Sportowe Archiwum


Zagłosuj na stronę
Sportowe Archiwum



Mistrzostwa Europy 1982 | 1986 |

Halowe Mistrzostwa Europy 1988

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy 2005

Mistrzostwa Europy Juniorów 2005


MISTRZOSTWA EUROPY '1986
?.?.1986 - Stuttgart (Niemcy)

WYNIKI FINAŁÓW - KOBIETY

100 m

1. Marlies Göhr (NRD) 10.91
2. Anelia Nuneva (Bułgaria) 11.04
3. Nelli Cooman (Holandia) 11.08
4. Silke Gladich (NRD) 11.09
5. Ingrid Auerswald (NRD) 11.11
6. Olga Zolotaryeva (ZSRR) 11.23
7. Paula Dunn (Wielka Brytania) 11.25
8. Heide-Elke Gaugel (RFN) 11.26

Heike Drechsler (NRD) - 200 m 200 m

1. Heike Drechsler (NRD) 21.71
2. Marie-Christine Cazier (Francja) 22.32
3. Silke Gladich (NRD) 22.49
4. Marina Molokova (ZSRR) 22.71
5. Ewa Kasprzyk (Polska) 22.73
6. Natalya Bochina (ZSRR) 22.87
7. Sabine Günther (NRD) 22.98
8. Marina Zhirova (ZSRR) 23.18

400 m

1. Marita Koch (NRD) 48.22
2. Olga Vladykina (ZSRR) 49.67
3. Petra Müller (NRD) 49.88
4. Kirsten Emmelmann (NRD) 50.43
5. Ute Thimm (RFN) 51.15
6. Tatana Kocembova (CSRS) 51.50
7. Fabienne Ficher (Francja) 51.91
8. Karin Lix (RFN) 52.89

800 m

1. Nadezhda Olizarenko (ZSRR) 1:57.15
2. Sigrun Wodars (NRD) 1:57.42
3. Lyubov Gurina (ZSRR) 1:57.73
4. Gaby Bussmann (RFN) 1:58.57
5. Milena Strnadova (CSRS) 1:58.89
6. Mitica Junghiatu (Rumunia) 1:59.22
7. Lyubov Kiryukhina (ZSRR) 1:59.67
8. Christine Wachtel (NRD) 2:00.02

1500 m

1. Ravilya Agletdinova (ZSRR) 4:01.19
2. Tatyana Samolenko (ZSRR) 4:02.36
3. Doina Melinte (Rumunia) 4:02.44
4. Ivana Walterova (CSRS) 4:03.09
5. Maricica Puica (Rumunia) 4:03.90
6. Svetlana Kitova (ZSRR) 4:04.74
7. Kirsty Wade (Wielka Brytania) 4:04.99
8. Cornelia Bürki (Szwajcaria) 4:05.31

3000 m

1. Olga Bondarenko (ZSRR) 8:33.99
2. Maricica Puica (Rumunia) 8:35.92
3. Yvonne Murray (Wielka Brytania) 8:37.15
4. Zola Budd (Wielka Brytania) 8:38.20
5. Tatyana Samolenko (ZSRR) 8:40.35
6. Yelena Zhupiyeva (ZSRR) 8:40.74
7. Cornelia Bürki (Szwajcaria) 8:44.44
8. Annette Sergent (Francja) 8:47.52

10000 m

1. Ingrid Kristiansen (Norwegia) 30:23.25
2. Olga Bondarenko (ZSRR) 30:57.21
3. Ulrike Bruns (NRD) 31:19.76
4. Aurora Cunha (Portugalia) 31:39.35
5. Svetlana Guskova (ZSRR) 31:42.43
6. Yelena Zhupiyeva (ZSRR) 31:42.99
7. Elizabeth Lynch (Wielka Brytania) 31:49.46
8. Karolina Szabo (Węgry) 31:55.93

maraton

1. Rosa Mota (Portugalia) 2.28.38
2. Laura Fogli (Włochy) 2.32.52
3. Yekaterina Khramenkova (ZSRR) 2.34.18
4. Sinikka Keskitalo (Finlandia) 2.34.31
5. Jocelyne Villeton (Francja) 2.35.17
6. Bente Moe (Norwegia) 2.35.34
7. Carla Beurskens (Holandia) 2.39.05
8. Paola Moro (Włochy) 2.39.19

100 m pł

1. Yordanka Donkova (Bułgaria) 12.38
2. Cornelia Oschkenat (NRD) 12.55
3. Ginka Zagorcheva (Bułgaria) 12.70
4. Heike Theele (NRD) 12.82
5. Kerstin Knabe (NRD) 12.82
6. Laurence Elloy (Francja) 12.93
7. Natalya Grigoryeva (ZSRR) 12.96
8. Mihaela Pogacian (Rumunia) 13.17

400 m pł

1. Marina Stepanova (ZSRR) 53.32
2. Sabine Busch (NRD) 53.60
3. Cornelia Feuerbach (NRD) 54.13
4. Ann-Louise Skoglund (Szwecja) 54.15
5. Genowefa Blaszak (Polska) 54.74
6. Ellen Fiedler (NRD) 54.90
7. Christeana Matei (Rumunia) 55.23
8. Margarita Khromova (ZSRR) 55.56

4x100 m

1. NRD 41.84
2. Bułgaria 42.68
3. ZSRR 42.74
4. Francja 43.11
5. Wielka Brytania 43.44
6. Polska 43.54
7. Holandia 44.38

4x400 m

1. NRD 3:16.87
2. RFN 3:22.80
3. Polska 3:24.65
4. Bułgaria 3:26.26
5. Włochy 3:32.30
6. Hiszpania 3.32.51

skok wzwyż

1. Stefka Kostadinova (Bułgaria) 2.00
2. Svetlana Issaeva (Bułgaria) 1.93
3. Olga Turchak (ZSRR) 1.93
4-5. Andrea Bienias (NRD) 1.90
Susanne Helm (NRD) 1.90
6. Heike Redetzky (RFN) 1.90
7. Danuta Bułkowska (Polska) 1.90
8. Diana Davies (Wielka Brytania) 1.87

skok w dal

1. Heike Drechsler (NRD) 7.27
2. Galina Chistyakova (ZSRR) 7.09
3. Helga Radtke (NRD) 6.89
4. Valeria Ionescu (Rumunia) 6.81
5. Lyudmila Ninova (Bułgaria) 6.65
6. Silvia Khristova (Bułgaria) 6.61
7. Yelena Byelevskaya (ZSRR) 6.58
8. Nadine Fourcade (Francja) 6.52

pchnięcie kulą

1. Heidi Krieger (NRD) 21.10
2. Ines Müller (NRD) 20.81
3. Natalya Akhrimenko (ZSRR) 20.54
4. Claudia Losch (RFN) 20.54
5. Heike Hartwig (NRD) 20.14
6. Nunu Abashidze (ZSRR) 19.99
7. Iris Plotzizka (RFN) 19.26
8. Mihaela Loghin (Rumunia) 19.15

rzut dyskiem

1. Diana Sachse (NRD) 71.36
2. Tsvetanka Khristova (Bułgaria) 69.52
3. Martina Hellmann (NRD) 68.26
4. Irina Meszynski (NRD) 65.20
5. Svetla Mitkova (Bułgaria) 63.98
6. Galina Yermakova (ZSRR) 63.20
7. Daniela Costian (Rumunia) 61.42
8. Renata Katewicz (Polska) 58.36

rzut oszczepem

1. Fatima Whitbread (Wielka Brytania) 76.32
2. Petra Felke (NRD) 72.52
3. Beate Peters (RFN) 68.04
4. Tiina Lillak (Finlandia) 66.66
5. Genowefa Olejarz (Polska) 63.34
6. Natalya Yermolovich (ZSRR) 62.84
7. Ingrid Thyssen (RFN) 62.42
8. Irina Kostyuchenkova (ZSRR) 61.40

siedmiobój

1. Anke Behmer (NRD) 6717 pkt.
2. Natalya Shubenkova (ZSRR) 6645
3. Judy Simpson (Wielka Brytania) 6623
4. Birgit Dressel (RFN) 6487
5. Marianna Maslennikova (ZSRR) 6396
6. Malgorzata Nowak (Polska) 6352
7. Valda Ruskite (ZSRR) 6331
8. Chantal Beaugeant (Francja) 6221



WYNIKI FINAŁÓW - MĘŻCZYŹNI

100 m

1. Linford Christie (Wielka Brytania) 10.15
2. Steffen Bringmann (NRD) 10.20
3. Bruno Marie-Rose (Francja) 10.21
4. Thomas Schröder (NRD) 10.24
5. Allan Wells (Wielka Brytania) 10.24
6. Mike McFarlane (Wielka Brytania) 10.29
7. Attila Kovacs (Węgry) 10.34
8. Viktor Bryzgin (ZSRR) 10.38

200 m

1. Vladimir Krylov (ZSRR) 20.52
2. Jürgen Evers (RFN) 20.75
3. Andrey Fedorov (ZSRR) 20.84
4. Thomas Schröder (NRD) 20.89
5. Allan Wells (Wielka Brytania) 20.89
6. Aleksandr Yevgenyev (ZSRR) 20.91
7. Olaf Prenzler (NRD) 21.00
8. Frank Emmelmann (NRD) 21.03

400 m

1. Roger Black (Wielka Brytania) 44.59
2. Thomas Schönlebe (NRD) 44.63
3. Mathias Schersing (NRD) 44.85
4. Derek Redmond (Wielka Brytania) 45.25
5. Ralf Lübke (RFN) 45.35
6. Antonio Sanchez (Hiszpania) 45.41
7. Aldo Canti (Francja) 45.93
8. Erwin Skamrahl (RFN) 46.38

800 m

1. Sebastian Coe (Wielka Brytania) 1:44.50
2. Tom McKean (Wielka Brytania) 1:44.61
3. Steve Cram (Wielka Brytania) 1:44.88
4. Rob Druppers (Holandia) 1:45.53
5. Ryszard Ostrowski (Polska) 1:45.54
6. Peter Braun (RFN) 1:45.83
7. Philippe Collard (Francja) 1:45.96
8. Viktor Kalinkin (ZSRR) 1:47.36

1500 m

1. Steve Cram (Wielka Brytania) 3:41.09
2. Sebastian Coe (Wielka Brytania) 3:41.67
3. Han Kulker (Holandia) 3:42.11
4. José Luis Gonzalez (Hiszpania) 3:42.54
5. John Gladwin (Wielka Brytania) 3:42.57
6. Marcus O´Sullivan (Irlandia) 3:42.60
7. Johnny Kroon (Szwecja) 3:42.61
8. Frank O´Mara (Irlandia) 3:42.90

5000 m

1. Jack Buckner (Wielka Brytania) 13:10.15
2. Stefano Mei (Włochy) 13:11.57
3. Tim Hutchings (Wielka Brytania) 13:12.88
4. Yevgeni Ignatov (Bułgaria) 13:13.15
5. Antonio Leitao (Portugalia) 13:17.67
6. Martti Vainio (Finlandia) 13:22.67
7. Pierre Délčze (Szwajcaria) 13:28.80
8. Alberto Cova (Włochy) 13:35.86

10000 m

1. Stefano Mei (Włochy) 27:56.79
2. Alberto Cova (Włochy) 27:57.93
3. Salvatore Antibo (Włochy) 28:00.25
4. Mats Erixon (Szwecja) 28:01.50
5. Domingos Castro (Portugalia) 28:01.62
6. John Treacy (Irlandia) 28:04.10
7. Martti Vainio (Finlandia) 28:08.72
8. Jean-Louis Prianon (Francja) 28:12.29

maraton

1. Gelindo Bordin (Włochy) 2.10.54
2. Orlando Pizzolato (Włochy) 2.10.57
3. Herbert Steffny (RFN) 2.11.30
4. Ralf Salzmann (RFN) 2.11.41
5. Hugh Jones (Wielka Brytania) 2.11.49
6. Gerard Nijboer (Holandia) 2.12.46
7. Jacques Lefrand (Francja) 2.12.53
8. Antoni Niemczak (Polska) 2.13.04

110 m pł

1. Stéphane Caristan (Francja) 13.20
2. Arto Bryggare (Finlandia) 13.42
3. Carlos Sala (Hiszpania) 13.50
4. Nigel Walker (Wielka Brytania) 13.52
5. Andreas Oschkenat (NRD) 13.55
6. Jonathan Ridgeon (Wielka Brytania) 13.70
7. Liviu Giurgean (Rumunia) 13.71
8. György Bakos (Węgry) 13.84

400 m pł

1. Harald Schmid (RFN) 48.65
2. Aleksandr Vasilyev (ZSRR) 48.76
3. Sven Nylander (Szwecja) 49.38
4. Toma Tomov (Bułgaria) 49.62
5. Tagir Zemskov (ZSRR) 50.02
6. José Alonso (Hiszpania) 50.30
7. Rik Tommelein (Belgia) 50.45
8. Thanassis Kalogiannis (Grecja) 51.83

3000 m z przeszk.

1. Hagen Melzer (NRD) 8:16.65
2. Francesco Panetta (Włochy) 8:16.85
3. Patriz Ilg (RFN) 8:16.92
4. Colin Reitz (Wielka Brytania) 8:18.12
5. William van Dijck (Belgia) 8:20.19
6. Joseph Mahmoud (Francja) 8:20.25
7. Rainer Schwarz (RFN) 8:20.90
8. Roger Hackney (Wielka Brytania) 8:20.97

4x100 m

1. ZSRR 38.29
2. NRD 38.64
3. Wielka Brytania 38.71
4. Francja 38.81
5. Włochy 38.86
6. Węgry 39.15
7. Bułgaria 39.33
8. Portugalia 39.74

4x400 m

1. Wielka Brytania 2.59.84
2. RFN 3.00.17
3. ZSRR 3.00.47
4. Włochy 3.01.37
5. Hiszpania 3.04.12
6. NRD 3.04.87
7. Jugosławia 3.05.27
8. Francja 3.10.17

skok wzwyż

1. Igor Paklin (ZSRR) 2.34
2. Sergey Malchenko (ZSRR) 2.31
3. Carlo Thränhardt (RFN) 2.31
4. Dietmar Mögenburg (RFN) 2.28
5. Krzysztof Krawczyk (Polska) 2.28
6. Patrik Sjöberg (Szwecja) 2.25
7-8. Gerd Wessig (NRD) 2.25
Eugen Popescu (Rumunia) 2.25

skok o tyczce

1. Sergey Bubka (ZSRR) 5.85
2. Vasiliy Bubka (ZSRR) 5.75
3. Philippe Collet (Francja) 5.75
4. Atanas Tarev (Bułgaria) 5.70
5. Kimmo Kuusela (Finlandia) 5.55
6. Zdenek Lubensky (CSRS) 5.55
7. Stanimir Penchev (Bułgaria) 5.55
8. Serge Ferreira (Francja) 5.35

skok w dal

1. Robert Emmiyan (ZSRR) 8.41
2. Sergey Layevskiy (ZSRR) 8.01
3. Giovanni Evangilisti (Włochy) 7.92
4. Emiel Mellaard (Holandia) 7.91
5. Stanisław Jaskułka (Polska) 7.85
6. Norbert Brige (Francja) 7.72
7. Ivo Krsek (CSRS) 7.69
8. Zdenek Hanacek (CSRS) 7.59

trójskok

1. Khristo Markov (Bułgaria) 17.66
2. Maris Bruzhiks (ZSRR) 17.33
3. Oleg Protsenko (ZSRR) 17.28
4. Georgi Pomashki (Bułgaria) 16.99
5. Dirk Gamlin (NRD) 16.89
6. Nikolay Musiyenko (ZSRR) 16.86
7. Volker Mai (NRD) 16.74
8. Didier Falise (Belgia) 16.74

pchnięcie kulą

1. Werner Guenthoer (Szwajcaria) 22.22
2. Ulf Timmermann (NRD) 21.84
3. Udo Beyer (NRD) 20.74
4. Alessandro Andrei (Włochy) 20.73
5. Lars Arvid Nilsen (Norwegia) 20.52
6. Karsten Stolz (RFN) 19.89
7. Vladimir Milic (Jugosławia) 19.85
8. Udo Gelhausen (RFN) 19.76

rzut dyskiem

1. Romas Ubartas (ZSRR) 67.08
2. Georgiy Kolnootchenko (ZSRR) 67.02
3. Vaclavas Kidikas (ZSRR) 66.32
4. Knut Hjeltnes (Norwegia) 65.60
5. Gejza Valent (CSRS) 65.00
6. Erik De Bruin (Holandia) 64.52
7. Jürgen Schult (NRD) 64.38
8. Imrich Bugar (CSRS) 63.56

rzut młotem

1. Yuriy Sedykh (ZSRR) 86.74
2. Sergey Litvinov (ZSRR) 85.74
3. Igor Nikulin (ZSRR) 82.00
4. Günther Rodehau (NRD) 79.84
5. Jörg Schaefer (RFN) 79.68
6. Ralf Haber (NRD) 78.74
7. Mathias Moder (NRD) 78.70
8. Christoph Sahner (RFN) 77.12

rzut oszczepem

1. Klaus Tafelmeier (RFN) 84.76
2. Detlef Michel (NRD) 81.90
3. Viktor Yevsyukov (ZSRR) 81.80
4. Jyrki Blom (Finlandia) 80.48
5. Heino Puuste (ZSRR) 80.34
6. Wolfram Gambke (RFN) 79.88
7. Sejad Krdzalic (Jugosławia) 79.50
8. Mick Hill (Wielka Brytania) 77.34

dziesięciobój

1. Daley Thompson (Wielka Brytania) 8811 pkt.
2. Jürgen Hingsen (RFN) 8730
3. Siegfried Wentz (RFN) 8676
4. Torsten Voss (NRD) 8450
5. Aleksandr Apaychev (ZSRR) 8199
6. Uwe Freimuth (NRD) 8197
7. Christian Plaziat (Francja) 8196
8. Alain Blondel (Francja) 8185

Back To Top