Sportowe Archiwum


Zagłosuj na stronę
Sportowe Archiwum



Mistrzostwa Europy 1982 | 1986 |

Halowe Mistrzostwa Europy 1988

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy 2005

Mistrzostwa Europy Juniorów 2005


HALOWE MISTRZOSTWA EUROPY '1988
5-6 marca 1988 - Budapeszt (Węgry)

WYNIKI FINAŁÓW - KOBIETY

60 m

1. Nellie Fiere-Cooman (Holandia) 7.04
2. Silke Möller (NRD) 7.05
3. Marlies Göhr (NRD) 7.07
4. Ulrika Sarvari (RFN) 7.16
5. Nadieżdża Raszczupkina (ZSRR) 7.21

200 m

1. Ewa Kasprzyk (Polska) 22.69
2. Tatiana Papilina (ZSRR) 22.79
3. Silke Knoll (RFN) 23.12
4. Cwetanka Iliewa (Bułgaria) 23.17
5. Ingrid Auerswald (NRD) 23.25

400 m

1. Svetlana Gonczarenko (Rosja) 51.62
2. Tatiana Aleksiejewa (Rosja) 51.77
3. Viviane Dorsile (Francja) 51.92
4. Ionela Tirlea (Rumunia) 53.13
5. Magdalena Nedelcu (Rumunia) 53.62
6. Kathrin Lüthi (Szwajcaria) 54.06

800 m

1. Natalia Duchnova (Białoruś) 2:00.42
2. Ella Kovacs (Rumunia) 2:00.49
3. Carla Sacramento (Portugalia) 2:01.12
4. Stella Jongmans (Holandia) 2:01.82
5. Ester Goosens (Holandia) 2:03.59
6. Jelena Storczowaja (Ukraina) 2:06.41

1500 m

1. Jelena Podkopajewa (WNP) 4:06.46
2. Ludmiła Rogaczowa (Rosja) 4:06.60
3. Małgorzata Rydz (Polska) 4:06.98
4. Violeta Beclea (Rumunia) 4:07.06
5. Ellen Kiessling (Niemcy) 4:10.68
6. Teresa Zuniga (Hiszpania) 4:10.99

3000 m

1. Fernanda Ribeiro (Portugalia) 8:50.47
2. Margareta Keszeg (Rumunia) 8:55.61
3. Anna Brzezińska (Polska) 8:56.90
4. Christina Mai (Niemcy) 8:57.49
5. Laurence Vivier (Francja) 8:59.95
6. Alison Wyeth (Wielka Brytania) 9:04.35

60 m pł

1. Jordanka Donkowa (Bułgaria) 7.85
2. Ewa Sokołowa (Rosja) 7.89
3. Anne Piquereau (Francja) 7.91
4. Brigita Bukovec (Słowenia) 7.94
5. Carla Tuzzi (Włochy) 7.97
6. Patricia Girard (Francja) 7.98

skok wzwyż

1. Stefka Kostadinowa (Bułgaria) 1.98
2. Desislava Aleksandrowa (Bułgaria) 1.96
3. Sigrid Kirchmann (Austria) 1.96
4. Tatiana Szewczik (Białoruś) 1.96
5. Jelena Guljajewa (Rosja) 1.93
6. Hanne Haugland (Norwegia) 1.93
skok w dal

1. Heike Drechsler (Niemcy) 7.06
2. Ludmiła Ninova (Austria) 6.78
3. Inessa Krawiec (Ukraina) 6.72
4. Valentina Uccheddu (Włochy) 6.69
5. Mirella Dulgheru (Rumunia) 6.61
6. Agata Karczmarek (Polska) 6.60

trójskok

1. Inna Lasowskaja (Rosja) 14.88
2. Ana Biriukowa (Rosja) 14.72
3. Sofia Bozhanova (Bułgaria) 14.52
4. Sarka Kasparkova (Czechy) 14.46
5. Iva Prandżewa (Bułgaria) 14.38
6. Inessa Krawiec (Ukraina) 14.32

pchnięcie kulą

1. Astrid Kumbernuss (Niemcy) 19.44
2. Larisa Pieleszenko (Rosja) 19.16
3. Swietła Mitkowa (Bułgaria) 19.09
4. Anna Romanowa (Rosja) 18.80
5. Grit Hammer (Niemcy) 18.58
6. Krystyna Danilczyk (Polska) 18.57

pięciobój

1. Larisa Turczinskaja (Rosja) 4801 pkt.
2. Rita Inancsi (Węgry) 4775
3. Urszula Włodarczyk (POLSKA) 4668
4. Liliana Nastase (Rumunia) 4620
5. Ludmiła Michajłowa (Rosja) 4616
6. Ines Krause (Niemcy) 4503



WYNIKI FINAŁÓW - MĘŻCZYŹNI

60 m

1. Colin Jackson (Wielka Brytania) 6.49
2. Alexandros Terzian (Grecja) 6.51
3. Michael Rosswess (Wielka Brytania) 6.54
4. Aleksandr Porchomowski (Rosja) 6.59
5. Daniel Sangouma (Francja) 6.65
6. Laurent Nevo (Francja) 6.75

200 m

1. Daniel Sangouma (Francja) 20.68
2. Władysław Dołogodin (Ukraina) 20.76
3. George Panagiotopoulos (Grecja) 20.99
4. Evgenios Papadopoulos (Grecja) 21.15
5. Darren Braithwaite (Wielka Brytania) 21.30
6. Ioannis Nafpliotis (Grecja) 21.61

400 m

1. Du'aine Ladejo (Wielka Brytania) 46.53
2. Michaił Wdowin (Rosja) 46.56
3. Rico Lieder (Niemcy) 46.82
4. Lutz Becker (Niemcy) 47.74
5. Andrea Nuti (Włochy) 50.05
6. Jamie Baulch (Wielka Brytania) DNF

800 m

1. Andriej Łoginow (Rosja) 1:46.38
2. Luis Javier Gonzalez (Hiszpania) 1:46.69
3. Ousmane Diarra (Francja) 1:47.18
4. Nico Motchebon (Niemcy) 1:47.24
5. Torbjörn Johansson (Szwecja) 1:47.42
6. Bruno Konczylo (Francja) 2:00.33

1500 m

1. David Strang (Wielka Brytania) 3:44.57
2. Branko Zorko (Chorwacja) 3:44.64
3. Abdelkader Chekhémani (Francja) 3:44.65
4. Manuel Pancorbo (Hiszpania) 3:45.03
5. Wiaczesław Szabunin (Rosja) 3:45.37
6. Mickael Damian (Francja) 3:45.54

3000 m

1. Kim Bauermeister (Niemcy) 7:52.34
2. Ovidiu Olteanu (Rumunia) 7:52.37
3. Rod Finch (Wielka Brytania) 7:53.99
4. Anacleto Jimenez (Hiszpania) 7:55.78
5. Michael Buchleitner (Austria) 7:56.47
6. Andrés Martinez (Hiszpania) 7:59.70

60 m pł

1. Colin Jackson (Wielka Brytania) 7.41
2. Georg Boroi (Rumunia) 7.57
3. Mike Fenner (Niemcy) 7.58
4. Dan Philibert (Francja) 7.60
5. Igor Kovac (Słowacja) 7.61
6. Jiri Hudec (Czechy) 7.72

skok wzwyż

1. Dalton Grant (Wielka Brytania) 2.37
2. Jean-Charles Gicquel (Francja) 2.35
3. Hendrik Beyer (Niemcy) 2.33
4. Steinar Hoen (Norwegia) 2.31
5. Leonid Pumalaynen (Rosja) 2.31
6. Hakon Sarnblom (Norwegia) 2.29

skok o tyczce

1. Piotr Boczkariew (Rosja) 5.90
2. Jean Galfione (Francja) 5.80
3. Igor Trandenkow (Rosja) 5.75
4. Denis Pietusinskij (Rosja) 5.75
5. Istvan Bagyula (Węgry) 5.70
6. Gianni Iapichino (Włochy) 5.60

skok w dal

1. Dietmar Haaf (Niemcy) 8.15
2. Kostas Koukodimos (Grecja) 8.09
3. Bogdan Tudor (Rumunia) 8.07
4. Iwajło Mladenow (Bułgaria) 8.07
5. Stanisław Tarasenko (Rosja) 8.02
6. Dmitrij Bagrianow (Rosja) 8.01

trójskok

1. Leonid Wołoszin (Rosja) 17.44
2. Denis Kapustin (Rosja) 17.35
3. Wasilij Sokow (Rosja) 17.31
4. Serge Hélan (Francja) 17.23
5. Georges Sainte-Rose (Francja) 16.96
6. Maris Bruziks (Łotwa) 16.83

pchnięcie kulą

1. Aleksandr Bagacz (Ukraina) 20.66
2. Dragan Peric (Jugosławia) 20.55
3. Pétur Gudmundsson (Islandia) 20.04
4. Manuel Martinez (Hiszpania) 19.85
5. Oliver-Sven Buder (Niemcy) 19.66
6. Paolo Dal Soglio (Włochy) 19.62

siedmiobój

1. Christian Plaziat (Francja) 6268 pkt.
2. Henrik Dagard (Szwecja) 6119
3. Alain Blondel (Francja) 6084
4. Tomas Dvorak (Czechy) 6061
5. Erki Nool (Estonia) 5945
6. Sandor Munkacsi (Węgry) 5944

Back To Top