Sportowe Archiwum


Zagłosuj na stronę
Sportowe Archiwum



Igrzyska Olimpijskie 1972 | 1976 | 1980 | 1984 | 1988 | 1992 | 1996 | 2000 | 2004 |


IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - ATENY 2004
18-29 sierpnia 2004

WYNIKI - KOBIETY

100 M

Finał (wiatr -0.1 m/s)

1. Yuliya Nesterenko (Białoruś) 10.93
2. Lauryn Williams (USA) 10.96 PB
3. Veronica Campbell (Jamajka) 10.97
4. Ivet Lalova (Bułgaria) 11.00
5. Aleen Bailey (Jamajka) 11.05
6. Sherone Simpson (Jamajka) 11.07
7. Debbie Ferguson (Bahama) 11.16
8. LaTasha Colander (USA) 11.18

Półfinały
Bieg 1 (wiatr +0.1): 1. Yuliya Nesterenko BLR 10.92 Q NR; 2. Veronica Campbell JAM 10.93 Q PB; 3. Ivet Lalova BUL 11.04 Q; 4. Debbie Ferguson BAH 11.04 Q; 5. Abiodun Oyepitan GBR 11.18; 6. Christine Arron FRA 11.21; 7. Gail Devers USA 11.22; 8. Yuliya Tabakova RUS 11.25
Bieg 2 (wiatr -0.1): 1. Lauryn Williams USA 11.01 Q; 2. Sherone Simpson JAM 11.03 Q; 3. Aleen Bailey JAM 11.13 Q; 4. LaTasha Colander USA 11.18 Q; 5. Merlene Ottey SLO 11.21; 6. Zhanna Block UKR 11.23; 7. Kim Gevaert BEL 11.40; 8. Lyubov Perepelova UZB 11.40

Ćwierćfinały
Bieg 1 (wiatr +0.2): 1. Christine Arron FRA 11.10 Q; 2. Veronica Campbell JAM 11.18 Q; 3. Abiodun Oyepitan GBR 11.28 Q; 4. Gail Devers USA 11.31 q; 5. Irina Khabarova RUS 11.32; 6. LaVerne Jones ISV 11.44; 7. Chandra Sturrup BAH 11.46; 8. Delphine Bertille Atangana CMR 11.60
Bieg 2 (wiatr 0.0): 1. Lauryn Williams USA 11.03 Q; 2. Ivet Lalova BUL 11.09 Q; 3. Debbie Ferguson BAH 11.16 Q; 4. Lyubov Perepelova UZB 11.26 q; 5. Zhanna Block UKR 11.27 q; 6. Veronique Mang FRA 11.39; 7. Bettina Müller AUT 11.50; 8. Karin Mayr-Krifka AUT 11.55
Bieg 3 (wiatr -0.1): 1. Sherone Simpson JAM 11.09 Q; 2. Aleen Bailey JAM 11.12 Q; 3. Merlene Ottey SLO 11.24 Q; 4. Larisa Kruglova RUS 11.36; 5. Mercy Nku NGR 11.39; 6. Liliana Allen MEX 11.52; 7. Fana Ashby TRI 11.54; Vida Anim GHA dnf
Bieg 4 (wiatr +0.3): 1. Yuliya Nesterenko BLR 10.99 Q; 2. Kim Gevaert BEL 11.17 Q; 3. LaTasha Colander USA 11.20 Q; 4. Yuliya Tabakova RUS 11.25 q; 5. Endurance Ojokolo NGR 11.35; 6. Guzel Khubbieva UZB 11.35; 7. Rosemar Maria Coelho Neto BRA 11.45; Natasha Mayers VIN dns

Eliminacje
Bieg 1 (wiatr +0.5): 1. Aleen Bailey JAM 11.20 Q; 2. Veronique Mang FRA 11.24 Q PB; 3. Debbie Ferguson BAH 11.30 Q; 4. Mercy Nku NGR 11.37 q; 5. Liliana Allen MEX 11.42 q; 6. Geraldine Pillay RSA 11.44; 7. Linda Sou Tit CAM 13.47 PB; 8. Katura Marae VAN 13.49
Bieg 2 (wiatr +0.9): 1. Yuliya Nesterenko BLR 10.94 Q NR; 2. Merlene Ottey SLO 11.14 Q; 3. Larisa Kruglova RUS 11.23 Q =PB; 4. Guzel Khubbieva UZB 11.31 q; 5. Rakia Al-Gassra BRN 11.49 NR; 6. Winneth Dube ZIM 11.56; 7. Evangeleen Ikelap FSM 13.50 =PB; 8. Danah Al Nasrallah KUW 13.92 NR
Bieg 3 (wiatr -0.7): 1. Lauryn Williams USA 11.16 Q; 2. Irina Khabarova RUS 11.32 Q; 3. Fana Ashby TRI 11.43 Q; 4. Amandine Allou Affoué CIV 11.46; 5. Melisa Murillo COL 11.67; 6. Elena Bobrovskaya KGZ 11.76; 7. Ngerak Florencio PLW 12.76 PB; 8. Aminata Kamissoko MTN 13.49
Bieg 4 (wiatr -0.1): 1. Yuliya Tabakova RUS 11.22 Q; 2. Sherone Simpson JAM 11.27 Q; 3. Chandra Sturrup BAH 11.37 Q; 4. Bettina Müller AUT 11.39 q; 5. Johanna Manninen FIN 11.45; 6. Sina Schielke GER 11.46; 7. Kaitinano Mwemweata KIR 13.07 PB; 8. Philaylack Sackpraseuth LAO 13.42
Bieg 5 (wiatr -0.8): 1. LaTasha Colander USA 11.31 Q; 2. Endurance Ojokolo NGR 11.36 Q; 3. Natasha Mayers VIN 11.45 Q; 4. Tetyana Tkalich UKR 11.58; 5. Basma Al-Eshosh JOR 12.09 NR; 6. Aleksandra Vojnevska MKD 12.15; 7. Xuemei Li CHN 12.21; 8. Jenny Keni SOL 12.76
Bieg 6 (wiatr -0.3): 1. Veronica Campbell JAM 11.17 Q; 2. Zhanna Block UKR 11.25 Q; 3. Gail Devers USA 11.29 Q; 4. LaVerne Jones ISV 11.38 q; 5. Agné Eggerth LTU 11.44; 6. Heather Samuel ANT 12.05; 7. Robina Muqim Yaar AFG 14.14 NR; 8. Fartun Abukar Omar SOM 14.29 PB
Bieg 7 (wiatr 0.0): 1-2. Christine Arron FRA 11.14 Q; Vida Anim GHA 11.14 Q NR; 3. Kim Gevaert BEL 11.18 Q; 4. Karin Mayr-Krifka AUT 11.40 q; 5. Rosemar Maria Coelho Neto BRA 11.43 q; 6. Mae Koime PNG 12.00 NR; 7. Hawanatu Bangura SLE 12.11; 8. Alaa Jassim IRQ 12.70
Bieg 8 (wiatr -0.3): 1. Ivet Lalova BUL 11.16 Q; 2. Abiodun Oyepitan GBR 11.23 Q; 3. Lyubov Perepelova UZB 11.30 Q; 4. Bertille Atangana Delphine CMR 11.40 q; 5. Viktoriya Koviyreva KAZ 11.62; 6. Marine Ghazaryan ARM 12.29; 7. Carol Mokola ZAM 12.35



200 M

Finał

1. Veronica Campbell (Jamajka) 22.05 PB
2. Allyson Felix (USA) 22.18 WJR
3. Debbie Ferguson (Bahama) 22.30
4. Aleen Bailey (Jamajka) 22.42
5. Ivet Lalova (Bułgaria) 22.57
6. Kim Gevaert (Belgia) 22.84
7. Abiodun Oyepitan (Wielka Brytania) 22.87
7. Muna Lee (USA) 22.87

Półfinały
Bieg 1 (wiatr +0.5): 1. Allyson Felix USA 22.36 Q; 2. Abiodun Oyepitan GBR 22.56 Q; 3. Ivet Lalova BUL 22.56 Q; 4. Muna Lee USA 22.69 Q; 5. Maryna Maydanova UKR 22.75; 6. Beverly McDonald JAM 23.02; 7. Christine Arron FRA 23.05; Merlene Ottey SLO dnf
Bieg 2 (wiatr +1.1): 1. Veronica Campbell JAM 22.13 Q PB; 2. Aleen Bailey JAM 22.33 Q PB; 3. Kim Gevaert BEL 22.48 Q NR; 4. Debbie Ferguson BAH 22.49 Q; 5. Cydonie Mothersill CAY 22.76; 6. La Shauntea Moore USA 22.93; 7. Sylviane Félix FRA 22.99; 8. Ólga Kaidantzí GRE 23.30

Ćwierćfinały
Bieg 1 (wiatr +0.3): 1. Veronica Campbell JAM 22.49 Q; 2. Debbie Ferguson BAH 22.53 Q; 3. Kim Gevaert BEL 22.68 Q; 4. La Shauntea Moore USA 22.96 q; 5. Sylviane Félix FRA 23.08 q; 6. LaVerne Jones ISV 23.09; 7. Karin Mayr-Krifka AUT 23.19; 8. Lucimar Aparecida de Moura BRA 23.44
Bieg 2 (wiatr -0.3): 1. Muna Lee USA 22.74 Q; 2. Aleen Bailey JAM 22.97 Q; 3. Ólga Kaidantzí GRE 23.15 Q; 4. Digna Luz Murillo COL 23.19; 5. Tatyana Levina RUS 23.23; 6. Muriel Hurtis FRA 23.33; 7. Alenka Bikar SLO 23.38; 8. Natalya Safronnikova BLR 23.63
Bieg 3 (wiatr +0.2): 1. Allyson Felix USA 22.69 Q; 2. Abiodun Oyepitan GBR 22.79 Q; 3. Maryna Maydanova UKR 22.86 Q; 4. Christine Arron FRA 22.90 q; 5. Fabienne Feraez BEN 23.24; 6. Yelena Bolsun RUS 23.26; 7. Marilia Gregoriou CYP 23.65; 8. Mary Onyali-Omagbemi NGR 23.75
Bieg 4 (wiatr -0.1): 1. Cydonie Mothersill CAY 22.76 Q; 2. Ivet Lalova BUL 22.81 Q; 3. Beverly McDonald JAM 22.99 Q; 4. Merlene Ottey SLO 23.07 q; 5. Joice Maduaka GBR 23.30; 6. Anna Pacholak POL 23.35; 7. Yekaterina Kondratyeva RUS 23.37; 8. Lauren Hewitt AUS 23.44

Eliminacje
Bieg 1 (wiatr +0.4): 1. Veronica Campbell JAM 22.59 Q; 2. Alenka Bikar SLO 23.09 Q; 3. LaShauntea Moore USA 23.10 Q; 4. Lucimar Aparecida de Moura BRA 23.40 Q; 5. Heide Seyerling RSA 23.66; 6. Monika Gachevska BUL 23.71
Bieg 2 (wiatr +1.7): 1. Ivet Lalova BUL 22.88 Q; 2. Sylviane Félix FRA 22.94 Q; 3. Yekaterina Kondratyeva RUS 23.03 Q; 4. Natalya Safronnikova BLR 23.28 Q; 5. Lyubov Perepelova UZB 24.10; 6. Gretta Taslakian LIB 24.30 NR
Bieg 3 (wiatr +1.6): 1. Cydonie Mothersill CAY 22.40 Q NR; 2. Beverly McDonald JAM 22.90 Q; 3. Yelena Bolsun RUS 23.00 Q; 4. Joice Maduaka GBR 23.15 Q; 5. Saraswati Saha IND 23.43; 6. Geinile Moyang SWZ 25.62 NR
Bieg 4 (wiatr +2.0): 1. Allyson Felix USA 22.39 Q; 2. Abiodun Oyepitan GBR 22.50 Q PB; 3. Maryna Maydanova UKR 22.76 Q; 4. Muriel Hurtis FRA 22.77 Q; 5. Karin Mayr-Krifka AUT 22.81 q; 6. Mary Onyali-Omagbemi NGR 23.37 q; 7. Gladys Thompson LBR 27.51
Bieg 5 (wiatr +2.1): 1. Muna Lee USA 22.57 Q; 2. Tatyana Levina RUS 23.05 Q; 3. LaVerne Jones ISV 23.20 Q; 4. Marilia Gregoriou CYP 23.23 Q; 5. Emma Wade BIZ 23.43; 6. Michelle Banga Moundzoula CGO 24.37
Bieg 6 (wiatr -0.2): 1. Aleen Bailey JAM 22.73 Q; 2. Kim Gevaert BEL 22.76 Q; 3. Ólga Kaidantzí GRE 23.11 Q; 4. Fabienne Feraez BEN 23.12 Q =NR; 5. Johanna Manninen FIN 23.45; 6. Kadiatou Camara MLI 23.56
Bieg 7 (wiatr +1.4): 1. Debbie Ferguson BAH 22.57 Q; 2. Christine Arron FRA 22.60 Q; 3. Merlene Ottey SLO 22.72 Q; 4. Lauren Hewitt AUS 22.87 Q; 5. Digna Luz Murillo COL 22.98 q PB; 6. Anna Pacholak POL 23.00 q



400 M

Finał

1. Tonique Williams-Darling (Bahama) 49.41
2. Ana Guevara (Meksyk) 49.56
3. Natalya Antyukh (Rosja) 49.89
4. Monique Hennagan (USA) 49.97
5. DeeDee Trotter (USA) 50.00 PB
6. Sanya Richards (USA) 50.19
7. Christine Amertil (Bahama) 50.37
8. Natalya Nazarova (Rosja) 50.65

Półfinały
Bieg 1: 1. Ana Guevara MEX 50.15 Q; 2. Christine Amertil BAH 50.17 Q PB; 3. Sanya Richards USA 50.54 q; 4. Christine Ohurougu GBR 51.00; 5. Tiandra Ponteen SKN 51.33; 6. Svetlana Usovich BLR 51.42; 7. Hazel-Ann Regis GRN 51.47; 8. Egle Uljas EST 53.13
Bieg 2: 1. Tonique Williams-Darling BAH 50.00 Q; 2. DeeDee Trotter USA 50.14 Q PB; 3. Natalya Nazarova RUS 50.63 q; 4. Bintou Fall Fatou SEN 51.21; 5. Kaltouma Nadjina CHA 51.57; 6. Estie Wittstock RSA 51.77; 7. Donna Fraser GBR 51.94; 8. Grażyna Prokopek POL 51.96
Bieg 3: 1. Monique Hennagan USA 49.88 Q; 2. Natalya Antyukh RUS 50.04 Q; 3. Novlene Williams JAM 50.85; 4. Mariyana Dimitrova BUL 51.20 =PB; 5. Aliann Pompey GUY 51.61; 6. Antonina Yefremova UKR 51.90; 7. Mireille Nguimgo CMR 52.21; 8. Lee McConnell GBR 52.63

Eliminacje
Bieg 1: 1. Ana Guevara MEX 50.93 Q; 2. Lee McConnell GBR 51.19 Q; 3. Grażyna Prokopek POL 51.29 Q PB; 4. Bintou Fall Fatou SEN 51.87 q; 5. Hortense Bewouda CMR 52.11; 6. Oksana Luneva KGZ 52.94; 7. Ruwida El Hubti LBA 1:03.57 NR
Bieg 2: 1. Monique Hennagan USA 51.02 Q; 2. Mariyana Dimitrova BUL 51.29 Q; 3. Kaltouma Nadjina CHA 51.50 Q; 4. Nadia Davy JAM 52.04; 5. Maria Laura Almirao BRA 52.10; 6. Kirsi Mykkänen FIN 52.53; 7. Fanfang Bo CHN 56.01
Bieg 3: 1. Natalya Nazarova RUS 50.82 Q; 2. Donna Fraser GBR 51.19 Q; 3. Hazel-Ann Regis GRN 51.66 Q; 4. Estie Wittstock RSA 51.89 q; 5. Amy Mbacke Thiam SEN 52.44; 6. Amantle Montsho BOT 53.77 NR; 7. Zamira Amirova UZB 54.43
Bieg 4: 1. Natalya Antyukh RUS 50.54 Q; 2. DeeDee Trotter USA 50.56 Q; 3. Novlene Williams JAM 50.59 Q PB; 4. Aliann Pompey GUY 51.33 q; 5. Egle Uljas EST 51.91 q NR; 6. Svetlana Bodritskaya KAZ 53.35; 7. Shifana Ali MDV 1:00.92 NR
Bieg 5: 1. Tonique Williams-Darling BAH 51.20 Q; 2. Svetlana Usovich BLR 51.37 Q; 3. Antonina Yefremova UKR 51.53 Q; 4. Mireille Nguimgo CMR 51.90 q; 5. Allison Beckford JAM 52.85; 6. Sandrine Thiébaud-Kangni TOG 52.87; 7. K.V.Damayanthi Dharsha SRI 54.58
Bieg 6: 1. Sanya Richards USA 50.11 Q; 2. Christine Amertil BAH 50.23 Q PB; 3. Christine Ohurougu GBR 50.50 Q PB; 4. Tiandra Ponteen SKN 51.17 q; 5. Aparecida Coutinho Geisa BRA 52.18; 6. Makelesi Bulikiobo FIJ 53.58; 7. Salamtou Hassane NIG 1:03.28 NR



800 M

1500 M

3000 M

10000 M

MARATON

100 M PŁ

400 M PŁ

4x100 M

4x400 M



Yelena Slesarenko (Rosja) SKOK WZWYŻ

Finał

1. Yelena Slesarenko (Rosja) 2.06 OR
2. Hestrie Cloete (RPA) 2.02
3. Viktoriya Styopina (Ukraina) 2.02 PB
4. Amy Acuff (USA) 1.99
5. Iryna Mykhalchenko (Ukraina) 1.96
6. Anna Chicherova (Rosja) 1.96
7. Oana Pantelimon (Rumunia) 1.93
8. Monica Iagar (Rumunia) 1.93
9. Inha Babakova (Ukraina) 1.93
10. Marta Mendía (Hiszpania) 1.93
11. Blanka Vlasic (Chorwacja) 1.89
12. Tia Hellebaut (Belgia) 1.85

Eliminacje
Grupa A: 1-2. Viktoriya Styopina UKR 1.95 Q; Hestrie Cloete RSA 1.95 Q; 3. Tia Hellebaut BEL 1.95 Q =NR; 4. Blanka Vlašic CRO 1.95 Q; 5. Inha Babakova UKR 1.92 q; 6. Oana Pantelimon ROM 1.92 q; 7. Tatyana Novoseltseva RUS 1.92; 8. Ruth Beitia ESP 1.89; 9. Candeger Kilinçer-Oguz TUR 1.89; 10-11. Corinne Müller SUI 1.89; Solange Witteveen ARG 1.89; 12. Zuzana Hlavonová CZE 1.85; 13. Bobby Aloysius IND 1.85; 13. Chaunte Howard USA 1.85; 15. Marina Aitova KAZ 1.85; 16. Bui Thi Nhung VIE 1.80; 17. Petrina Price AUS 1.80
Grupa B: 1. Iryna Mykhalchenko UKR 1.95 Q; 2-3. Yelena Slesarenko RUS 1.95 Q; Anna Chicherova RUS 1.95 Q; 4-5. Amy Acuff USA 1.95 Q; Monica Iagar ROM 1.95 Q; 6. Marta Mendía ESP 1.92 q; 7. Romary Rifka MEX 1.92; 8. Venelina Veneva BUL 1.92; 9-12. Tisha Waller USA 1.89; Juana Rosario Arrendel DOM 1.89; Xuezhu Jing CHN 1.89; Iva Straková CZE 1.89; 13. Noengrothai Chaipetch THA 1.89; 14. Tatyana Efimenko KGZ 1.89; 15. Inna Gliznutsa MDA 1.85; 16. Caterine Ibarguen COL 1.85; 17. Nikolía Mitropoúlou GRE 1.85



SKOK W DAL

PCHNIĘCIE KULĄ

RZUT DYSKIEM

RZUT OSZCZEPEM

SIEDMIOBÓJ



WYNIKI - MĘŻCZYŹNI

100 M

200 M

400 M

800 M

1500 M

5000 M

10000 M

MARATON

110 M PŁ

400 M PŁ

3000 M Z PRZESZK.

4x100 M

4x400 M

SKOK WZWYŻ

SKOK O TYCZCE

SKOK W DAL

TRÓJSKOK

PCHNIĘCIE KULĄ

RZUT DYSKIEM

RZUT MŁOTEM

RZUT OSZCZEPEM

DZIESIĘCIOBÓJ

Back To Top