence Trammell USA 13.35; 5. Ron Bramlett USA 13.36; 6. Maurice Wignall JAM 13.48; 7. Serhiy Demydyuk UKR 13.56; 8. Redelén dos Santos BRA 13.62; 9. Andrea Giaconi ITA 13.78

400 M P£
1. James Carter USA 48.41; 2. Danny McFarlane JAM 48.53; 3. Dai Tamesue JPN 48.66; 4. Bayano Kamani PAN 48.72; 5. Louis van Zyl RSA 48.74; 6. Bennie Brazell USA 48.75; 7. Kenneth Ferguson USA 48.80; 8. Gianni Carabelli ITA 48.84 PB; 9. Ian Weakley JAM 49.74

3000 M Z PRZESZK.
1. Saif Saaeed Shaheen QAT 7:56.34 WL; 2. Paul Kipsiele Koech KEN 7:56.37 PB; 3. Brimin Kipruto KEN 8:04.22 PB; 4. Brahim Boulami MAR 8:04.92; 5. Bouabdallah Tahri FRA 8:09.58; 6. Michael Kipyego KEN 8:10.66 PB; 7. Musa Amer Obaid QAT 8:11.75; 8. Linus Chumba KEN 8:11.98 PB; 9. Kipkirui Misoi KEN 8:12.19; 10. Daniel Lincoln USA 8:12.65 PB; 11. Wesley Kiprotich KEN 8:20.04; 12. Ruben Ramolefi RSA 8:20.40 PB; 13. Luis Miguel Martín ESP 8:21.61; 14. Yoshitaka Iwamizu JPN 8:22.54; 15. Stephan Hohl GER 8:46.40

SKOK WZWY¯
1. Andriy Sokolovskyy UKR 2.38 PB; 2-3. Jaroslav Bába CZE 2.36 =NR; Stefan Holm SWE 2.36; 4. Yaroslav Rybakov RUS 2.33; 5. Svatoslav Ton CZE 2.30; 6. Jamie Nieto USA 2.30; 7-8. Mark Boswell CAN 2.27; Giulio Ciotti ITA 2.27; 9. Andrea Bettinelli ITA 2.27; 10. Germaine Mason JAM 2.27; 11. Jacques Freitag RSA 2.27; 12. Nicola Ciotti ITA 2.24

SKOK O TYCZCE
1. Toby Stevenson USA 5.81; 2. Daichi Sawano JPN 5.71; 3. Tim Lobinger GER 5.71; 4. Patrik Kristiansson SWE 5.61; 5. Brad Walker USA 5.61; 6. Timothy Mack USA 5.61; 7-9. Rens Blom NED 5.51; Lars Börgeling GER 5.51; Steven Hooker AUS 5.51; 10-11. Konstadínos Filippídis GRE 5.51; Giuseppe Gibilisco ITA 5.51; 12-13. Jeff Hartwig USA 5.41; Igor Pavlov RUS 5.41

SKOK W DAL
1. Dwight Phillips USA 8.39; 2. Miguel Pate USA 8.04; 3. Tommi Evilä FIN 7.97; 4. Godfrey Khotso Mokoena RSA 7.95; 5. Ignisious Gaisah GHA 7.90; 6. John Moffitt USA 7.82; 7. Volodymyr Zyuskov UKR 7.78; 8. Loúis Tsátoumas GRE 7.78

RZUT OSZCZEPEM
1. Andrus Värnik EST 85.50; 2. Tero Pitkämäki FIN 84.87; 3. Sergey Makarov RUS 84.17; 4. Andreas Thorkildsen NOR 84.13; 5. Guillermo Martínez CUB 82.85; 6. Eriks Rags LAT 79.44; 7. Christian Nicolay GER 78.68; 8. Alexandr Ivanov RUS 77.46; 9. Francesco Pignata ITA 77.06; 10. Stefan Wenk GER 75.15



IAAF GOLDEN LEAGUE 2005
BISLETT GAMES
29.07.2005 - Oslo (Norwegia)

WYNIKI - KOBIETY

100 M  (wiatr +0.1 m/s)
1. Christine Arron FRA 11.06; 2. Lauryn Williams USA 11.16; 3. LaTasha Colander USA 11.17; 4. Rachelle Boone-Smith USA 11.23; 5. Sylvie Mballa Éloundou CMR 11.54; 6. Sylviane Félix FRA 11.56; 7. Ann Cathrine Bakken NOR 11.94; 8. Jenny Adams USA 12.01

800 M
1. Tatyana Andrianova RUS 1:56.91; 2. Olga Kotlyarova RUS 1:57.55 PB; 3. Svetlana Cherkasova RUS 1:57.86; 4. Hazel Clark USA 1:57.99 PB; 5. Svetlana Klyuka RUS 1:58.44; 6. Kenia Sinclair JAM 2:00.00; 7. Treniere Clement USA 2:00.23; 8. Seltana Ait Hammou MAR 2:00.62; 9. Agnes Samaria NAM 2:00.70; 10. Olesya Chumakova RUS 2:03.06

3000 M
1. Maryam Yusuf Jamal BRN 8:28.87 NR; 2. Isabella Ochichi KEN 8:31.42; 3. Joanne Pavey GBR 8:33.79; 4. Gete Wami ETH 8:36.22; 5. Susanne Wigene NOR 8:41.34 PB; 6. Derbe Alemu ETH 8:42.10 PB; 7. Ines Chenonge KEN 8:42.38; 8. Wioletta Janowska POL 8:44.22 PB; 9. Krisztina Papp HUN 8:45.50 PB; 10. Sabrina Mockenhaupt GER 8:46.38; 11. Amy Rudolph USA 8:49.02; 12. Sara Slattery USA 9:19.95

100 M P£  (wiatr +0.1 m/s)
1. Anjanette Kirkland USA 12.57; 2. Michelle Perry USA 12.66; 3. Brigitte Foster-Hylton JAM 12.69; 4. Kirsten Bolm GER 12.79; 5. Susanna Kallur SWE 12.80; 6. Lacena Golding-Clarke JAM 12.81; 7. Perdita Felicien CAN 12.88; 8. Irina Shevchenko RUS 12.91; 9. Micol Cattaneo ITA 13.52

400 M P£
1. Sandra Glover USA 53.93; 2. Anna Jesieñ POL 54.43; 3. Lashinda Demus USA 54.59; 4. Surita Febbraio RSA 55.40; 5. Sheena Johnson USA 55.48; 6. Tetiana Tereschuk-Antipova UKR 55.52; 7. Ekaterina Kostetskaya RUS 56.20; Ionela Tirlea-Manolache ROM DNF

SKOK WZWY¯
1. Amy Acuff USA 1.93; 2. Ifoma Jones USA 1.93 PB; 3. Erin Aldrich USA 1.90; 4. Marina Kuptsova RUS 1.85; 5. Monica Iagar ROM 1.85; 6. Øyunn Grindem NOR 1.80

TRÓJSKOK
1. Tatyana Lebedeva RUS 14.89; 2. Trecia Smith JAM 14.63; 3. Yamilé Aldama SUD 14.27; 4. Yelena Oleynikova RUS 14.07; 5. Kéné Ndoye SEN 13.97; 6. Šárka Kašparkova CZE 13.86; 7. Baya Rahouli ALG 13.83; 8. Maria Högheim NOR 12.78

WYNIKI - MʯCZYNI

100 M  (wiatr +0.1 m/s)
1. Aziz Zakari GHA 10.02; 2. Marc Burns TRI 10.07; 3. Tyson Gay USA 10.15; 4. Ronald Pognon FRA 10.16; 5. Coby Miller USA 10.27; 6. Joshua Ross AUS 10.28; 7. Jaysuma Saidy Ndure GAM 10.34; 8. Per Strandquist SWE 10.68

400 M
1. Gary Kikaya COD 44.81; 2. Brandon Simpson JAM 44.86; 3. Tyree Washington USA 45.30; 4. Sanjay Ayre JAM 45.69; 5. Avard Moncur BAH 46.12; 6. Lansford Spence JAM 46.39; 7. Quincy Douglas NOR 47.19; 8. Einar Inge Aasen NOR 47.61

800 M
1. Mbulaeni Mulaudzi RSA 1:44.15; 2. Yuriy Borzakovskiy RUS 1:44.18; 3. Alfred Kirwa Yego KEN 1:44.45 PB; 4. Gary Reed CAN 1:44.54 NR; 5. Khadevis Robinson USA 1:44.70; 6. Youssef Saad Kamel BRN 1:45.19; 7. André Bucher SUI 1:45.20; 8. Adre Svan Daehlin NOR 1:46.05 PB; 9. Amine Laalou MAR 1:46.14; Osmar Barbosa dos Santos BRA DNF

1 MILA
1. Daham Najim Bashir QAT 3:47.97 AR; 2. Bernard Lagat USA 3:48.38; 3. Daniel Kipchircir Komen KEN 3:48.49; 4. Alan Webb USA 3:48.92 PB; 5. Craig Mottram AUS 3:48.98 AR; 6. Tarek Boukensa ALG 3:49.95 PB; 7. Kipses Suleiman Simotwo KEN 3:50.82 PB; 8. Hudson de Souza BRA 3:51.05 AR; 9. Nick McCormick GBR 3:52.02 PB; 10. Rui Silva POR 3:52.13; 11. Nicholas Willis NZL 3:53.43 PB; 12. Joeri Jansen BEL 3:55.84 PB; 13. Rob Myers USA 3:56.39; Paul Korir KEN DNF; David Lelei KEN DNF; Laban Rotich KEN DNF

5000 M
1. John Kibowen KEN 13:07.74; 2. Moses Mosop KEN 13:07.81; 3. Sammy Kipketer KEN 13:09.16; 4. Shadrack Korir KEN 13:09.92 PB; 5. Bernard Kiprop Kipyego KEN 13:09.96 PB; 6. Tim Broe USA 13:11.77 PB; 7. Richard Limo KEN 13:12.53; 8. Robert Kipkurgat Cheseret KEN 13:13.23 PB; 9. Abdihakem Abdirahman USA 13:13.75; 10. Moses Kipsiro UGA 13:13.81 PB; 11. Marius Bakken NOR 13:14.90; 12. Bado Worku ETH 13:18.08 PB; 13. Boaz Cheboiywo KEN 13:19.56 PB; 14. Mebrahtom Keflezighi USA 13:20.71; 15. Gebo Burka ETH 13:24.86; 16. Khoudir Aggoune ALG 13:30.89; 17. Nathan Lagat KEN 13:35.03; 18. Jonathon Riley USA 14:01.35; Alan Culpepper USA DNF; Roberto García ESP DNF; Martin Keino KEN DNF; David Kiplak KEN DNF; Eliud Njubi KEN DNF; Manuel Ángel Penas ESP DNF; Khalid Zoubaa FRA DNF

110 M P£  (wiatr -0.1 m/s)
1. Ladji Doucouré FRA 13.00; 2. Joel Brown USA 13.22 PB; 3. Terrence Trammell USA 13.27; 4. Allen Johnson USA 13.34; 5. Thomas Blaschek GER 13.37; 6. Anwar Moore USA 13.41; 7. Robert Kronberg SWE 13.43; 8. Mateus Facho Inocêncio BRA 13.51

SKOK WZWY¯
1. Stefan Holm SWE 2.29; 2. Jaroslav Bába CZE 2.29; 3-4. Jacques Freitag RSA 2.25; Yaroslav Rybakov RUS 2.25; 5-6. Aleksey Dmitrik RUS 2.25; Vyacheslav Voronin RUS 2.25; 7-8. Jamie Nieto USA 2.20; Andriy Sokolovskyy UKR 2.20; 9. Sergey Klyugin RUS 2.20; 10. Svatoslav Ton CZE 2.20; Micha³ Bieniek POL NM; Aleksandr Shustov RUS NM

RZUT OSZCZEPEM
1. Tero Pitkämäki FIN 90.54; 2. Sergey Makarov RUS 87.76; 3. Andreas Thorkildsen NOR 87.66 NR; 4. Alexandr Ivanov RUS 83.93; 5. Jan Zelezný CZE 82.70; 6. Eriks Rags LAT 78.37; 7. Vadims Vasilevskis LAT 77.81; 8. Stefan Wenk GER 74.60



IAAF GOLDEN LEAGUE 2005
WELTKLASSE ZURICH
19.08.2005 - Zurych (Szwajcaria)

WYNIKI - KOBIETY

100 M  (wiatr +0.4 m/s)
1. Veronica Campbell JAM 10.85; 2. Lauryn Williams USA 10.88; 3. Chandra Sturrup BAH 10.97; 4. Christine Arron FRA 10.99; 5. Yuliya Nesterenko BLR 11.08; 6. Me'Lisa Barber USA 11.13; 7. Allyson Felix USA 11.18; 8. Sherone Simpson JAM 11.27

400 M
1. Sanya Richards USA 48.92; 2. Tonique Williams-Darling BAH 49.30; 3. Monique Hennagan USA 50.24; 4. DeeDee Trotter USA 50.43; 5. Svetlana Pospelova RUS 50.53; 6. Amy Mbacke Thiam SEN 51.21; 7. Olesya Zykina RUS 51.22; 8. Christine Amertil BAH 51.62

800 M
1. Zulia Calatayud CUB 1:59.16; 2. Hasna Benhassi MAR 1:59.18; 3. Svetlana Cherkasova RUS 1:59.93; 4. Maria de Lurdes Mutola MOZ 2:00.22; 5. Mayte Martínez ESP 2:00.23; 6. Olga Kotlyarova RUS 2:00.49; 7. Kenia Sinclair JAM 2:00.62; 8. Larisa Chzhao RUS 2:01.37; 9. Hazel Clark USA 2:02.76; 10. Anita Brägger SUI 2:03.49; Agnes Samaria NAM DNF

3000 M
1. Maryam Yusuf Jamal BRN 8:29.45; 2. Berhane Adere ETH 8:31.89; 3. Isabella Ochichi KEN 8:34.51; 4. Meselech Melkamu ETH 8:34.73; 5. Bouchra Ghezielle FRA 8:39.53; 6. Zakia Mrisho Mohamed TAN 8:39.91; 7. Susanne Wigene NOR 8:40.23; 8. Yelena Zadorozhnaya RUS 8:41.38; 9. Wioletta Janowska POL 8:50.05; 10. Hind Dehiba FRA 8:52.21; 11. Sabrina Mockenhaupt GER 8:52.59; 12. Ines Chenonge KEN 8:56.19; 13. Edith Masai KEN 9:12.02; Olga Komyagina RUS DNF; Naomi Mugo KEN DNF

100 M P£  (wiatr -0.6 m/s)
1. Michelle Perry USA 12.55; 2. Brigitte Foster-Hylton JAM 12.69; 3. Joanna Hayes USA 12.79; 4. Perdita Felicien CAN 12.82; 5. Delloreen Ennis-London JAM 12.90; 6. Irina Shevchenko RUS 12.91; 7. Mariya Koroteyeva RUS 12.96; 8. Anjanette Kirkland USA 12.99

400 M P£
1. Yuliya Pechonkina RUS 53.30; 2. Lashinda Demus USA 53.83; 3. Sandra Glover USA 53.91; 4. Anna Jesieñ POL 54.61; 5. Ma³gorzata Pskit POL 55.28; 6. Andrea Blackett BAR 55.29; 7. Tetiana Tereschuk-Antipova UKR 55.54; 8. Claudia Marx GER 57.83

TRÓJSKOK
1. Tatyana Lebedeva RUS 14.94; 2. Trecia Smith JAM 14.67; 3. Anna Pyatykh RUS 14.57; 4. Yargelis Savigne CUB 14.32; 5. Magdelín Martínez ITA 14.12; 6. Françoise Etone Mbango CMR 14.07; 7. Yamilé Aldama SUD 14.07; 8. Baya Rahouli ALG 14.00; 9. Kéné Ndoye SEN 13.85; 10. Simona La Mantia ITA 13.56

WYNIKI - MʯCZYNI

100 M  (wiatr -1.8 m/s)
1. Justin Gatlin USA 10.14; 2. Francis Obikwelu POR 10.22; 3. Aziz Zakari GHA 10.22; 4. Michael Frater JAM 10.23; 5. Leonard Scott USA 10.26; 6. Ronald Pognon FRA 10.29; 7. Kim Collins SKN 10.32; 8. Maurice Greene USA 10.39

400 M
1. Jeremy Wariner USA 44.67; 2. Tyler Christopher CAN 44.96; 3. Christopher Brown BAH 44.97; 4. Andrew Rock USA 45.04; 5. Alleyne Francique GRN 45.26; 6. Darold Williamson USA 45.40; 7. Timothy Benjamin GBR 45.45; 8. Brandon Simpson JAM 45.50

800 M
1. Antonio Manuel Reina ESP 1:44.32; 2. Mouhssin Chehibi MAR 1:44.46; 3. Alfred Kirwa Yego KEN 1:44.55; 4. Khadevis Robinson USA 1:44.62; 5. David Krummenacker USA 1:45.04; 6. James McIlroy GBR 1:45.35; 7. René Herms GER 1:45.88; 8. Dmitriy Bogdanov RUS 1:45.91; 9. Joseph Mutua KEN 1:46.29; 10. Pawe³ Czapiewski POL 1:48.18; 11. Christian Niederberger SUI 1:49.95; Jason Stewart NZL DNF

1500 M
1. Daniel Kipchircir Komen KEN 3:30.49; 2. Bernard Lagat USA 3:31.04; 3. Alan Webb USA 3:33.40; 4. Suleiman Kipses Simotwo KEN 3:34.05; 5. Alex Kipchirchir KEN 3:34.18; 6. Juan Carlos Higuero ESP 3:36.22; 7. William Chirchir KEN 3:36.53; 8. Daham Najim Bashir QAT 3:36.74; 9. Rui Silva POR 3:37.68; 10. Tarek Boukensa ALG 3:39.54; Hudson de Souza BRA DNF; David Lelei KEN DNF

3000 M
1. Kenenisa Bekele ETH 7:32.59; 2. Ali Saidi-Sief ALG 7:37.56; 3. Craig Mottram AUS 7:38.03; 4. Benjamin Limo KEN 7:38.93; 5. John Kibowen KEN 7:39.72; 6. Boniface Kiprotich Songok KEN 7:41.12; 7. Isaac Kiprono Songok KEN 7:42.05; 8. Shadrack Kosgei KEN 7:42.22; 9. Tariku Bekele ETH 7:43.47; 10. Moses Mosop KEN 7:43.52; 11. Augustine Kiprono Choge KEN 7:48.27; 12. James Kwalia C'Kurui QAT 7:53.11; 13. Hicham Bellani MAR 7:55.38; 14. Abraham Chebii KEN 7:56.72; Martin Keino KEN DNF; Shadrack Korir KEN DNF

110 M P£  (wiatr -0.3 m/s)
1. Thomas Blaschek GER 13.32; 2. Ron Bramlett USA 13.33; 3. Stanislavs Olijars LAT 13.38; 4. Mateus Facho Inocêncio BRA 13.45; 5. David Oliver USA 13.58; 6. Redelén dos Santos BRA 13.58; 7. Robert Kronberg SWE 13.91; Anwar Moore USA DNF

400 M P£
1. Bershawn Jackson USA 48.14; 2. Bayano Kamani PAN 48.49; 3. James Carter USA 48.51; 4. Kerron Clement USA 48.58; 5. Kemel Thompson JAM 48.68; 6. Naman Keita FRA 48.85; 7. L.J. van Zyl RSA 49.12; 8. Periklís Iakovákis GRE 49.17

3000 M Z PRZESZK.
1. Saif Saaeed Shaheen QAT 8:02.69; 2. Brimin Kipruto KEN 8:10.69; 3. Paul Kipsiele Koech KEN 8:11.79; 4. Wesley Kiprotich KEN 8:16.31; 5. Mustafa Mohamed SWE 8:16.92; 6. Antonio David Jiménez ESP 8:17.82; 7. Musa Amer Obaid QAT 8:18.99; 8. Michael Kipyego KEN 8:22.68; 9. Luis Miguel Martín ESP 8:28.28; 10. Eliseo Martín ESP 8:42.46; Vincent Le Dauphin FRA DNF; Kipkirui Misoi KEN DNF; Bouabdallah Tahri FRA DNF

SKOK WZWY¯
1. Svatoslav Ton CZE 2.28; 2. Víctor Moya CUB 2.28; 3. Stefan Holm SWE 2.25; 4-5. Jamie Nieto USA 2.20; Dragutin Topic SCG 2.20; 6. Nicola Ciotti ITA 2.20; 7-9. Jaroslav Bába CZE 2.20; Mark Boswell CAN 2.20; Jacques Freitag RSA 2.20; 10. Vyacheslav Voronin RUS 2.20

SKOK O TYCZCE
1. Gibilisco Giuseppe ITA 5.70; 2. Brad Walker USA 5.60; 3-4. Pavel Gerasimov RUS 5.60; Daichi Sawano JPN 5.60; 5. Tim Lobinger GER 5.60; 6. Timothy Mack USA 5.60; 7-9. Steven Hooker AUS 5.50; Patrik Kristiansson SWE 5.50; Toby Stevenson USA 5.50; 10-11. Rens Blom NED 5.50; Danny Ecker GER 5.50; Lars Börgeling GER NM; Nick Hysong USA NM; Igor Pavlov RUS NM

RZUT DYSKIEM
1. Virgilijus Alekna LTU 68.00; 2. Gerd Kanter EST 67.92; 3. Frantz Kruger RSA 67.30; 4. Mario Pestano ESP 66.57; 5. Aleksander Tammert EST 66.24; 6. Zoltán Kövágó HUN 66.00; 7. Ian Waltz USA 63.08; 8. Jarred Rome USA 62.68; 9. Lars Riedel GER 62.65; 10. Michael Möllenbeck GER 61.18; 11. Jason Tunks CAN 60.67

RZUT OSZCZEPEM
1. Tero Pitkämäki FIN 88.71; 2. Sergey Makarov RUS 86.89; 3. Andreas Thorkildsen NOR 85.44; 4. Jan Zelezný CZE 82.50; 5. Alexandr Ivanov RUS 81.76; 6. Mark Frank GER 80.53; 7. Eriks Rags LAT 77.52; 8. Stefan Müller SUI 72.25; 9. Scott Russell CAN 71.34; 10. Felix Loretz SUI 70.32



IAAF GOLDEN LEAGUE 2005
MEMORIAL VAN DAMME
26.08.2005 - Bruksela (Belgia)

WYNIKI - KOBIETY

100 M  (wiatr +0.3 m/s)
1. Christine Arron FRA 10.97; 2. Me'Lisa Barber USA 11.05; 3. Chandra Sturrup BAH 11.06; 4. Yuliya Nesterenko BLR 11.13; 5. Zhanna Block UKR 11.27; 6. Angela Daigle USA 11.36; 7. Emma Ania GBR 11.37; 8. Anyika Onuora GBR 11.52; 9. Myriam Léonie Mani CMR 11.65

200 M
1. Cydonie Mothersill CAY 22.94; 2. Kim Gevaert BEL 22.99; 3. Fabienne Feraez BEN 23.39; 4. Donna Fraser GBR 23.61; 5. Yuliya Chermoshanskaya RUS 23.62; 6. Yuliya Gushchina RUS 23.68; 7. Elodie Ouédraogo BEL 23.74; 8. Sylviane Félix FRA 23.82; Stephanie Durst USA DNF

800 M
1. Mayte Martínez ESP 2:00.66; 2. Tatyana Andrianova RUS 2:01.09; 3. Hazel Clark USA 2:01.15; 4. Svetlana Klyuka RUS 2:01.32; 5. Laetitia Valdonado FRA 2:01.48; 6. Hasna Benhassi MAR 2:01.55; 7. Olga Kotlyarova RUS 2:01.58; 8. Larisa Chzhao RUS 2:02.00; 9. Kameisha Bennett USA 2:02.76; 10. Agnes Samaria NAM 2:04.71; Svetlana Cherkasova RUS DNF; Tatyana Levina RUS DNF

5000 M
1. Meseret Defar ETH 14:28.98 AR; 2. Berhane Adere ETH 14:31.09; 3. Ejegayehu Dibaba ETH 14:37.34; 4. Isabella Ochichi KEN 14:38.21 PB; 5. Susanne Wigene NOR 14:48.53 PB; 6. Irene Kwambai Kipchumba KEN 14:56.76 PB; 7. Lucy Wangui KEN 15:02.54; 8. Krisztina Papp HUN 15:08.65 PB; 9. Sentayehu Ejigu ETH 15:10.72; 10. Sabrina Mockenhaupt GER 15:10.76; 11. María Protópappa GRE 15:13.22; Veerle Dejaeghere BEL DNF; Olga Komyagina RUS DNF; Naomi Mugo KEN DNF

400 M P£
1. Lashinda Demus USA 53.61; 2. Sandra Glover USA 53.73; 3. Yuliya Pechonkina RUS 53.87; 4. Anna Jesieñ POL 54.60; 5. Andrea Blackett BAR 54.89; 6. Ma³gorzata Pskit POL 55.03; 7. Marjolein de Jong NED 55.89; 8. Sheena Johnson USA 56.06; 9. Tetiana Tereschuk-Antipova UKR 59.43

Tatyana Lebedeva (Rosja) wygrywa pi¹ty raz z rzêdu w trójskoku w tegorocznej edycji Golden League SKOK O TYCZCE
1. Yelena Isinbayeva RUS 4.93; 2. Anna Rogowska POL 4.83 NR; 3. Monika Pyrek POL 4.63; 4. Jillian Schwartz USA 4.43; 5. Tatyana Polnova RUS 4.43; 6. Dana Ellis CAN 4.33; 7. Thórey Edda Elisdóttir ISL 4.33; Tatiana Grigorieva AUS NM; Pavla Hamácková CZE NM; Janine Whitlock GBR NM

SKOK W DAL
1. Tatyana Kotova RUS 6.87; 2. Oksana Udmurtova RUS 6.81; 3. Grace Upshaw USA 6.53; 4. Tünde Vaszi HUN 6.35; 5. Concepción Montaner ESP 6.21; 6. Alina Militaru ROM 6.11; 7. Jessica Van De Steene BEL 6.00

TRÓJSKOK
1. Tatyana Lebedeva RUS 14.94; 2. Trecia Smith JAM 14.76; 3. Yargelis Savigne CUB 14.48; 4. Anna Pyatykh RUS 14.46; 5. Hrysopiyí Devetzí GRE 14.18; 6. Baya Rahouli ALG 14.01; 7. Carlota Castrejana ESP 13.98; 8. Yelena Oleynikova RUS 13.53; 9. Yamilé Aldama SUD 13.43

WYNIKI - MʯCZYNI

100 M  (wiatr 0 m/s)
1. Justin Gatlin USA 9.99; 2. Ronald Pognon FRA 10.05; 3. Dwight Thomas JAM 10.11; 4. Francis Obikwelu POR 10.15; 5. Kim Collins SKN 10.16; 6. Aziz Zakari GHA 10.16; 7. Marc Burns TRI 10.19; 8. Olusoji A. Fasuba NGR 10.31; 9. Maurice Greene USA 10.56

400 M
1. Brandon Simpson JAM 44.70 PB; 2. Timothy Benjamin GBR 44.74 PB; 3. Alleyne Francique GRN 44.84; 4. Michael Blackwood JAM 44.84; 5. Christopher Brown BAH 45.55; 6. Tyree Washington USA 45.72; 7. Robert Tobin GBR 45.73; 8. Carlos Santa DOM 46.03; Tyler Christopher CAN DNF

800 M
1. Yuriy Borzakovskiy RUS 1:44.54; 2. Youssef Saad Kamel BRN 1:44.58; 3. Gary Reed CAN 1:44.93; 4. William Yiampoy KEN 1:45.45; 5. Amine Laalou MAR 1:45.67; 6. Alfred Kirwa Yego KEN 1:45.94; 7. Antonio Manuel Reina ESP 1:45.96; 8. Tom Omey BEL 1:48.02; Mouhssin Chehibi MAR DNF; Khadevis Robinson USA DNF

1500 M
1. Daniel Kipchircir Komen KEN 3:31.13; 2. Rashid Ramzi BRN 3:32.81; 3. Ivan Heshko UKR 3:32.95; 4. Daham Najim Bashir QAT 3:33.23; 5. Mehdi Baala FRA 3:33.37; 6. Alex Kipchirchir KEN 3:33.37; 7. Elkanah Angwenyi KEN 3:33.43 PB; 8. Juan Carlos Higuero ESP 3:33.72; 9. Michael East GBR 3:33.90; 10. Álvaro Fernández ESP 3:34.34; 11. Rui Silva POR 3:35.02; 12. William Chirchir KEN 3:35.57; 13. Joeri Jansen BEL 3:36.04; 14. Mounir Yemmouni FRA 3:37.06; 15. Tim Clerbout BEL 3:39.11; Hudson de Souza BRA DNF; David Lelei KEN DNF

Rekordzista œwiata w biegu na 10000 m - Kenenisa Bekele (Etiopia) 5000 M
1. Eliud Kipchoge KEN 12:50.22; 2. Abderrahim Goumri MAR 12:50.25 PB; 3. Benjamin Limo KEN 12:55.26; 4. Boniface Kiprotich Songok KEN 12:55.85 PB; 5. Shadrack Kosgei KEN 13:05.77; 6. Joseph Ebuya KEN 13:07.06; 7. Paul Kipsiele Koech KEN 13:11.26 PB; 8. Jesús España ESP 13:28.64; 9. Hillary Chenonge KEN 13:45.27; Charles Kiplangat Bett KEN DNF; Shadrack Korir KEN DNF; Manuel Ángel Penas ESP DNF; Ali Saidi-Sief ALG DNF; Isaac Sang KEN DNF

10000 M
1. Kenenisa Bekele ETH 26:17.53 (WR); 2. Boniface Kiprop UGA 26:39.77 NR; 3. Samuel Wanjiru KEN 26:41.75 WJR; 4. Nicholas Kemboi QAT 26:51.87; 5. Sammy Kipketer KEN 26:52.60; 6. Mark Bett KEN 26:52.93 PB; 7. Zersenay Tadesse ERI 27:04.70 NR; 8. Bernard Kiprop Kipyego KEN 27:26.29; 9. John Cheruiyot Korir KEN 27:30.46; 10. Dennis Musembi Ndiso KEN 27:54.71; 11. Stephen Koech KEN 27:55.92 PB; 12. Ayad Lamdassem MAR 27:59.39 PB; 13. John Yuda Msuri TAN 28:05.86; 14. Bernard Chepkok KEN 28:11.45 PB; Tariku Bekele ETH DNF; Roberto García ESP DNF; Martin Keino KEN DNF; Geoffrey Siele Kipngeno KEN DNF; El Hassan Lahssini FRA DNF

110 M P£  (wiatr 0 m/s)
1. Allen Johnson USA 13.16; 2. Dominique Arnold USA 13.17; 3. Terrence Trammell USA 13.28; 4. Joel Brown USA 13.29; 5. Stanislavs Olijars LAT 13.39; 6. Thomas Blaschek GER 13.45; 7. Mateus Facho Inocêncio BRA 13.47; 8. Marcel van der Westen NED 13.73; 9. Jonathan Nsenga BEL 13.94

3000 M Z PRZESZK.
1. Saif Saaeed Shaheen QAT 7:55.51; 2. Simon Vroemen NED 8:04.95 AR; 3. Brahim Boulami MAR 8:07.48; 4. Ezekiel Kemboi KEN 8:09.73; 5. Bouabdallah Tahri FRA 8:10.22; 6. Richard Matelong KEN 8:10.97; 7. Musa Amer Obaid QAT 8:12.26; 8. Wesley Kiprotich KEN 8:12.92; 9. Kipkirui Misoi KEN 8:13.08; 10. Brimin Kipruto KEN 8:14.26; 11. Linus Chumba KEN 8:17.29; 12. Luis Miguel Martín ESP 8:25.33; 13. Vincent Le Dauphin FRA 8:26.62; 14. Pieter Desmet BEL 8:29.80; 15. Michael Kipyego KEN 8:29.82; 16. Krijn van Koolwijk BEL 8:37.86; José Luis Blanco ESP DNF; Antonio David Jiménez ESP DNF; Jamal Bilal Salem QAT DNF

SKOK WZWY¯
1. Víctor Moya CUB 2.31 PB; 2. Vyacheslav Voronin RUS 2.28; 3. Jaroslav Bába CZE 2.28; 4. Yaroslav Rybakov RUS 2.24; 5-6. Stefan Holm SWE 2.24; Svatoslav Ton CZE 2.24; 7-9. Sergey Klyugin RUS 2.20; Jamie Nieto USA 2.20; Dragutin Topic SCG 2.20; 10. Yuriy Krymarenko UKR 2.20; 11. Mark Boswell CAN 2.20; 12. Nicola Ciotti ITA 2.15; 12. Jacques Freitag RSA 2.15; Aleksey Dmitrik RUS NM; Stijn Stroobants BEL NM

RZUT OSZCZEPEM
1. Sergey Makarov RUS 86.88; 2. Andreas Thorkildsen NOR 86.13; 3. Tero Pitkämäki FIN 85.90; 4. Mark Frank GER 79.83; 5. Alexandr Ivanov RUS 79.59; 6. Christian Nicolay GER 78.89; 7. Eriks Rags LAT 78.64; 8. Tomas Intas LTU 72.89

Back To Top