Sportowe Archiwum


Zagłosuj na stronę
Sportowe Archiwum



Mistrzostwa Europy 1982 | 1986 |

Halowe Mistrzostwa Europy 1988

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy 2005

Mistrzostwa Europy Juniorów 2005


MISTRZOSTWA EURUPY JUNIORÓW 2005
21-24 lipca 2005, Kowno (Litwa)

WYNIKI FINAŁÓW - KOBIETY

Iwona Brzezińska (Polska) zwycięża w biegu finałowym na 100 m © EAA 100 M  (wiatr +0.5 m/s)
1. Iwona Brzezińska POL 11.67 PB; 2. Lina Grincikaite LTU 11.69; 3. Eleni Artymata CYP 11.74; 4. Tezdzhyan Naimova BUL 11.79; 5. Marta Jeschke POL 11.86; 6. Sónia Tavares POR 11.94; 7. Maria Aurora Salvagno ITA 11.96; 8. Katja Börner GER 11.99

200 M  (wiatr +0.5 m/s)
1. Yuliya Chermoshanskaya RUS 23.21; 2. Jala Gangnus GER 23.57; 3. Angela Morosanu ROM 23.71; 4. Lina Grincikaite LTU 23.78; 5. Eleni Artymata CYP 23.83; 6. Iwona Brzezińska POL 24.01; 7. Tezdzhyan Naimova BUL 24.02; 8. Ewelina Klocek POL 24.52

400 M
1. Danijela Grgic CRO 52.42; 2. Ksenia Zadorina RUS 53.39; 3. Angela Morosanu ROM 53.48; 4. Nadezhda Shlyapnikova RUS 53.52; 5. Maris Mägi EST 54.26; 6. Gemma Nicol GBR 55.03; 7. Emma Björkman SWE 55.56; Diana Potapova RUS DSQ

800 M
1. Natalya Lupu UKR 2:02.78 PB; 2. Mariya Shapayeva RUS 2:03.00; 3. Olga Cristea MDA 2:03.08; 4. Larisa Arcip ROM 2:04.15; 5. Laura Finucane GBR 2:04.22; 6. Anzhelika Shevchenko UKR 2:05.81; 7. Tatyana Suprun BLR 2:05.94; 8. Annett Horna GER 2:08.46

1500 M
1. Morag Maclarty GBR 4:15.12 PB; 2. Yekaterina Martynova RUS 4:15.46 PB; 3. Azra Eminovic SCG 4:15.77 PB; 4. Larisa Arcip ROM 4:17.47 PB; 5. Jessica Sparke GBR 4:20.21; 6. Jelena Stina LAT 4:22.75; 7. Magdalena Deptuła POL 4:24.40; 8. Jasminka Guber BIH 4:24.76; 9. Stephanie Thieke GER 4:27.01; 10. Marilena Sofocleous CYP 4:27.57 NJR; 11. Olga Kondratjeva LTU 4:28.21 PB; 12. Azmera Gebrezgi IRL 4:28.23 PB; 13. Ercilia Machado POR 4:37.61; 14. Agnieszka Miernik POL 4:43.08

3000 M
1. Adelina de Soccio ITA 9:20.89; 2. Susan Kuijken NED 9:28.45 PB; 3. Barbara Maveau BEL 9:29.78; 4. Olena Makaruk UKR 9:33.74 PB; 5. Ágnes Kostyál HUN 9:38.49; 6. Jasminka Guber BIH 9:43.50; 7. Rose-Anne Galligan IRL 9:44.02 PB; 8. Azra Eminovic SCG 9:48.03; 9. Justina Jasutyte LTU 10:14.85

5000 M
1. Emily Pidgeon GBR 16:14.71; 2. Tatyana Azorkina RUS 16:18.60; 3. Svetlana Kudelich BLR 16:33.07 PB; 4. Yelena Pautova RUS 16:41.17; 5. Maria Sánchez ESP 16:57.99; 6. Breffni Twohig IRL 17:05.99 NJR; 7. Oana Andreea Mircea ROM 17:06.66; 8. Viktoriya Kharitonova RUS 17:12.27; 9. Marilena Sofocleous CYP 17:23.76 NJR; 10. Astrid Leutert SUI 17:38.75; 11. Egle Kristaponyte LTU 17:39.34 PB; 12. Anna Holm Joergensen DEN 17:48.57; 13. Livia Burri SUI 17:49.91

100 M PŁ  (wiatr -1.5 m/s)
1. Eline Berings BEL 13.41; 2. Christina Vukicevic NOR 13.56; 3. Cindy Billaud FRA 13.65; 4. Veronica Borsi ITA 13.74; 5. Heather Jones GBR 13.77; 6. Nadine Hildebrand GER 13.88; 7. Anne-Kathrin Elbe GER 13.97; 8. Piia Roslund FIN 14.00

400 M PŁ
1. Zuzana Hejnová CZE 55.89 CR NJR; 2. Yekaterina Kostetskaya RUS 55.89 =CR; 3. Yuliya Bychkova RUS 58.12 PB; 4. Sara Petersen DEN 58.85; 5. Sandra Mazan POL 58.87 PB; 6. Nikolina Horvat CRO 59.15 NJR; 7. Edyta Pura POL 59.37; 8. Caitriona Cuddihy IRL 1:02.47

3000 M Z PRZESZK.
1. Polina Jelizarova LAT 10:12.82; 2. Ancuta Bobocel ROM 10:14.29; 3. Susi Lutz GER 10:14.96 PB; 4. Linda Byrne IRL 10:21.00 NJR; 5. Julia Hiller GER 10:24.03; 6. Natalia Jarawka POL 10:24.35 PB; 7. Oksana Juravel MDA 10:35.37; 8. Joanna Drobiec POL 10:37.86; 9. Emilia Kumos POL 10:38.61; 10. Katia Libertone ITA 10:42.02 NJR; 11. Andreea David ROM 10:48.70; 12. Ánna Thalassinoú GRE 11:08.22

4 X 100 M
1. Polska POL 44.65 (Agnieszka Ceglarek, Marika Popowicz, Marta Jeschke, Iwona Brzezińska); 2. Rosja RUS 44.70 (Yuna Mekhti-Zade, Natalya Dashina, Yuliya Kashina, Yuliya Chermoshanskaya); 3. Francja FRA 44.79 (Christelle Monne, Nelly Banco, Symphora Behi, Celine Distel); 4. Włochy ITA 44.81; 5. Wielka Brytania GBR 45.24; 6. Litwa LTU 45.47 NJR; 7. Szwecja SWE 46.26; 8. Hiszpania ESP 46.77

4 X 400 M
1. Rosja RUS 3:32.63 (Ksenia Kuznetsova, Ksenia Zadorina, Nadezhda Shlyapnikova, Yekaterina Kostetskaya); 2. Niemcy GER 3:36.63 (Wiebke Ullmann, Desiree Meyer, Julia Müller-Foell, Janin Lindenberg); 3. Ukraina UKR 3:36.64 NJR (Oleksandra Peycheva, Anzhelika Shevchenko, Natalya Lupu, Kseniya Karandyuk); 4. Polska POL 3:37.12 (Barbara Jurowska, Edyta Pura, Danuta Młynarczyk, Ernesta Tomza); 5. Wielka Brytania GBR 3:37.37; 6. Szwecja SWE 3:39.77 NJR; 7. Francja FRA 3:40.53; Rumunia ROM DNF

SKOK WZWYŻ
1. Svetlana Shkolina RUS 1.89; 2. Julia Hartmann GER 1.87 PB; 3. Iryna Kovalenko UKR 1.85; 4-5. Řyunn Grindem NOR 1.82; Irina Gordeyeva RUS 1.82; 6. Oldriska Maresová CZE 1.82; 7. Kamila Stepaniuk POL 1.82; 8. Magdalena Drop POL 1.82; 9. Aleksandra Zarecka POL 1.78; 10-11. Viktoria Leks EST 1.78; Annett Engel GER 1.78; 12-13. Eniko Eros HUN 1.73; Ebba Jungmark SWE 1.73; 14. Adamadía Anastasopoúlou GRE 1.73

SKOK O TYCZCE
1. Silke Spiegelburg GER 4.35; 2. Svetlana Makarevich BLR 4.20 NJR; 3. Elena Scarpellini ITA 4.15 NJR; 4. Jirina Ptácníková CZE 4.10 PB; 5. Chloé Mourand FRA 4.05; 6. Eniko Eros HUN 4.00 PB; 7. Nikolía Kiriakopoúlou GRE 4.00; 8. Miina Kenttä FIN 4.00 PB; 9. Alice Ost FRA 3.95; 10. Eliska Vanícková CZE 3.95; 11. Anna María Pinero ESP 3.85; 12. Jessica Botter SUI 3.85; 13. Kathrin Hasler GER 3.85

SKOK W DAL
1. Denisa Scerbová CZE 6.57; 2. Amy Harris GBR 6.35 PB; 3. Anna Nazarova RUS 6.31; 4. Tetyana Dyachenko UKR 6.28; 5. Sandra Chukwu POL 6.20 (+2.6/6.19); 6. Nadine Jacobs GER 6.20 PB; 7. Cornelia Deac ROM 6.19; 8. Eléni Maslígga GRE 6.02; 9. Tania Vicenzino ITA 5.99; 10. Hanna Demydova UKR 5.94; 11. Veronika Shutkova BLR 5.90; 12. Linda Berntsson SWE 5.84

TRÓJSKOK
1. Tetyana Dyachenko UKR 14.04 NJR; 2. Cristina Bujin ROM 13.72 PB; 3. Liliya Kulyk UKR 13.42 PB; 4. Elina Sorsa FIN 13.40; 5. Yekaterina Kayukova RUS 13.04; 6. Alexandra Zelenina MDA 12.99; 7. Vanessa Alesiani ITA 12.84; 8. Andriana Banova BUL 12.75; 9. Anna Kurdyuk BLR 12.51; 10. Katharina Schreck GER 12.51; 11. Cristine Spataru ROM 12.35; 12. Nathalie Marie-Nelly FRA 11.83

PCHNIĘCIE KULĄ
1. Denise Hinrichs GER 17.55 PB; 2. Irina Tarasova RUS 16.53 PB; 3. Magdalena Sobieszek POL 16.24; 4. Melissa Boekelman NED 15.86; 5. Radoslava Mavrodieva BUL 15.72; 6. Agnieszka Bronisz POL 15.68; 7. Josephine Terlecki GER 15.63; 8. Martina Zatková SVK 15.31; 9. Carmen Radulescu ROM 14.43; 10. Alina Vaisvilaité LTU 14.16; 11. Carolina Hjelt SWE 14.13; 12. Sally Hinds GBR 13.86

RZUT DYSKIEM
1. Kristina Gehrig GER 49.70; 2. Liliana Cá POR 49.69; 3. Marina Yakimova BLR 49.31; 4. Giedre Aleknaite LTU 47.24; 5. Agnieszka Bronisz POL 46.85; 6. Anna Kasprzak POL 45.97; 7. Sanna Kämäräinen FIN 45.24; 8. Katalin Császár HUN 45.19; 9. Melissa Boekelman NED 45.04; 10. Josipa Jelicic CRO 44.46; 11. Katarina Busljeta CRO 43.28; 12. Sabina Asenjo ESP 43.03

Jessica Ennis (Wielka Brytania) - złota medalistka w siedmioboju © EAA RZUT MŁOTEM
1. Noémi Németh HUN 63.70; 2. Valentina Srsa CRO 63.12; 3. Laura Gibilisco ITA 62.58; 4. Melanie Motzenbäcker GER 61.08; 5. Georgiana Artenie ROM 58.94; 6. Iryna Novozhylova UKR 58.40; 7. Dóra Lévai HUN 58.23; 8. Ivett Iván HUN 56.54; 9. Magdalena Mirek POL 54.16; 10. Tuba Kayhan TUR 53.95; 11. Lena Solvin FIN 53.87; 12. Julie Roux-Bonnardel FRA 53.69

RZUT OSZCZEPEM
1. Mariya Abakumova RUS 57.11; 2. María Zérva GRE 56.47; 3. Sandra Schaffarzik GER 55.49 PB; 4. Marina Buksa BLR 52.57; 5. Berna Demirci TUR 52.07; 6. Panayióta Touloumtzí GRE 51.38; 7. Marharyta Dorozhon UKR 50.93; 8. Bregje Crolla NED 49.68; 9. Xénia Nagy HUN 49.40; 10. Maria Nicoleta Negoita ROM 49.37; 11. Jo Blair GBR 46.74; 12. Evelien Dekkers NED 45.78

CHÓD 10 KM
1. Vera Sokolova RUS 43:11.34 WJR CR; 2. Olga Mikhaylova RUS 45:31.49 PB; 3. Martina Gabrielli ITA 46:38.53 NJR; 4. Anna Drabenya BLR 46:56.25 PB; 5. Yelena Rusak BLR 47:31.59; 6. Anne Loughnane IRL 48:21.71 NJR; 7. Klara Malikova SVK 48:50.46 PB; 8. Krisztina Kernács HUN 49:06.85 PB; 9. Ivett Erds HUN 50:16.69 PB; 10. Paulina Buziak POL 50:52.96; 11. Fatima Rodrigues POR 51:53.46; 12. Rita Kaselyte LTU 53:56.00 PB; Yelena Ladanova RUS DSQ

SIEDMIOBÓJ
1. Jessica Ennis GBR 5891 pkt. NJR; 2. Julia Mächtig GER 5830 PB; 3. Ksenja Balta EST 5747 NJR; 4. Nadezhda Sergeyeva RUS 5740; 5. Bregje Crolla NED 5554 PB; 6. Ida Marcussen NOR 5415 PB; 7. Liane Weber GER 5392 PB; 8. Ellen Sprunger SUI 5246; 9. Linda Züblin SUI 5226; 10. Marlen Buder GER 5155; 11. Iryna Ilkevych UKR 5098; 12. Marisa de Aniceto FRA 5037; 13. Manquat Fanny Brunet FRA 4744; 14. Charline Dufay FRA 4414; Marina Goncharova RUS DNF; Anastasiya Arsenova RUS DNF

KLASYFIKACJA PUNKTOWA KOBIET
1. Rosja 132,5 pkt.; 2. Niemcy 87 pkt.; 3. Polska 64 pkt.; 4. Wielka Brytania 54 pkt.; 5. Ukraina 52 pkt.; 6. Rumunia 44 pkt.; 7. Włochy 40 pkt.; 8. Białoruś 35 pkt.; 9. Czechy 24 pkt.; 10-11. Litwa 20 pkt.; Węgry 20 pkt.; 12-13. Chorwacja 18 pkt.; Francja 18 pkt.; 14. Holandia 17 pkt.; 15. Norwegia 14,5 pkt.; 16-17. Belgia 14 pkt.; Irlandia 14 pkt.; 18. Grecja 13 pkt.; 19. Bułgaria 12 pkt.; 20-21. Łotwa 11 pkt.; Mołdawia 11 pkt.; 22-24. Cypr 10 pkt.; Estonia 10 pkt.; Portugalia 10 pkt.



WYNIKI FINAŁÓW - MĘŻCZYŹNI

100 M  (wiatr +0.1 m/s)
1. Craig Pickering GBR 10.51; 2. Simeon Williamson GBR 10.52; 3. Alex Nelson GBR 10.60; 4. Desislav Gunev BUL 10.67; 5. Visa Hongisto FIN 10.76; 6. Dariusz Kuć POL 10.84; 7. Fabian Ziółkowski POL 10.90; Ruslan Abbasov AZE DNS

200 M  (wiatr -1.6 m/s)
1. Daniel Schnelting GER 21.12; 2. Julian Thomas GBR 21.17; 3. Wade Bennett-Jackson GBR 21.41; 4. Visa Hongisto FIN 21.42; 5. Dmytro Ostrovsky UKR 21.47; 6. Marek Niit EST 21.47; 7. Somto Eruchie GBR 21.56; 8. Arnout Matthys BEL 21.76

400 M
1. Zeljko Vincek CRO 46.14; 2. Martyn Rooney GBR 46.56; 3. Dimítrios Régas GRE 46.79 PB; 4. Kacper Kozłowski POL 46.87; 5. Artem Sergiyenkov RUS 47.01 PB; 6. Aleksandr Sigalovskiy RUS 47.31; 7. Joni Jaako SWE 47.36; 8. Richard Buck GBR 48.01

800 M
1. Mattias Klasson SWE 1:49.58; 2. Lukas Rifesser ITA 1:50.79; 3. Steve Fennell GBR 1:50.85; 4. Dávid Takács HUN 1:51.00; 5. Dmitrijs Jurkevics LAT 1:51.19; 6. Richard Hill GBR 1:51.37; 7. Josef Repcík SVK 1:52.84; 8. Michael Rimmer GBR 1:53.16

1500 M
1. Colin Costello IRL 3:45.25 PB; 2. Danny Darcy IRL 3:46.07; 3. Adrian Danilewicz POL 3:47.22; 4. Luis Alberto Marcos ESP 3:48.00 PB; 5. Claudiu Petrus ROM 3:48.34; 6. Volodymyr Kyts UKR 3:48.77; 7. Marcin Lewandowski POL 3:49.08; 8. Rico Loy GER 3:49.47; 9. Gauthier Oddo FRA 3:50.62; 10. Ricardo Barbosa POR 3:57.34; 11. Christian Gehrke GER 4:11.25; Álvaro Rodríguez ESP DNF

5000 M
1. Barnabás Bene HUN 14:22.30; 2. Dusan Markesevic SCG 14:24.04 PB; 3. László Tóth HUN 14:25.46; 4. Andy Vernon GBR 14:27.01; 5. Kamil Murzyn POL 14:27.18 PB; 6. Andrea Lalli ITA 14:28.73 PB; 7. Mugdat Öztürk TUR 14:35.80; 8. Nuno Costa POR 14:38.91; 9. Nicolas Boukhelif FRA 14:42.64; 10. Khalid Choukoud NED 14:42.87; 11. Ciprian Suhanea ROM 14:50.93; 12. Marius Sava ROM 14:52.70; 13. Dennis Böttcher GER 15:01.53; 14. Marcin Kowalski POL 15:03.23; 15. Tuomas Jokinen FIN 15:08.67; 16. Kestutis Jankunas LTU 16:15.72; Aleksey Chistov RUS DNF; Simone Gariboldi ITA DNF

10000 M
1. Mugdat Öztürk TUR 30:10.60 PB; 2. Stepan Rogovtsev BLR 30:12.76; 3. Carlos Gazapo ESP 30:24.18; 4. José Espańa ESP 30:31.40 PB; 5. Wojciech Kopeć POL 30:35.98; 6. Riad Guerfi FRA 30:56.09 PB; 7. Murat Ertas TUR 31:06.23; 8. Arkadiusz Gardzielewski POL 31:11.98; 9. Richard Yeates IRL 32:01.64; 10. Kári Steinn Karlsson ISL 32:07.37; 11. Maarten Bosmans BEL 32:34.41; 12. Łukasz Skoczyński POL 32:52.90; 13. Yamharan Yoseph ISR 33:10.86; Khalid Choukoud NED DNF; László Tóth HUN DNF; Vasili Gurenko BLR DNF; Nuno Costa POR DNF; David Martinez ESP DNF

110 M PŁ  (wiatr -2.4 m/s)
1. Garfield Darien FRA 13.77; 2. Konstadínos Douvalídis GRE 13.99; 3. Alexander John GER 14.10; 4. Nikólaos Filandarákis GRE 14.56; 5. Joăo Ferreira POR 14.57; 6. Christian de la Calle ESP 14.58; 7. Yevgeniy Minenko ISR 14.62; Samuel Cocoviloin FRA DNF

400 M PŁ
1. Milan Kotur CRO 50.15 NJR; 2. David Greene GBR 51.14 PB; 3. Fadil Bellaabouss FRA 51.31; 4. Balázs Molnár HUN 51.38 PB; 5. Spirídon-Ioánnis Papadópoulos GRE 51.64 PB; 6. Konstadínos Anastasíou GRE 52.16; 7. Yuriy Pelles ISR 52.29; 8. Daniël Franken NED 53.38

3000 M Z PRZESZK.
1. Marcin Chabowski POL 8:40.88 CR; 2. Albert Minczér HUN 8:45.82 PB; 3. Andrzej Pasternak POL 8:52.31 PB; 4. Pyotr Ivanenko RUS 8:53.38 =PB; 5. Mateusz Demczyszak POL 8:57.24 PB; 6. Vincent Chapuis FRA 8:58.32 PB; 7. Timothée Bommier FRA 8:58.33; 8. Devis Licciardi ITA 9:01.97 PB; 9. Nikolay Spirkin RUS 9:05.41; 10. Illya Sukharyev UKR 9:07.59; 11. Stefan Patru ROM 9:18.00; 12. Chris Hart GBR 9:26.28; 13. Martin Muzík CZE 9:36.26; 14. Aurimas Gudaitis LTU 10:12.33

4 X 100 M
1. Niemcy GER 39.90 (Marius Sewald, Christian Blum, Nils Müller, Daniel Schnelting); 2. Polska POL 40.03 (Mikolaj Lewański, Dariusz Kuć, Radosław Drapała, Karol Sienkiewicz); 3. Finlandia FIN 40.29 NJR (Vilén Teemu, Visa Hongisto, Timo Salonen, Niko Viiala); 4. Szwajcaria SUI 40.33 NJR; 5. Litwa LTU 40.73 NJR; 6. Francja FRA 41.07; 7. Czechy CZE 41.16; 8. Hiszpania ESP 41.31

4 X 400 M
1. Wielka Brytania GBR 3:06.67 (Richard Buck, Set Osho, Richard Strachan, Martyn Rooney); 2. Rosja RUS 3:07.19 NJR (Aleksandr Sigalovskiy, Dmitriy Buryak, Anton Kokorin, Artem Sergiyenkov); 3. Polska POL 3:09.75 (Patryk Baranowski, Paweł Dobek, Ziemowit Ryś, Kacper Kozłowski); 4. Francja FRA 3:10.55; 5. Ukraina UKR 3:10.78; 6. Niemcy GER 3:11.26; Grecja GRE DSQ; Włochy ITA DSQ

SKOK WZWYŻ
1. Ivan Ukhov RUS 2.23; 2. Wojciech Theiner POL 2.21 PB; 3. Niki Palli ISR 2.19; 4-5. Sergei Kabyak BLR 2.17 PB; Martin Günther GER 2.17; 6. Ivan Ilyichev RUS 2.17; 7. Jovan Vukicevic SCG 2.14; 8. Radu Tucan MDA 2.14; 9-10. Michal Spak CZE 2.10; Nick Stanisavljevic GBR 2.10; 11. Darius Raminas LTU 2.10; 12. Olivér Harsányi HUN 2.00

SKOK O TYCZCE
1-2. Konstadínos Filippídis GRE 5.45; Mikhail Golovtsov RUS 5.45 PB; 3. Dmitriy Starodubtsev RUS 5.40; 4. Artem Burya RUS 5.30 PB; 5. Steven Lewis GBR 5.10; 6. Mateusz Didenkow POL 5.10; 7. Oleksandr Bubka UKR 5.00; 8. Wout van Wengerden NED 5.00; 9. Hendrik Gruber GER 4.80; 10. Lauri Rumbin FIN 4.80; 11. Loic Martinot FRA 4.80

SKOK W DAL
1. Greg Rutherford GBR 7.95 PB; 2. Sebastian Bayer GER 7.73 PB; 3. Mihaíl Mertzanídis-Despotéris GRE 7.63; 4. Michel Tornéus SWE 7.63; 5. Yves Renaux FRA 7.61; 6. Andrejs Maskancevs LAT 7.54; 7. Nicolas Gomont FRA 7.52; 8. Jaume Comas ESP 7.51; 9. Sergey Mikhailovskiy RUS 7.42; 10. Nikólaos Filandarákis GRE 7.39; 11. Milan Milenkovic SCG 7.20; 12. Michał Rosiak POL 7.00

TRÓJSKOK
1. Stevens Marie-Sainte FRA 16.29 PB; 2. Zhivko Petkov BUL 15.98; 3. Dmitriy Nikonov RUS 15.84; 4. Konstantin Gens GER 15.83; 5. Benjamin Compaore FRA 15.81; 6. Yeóryios Tsákonas GRE 15.68; 7. Marat-Timur Abbyasov RUS 15.59; 8. Jules Lechanga FRA 15.55 PB; 9. Marcis Klepermanis LAT 15.44; 10. Arsen Dermoyan ARM 13.91; 11. Antti Inkinen FIN 13.53; Nikólaos Frággos GRE DNS

PCHNIĘCIE KULĄ
1. Remigius Machura CZE 20.09 CR NJR; 2. Lajos Kürthy HUN 19.65; 3. Maksim Sidorov RUS 19.32 PB; 4. Mamuka Tugushi GEO 19.00 NJR; 5. Piotr Golba POL 18.81; 6. Kamil Zbroszczyk POL 18.57; 7. Péter Kovács HUN 18.25; 8. Viktor Samolyuk UKR 18.21; 9. Paulius Luozys LTU 18.20; 10. Candy Bauer GER 17.56; 11. Michał Lićwinko POL 17.05; 12. Marko Hübenbecker GER 15.35

RZUT DYSKIEM
1. Margus Hunt EST 62.19 CR NJR; 2. Lajos Kürthy HUN 59.75; 3. Martin Wierig GER 59.04; 4. Mihai Grasu ROM 58.79; 5. Sergey Rogonov BLR 57.47 PB; 6. Oleg Pirog RUS 57.42; 7. Martin Richter GER 55.62; 8. Kamil Grzegorczyk POL 55.22; 9. Martin Wischer GER 53.71; 10. Maksym Malymon UKR 53.48; 11. Jan Bicanic CRO 50.91; 12. Víctor Gallego ESP 49.07

RZUT MŁOTEM
1. Kristóf Németh HUN 78.85 CR; 2. Yevgeniy Aydamirov RUS 76.73; 3. Yuriy Shayunov BLR 74.78 PB; 4. Juha Kauppinen FIN 73.74; 5. Mikhail Levin RUS 73.55; 6. Anatoliy Pozdnyakov RUS 72.02; 7. Tuomas Seppänen FIN 70.95; 8. Marcel Lomnický SVK 70.49; 9. Sergey Litvinov BLR 69.65; 10. Sándor Pálhegyi HUN 69.46; 11. Alex Smith GBR 68.82; 12. Petri Mättölä FIN 67.76

RZUT OSZCZEPEM
1. Ioánnis-Yeóryios Smaliós GRE 77.25 PB; 2. Alexander Vieweg GER 75.85 PB; 3. Ari Mannio FIN 72.47; 4. Sebastian Jachimowicz POL 70.30; 5. Fabian Heinemann GER 68.73; 6. Mikko Kankaanpää FIN 68.46 PB; 7. Paweł Roziński POL 68.35; 8. Pontus Thomée SWE 66.18; 9. Sevket Tas TUR 65.72; 10. Konstadínos Vertoúdos GRE 65.36; 11. Valentinas Voveris LTU 65.15; 12. Loic Lemaître BEL 64.57

CHÓD 10 KM
1. Andrey Ruzavin RUS 39:28.45 CR; 2. Aleksandr Prokhorov RUS 40:43.67 PB; 3. Giorgio Rubino ITA 40:46.95 PB; 4. Carsten Schmidt GER 41:19.82 PB; 5. Denis Simanovich BLR 41:37.67 PB; 6. Vadim Tsivanchuk BLR 42:19.72; 7. Ingus Janevics LAT 42:22.40; 8. Hannes Tonat GER 42:41.21; 9. Miguel Angel López ESP 42:49.72 PB; 10. Ioánnis Kafkás GRE 42:55.22 PB; 11. Ruslan Dmytrenko UKR 44:02.00; 12. Alberto Contu ITA 44:31.84; 13. Szabolcs Glázer HUN 44:34.17; 14. Gonçalo Bejinha POR 45:00.00; 15. Dusan Majdan SVK 45:29.66; 16. Peter Gróf SVK 45:42.73; 17. Tomas Gaidamavicius LTU 46:06.55; 18. Rafał Sikora POL 46:42.76; 19. Krzysztof Augustyn POL 47:17.55; 20. Jakub Hudak SVK 48:00.07; Tibor Márta HUN DSQ; Vyacheslav Golovin RUS DSQ; Michał Dominiak POL DNF

DZIESIĘCIOBÓJ
1. Andrei Krauchanka BLR 7997; 2. Arthur Abele GER 7634 PB; 3. Mauri Kaattari FIN 7427 PB; 4. Sami Itani FIN 7285; 5. Arkadiy Vasilyev RUS 7275; 6. Heigo Nurmsalu EST 7190 PB; 7. Tero Ojala FIN 7189 PB; 8. Tomasz Durasiewicz POL 7145; 9. Ingmar Vos NED 7145; 10. Tarmo Riitmuru EST 7144 PB; 11. Filipp Britner RUS 6910; 12. Jose Maria Gomez ESP 6678; 13. Vasiliy Kharlamov RUS 6342; 14. Eelco Sintnicolaas NED 5997; Edgars Erins LAT DNF; Ole Lepthin GER DNF; Lukás Patera CZE DNF

KLASYFIKACJA PUNKTOWA MĘŻCZYZN
1. Rosja 98,5 pkt.; 2. Wielka Brytania 86 pkt.; 3. Polska 84 pkt.; 4. Niemcy 74,5 pkt.; 5. Węgry 55 pkt.; 6. Grecja 49,5 pkt.; 7. Francja 49 pkt.; 8. Finlandia 39 pkt.; 9. Białoruś 36,5 pkt.; 10. Hiszpania 21 pkt.; 11. Włochy 17 pkt.; 12-13. Chorwacja 16 pkt.; Szwecja 16 pkt.; 14. Irlandia 15 pkt.; 15-16. Estonia 14 pkt.; Ukraina 14 pkt.; 17-18. Bułgaria 12 pkt.; Turcja 12 pkt.; 19-20. Czechy 10 pkt.; Izrael 10 pkt.; 21-23. Łotwa 9 pkt.; Rumunia 9 pkt.; Serbia i Cz. 9 pkt.



KLASYFIKACJA MEDALOWA (OGÓLNA)
1. Rosja RUS 8-12-4; 2. Wielka Brytania GBR 6-5-3; 3. Niemcy GER 5-7-4; 4. Węgry HUN 3-3-1; 5. Polska POL 3-2-4; 6. Chorwacja CRO 3-1-0; 7. Czechy CZE 3-0-0; 8-9. Francja FRA 2-0-3; Ukraina UKR 2-0-3; 10. Grecja GRE 1-3-2; 11. Białoruś BLR 1-2-3; 12. Włochy ITA 1-1-4; 13. Irlandia IRL 1-1-0; 14-15. Belgia BEL 1-0-1; Estonia EST 1-0-1; 16-18. Łotwa LAT 1-0-0; Szwecja SWE 1-0-0; Turcja TUR 1-0-0; 19. Rumunia ROM 0-2-2; 20. Serbia i Czarnogóra SCG 0-1-1

Back To Top