Sportowe Archiwum


Zagłosuj na stronę
Sportowe Archiwum



IAAF Golden League 1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000
2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005

IAAF Golden Four 1996:  14.08 - Zurych


IAAF GOLDEN FOUR 1996
WELTKLASSE Zürich
14.08.1996 - Zurych (Szwajcaria)

WYNIKI - KOBIETY

100 M
1. Merlene Ottey JAM 10.95; 2. Gwen Torrence USA 10.96; 3. Gail Devers USA 11.00; 4. Mary Onyali NIG 11.15; 5. Irina Privalova RUS 11.21; 6. Chandra Sturrup BAH 11.22; 7. Marina Trandenkova RUS 11.32; 8. Natalya Voronova RUS 11.39

200 M
1. Mary Onyali NIG 22.07; 2. Inger Miller USA 22.26; 3. Irina Privalova RUS 22.27; 4. Juliet Cuthbert JAM 22.28; 5. Marie-Jose Perec FRA 22.31; 6. Cathy Freeman AUS 22.55; 7. Pauline Davis BAH 22.78; 8. Galina Malchugina RUS 23.15

800 M
1. Maria Mutola MOZ 1:57.07; 2. Anna Fidelia Quirot CUB 1:57.28; 3. Patricia Djate-Taillard FRA 1:57.41; 4. Linda Kasabaka GER 1:58.24; 5. Jearl Miles USA 1:58.91; 6. Natalya Duhnova BLR 1:59.18; 7. Laetitia Vriesde SUR 1:59.54; 8. Toni Hodgkinson NZL 2:00.87

1 MILA
1. Svetlana Masterkova RUS 4:12.56 (WL); 2. Regina Jacobs USA 4:22.20; 3. Anna Brzezińska POL 4:22.96 NR; 4. Leah Pells CAN 4:23.28; 5. Carla Sacramento POR 4:23.67; 6. Theresa Kiesl AUT 4:24.37; 7. Paula Radcliffe GBR 4:24.94; 8. Yekaterina Podkopayeva RUS 4:26.69

100 M PŁ
1. Brigitta Bukovec SLO 12.78; 2. Michelle Freeman JAM 12.78; 3. Aliuska Lopez CUB 12.86; 4. Dionne Rose JAM 12.93; 5. Gillian Russell JAM 12.99; 6. Julie Baumann SUI 13.13; 7. Patricia Girard-Leno FRA 13.20; Ludmila Engquist SWE dnf

400 M PŁ
1. Deon Hemmings JAM 53.43; 2. Tonja Buford-Bailey USA 53.72; 3. Kim Batten USA 53.87; 4. Debbie Parris JAM 54.84; 5. Heike Meissner GER 55.65; 6. Sandra Farmer-Patrick USA 56.07; 7. Martina Stoop SUI 56.62; 8. Michele Schenk SUI 56.97

SKOK WZWYŻ
1. Stefka Kostadinova BUL 2.02; 2. Inga Babakova UKR 2.02; 3. Alina Astafei GER 1.98; 4. Tatyana Motkova RUS 1.93; 5. Niole Zilinskiene LTU 1.90; 6. Tisha Waller USA 1.90; 7. Siglinde Cadusch SUI 1.90; 8. Yelena Guliayeva RUS 1.90

RZUT OSZCZEPEM
1. Steffi Nerius GER 68.80; 2. Trine Hattestad NOR 66.82; 3. Heli Rantanen FIN 64.92; 4. Oxana Ovchinnikova RUS 64.32; 5. Natalya Shikolenko BLR 64.06; 6. Silke Renk GER 63.88; 7. Karen Forkel GER 63.70; 8. Felicia Tilea ROM 63.48

WYNIKI - MĘŻCZYŹNI

100 M
1. Dennis Mitchell USA 10.04; 2. Donovan Bailey CAN 10.06; 3. Linford Christie GBR 10.06; 4. Ato Boldon TRI 10.07; 5. John Drummond USA 10.12; 6. Davidson Ezinwa NIG 10.17; 7. Bruny Surin CAN 10.18

200 M
1. Frankie Fredericks NAM 20.04; 2. Jeff Williams USA 20.26; 3. Patrick Stevens BEL 20.43; 4. Geir Moen NOR 20.47; 5. Ivan Garcia CUB 20.69; 6. Emmanuel Tuffour GHA 21.02; 7. Kevin Widmer SUI 21.05; 8. Steve Brimacombe AUS 21.05

400 M
1. Anthuan Maybank USA 44.18; 2. Davis Kamoga UGA 44.46; 3. Derek Mills USA 44.51; 4. Roger Black GBR 44.83; 5. Mark Richardson GBR 44.97; 6. LaMont Smith USA 45.38; 7. Mathias Rusterholz SUI 45.70

800 M
1. Wilson Kipketer DEN 1:42.61; 2. Vebjoern Rodal NOR 1:43.56; 3. Frederick Onyancha KEN 1:43.74; 4. Benyounes Lahlou MAR 1:43.96; 5. Hezekiel Sepeng RSA 1:44.08; 6. Nico Motchebon GER 1:44.32; 7. David Kiptoo KEN 1:45.11; 8. Johnny Gray USA 1:46.02

1500 M
1. Hicham El Guerrouj MAR 3:30.22; 2. Venuste Niyongabo BUR 3:30.90; 3. William Tanui KEN 3:31.20; 4. Laban Rotich KEN 3:33.01; 5. Elijah Maru KEN 3:33.53; 6. Fermin Cacho ESP 3:34.43; 7. Ali Hakimi TUN 3:34.95; 8. John Mayock GBR 3:36.23

5000 M
1. Daniel Komen KEN 12:45.09 NR; 2. Haile Gebrselassie ETH 12:52.70; 3. Paul Tergat KEN 12:54.72; 4. Khalid Boulami MAR 12:55.76; 5. Bob Kennedy USA 12:58.21 NR; 6. Ismail Sghir MAR 12:58.99; 7. Paul Koech KEN 13:00.22; 8. Tom Nyariki KEN 13:04.84

110 M PŁ
1. Jack Pierce USA 13.21; 2. Allen Johnson USA 13.24; 3. Mark Crear USA 13.24; 4. Florian Schwarthoff GER 13.26; 5. Roger Kingdom USA 13.40; 6. Colin Jackson GBR 13.40; 7. Emilio Valle CUB 13.48; 8. Eugen Swift USA 14.57

400 M PŁ
1. Derrick Adkins USA 47.70; 2. Maurice Mitchell USA 47.97; 3. Samuel Matete ZAM 48.00; 4. Torrance Zellner USA 48.18; 5. Calvin Davis USA 48.55; 6. Sven Nylander SWE 48.80; 7. Rohan Robinson AUS 48.97

3000 M Z PRZESZK.
1. Moses Kiptanui KEN 8:09.85; 2. Joseph Keter KEN 8:09.86; 3. Gideon Chirchir KEN 8:10.89; 4. Patrick Sang KEN 8:12.60; 5. Alessandro Lambruschini ITA 8:13.93; 6. Elarbi Khattabi MAR 8:17.63; 7. Richard Kosgei KEN 8:18.05; 8. Brahim Boulami MAR 8:22.49

SKOK WZWYŻ
1. Steinar Hoen NOR 2.28; 2. Tim Forsyth AUS 2.28; 3. Dragutin Topic YUG 2.25; 4. Artur Partyka POL 2.25; 5. Wolfgang Kreissig GER 2.25; 6-8. Przemysław Radkiewicz POL 2.20; Lambros Papakostas GRE 2.20; Patrik Sjoeberg SWE 2.20

SKOK O TYCZCE
1. Igor Trandenkov RUS 5.95; 2. Jean Galfione FRA 5.85; 3. Maksym Tarasov RUS 5.85; 4. Andriey Tiwontschik GER 5.85; 5. Dean Starkey USA 5.80; 6-7. Tim Lobinger GER 5.70; Scott Huffman USA 5.70; 8-9. Dymitr Markov BLR 5.70; Piotr Bochkariov RUS 5.70

TRÓJSKOK
1. Jonathan Edwards GBR 17.79; 2. Kenny Harrison USA 17.23; 3. Yoelvis Quesada CUB 16.84; 4. Mike Conley USA 16.83; 5. Charles Friedek GER 16.80; 6. Armen Martirosyan ARM 16.61; 7. Robert Howard USA 16.49; 8. Brian Wellman BER 16.28

RZUT DYSKIEM
1. Lars Riedel GER 71.06 PB; 2. Anthony Washington USA 69.08; 3. Vasil Kaptyuh BLR 66.92; 4. Vladimir Dubrovshchik BLR 65.28; 5. Virgilius Alekna LTU 64.62; 6. Sergey Lyahov RUS 63.46; 7. Juergen Schult GER 63.26; 8. Vitaliy Sidorov UKR 61.94

RZUT OSZCZEPEM
1. Raymond Hecht GER 92.28; 2. Sergey Makarov RUS 86.80; 3. Andreas Linden GER 84.76; 4. Peter Blank GER 83.38; 5. Tom Pukstys USA 82.86; 6. Steve Backley GBR 82.70; 7. Juha Laukkanen FIN 82.12; 8. Vladimir Ovchinnikov RUS 81.36



Back To Top