Sportowe Archiwum


Zagłosuj na stronę
Sportowe Archiwum



IAAF Grand Prix 1981 | 1982 | 1983 | 1984 | 1985 | 1986 | 1987 | 1988 | 1989 | 1990
1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000
2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005

IAAF World Athletics Final 2003 | 2004 | 2005

IAAF Grand Prix

IAAF Super Grand Prix:
IAAF Grand Prix I:  08.08 - Linz
IAAF Grand Prix II:  28.08 - Gateshead,  03.09 - Rieti


IAAF GRAND PRIX II - Gugl Grand Prix
8 sierpnia 2000 - Linz (Austria)

WYNIKI - KOBIETY

100 m: 1. Zhanna Tarnopolskaya-Pintusevich UKR 11.10; 2. Tanya Lawrence JAM 11.12; 3. Myriam Léonie Mani CMR 11.12; 4. Chryste Gaines USA 11.32; 5. Liliana Allen MEX 11.45; 6. Ekah Joan Uduak NGR 11.45; 7. Karin Mayr AUT 11.48; 8. Irina Pukha UKR 11.50; 200 m: 1. Beverly McDonald JAM 22.66; 2. Astia Walker JAM 22.79; 3. Joice Maduaka GBR 23.17; 4. LaTasha Jenkins USA 23.31; 5. Karin Mayr AUT 23.39; 6. Alenka Bikar SLO 23.59; 800 m: 1. Stephanie Graf AUT 1:59.75; 2. Sandra Stals BEL 2:00.84; 3. Jebet Langat KEN 2:01.26; 4. Claudia Gesell GER 2:01.35; 5. Charmaine Howell JAM 2:01.56; 6. Judit Varga HUN 2:01.75; 7. Yelena Martson-Buzhenko UKR 2:01.93; 8. Anita Brägger SUI 2:02.57; 3000 m: 1. Yemenashu Taye ETH 8:45.12; 2. Berhane Adere ETH 8:46.65; 3. Jelena Éelnova-Prokopčuka LAT 8:46.97; 4. Susanne Pumper AUT 8:47.04; 5. Amy Rudolph USA 8:48.00; 6. Jennifer Rhines USA 8:50.72; 100 m pł: 1. Michelle Freeman JAM 12.72; 2. Melissa Morrison USA 12.75; 3. Nadine Faustin HAI 13.07; 4. Joyce Bates USA 13.20; 400 m pł: 1. Sandra Cummings-Glover USA 54.08; 2. Gudrún Arnardóttir ISL 54.78; 3. Andrea Blackett BAR 54.79; 4. Catherine Scott JAM 55.89; 5. Joanna Hayes USA 56.10; 6. Patrina Allen JAM 56.23; wzwyż: 1. Monica Iagar-Dinescu ROM 1.94; 2. Viktoriya Styopina UKR 1.90; 3. Yuliya Lyakhova RUS 1.90; 4. Olga Kaliturina RUS 1.90; tyczka: 1. Anzhela Balakhonova UKR 4.56; 2. Daniela Bártová CZE 4.45; 3. Svetlana Feofanova RUS 4.40; 4. Yelena Belyakova RUS 4.30; 5. Pavla Hamácková CZE 4.30; 6. Janine Whitlock GBR 4.30; w dal: 1. Dawn Burrell USA 6.81; 2. Heike Daute-Drechsler GER 6.73; 3. Yingnan Guan CHN 6.70; 4. Tünde Vaszi HUN 6.58; 5. Lissete Cuza CUB 6.55; 6. Adrien Sawyer USA 6.48; dysk: 1. Franka Dietzsch GER 66.11; 2. Nicoleta Grasu ROM 64.52; 3. Olga Burova-Chernyavskaya RUS 64.20; 4. Anja Möllenbeck GER 59.53

WYNIKI - MĘŻCZYŹNI

100 m: 1. Coby Miller USA 10.05; 2. Abdul Aziz Zakari GHA 10.06; 3. Obadele Thompson BAR 10.09; 4. Tim Montgomery USA 10.12; 5. Dennis Mitchell USA 10.21; 6. Floyd Heard USA 10.28; 7. Stefano Tilli ITA 10.29; 8. Martin Lachkovics AUT 10.47; 200 m: 1. Obadele Thompson BAR 20.11; 2. Dennis Mitchell USA 20.39; 3. Martin Lachkovics AUT 20.78; 4. Koji Ito JPN 20.96; 400 m: 1. Alvin Harrison USA 45.19; 2. Jerome Young USA 45.38; 3. Davian Clarke JAM 45.53; 4. Dmitriy Golovastov RUS 45.57; 5. Hendrik Mokganyetsi RSA 45.60; 6. Matija Šestak SLO 46.39; 1500 m: 1. Paul Mwangi KEN 3:34.29; 2. Benson Koech KEN 3:34.91; 3. Kamal Boulahfane ALG 3:34.92; 4. Mohamed Khaldi ALG 3:34.96; 5. Mark Carroll IRL 3:35.69; 6. Daniel Zegeye ETH 3:36.33; 7. Richard Geemi KEN 3:36.50; 8. Berhanu Alemu ETH 3:36.81; 9. Kevin McKay GBR 3:37.34; 10. David Krummenacker USA 3:37.59; 110 m pł: 1. Allen Johnson USA 13.14; 2. Terrence Trammell USA 13.22; 3. Dominique Arnold USA 13.27; 4. Robin Korving NED 13.34; 5. Elmar Lichtenegger AUT 13.41; 6. Shaun Bownes RSA 13.47; 7. Mark Crear USA 13.51; 3000 m z przeszk.: 1. Günther Weidlinger AUT 8:20.37; 2. Abraham Cherono KEN 8:23.82; 3. Luciano Di Pardo ITA 8:25.56; 4. Ramiro Morán ESP 8:26.79; 5. Roman Usov RUS 8:26.96; 6. Matthew Birir KEN 8:27.52; 7. Sergey Redko UKR 8:29.85; 8. Tim Broe USA 8:30.70; w dal: 1. Kareem Streete-Thompson CAY 8.26; 2. Iván Pedroso CUB 8.02; 3. Kirill Sosunov RUS 8.00; 4. Robert Howard USA 7.81; kula: 1. Mikuláš Konopka SVK 19.19; 2. Gheorghe Guset ROM 18.64; 3. Sergey Lyakhov RUS 18.46; oszczep: 1. Eriks Rags LAT 80.47; 2. Peter Esenwein GER 80.20; 3. Gregor Högler AUT 79.34; 4. Emeterio González CUB 79.28



IAAF GRAND PRIX II - CGU Gateshead Classic
28 sierpnia 2000 - Gateshead (Wielka Brytania)

WYNIKI - KOBIETY

100 m (wiatr -0.2): 1. Myriam Léonie Mani CMR 11.23; 2. Tanya Lawrence JAM 11.24; 3. Beverly McDonald JAM 11.25; 4. Eldece Clarke-Lewis BAH 11.48; 5. Marcia Richardson GBR 11.53; 6. Shani Anderson GBR 11.59; 7. Joice Maduaka GBR 11.67; 8. Vonette Dixon JAM 11.67; 200 m (wiatr +0.4): 1. Cathy Freeman AUS 22.57; 2. Inger Miller USA 22.62; 3. Beverly McDonald JAM 22.69; 4. Pauline Davis-Thompson BAH 23.00; 5. Samantha Davies GBR 23.06; 6. Juliet Campbell JAM 23.22; 7. Sarah Wilhelmy GBR 23.29; 8. Merlene Frazer JAM 23.70; 800 m: 1. Hasna Benhassi MAR 1:59.86; 2. Brigita Langerholc SLO 2:00.25; 3. Kelly Holmes GBR 2:00.35; 4. Letitia Vriesde SUR 2:00.80; 5. Linda Kisabaka GER 2:00.94; 6. Hayley Parry-Tullett GBR 2:01.53; 7. Marina Anisimova RUS 2:01.70; 8. Ivonne Teichmann GER 2:02.13; 9. Helen Pattinson GBR 2:03.75; 10. Diane Modahl GBR 2:03.94; 3000 m: 1. Sonia O'Sullivan IRL 8:33.00; 2. Libbie Johnson-Hickman USA 8:35.02; 3. Paula Radcliffe GBR 8:36.11; 4. Joanne Pavey GBR 8:36.70; 5. Sally Barsosio KEN 8:44.15; 6. Angela Newport GBR 9:08.46; 7. Jacqueline Martín ESP 9:08.55; 8. Sarah Young-Wilkinson GBR 9:12.03; 400 m pł: 1. Deon Hemmings JAM 54.64; 2. Nezha Bidouane MAR 55.44; 3. Tonja Buford-Bailey USA 55.95; 4. Keri Maddox GBR 56.04; 5. Natasha Danvers GBR 56.58; 6. Catherine Scott JAM 57.01; tyczka: 1. Anzhela Balakhonova UKR 4.21; 2. Mary Sauer USA 4.21; 3. Janine Whitlock GBR 4.21; 4. Daniela Bártová CZE 4.21; 5. Elmarie Gerryts RSA 4.21; 6-7. Monique De Wilt NED 4.11; Andrea Müller GER 4.11; trójskok: 1. Sheila Hudson USA 13.42; 2. Michelle Griffith GBR 13.41; 3. Heli Koivula FIN 13.41; 4. Maria Costanza Moroni ITA 12.69; dysk: 1. Franka Dietzsch GER 65.30; 2. Natalya Sadova RUS 63.73; 3. Suzanne Powell USA 61.50; 4. Anja Möllenbeck GER 59.63; 5. Olga Burova-Chernyavskaya RUS 59.32; 6. Jacqueline Goormachtigh NED 54.53; 7. Shelley Drew GBR 54.07; 8. Philippa Roles GBR 53.85

WYNIKI - MĘŻCZYŹNI

100 m (wiatr -0.3): 1. Dwain Chambers GBR 10.11; 2. Bernard Williams USA 10.17; 3. Maurice Greene USA 10.24; 4. Darren Campbell GBR 10.27; 5. Gregory Saddler USA 10.37; 6. Ian Mackie GBR 10.39; 7. Jason Gardener GBR 10.40; 8. Donovan Bailey CAN 10.46; 200 m (wiatr +0.3): 1. Christian Malcolm GBR 20.45; 2. Jon Drummond USA 20.57; 3. John Capel USA 20.59; 4. Coby Miller USA 20.80; 5. Marlon Devonish GBR 20.92; 6. Patrick Stevens BEL 20.92; 7. André Domingos da Silva BRA 21.10; 8. Rohsaan Griffin USA 22.53; 400 m: 1. Angelo Taylor USA 45.01; 2. Mark Richardson GBR 45.16; 3. Danny McCray USA 45.64; 4. Avard Moncur BAH 45.83; 5. Jerome Young USA 45.91; 6. Jared Deacon GBR 46.15; 7. Iwan Thomas GBR 46.52; 800 m: 1. André Bucher SUI 1:44.62; 2. Wilson Kipketer DEN 1:44.66; 3. David Kiptoo KEN 1:45.09; 4. Trinity Gray USA 1:45.10; 5. Haida Mahjoub MAR 1:45.60; 6. Frederick Onyancha KEN 1:46.42; 7. James McIlroy GBR 1:46.58; 8. Daniel Caulfield IRL 1:46.65; 1500 m: 1. Ali Saidi-Sief ALG 3:30.82; 2. Paul Bitok KEN 3:36.17; 3. James Nolan IRL 3:36.30; 4. Martin Keino KEN 3:36.71; 5. Youssef Baba MAR 3:36.83; 6. Adil Kaouch MAR 3:37.27; 7. John Mayock GBR 3:37.53; 8. Steve Holman USA 3:37.80; 9. William Tanui KEN 3:38.54; 10. Allen Graffin GBR 3:40.14; 110 m pł (wiatr +2.0): 1. Dominique Arnold USA 13.23; 2. Falk Balzer GER 13.28; 3. Colin Jackson GBR 13.29; 4. Stanislavs Olijars LAT 13.30; 5. Terrence Trammell USA 13.33; 6. Tony Jarrett GBR 13.53; 7. Tony Dees USA 13.67; 8. Damien Greaves GBR 13.91; 4x100 m: 1. USA 37.95; 2. Wielka Brytania 38.35; 3. Wielka Brytania B 39.19; 4. USA B 39.60; trójskok: 1. Jonathan Edwards GBR 17.48; 2. Phillips Idowu GBR 16.83; 3. Onochie Achike GBR 16.53; 4. Julian Golley GBR 16.25; 5. LaMark Carter USA 16.21; 6. Kenta Bell USA 15.92; 7. Robert Howard USA 15.89; oszczep: 1. Steve Backley GBR 82.13; 2. Nick Nieland GBR 81.25; 3. Mick Hill GBR 79.00; 4. Tom Pukstys USA 78.04; 5. Eriks Rags LAT 76.74; 6. Mark Roberson GBR 73.70



IAAF GRAND PRIX II - Rieti
3 września 2000 - Rieti (Włochy)

WYNIKI - KOBIETY

100 m: 1. Mercy Nku NGR 11.20; 2. Petya Pendareva BUL 11.23; 3. Manuela Levorato ITA 11.30; 4. Francesca Cola ITA 11.74; 200 m: 1. Mercy Nku NGR 22.96; 2. Juliet Campbell JAM 22.97; 3. Manuela Levorato ITA 23.13; 4. Falilat Ogunkoya NGR 23.18; 400 m: 1. Ana Guevara MEX 50.58; 2. Daimí Pernía CUB 51.13; 3. Idalmis Bonne CUB 52.04; 4. Julia Duporty CUB 52.17; 800 m: 1. Letitia Vriesde SUR 2:01.42; 2. Lwiza Msyani John TAN 2:02.61; 3. Zulia Calatayud CUB 2:02.64; 4. Jebet Langat KEN 2:02.82; 5. Sandra Stals BEL 2:02.84; 6. Fabiane dos Santos BRA 2:03.15; 1500 m: 1. Olga Komyagina RUS 4:04.02; 2. Kristina Da Fonseca-Wollheim GER 4:05.65; 3. Olga Nelyubova RUS 4:06.35; 4. Paula Ilie-Ivan ROM 4:06.56; 5. Yemenashu Taye ETH 4:10.51; 6. Sally Barsosio KEN 4:13.11; 100 m pł (wiatr +0.9): 1. Melissa Morrison USA 12.81; 2. Yelena Ovcharova-Krasovska UKR 13.01; 3. Haydy Aron FRA 13.37; 4. Margaret Macchiut ITA 13.40; tyczka: 1-2. Doris Auer AUT 4.20; Alejandra García ARG 4.20; 3. Marie Bagger Rasmussen DEN 4.20; 4. Nastja Ryshich GER 4.10; 5. Francesca Dolcini ITA 4.00; oszczep: 1. Osleidys Menéndez CUB 63.48; 2. Christina Scherwin DEN 50.32

WYNIKI - MĘŻCZYŹNI

100 m (wiatr +0.8): 1. Abdul Aziz Zakari GHA 10.13; 2. Brian Lewis USA 10.34; 3. Dennis Mitchell USA 10.37; 4. John Ertzgard NOR 10.40; 5. Andrea Colombo ITA 10.43; 6. Marlon Devonish GBR 10.54; 200 m: 1. Francis Obikwelu NGR 20.21; 2. Geir Moen NOR 20.63; 3. Marlon Devonish GBR 20.79; 4. Frank Fredericks NAM 20.79; 5. Douglas Turner GBR 21.08; 6. Massimiliano Donati ITA 21.44; 400 m: 1. Michael Johnson USA 44.46; 2. Mark Richardson GBR 45.14; 3. Jerome Davis USA 45.30; 4. Alessandro Attene ITA 45.47; 5. Sylvester Omodiale NGR 46.08; 6. Juan Pedro Toledo MEX 46.11; 800 m: 1. Andrea Longo ITA 1:43.74; 2. William Yiampoy KEN 1:44.25; 3. Adem Hecini ALG 1:44.67; 4. Trinity Gray USA 1:44.91; 5. Paul Korir KEN 1:44.97; 6. Arthémon Hatungimana BUR 1:45.12; 7. Norberto Téllez CUB 1:45.39; 8. Charles Makau KEN 1:45.57; 1500 m: 1. Noah Ngeny KEN 3:30.42; 2. Benjamin Kipkurui KEN 3:30.73; 3. Kamal Boulahfane ALG 3:33.07; 4. Mohamed Khaldi ALG 3:33.40; 5. Benson Koech KEN 3:35.00; 6. Cornelius Chirchir KEN 3:35.16; 7. Gabriel Jennings USA 3:35.21; 8. Martin Keino KEN 3:35.67; 9. William Tanui KEN 3:35.68; 10. Ismail Sghyr FRA 3:36.80; 11. Abdelhaq Abdellah MAR 3:38.44; 12. Laid Bessou ALG 3:38.79; 5000 m: 1. Daniel Komen KEN 13:04.43; 2. Enrique Molina ESP 13:18.48; 3. Kenenisa Bekele ETH 13:20.57; 4. Alene Emere ETH 13:21.17; 5. Ismael Kirui KEN 13:26.23; 6. Driss El Himer FRA 13:28.57; 7. James Getanda KEN 13:31.02; 8. Gennaro Di Napoli ITA 13:33.02; 9. Samir Moussaoui ALG 13:34.42; 10. Ahmed Boulahia ALG 13:54.64; wzwyż: 1. Konstantin Matusevich ISR 2.30; 2. Nathan Leeper USA 2.30; 3. Elvir Krehmic BSH 2.20; 4. Sergey Klyugin RUS 2.20; 5. Marko Aleksejev EST 2.20; 6-7. Ivan Bernasconi ITA 2.10; Jan Janku CZE 2.10; tyczka: 1. Vadim Strogalyov RUS 5.60; 2. Maurilio Mariani ITA 5.40; 3. Massimo Allevi ITA 5.40; 4. Giacomo Befani ITA 5.20; trójskok: 1. Yoel García CUB 17.00; 2. Yoelbi Quesada CUB 16.89; 3. Aleksandr Glavatskiy BLR 16.68; 4. Igor Gavrilenko RUS 16.60; 5. Rogel Nachum ISR 16.46; 6. Ketill Hanstveit NOR 16.33; 7. Diego Lamenti ITA 16.11; 8. Julian Golley GBR 15.23; kula: 1. Paolo Dal Soglio ITA 20.75; 2. Roman Virastyuk UKR 19.93; 3. Andy Bloom USA 19.93; 4. Saulius Kleiza LIT 19.91; 5. Joachim Olsen DEN 19.60; 6. Mikuláš Konopka SVK 19.06

Back To Top