Sportowe Archiwum


Zagłosuj na stronę
Sportowe Archiwum



Igrzyska Olimpijskie 1972 | 1976 | 1980 | 1984 | 1988 | 1992 | 1996 | 2000 | 2004 |


IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - LOS ANGELES 1984
lipiec/sierpień 1984

WYNIKI - KOBIETY

100 M



200 M



400 M



800 M

1500 M

3000 M

10000 M

MARATON

100 M PŁ

400 M PŁ

4x100 M

4x400 M



SKOK WZWYŻ

Finał



SKOK W DAL

PCHNIĘCIE KULĄ

RZUT DYSKIEM

RZUT OSZCZEPEM

SIEDMIOBÓJ



WYNIKI - MĘŻCZYŹNI

100 M

Finał  (wiatr +0.2 m/s)

1. Carl Lewis (USA) 9.99
2. Sam Graddy (USA) 10.19
3. Ben Johnson (Kanada) 10.22
4. Ron Brown (USA) 10.26
5. Michael McFarlane (Wielka Brytania)10.27
6. Ray Stewart (Jamajka) 10.29
7. Donovan Reid (Wielka Brytania) 10.33
8. Tony Sharpe (Kanada) 10.35

Półfinały
Bieg 1 (wiatr +0.7): 1. Ray Stewart JAM 10.26 Q; 2. Sam Graddy USA 10.27 Q; 3. Donovan Reid GBR 10.32 Q; 4. Ron Brown USA 10.34 Q; 5. Desai Williams CAN 10.34; 6. Christian Haas FRG 10.41; 7. Marc Gasparoni FRA 10.49; 8. Purnomo INA 10.51
Bieg 2 (wiatr -1.5): 1. Carl Lewis USA 10.14 Q; 2. Ben Johnson CAN 10.42 Q; 3. Michael McFarlane GBR 10.45 Q; 4. Tony Sharpe CAN 10.52 Q; 5. Luis Morales PUR 10.54; 6. Stefano Tilli ITA 10.55; 7. Norman Edwards JAM 10.63; 8. Allan Wells GBR 10.71

Ćwierćfinały
Bieg 1 (wiatr -0.7): 1. Ben Johnson CAN 10.41 Q; 2. Donovan Reid GBR 10.47 Q; 3. Christian Haas FRG 10.51 Q; 4. Hasely Crawford TRI 10.56; 5. Antonio Ullo ITA 10.57; 6. Bruno Marie-Rose FRA 10.60; 7. Paul Narracot AUS 10.60; 8. Alfonso Pitters PAN 10.63
Bieg 2 (wiatr +0.1): 1. Sam Graddy USA 10.15 Q; 2. Tony Sharpe CAN 10.33 Q; 3. Norman Edwards JAM 10.44 Q; 4. Rocha Nelson Santos BRA 10.53; 5. Louis Charles Seck SEN 10.54; 6. Zhuanghui Yu CHN 10.59; 7. Neville Hodge ISV 10.69
Bieg 3 (wiatr -1.4): 1. Stefano Tilli ITA 10.39 Q; 2. Ron Brown USA 10.40 Q; 3. Marc Gasparoni FRA 10.56 Q; 4. Sumet Promna THA 10.61; 5. Katsuiko Nakaia BRA 10.69; 6. Hiroki Fuwa JPN 10.75; 7. Philip Attipoe GHA 10.78; 8. Otokpa Kouadio CIV 10.80
Bieg 4 (wiatr +0.8): 1. Ray Stewart JAM 10.30 Q; 2. Allan Wells GBR 10.33 Q; 3. Purnomo lNA 10.43 Q; 4. Javier Arques ESP 10.52; 4. Peter van Miltenberg AUS 10.52; 6. Antoine Richard FRA 10.53; 7. Paulo Correia BRA 10.54; 8. Audrick Lightbourne BAH 10.59
Bieg 5 (wiatr +0.8): 1. Carl Lewis USA 10.04 Q; 2. Desai Williams CAN 10.27 Q; 3. Luis Morales PUR 10.35 Q; 4. Michael McFarlane GBR 10.36 q; 5. Chidi Imoh NGR 10.42; 6. Dudley Parker BAH 10.58; 7. Fred Martin AUS 10.61; 8. Jürgen Evers FRG 10.69



200 M

Finał  (wiatr -0.9 m/s)

1. Carl Lewis (USA) 19.80
2. Kirk Baptiste (USA) 19.96
3. Thomas Jefferson (USA) 20.26
4. Joao Batista Silva (Brazylia) 20.30
5. Ralf Lubke (RFN) 20.51
6. Jean-Jacques Boussemart (Francja) 20.55
7. Pietro Mennea (Włochy) 20.55
8. Adeoye Mafe (Wielka Brytania) 20.85

Półfinały
Bieg 1 (wiatr -2.2): 1. Kirk Baptiste USA 20.29 Q; 2. Thomas Jefferson USA 20.40 Q; 3. Pietro Mennea ITA 20.47 Q; 4. Jean-Jacques Boussemart FRA 20.55 Q; 5. Atlee Mahorn CAN 20.77; 6. Robson Silva BRA 20.80; 7. Gus Young JAM 2117; 8. Luis Morales PUR 21.22
Bieg 2 (wiatr +0.7): 1. Carl Lewis USA 20.27 Q; 2. Joao Batista Silva BRA 20.61 Q; 3. Adeoye Mafe GBR 20.63 Q; 4. Ralf Lübke FRG 20.67 Q; 5. Desai Williams CAN 20.70; 6. Stefano Tilli ITA 20.72; 7. Donald Quarrie JAM 20.77; 8. Carlo Simionato ITA 20.92

Ćwierćfinały
Bieg 1 (wiatr -0.5): 1. Carl Lewis USA 20.48 Q; 2. Stefano Tilli ITA 20.64 Q; 3. Atlee Mahorn CAN 20.69 Q; 4. Luis Morales PUR 20.82 Q; 5. Purnomo INA 20.93; 6. Patrick Barre FRA 20.95; 7. Dudley Parker BAH 21.10; 8. Ali Bakhta ALG 21.35
Bieg 2 (wiatr +2.2): 1. Desai Williams CAN 20.40 Q; 2. Pietro Mennea ITA 20.50 Q; 3. Adeoye Mafe GBR 20.55 Q; 4. Joao Batista Silva BRA 20.61 Q; 5. Juergen Evers FRG 20.95; 6. Jae-Keun Jang KOR 21.14; 7. John Mayers BAR 21.46
Bieg 3 (wiatr -0.7): 1. Thomas Jefferson USA 20.47 Q; 2. Jean-Jacques Boussemart FRA 20.54 Q; 3. Donald Quarrie JAM 20.57 Q; 4. Robson Silva BRA 20.88 Q; 5. Julien Thode AHO 21.45; 6. Tony Sharpe CAN 21.46; 7. John Govile UGA 21.55
Bieg 4 (wiatr -0.3): 1. Kirk Baptiste USA 20.48 Q; 2. Ralf Lübke FRG 20.57 Q; 3. Gus Young JAM 20.75 Q; 4. Carlo Simionato ITA 20.86 Q; 5. Peter van Miltenberg AUS 21.09; 6. Luke Watson GBR 21.14; 7. Jamal al Abdulla QAT 21.44



400 M

Finał

1. Alonso Babers (USA) 44.27
2. Gabriël Tiacoh (Wybrzeże Kości Słoniowej) 44.54
3. Antonio McKay (USA) 44.71
4. Darren Clark (Australia) 44.75
5. Sunder Nix (USA) 44.75
6. Sunday Uti (Nigeria) 44.93
7. Innocent Egbunike (Nigeria) 45.35
 Bertland Cameron (Jamajka) DNS

Półfinały
Bieg 1: 1. Innocent Egbunike NGR 45.16 Q; 2. Alonso Babers USA 45.17 Q; 3. Darren Clark AUS 45.26 Q; 4. Sunder Nix USA 45.41 Q; 5. Aldo Canti FRA 45.59; 6. Michael Paul TRI 45.60; 7. Kriss Akabusi GBR 45.69; 8. Susumu Takana JPN 45.88
Bieg 2: 1. Gabriël Tiacoh CIV 44.64 Q; 2. Sunday Uti NGR 44.83 Q; 3. Antonio McKay USA 44.92 Q; 4. Bertland Cameron JAM 45.10 Q; 5. Bruce Frayne AUS 45.21; 6. Elvis Forde BAR 45.32; 7. David Kitur KEN 45.62; 8. Dave Lishebo ZAM 45.97

Ćwierćfinały
Bieg 1: 1. Antonio McKay USA 44.72 Q; 2. Darren Clark AUS 44.77 Q; 3. Kriss Akabusi GBR 45.43 Q; 4. Dave Lishebo ZAM 45.57 Q; 5. John Anzarah KEN 45.67; 6. Devon Morris JAM 46.14; 7. Allan Ingraham BAH 46.14; 8. David Peltier BAR 46.48
Bieg 2: 1. Innoncent Egbunike NIG 45.26 Q; 2. Sunder Nix USA 45.31 Q; 3. Elvis Forde BAR 45.60 Q; 4. Aldo Canti FRA 45.64 Q; 5. Angel Heras ESP 45.88; 6. Marcel Arnold SUI 46.10; 7. Philip Brown GBR 46.63; 8. Anton Skerritt TRI 46.93
Bieg 3: 1. Alonso Babers USA 44.75 Q; 2. Sunday Uti NIG 45.01 Q; 3. Bertland Cameron JAM 45.16 Q; 4. Bruce Frayne AUS 45.35 Q; 5. Todd Bennett GBR 45.51; 6. Antonio Sanchez ESP 45.79; 7. Oddur Sigurdsson ISL 46.07; 8. Doug Hinds CAN 46.19
Bieg 4: 1. Gabriël Tiacoh IVO 45.15 Q; 2. David Kitur KEN 45.78 Q; 3. Michael Paul TRI 45.84 Q; 4. Susumu Takano JPN 45.91 Q; 5. Erwin Skamrahl FRG 46.39; 6. Mark Senior JAM 46.50; 7. Gerson Souza BRA 46.65; 8. Isidro Del Prado PHI 46.71



800 M

Finał

1. Joaquim Cruz (Brazylia) 1:43.00
2. Sebastian Coe (Wielka Brytania) 1:43.64
3. Earl Jones (USA) 1:43.83
4. Billy Konchellah (Kenia) 1:44.03
5. Donato Sabia (Włochy) 1:44.53
6. Edwin Koech (Kenia) 1:44.86
7. Johnny Gray (USA) 1:47.89
8. Steve Ovett (Wielka Brytania) 1:52.28

Półfinały
Bieg 1: 1. Joaquim Cruz BRA 1:43.82 Q; 2. Edwin Koech KEN 1:44.12 Q; 3. Earl Jones USA 1:44.51 Q; 4. Steve Ovett GBR 1:44.81 Q; 5. Omar Khalifa SUD 1:44.87; 6. Moussa Fall II SEN 1:45.03; 7. William Wuycke VEN 1:47.32
Bieg 2: 1. Sebastian Coe GBR 1:45.51 Q; 2. Billy Konchellah KEN 1:45.67 Q; 3. Johnny Gray USA 1:45.82 Q; 4. Donato Sabia ITA 1:45.96 Q; 5. Hans-Peter Ferner FRG 1:46.16; 6. Agberto Guimaraes BRA 1:46.65; 7. Juma Ndiwa KEN 1:48.06; 8. José-Luiz Barbosa BRA 1:48.70



1500 M

Finał

1. Sebastian Coe (Wielka Brytania) 3:32.53
2. Steve Cram (Wielka Brytania) 3:33.40
3. José-Manuel Abascal (Hiszpania) 3:34.30
4. Joseph Chesire (Kenia) 3:34.52
5. Jim Spivey (USA) 3:36.07
6. Peter Wirz (Szwajcaria) 3:36.97
7. Andres Vera (Hiszpania) 3:37.02
8. Omar Khalifa (Sudan) 3:37.11

9. Anthony Rogers (Nowa Zelandia) 3:38.98; 10. Steve Scott (USA) 3:39.86; 11. Riccardo Materazzi (Włochy) 3:40.74; Steve Ovett (Wielka Brytania) DNF

Półfinały
Bieg 1: 1. José-Manuel Abascal ESP 3:35.70 Q; 2. Steve Scott USA 3:35.71 Q; 3. Sebastian Coe GBR 3:35.81 Q; 4-5. Joseph Chesire KEN 3:35.83 Q; Peter Wirz SUI 3:35.83 Q; 6. Anthony Rogers NZL 3:36.48 q; 7. Riccardo Materazzi ITA 3:36.51 q; 8. Michael Hillardt AUS 3:38.12; 9. Pascal Thiébaut FRA 3:40.96; 10. James Igohe TAN 3:41.57
Bieg 2: 1. Steve Cram GBR 3:36.30 Q; 2. Jim Spivey USA 3:36.53 Q; 3. Andres Vera ESP 3:36.55 Q; 4. Steve Ovett GBR 3:36.55 Q; 5. Omar Khalifa SUD 3:36.76 Q; 6. Uwe Becker FRG 3:37.28; 7. Stefano Mei ITA 3:37.96; 8. Peter O'Donoghue NZL 3:38.71; 9. Marcus O'Sullivan IRL 3:39.40; 10. Pat Scammell AUS 3:40.83; 11. Taplumanei Jonga ZIM 3:41.80



5000 M

Finał

1. Said Aouita (Maroko) 13:05.59
2. Markus Ryffel (Szwajcaria) 13:07.54
3. Antonio Leitao (Portugalia) 13:09.20
4. Tim Hutchings (Wielka Brytania) 13:11.50
5. Paul Kipkoech (Kenia) 13:14.40
6. Charles Cheruiyot (Kenia) 13:18.41
7. Doug Padilla (USA) 13:23.56
8. John Walker (Nowa Zelandia) 13:24.46

9. Ezequiel Canario (Portugalia) 13:26.50; 10. Wilson Waigwa (Kenia) 13:27.34; 11. Ray Flynn (Irlandia) 13:34.50; 12. Mats Erixon (Szwecja) 13:41.64; 13. Eamonn Martin (Wielka Brytania) 13:53.34; 14. David Moorcroft (Wielka Brytania) 14:16.61



10000 M

Finał

1. Alberto Cova (Włochy) 27:47.54
2. Martti Vainio (Finlandia) 27:51.10  (Kilka lat po IO dyskwalifikacja za środki dopingowe)
3. Michael McLeod (Wielka Brytania) 28:06.22
4. Mike Musyoki (Kenia) 28:06.46
5. Salvatore Antibo (Włochy) 28:06.50
6. Christoph Herle (RFN) 28:08.21
7. Sosthenes Bitok (Kenia) 28:09.01
8. Yutaka Kanai (Japonia) 28:27.06

9. Steve Jones (Wielka Brytania) 28:28.08; 10. John Treacy (Irlandia) 28:28.68; 11. Musa Gouda (Sudan) 28:29.43; 12. Zephaniah Ncube (Zimbabwe) 28:31.61; 13. Nick Rose (Wielka Brytania) 28:31.73; 14. Zakariah Barie (Tanzania) 28:32.28; 15. Joseph Nzau (Kenia) 28:32.57; 16. Pat Porter (USA) 28:34.59; 17. Masanari Shintaku (Japonia) 28:55.54



MARATON

1. Carlos Lopes (Portugalia) 2:09:21
2. John Treacy (Irlandia) 2:09:56
3. Charles Spedding (Wielka Brytania) 2:09:58
4. Takeshi So (Japonia) 2:10:55
5. Robert de Castella (Australia) 2:11:09
6. Juma Ikangaa (Tanzania) 2:11:10
7. Joseph Nzau (Kenia) 2:11:28
8. Djama Robleh (Dżibuti) 2:11:39

9. Jerry Kiernan (Irlandia) 2:12:20; 10. Rodney Dixon (Nowa Zelandia) 2:12:57; 11. Peter Pfitzinger (USA) 2:13:53; 12. Hugh Jones (Wielka Brytania) 2:13:57; 13. Jorge Gonzalez (Hiszpania) 2:14:00; 14. Toshihiko Seko (Japonia) 2:14:13; 15. Alberto Salazar (USA) 2.14.19; 16. Mehmet Terzi (Turcja) 2:14:20; 17. Shigeru So (Japonia) 2:14:38; 18. Ralf Salzmann (RFN) 2:15:29; 19. Henrik Jörgensen (Dania) 2:15:55; 20. Ahmed Salah (Dżibuti) 2:15:59; 21. Agapius Masong (Tanzania) 2:16:25; 22. Gidamis Shahanga (Tanzania) 2:16:27; 23. Eloi Schleder (Brazylia) 2:16:35; 24. Karel Lismont (Belgia) 2:17:09; 25. Allan Zachariasen (Dania) 2:17:10; 26. Michael Koussis (Grecja) 2:17:38; 27. Pertti Tiainen (Finlandia) 2:17:43; 28. Alain Lazare (Francja) 2:17:52; 29. Vincent Ruguga (Uganda) 2:17:54; 30. Armand Parmentier (Belgia) 2:18:10



110 M PŁ

Finał  (wiatr -0.4 m/s)

1. Roger Kingdom (USA) 13.20
2. Gregory Foster (USA) 13.23
3. Arto Bryggare (Finlandia) 13.40
4. Mark McKoy (Kanada) 13.45
5. Anthony Campbell (USA) 13.55
6. Stephane Caristan (Francja) 13.71
7. Carlos Sala (Hiszpania) 13.80
8. Jeff Glass (Kanada) 14.15

Bieg 1 (wiatr +0.7): 1. Roger Kingdom USA 13.24 Q; 2. Anthony Campbell USA 13.56 Q; 3. Stephane Caristan FRA 13.62 Q; 4. Jeff Glass CAN 13.88 Q; 5. Javier Moracho ESP 13.89; 6. Chin-Jing Wu TPE 14.21; 7. Zhicheng Yu CHN 14.26
Bieg 2 (wiatr -1.1): 1. Gregory Foster USA 13.24 Q; 2. Mark McKoy CAN 13.30 Q; 3. Arto Bryggĺre FIN 13.52 Q; 4. Carlos Sala ESP 13.85 Q; 5. Wilbert Greaves GBR 13.86; 6. Daniele Fontecchio ITA 13.86; 7. Donald Wright AUS 13.93; 8. Jieqiang Li CHN 14.15



400 M PŁ

Finał

1. Edwin Moses (USA) 47.75
2. Danny Harris (USA) 48.13
3. Harald Schmid (RFN) 48.19
4. Sven Nylander (Szwecja) 48.97
5. Amadou Dia Ba (Senegal) 49.28
6. Tranel Hawkins (USA) 49.42
7. Michel Zimmerman (Belgia) 50.69
8. Henry Amike (Nigeria) 53.78



3000 M Z PRZESZK.

4x100 M

4x400 M

SKOK WZWYŻ

SKOK O TYCZCE

SKOK W DAL

TRÓJSKOK

PCHNIĘCIE KULĄ

RZUT DYSKIEM

RZUT MŁOTEM

RZUT OSZCZEPEM

DZIESIĘCIOBÓJ

Back To Top