Sportowe Archiwum


Zagłosuj na stronę
Sportowe Archiwum



IAAF Golden League 1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000
2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005

IAAF Golden Four 1997:  4.07 - Oslo


IAAF GOLDEN FOUR 1997
MOBIL BISLETT GAMES
4.07.1997 - Oslo (Norwegia)

WYNIKI - KOBIETY

100 M
1. Marion Jones USA 11.06; 2. Gail Devers USA 11.08; 3. Zhanna Pintusevich UKR 11.15; 4. Melanie Paschke GER 11.45; 5. Sevatheda Fynes BAH 11.47

400 M
1. Cathy Freeman AUS 49.39; 2. Donna Fraser GBR 50.87; 3. Olabisi Afolabi NGR 50.99; 4. Adri De Jongh RSA 52.22; 5. Fatima Yusuf NGR 53.39

5000 M
1. Gabriela Szabo ROM 14:42.43; 2. Lydia Cheromei KEN 14:46.93; 3. Gete Wami ETH 14.55.03; 4. Regina Jacobs USA 14:58.79; 5. Amy Rudolph USA 15:03.18; 6. Julia Vaquero ESP 15:03.81; 7. Kristina da Fonesca GER 15:04.73; 8. Roberta Brunet ITA 15:06.17; 9. Martina Bastos POR 15:07.29; 10. Kate Anderson AUS 15:10.78 NR; 11. Harumi Hiroyama JPN 15:14.71; 12. Cheri Goddard USA 15:21.72; 13. Michiko Shimizu JPN 15:23.42; 14. Kathy Butler CAN 15:28.26; 15. Anita Weyermann SUI 15:29.13

100 M PŁ
1. Michelle Freeman JAM 12.74; 2. Gillian Russell JAM 12.91; 3. Dionne Rose JAM 12.94; 4. Monica Grefstad NOR 13.53; 5. Dawn Bowles USA 15.79; 6. Lacena Golding JAM 20.81

400 M PŁ
1. Deon Hemmings JAM 53.18; 2. Tonja Buford-Bailey USA 54.25; 3. Tatyana Tereshchuk UKR 54.41; 4. Kim Batten USA 54.58; 5. Sally Gunnell GBR 55.53; 6. Rebecca Buchana USA 56.13

SKOK WZWYŻ
1. Hanne Haugland NOR 1.96; 2. Amy Acuff USA 1.93; 3. Olga Kaliturina RUS 1.93; 4. Monica Iagar ROM 1.93; 5. Svetlana Zalevskaya KZK 1.93; 6. Viktoriya Fyodorova RUS 1.93; 7-8. Pia Zinck DEN 1.90; Tatyana Motkova RUS 1.90

RZUT DYSKIEM
1. Beatrice Faumuina NZL 68.52 NR; 2. Franka Dietzsch GER 65.90; 3. Nicoleta Grasu ROM 63.60; 4. Mette Bergmann NOR 61.64; 5. Lisa-Marie Vizaniari AUS 61.40; 6. Jacquel Goormachtigh NED 59.06

RZUT OSZCZEPEM
1. Trine Hattestad NOR 69.36; 2. Mikaela Ingberg FIN 66.92; 3. Tanja Damaske GER 65.94; 4. Silke Renk 65.34; 5. Felicia Tilea ROM 63.62; 6. Heli Rantanen FIN 63.46; 7. Steffi Nerius GER 62.54; 8. Oksana Ovchinnikova RUS 60.82

WYNIKI - MĘŻCZYŹNI

100 M
1. Frank Fredericks NAM 10.11; 2. Linford Christie GBR 10.17; 3. Dennis Mitchell USA 10.18; 4. Kareem Streete-Thompson USA 10.19; 5. Vincent Henderson USA 10.20; 6. Darren Braithwaite GBR 10.40

200 M  (wiatr +3.0 m/s)
1. Donovan Bailey CAN 20.14; 2. Geir Moen NOR 20.23; 3. Patrick Stevens BEL 20.40; 4. Kevin Little USA 20.51; 5. Patrick Johnson AUS 20.81; 6. Sergejs Inshakovs LAT 20.94

800 M
1. Patrick Ndurui KEN 1:44.90; 2. Vebjoern Rodal NOR 1:44.94; 3. Rich Kenah USA 1:45.00; 4. Benyounes Lahlou MAR 1:45.02; 5. Marko Koers NED 1:45.08; 6. Vincent Malakwen KEN 1:45.32; 7. Fred Onyancha KEN 1:46.08; 8. Norberto Tellez CUB 1:47.41

1 MILA
1. Hicham El Guerrouj MAR 3:44.90 NR; 2. Laban Rotich KEN 3:47.65 NR; 3. John Kibowen KEN 3:47.88 PB; 4. Venuste Niyongabo BUR 3:48.26 NR; 5. Steve Holman USA 3:50.40; 6. John Mayock GBR 3:51.46; 7. Robert Andersen DEN 3:52.39; 8. Reyes Estevez ESP 3:52.61

3000 M
1. Daniel Komen KEN 7:30.49; 2. Bob Kennedy USA 7:31.77; 3. Manuel Pancorbo ESP 7:31.78 ER; 4. Dieter Baumann GER 7:31.81 NR; 5. Enrique Molina ESP 7:32.32; 6. Smail Sghir MAR 7:33.39; 7. Paul Tergat KEN 7:37.68; 8. John Kosgei KEN 7:38.33; 9. Julius Kiptoo KEN 7:38.59; 10. Fita Bayissa ETH 7:44.90; 11. Assefa Mezegebu ETH 7:44.92; 12. Jim Svenry NOR 7:50.34

10000 M
1. Haile Gebrselassie ETH 26.31.32 WR; 2. Mohammed Mourhit BEL 27:17.09 NR; 3. Dominic Kirui KEN 27:31.10; 4. Laban Chege KEN 27:33.28; 5. Domingos Castro POR 27:41.75; 6. Khalid Skah MAR 27:44.33; 7. Toshinari Takaoka JPN 27:53.03; 8. Elijah Korir KEN 27:57.94; 9. Todd Williams USA 27:58.13; 10. James Moiben KEN 28:01.21; 11. Julio Rey ESP 28:09.04; 12. Dionisio Castro POR 28:09.56

110 M PŁ
1. Allen Johnson USA 13.14; 2. Florian Schwarthoff GER 13.21; 3. Tony Jarrett GBR 13.30; 4. Colin Jackson GBR 13.34; 5. Mark Crear USA 13.36; 6. Igor Kovac SVK 13.37

SKOK WZWYŻ
1. Steinar Hoen NOR 2.33; 2. Tim Forsyth AUS 2.30; 3. Brian Brown USA 2.25

SKOK O TYCZCE
1. Maksim Tarasov RUS 5.90; 2. Okkert Brits RSA 5.90; 3. Riaan Botha RSA 5.80; 4. Jeff Hartwig USA 5.80; 5. Igor Potapovich KZK 5.70; 6. Yevgeniy Smiryagin RUS 5.70; 7. Pat Manson USA 5.70; 8. Trond Barthel NOR 5.60

TRÓJSKOK
1. Kenny Harrison USA 17.51; 2. Yoelvis Quesada CUB 17.44; 3. Denis Kapustin RUS 17.20; 4. Brian Wellman BER 17.07; 5. Jerome Romain DOM 16.96; 6. Charles Friedek GER 16.81; 7. Robert Howard USA 16.81; 8. Ketill Hanstveit NOR 16.16 (+2.2)

RZUT OSZCZEPEM
1. Jan Zelezny CZE 88.46; 2. Boris Henry GER 87.22; 3. Sergey Makarov RUS 86.60; 4. Tom Pukstys USA 84.32; 5. Patrik Boden SWE 83.34; 6. Harri Hakkarainen FIN 82.48; 7. Peter Blank GER 80.92; 8. Juha Laukkanen FIN 80.44



Back To Top