Sportowe Archiwum


Zagłosuj na stronę
Sportowe Archiwum



Mistrzostwa Europy 1982 | 1986 |

Halowe Mistrzostwa Europy 1988

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy 2005

Mistrzostwa Europy Juniorów 2005


MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA EURUPY (U23) 2005
14-17 lipca 2005, Erfurt (Niemcy)

WYNIKI FINAŁÓW - KOBIETY

100 M  (wiatr +1.5 m/s)
1. María Karastamáti GRE 11.03 EUR; 2. Lina Jacques-Sébastien FRA 11.46 PB; 3. Verena Sailer GER 11.53; 4. Yekaterina Butusova RUS 11.54 =PB; 5. Fabienne Weyermann SUI 11.57 PB; 5. Anna Boyle IRL 11.57 =NUR; 7. Natacha Vouaux FRA 11.64 PB; Jeanette Kwakye GBR DNS

200 M  (wiatr +0.7 m/s)
1. Yelena Yakovleva RUS 22.99 PB; 2. Nikolett Listár HUN 23.19 NUR; 3. Vincenza Calě ITA 23.31; 4. Olha Andreyeva UKR 23.62; 5. Anna Boyle IRL 23.78 PB; 6. Lina Jacques-Sébastien FRA 23.91; 7. Aurélie Kamga FRA 24.15; 8. Elefthería Kobídou GRE 24.20

400 M
1. Olga Zaytseva RUS 50.72 CR; 2. Christine Ohuruogu GBR 50.73; 3. Yelena Migunova RUS 51.59; 4. Anastasiya Ovchinnikova RUS 52.24; 5. Phara Anacharsis FRA 52.44 PB; 6. Kim Wall GBR 52.84; 7. Liliya Pilyuhina UKR 52.87; 8. Yulyana Zhalniryuk BLR 52.93

800 M
1. Yevgeniya Zolotova RUS 2:06.00; 2. Jemma Simpson GBR 2:06.16; 3. Elodie Guegan FRA 2:06.29; 4. Marilyn Okoro GBR 2:06.39; 5. Lucia Klocová SVK 2:06.40; 6. Eléni Filándra GRE 2:08.25; 7. Aina Valatkeviciute LTU 2:10.53; Binnaz Uslu TUR DNS

1500 M
1. Corina Dumbravean ROM 4:14.78; 2. Olesya Syreva RUS 4:16.23; 3. Antje Möldner GER 4:16.34; 4. Nelya Neporadna UKR 4:16.54; 5. Natalya Pantelyeva RUS 4:17.21; 6. Isabel Macías ESP 4:17.66; 7. Katrina Wootton GBR 4:18.67; 8. Katrin Judith Trauth GER 4:19.32; 9. Hélene Guet FRA 4:20.16; 10. Simona Barcau ROM 4:21.81 PB; 11. Renata Plis POL 4:24.00; 12. Johanna Nilsson SWE 4:25.79

5000 M
1. Binnaz Uslu TUR 15:57.21; 2. Tatyana Petrova RUS 16:01.79; 3. Silvia la Barbera ITA 16:07.01; 4. Volha Minina BLR 16:15.97; 5. Barbara la Barbera ITA 16:22.17; 6. Eleanor Baker GBR 16:22.51; 7. Adriënne Herzog NED 16:26.84; 8. Inna Poluskina LAT 16:29.19; 9. Liesbeth van de Velde BEL 16:30.37; 10. Miriam Ortiz ESP 16:34.64; 11. Anke van Campen BEL 16:53.66; Marta Fernández ESP DNF

10000 M
1. Tatyana Petrova RUS 33:55.99; 2. Volha Minina BLR 34:03.55; 3. Eva Maria Stöwer GER 34:05.03; 4. Paula Todoran ROM 34:49.86 SB; 5. Irena Petríková CZE 35:11.77; 6. Jade Wright GBR 35:12.94; 7. Marzena Kluczyńska POL 36:27.84

100 M PŁ  (wiatr +0.9 m/s)
1. Mirjam Liimask EST 12.93 NUR; 2. Tina Klein GER 12.97 PB; 3. Anna Yevdokimova RUS 13.12 PB; 4. Marie Elisabeth Maurer AUT 13.24 NUR; 5. Judith Ritz GER 13.32; 6. Carolin Nytra GER 13.34; 7. Aurore Ruet FRA 13.41 PB; 8. Rosina Hodde NED 13.54

400 M PŁ
1. Yelena Ildeykina RUS 56.43; 2. Anastasiya Trifonova RUS 56.51; 3. Sian Scott GBR 57.02 PB; 4. Yuliya Mulyukova RUS 57.55; 5. Sara Oresnik SLO 58.35; 6. Elisa Scardanzan ITA 58.66; 7. Özge Gürler TUR 58.69; Dora Jemaa FRA DSQ

Türkan Erismis (Turcja) i Katarzyna Kowalska (Polska) w biegu na 3000 m z przeszkodami © EAA 3000 M Z PRZESZK.
1. Katarzyna Kowalska POL 9:54.17 PB; 2. Türkan Erismis TUR 9:55.45 NUR; 3. Svetlana Ivanova RUS 9:56.44; 4. Dobrinka Shalamanova BUL 10:00.47; 5. Verena Dreier GER 10:05.34; 6. Daneja Grandovec SLO 10:08.82; 7. Teresa Urbina ESP 10:14.20; 8. Lizzy Hall GBR 10:16.94; 9. Fionualla Britton IRL 10:17.58; 10. Valeriya Mara UKR 10:18.99; 11. Valentina Gorpynich UKR 10:19.72; 12. Gwendoline Despres FRA 10:22.82

4 X 100 M
1. Francja FRA 44.22 (Natacha Vouaux, Lina Jacques-Sébastien, Aurélie Kamga, Ayodelé Ikuesan); 2. Niemcy GER 44.89 (Karoline Köhler, Verena Sailer, Johanna Kedzierski, Anne Möllinger); 3. Włochy ITA 45.03 (Claudia Baggio, Doris Tomasini, Alessia Berti, Vincenza Calě); 4. Szwajcaria SUI 45.45 (Fabienne Weyermann, Michelle Cueni, Nicole Koller, Mirjam Hess); 5. Grecja GRE 46.65 (Athanasía Efstratiádou, Elefthería Kobídou, Evagelia Kavoura, Olga Tsobanidi); Rosja RUS DNF (Yevgeniya Polyakova, Anna Yevdokimova, Yelena Yakovleva, Yekaterina Butusova); Wielka Brytania GBR DSQ (Katherine Jones, Kim Wall, Lisa Miller, Anyika Onuora)

4 X 400 M
1. Rosja RUS 3:27.27 CR EUR (Anastasiya Ovchinnikova, Anastasiya Kochetova, Yelena Migunova, Olga Zaytseva); 2. Wielka Brytania GBR 3:31.64 (Kim Wall, Sian Scott, Lisa Miller, Christine Ohuruogu); 3. Francja FRA 3:31.91 NUR (Dora Jemaa, Thélia Sigere, Johanna Monthe, Phara Anacharsis); 4. Polska POL 3:34.26 (Izabela Kostruba, Jolanta Wójcik, Anna Nentwig, Bożena Łukasik); 5. Niemcy GER 3:37.18 (Katharina Gröb, Anja Pollmächer, Sandra Schmadtke, Julia-Kristin Kunz); Białoruś BLR DSQ (Yekaterina Bobrik, Natallia Chebotar, Olga Vorobey, Yulyana Zhalniryuk)

SKOK WZWYŻ
1. Tatyana Kivimyagi RUS 1.94; 2. Emma Green SWE 1.92; 3. Ariane Friedrich GER 1.90; 4. Anna Ksok POL 1.87; 5. Persefóni Hatzinákou GRE 1.87 PB; 6. Jonna Anias FIN 1.84 PB; 7. Raffaella Lamera ITA 1.84; 8. Anett Jambor GER 1.84 PB; 9. Elena Brambilla ITA 1.80; 10. Adonía Steryíou GRE 1.75; 11. Anja Iljustsenko EST 1.70; Viktorija Zemaityte LTU DNS

SKOK O TYCZCE
1. Nataliya Kushch UKR 4.30; 2. Floé Kühnert GER 4.30; 3. Julia Hütter GER 4.25; 4. Simone Langhirt GER 4.20 PB; 5. Zoë Brown GBR 4.20 NUR; 6. Amélie Delzenne FRA 4.20; 7. Paulina Dębska POL 4.10; 8. Dímitra Emmanouíl GRE 4.10; 9. Rianna Galiart NED 4.10 PB; 10. Slavica Semenjuk SCG 4.00 =NUR; 11. Elise Genevrier FRA 4.00; 12-15. Elodie Berge FRA 3.80; Nicole Büchler SUI 3.80; Anna Olko POL 3.80; Zsuzsa Lendvai HUN 3.80; 16. Justyna Ratajczak POL 3.80

SKOK W DAL
1. Carolina Klüft SWE 6.79 SB; 2. Yuliya Zinovyeva RUS 6.58; 3. Adina Anton ROM 6.55 SB; 4. Elise Vesanes FRA 6.44 SB; 5. Olga Balayeva RUS 6.41; 6. Narayane Dossevi FRA 6.38 SB; 7. Dominika Miszczak POL 6.24; 8. Malla Liubov MDA 6.01; 9. Darinka Yotova BUL 5.92; 10. Rebecca Camilleri MLT 5.68; 11. Lorena Alvarez AND 4.71 (+2.6); Agata Kosuda POL DNS

TRÓJSKOK
1. Simona la Mantia ITA 14.43; 2. Svetlana Bolshakova RUS 14.11 PB; 3. Athanasía Pérra GRE 13.94; 4. Olha Saladuha UKR 13.93; 5. Anastasiya Taranova RUS 13.77; 6. Aleksandra Fila POL 13.73 PB; 7. Veera Baranova EST 13.69 NUR; 8. Teresa N'Zolameso FRA 13.47; 9. Agata Kosuda POL 13.42; 10. Darinka Yotova BUL 13.37; 11. Nelly Tchayem FRA 13.12; 12. Katja Demut GER 12.96

PCHNIĘCIE KULĄ
1. Petra Lammert GER 18.97; 2. Christina Schwanitz GER 18.64; 3. Chiara Rosa ITA 18.22 NUR; 4. Yuliya Leontyuk BLR 17.91 PB; 5. Kristin Marten GER 17.61; 6. Anna Avdeyeva RUS 16.52; 7. Tatyana Ilyushchenko BLR 16.49; 8. Sivan Jean ISR 15.86; 9. Rebecca Peake GBR 15.44; 10. Marie Patrice Calabre FRA 15.07; 11. Maria Antónia Borges POR 14.94; 12. Ursula Pérez ESP 14.89

RZUT DYSKIEM
1. Sabine Rumpf GER 60.75 CR; 2. Darya Pishchalnikova RUS 59.45; 3. Kateryna Karsak UKR 56.81; 4. Ulrike Giesa GER 56.18; 5. Claire Smithson GBR 54.63; 6. Zinaida Sendriute LTU 52.78; 7. Izabela Koralewska POL 52.19; 8. Anna Brel BLR 51.96; 9. Sophie Michel FRA 49.64; 10. Nadine Müller GER 49.25; 11. Katalin Máté HUN 47.29; 12. Veronika Watzek AUT 47.18

RZUT MŁOTEM
1. Yekaterina Khoroshikh RUS 71.51 CR; 2. Betty Heidler GER 69.64; 3. Nataliya Zolotuhina UKR 67.75 NUR; 4. Kathrin Klaas GER 66.50; 5. Nadezhda Pavlyukovskaya BLR 66.38 PB; 6. Marina Smolyachkova BLR 66.16; 7. Olivia Waldet FRA 64.31; 8. Stephanie Falzon FRA 62.76; 9. Yelena Priyma RUS 60.95; 10. Tracey Andersson SWE 59.76; 11. Éva Orbán HUN 57.26; Berta Castells ESP NM

RZUT OSZCZEPEM
1. Annika Suthe GER 57.72; 2. Katharina Molitor GER 57.01 PB; 3. Linda Brivule LAT 56.12 SB; 4. Ásdís Hjálmsdóttir ISL 53.78; 5. Olga Gamza BLR 53.35; 6. Ilze Gribule LAT 52.82; 7. Elodie Masset FRA 51.59; 8. Pauliina Laamanen FIN 51.28; 9. Stefanie Hessler GER 48.83; 10. Marina Novik BLR 47.18; 11. Urszula Jasińska POL 44.87

CHÓD 20 KM
1. Irina Petrova RUS 1:33:24; 2. Olga Kaniskina RUS 1:33:33; 3. Barbora Dibelková CZE 1:34:44; 4. Ana Cabecinha POR 1:36:13; 5. Zuzana Malíková SVK 1:38:32; 6. Anastasiya Yatsevich BLR 1:40:43; 7. Neringa Aidietyte LTU 1:42:32 NUR; 8. Snezhana Yurchenko BLR 1:43:10; 9. Maja Landmann GER 1:44:54; 10. Tatyana Gabellone ITA 1:46:36; 11. Laura Polli SUI 1:48:45; 12. Agnese Ragonesi ITA 1:49:52; 13. Mandy Loriou FRA 1:52:02; 14. Agnieszka Dygacz POL 1:53:09; 15. Katarzyna Kwoka POL 1:55:30; 16. Dóra Nemere HUN 1:57:21; 17. Beata Bodzioch POL 1:59:04; Sibilla di Vincenzo ITA DSQ

SIEDMIOBÓJ
1. Laurien Hoos NED 6291 pkt. CR NUR; 2. Lilli Schwarzkopf GER 6196 PB; 3. Olga Levenkova RUS 5950; 4. Viktorija Zemaityte LTU 5913 PB; 5. Antoinette Djimou FRA 5792; 6. Jolanda Keizer NED 5760 PB; 7. Maren Schwerdtner GER 5641; 8. Jessica Samuelsson SWE 5633 PB; 9. Jesenija Volzankina LAT 5616 PB; 10. Cecilia Ricali ITA 5610 PB; 11. Sara Aerts BEL 5530; 12. Amandine Constantin FRA 5521; 13. Hanna Melnychenko UKR 5502; 14. Kaie Kand EST 5441; 15. Beata Lewicka POL 5335; 16. Györgyi Farkas HUN 5280; 17. Anu Teesaar EST 5242; 18. Anna Kryazheva RUS 4794; 19. Louise Hazel GBR 4422; Christine Schulz GER DNS; Karolina Tymińska POL DNF

KLASYFIKACJA PUNKTOWA KOBIET
1. Rosja 175 pkt.; 2. Niemcy 141 pkt.; 3. Francja 61 pkt.; 4. Wielka Brytania 53 pkt.; 5. Włochy 41 pkt.; 6. Ukraina 37 pkt.; 7. Białoruś 36 pkt.; 8. Polska 29 pkt.; 9. Grecja 26 pkt.; 10. Rumunia 19 pkt.; 11. Turcja 17 pkt.; 12. Szwecja 16 pkt.; 13. Holandia 14 pkt.; 14. Litwa 12 pkt.; 15-17. Czechy 10 pkt.; Estonia 10 pkt.; Łotwa 10 pkt.; 18-19. Słowacja 8 pkt.; Szwajcaria 8 pkt.; 20-22. Irlandia 7 pkt.; Słowenia 7 pkt.; Węgry 7 pkt.



WYNIKI FINAŁÓW - MĘŻCZYŹNI

100 M  (wiatr +2.4 m/s)
1. Oudere Kankarafou FRA 10.26; 2. Eddy de Lépine FRA 10.30; 3. Stefan Wieser GER 10.32; 4. Koura Kaba Fantoni ITA 10.34; 5. James Ellington GBR 10.35; 6. Marius Broening GER 10.39; 7. Adam Gaj POL 10.43; 8. Andrew Matthews GBR 10.52

200 M  (wiatr +1.3 m/s)
1. David Alerte FRA 20.47 PB; 2. Sebastian Ernst GER 20.58; 3. Koura Kaba Fantoni ITA 20.71; 4. Rikki Fifton GBR 20.73 PB; 5. Till Helmke GER 20.78; 6. Yordan Ilinov BUL 20.78 PB; 7. Florin Suciu ROM 20.88 PB; 8. Idrissa M'Barke FRA 21.13

400 M
1. Robert Tobin GBR 46.81 (w el. 45.64); 2. Kamghe Gaba GER 47.07; 3. Daniel Dąbrowski POL 47.44 (w el. 45.93 PB); 4. Dimítrios Grávalos GRE 47.64 (w el. 45.99); 5. Konstantin Svechkar RUS 47.87 (w el. 46.09); 6. David Testa ESP 48.06; Piotr Zrada POL DNF; David Gillick IRL DNS

800 M
1. Kevin Hautcoeur FRA 1:51.29; 2. Manuel Olmedo ESP 1:51.47; 3. René Bauschinger GER 1:51.49; 4. Jaroslav Ruza CZE 1:51.61; 5. Thomas Chamney IRL 1:51.82; 6. Antoine Martiak FRA 1:52.05; 7. Andreas Freimann GER 1:52.21; 8. Vitaliy Voloshyn UKR 1:53.33

1500 M
1. Arturo Casado ESP 3:47.02; 2. Stefan Eberhardt GER 3:48.09; 3. Francisco Espańa ESP 3:48.16; 4. Dennis Licht NED 3:48.45; 5. Chris Warburton GBR 3:48.50; 6. Daniel Spitzl AUT 3:48.56; 7. Mark Christie IRL 3:48.76; 8. Ireneusz Sekretarski POL 3:49.50; 9. Bartosz Nowicki POL 3:51.44; 10. Omar Rachedi ITA 3:53.35; 11. Tom Lancashire GBR 4:09.08; Yared Shegumo POL DSQ

5000 M
1. Anatoliy Rybakov RUS 14:06.69; 2. Mohammed Farah GBR 14:10.96; 3. Aleksey Aleksandrov RUS 14:11.10; 4. Marius Ionescu ROM 14:15.42; 5. Martin Fagan IRL 14:16.28; 6. Scott Overall GBR 14:17.16; 7. Noel Cutillas ESP 14:19.26; 8. Rafał Snochowski POL 14:20.89; 9. Stefano Scaini ITA 14:25.36; 10. Kristof van Malderen BEL 14:27.42; 11. Marcin Janiak POL 14:30.87; 12. Stefano Cugusi ITA 14:32.00; 13. Karol Rzeszewicz POL 14:33.92; 14. Thibaud Nael FRA 14:37.43; 15. Stéphane Lefranc FRA 14:38.88; 16. Tom Humphries GBR 14:50.66

10000 M
1. Yevgeniy Rybakov RUS 29:30.76; 2. André Pollmächer GER 29:33.22; 3. Marius Ionescu ROM 29:34.52 PB; 4. Martin Fagan IRL 29:39.20; 5. Stefan Koch GER 29:39.65; 6. Antony Ford GBR 29:47.45; 7. Marc Roig ESP 30:07.99; 8. Francesco Bona ITA 30:12.14; 9. Alberto Montorio ITA 30:23.95; 10. Abdil Ceylan TUR 30:28.97; 11. Ruben Losada ESP 30:34.31; 12. Jesper Faurschou DEN 30:38.16; 13. Sabri Kara TUR 30:42.10; 14. Daniele Meucci ITA 30:43.41; 15. Michel Butter NED 30:44.86; 16. Sergey Ryazantsev RUS 30:46.31; 17. Viktors Slesarenoks LAT 30:55.66; 18. Janusz Put POL 31:00.31; 19. Florian Prüller AUT 31:03.11; 20. Balázs Ott HUN 31:07.41

110 M PŁ  (wiatr +2.9 m/s)
1. David Hughes GBR 13.56; 2. Willi Mathiszik GER 13.58; 3. Stanislav Sajdok CZE 13.66; 4. William Sharman GBR 13.72; 5. Andreas Kundert SUI 13.77; 6. Andrei Shalonka BLR 14.02; 7. Maksim Lynsha BLR 14.52; Bano Traore FRA DNF

400 M PŁ
1. Rhys Williams GBR 49.60 PB; 2. Minás Alozídis GRE 50.04; 3. Ákos Dezsö HUN 50.31; 4. Jussi Heikkilä FIN 50.39; 5. Yves N'Dabian FRA 50.96; 6. Nicola Cascella ITA 51.45; 7. Andrey Kozlovskiy BLR 51.47; Eelco Veldhuyzen NED DNF

3000 M Z PRZESZK.
1. Radosław Popławski POL 8:32.61; 2. Halil Akkas TUR 8:37.38; 3. Pieter Desmet BEL 8:41.07; 4. Mark Buckingham GBR 8:41.26; 5. Anatoliy Harkovets UKR 8:42.91; 6. Luke Gunn GBR 8:43.79; 7. Tomasz Szymkowiak POL 8:48.25; 8. Norbert Löwa GER 8:49.77; 9. Christian Klein GER 8:50.63; 10. Valerijs Zolnerovics LAT 8:52.34; 11. Łukasz Parszczyński POL 8:54.55; 12. Abdelharim Zillali FRA 9:07.00

4 X 100 M
1. Francja FRA 38.95 CR EUR (Oudere Kankarafou, Idrissa M'Barke, Eddy de Lépine, David Alerte); 2. Niemcy GER 39.12 NUR (Florian Rentz, Marius Broening, Sebastian Ernst, Till Helmke); 3. Włochy ITA 39.41 NUR (Rosario la Mastra, Alessandro Rocco, Stefano Anceschi, Koura Kaba Fantoni); 4. Wielka Brytania GBR 39.45 (Andrew Matthews, James Ellington, Rikki Fifton, Leon Baptiste); 5. Polska POL 39.64 (Kamil Masztak, Piotr Wiaderek, Adam Gaj, Michał Bielczyk); 6. Belgia BEL 40.45 (Tom Schippers, Mathieu Schoeps, Damien Broothaerts, Daniel Baerts); Hiszpania ESP DSQ (Alain López, José Maria García-Borreguero, Alvaro Aljarilla, Iván Mocholí)

4 X 400 M
1. Polska POL 3:04.41 (Witold Bańka, Piotr Zrada, Daniel Dąbrowski, Piotr Kędzia); 2. Wielka Brytania GBR 3:04.83 (Andrew Steele, Rhys Williams, Richard Davenport, Robert Tobin); 3. Holandia NED 3:04.99 (Daniël Ward, Daniel de Wild, Sjors Kampen, Robert Lathouwers); 4. Rumunia ROM 3:05.29 NUR (Bogdan Vîlcu, Catalin Cîmpeanu, Vasile Bobos, Florin Suciu); 5. Niemcy GER 3:05.35 (Tilo Ruch, Kamghe Gaba, Thomas Wilhelm, Christopher Helm); 6. Ukraina UKR 3:05.64 NUR (Oleksiy Rachkovsky, Vitaliy Voloshyn, Myhaylo Knysh, Vitaliy Dubonosov); 7. Rosja RUS 3:05.81 (Ivan Buzolin, Maksim Aleksandrenko, Valentin Kruglyakov, Konstantin Svechkar); 8. Włochy ITA 3:11.10 (Fiorenzo Moscatelli, Roberto Donati, Gian Marco Leone, Marco Moraglio)

SKOK WZWYŻ
1. Jaroslav Bába CZE 2.29; 2. Artyom Zaytsev BLR 2.27 PB; 3. Yuriy Krimarenko UKR 2.27; 4. Kyriacos Ioannou CYP 2.27; 5. Matthias Haverney GER 2.25 PB; 6. Aleksey Dmitrik RUS 2.25; 7. Michał Bieniek POL 2.23; 8. Mickaël Hanany FRA 2.23; 9. Andrey Silnov RUS 2.23; 10. Linus Thörnblad SWE 2.21; 11. Martyn Bernard GBR 2.21; 12. Aleksandr Shustov RUS 2.15

SKOK O TYCZCE
1. Damiel Dossevi FRA 5.75 PB; 2. Fabian Schulze GER 5.65; 3-4. Jérôme Clavier FRA 5.60; Matti Mononen FIN 5.60; 5. Vincent Favretto FRA 5.60 PB; 6. Maksym Mazuryk UKR 5.60; 7. Przemysław Czerwiński POL 5.50; 8. Jesper Fritz SWE 5.40; 9. Artem Kuptsov RUS 5.40; 10. Alexander Straub GER 5.40 PB; 11. Andrej Poljanec SLO 5.30; 12. Keith Higham GBR 5.30

SKOK W DAL
1. Danut Simion ROM 8.12 PB; 2. Dmitriy Sapinskiy RUS 8.01 PB; 3. Povilas Mykolaitis LTU 8.00; 4. Peter Rapp GER 7.95; 5. Michał Łukasiak POL 7.84; 6. Marcin Starzak POL 7.77; 7. Dimítrios Diamadáras GRE 7.76; 8. Tomás Pour CZE 7.68; 9. Oleksandr Patselya UKR 7.48; 10. Arturs Abolins LAT 7.41; 11. Jonathan Moore GBR 7.35; 12. Dmytro Bilotserkovskyy UKR 7.34

TRÓJSKOK
1. Aleksandr Sergeyev RUS 17.11 PB; 2. Aleksandr Petrenko RUS 17.03 PB; 3. Nelson Évora POR 16.89 PB; 4. Pere Joseph ESP 16.25; 5. Pávlos Galaktiádis GRE 16.13 PB; 6. Dmitriy Detsuk BLR 16.13; 7. Stéphane Grézé FRA 16.05; 8. Mateusz Parlicki POL 16.02; 9. Andrés Capellán ESP 15.77; 10. Donatas Senkus LTU 15.67; 11. Daniel Mayaud FRA 15.59; 12. Mantas Dilys LTU 15.42

PCHNIĘCIE KULĄ
1. Anton Lyuboslavskiy RUS 20.44 CR; 2. Taavi Peetre EST 19.85; 3. Mika Vasara FIN 19.84 PB; 4. Georgi Ivanov BUL 19.51 PB; 5. Magnus Lohse SWE 18.86 SB; 6. Robert Dippl GER 18.68; 7. Jakub Giza POL 18.68; 8. Borja Vivas ESP 18.13; 9. Krzysztof Krzywosz POL 17.50; 10. Philipp Barth GER 17.38; 11. Jaroslav Pittner SVK 16.68

RZUT DYSKIEM
1. Robert Harting GER 64.50 CR; 2. Piotr Małachowski POL 63.99; 3. Dmitriy Sivakov BLR 60.62 PB; 4. Vadim Hranovschi MDA 59.71; 5. Erik Cadée NED 59.45; 6. Sascha Hördt GER 58.78; 7. Michał Hodun POL 58.30; 8. Serhiy Pruhlo UKR 57.97; 9. Daniel Vanek SVK 57.41; 10. Milosz Tomanek BEL 55.42; 11. Bertrand Vili FRA 55.40; 12. Konrad Szuster POL 55.16

RZUT MŁOTEM
1. Pavel Krivitskiy BLR 73.72; 2. Aleksandr Kozulka BLR 73.60; 3. Andrey Azarenkov RUS 71.18; 4. Lorenzo Povegliano ITA 69.98; 5. Frédéric Pouzy FRA 68.90; 6. Yevhen Vynohradov UKR 68.65; 7. Lasse Luotonen FIN 67.40; 8. Massimo Marussi ITA 65.73; 9. Matko Tesija CRO 65.64; 10. Michal Fiala CZE 65.44; 11. Dusan Král CZE 61.48

Igor Janik (Polska) w rzucie oszczepem © EAA RZUT OSZCZEPEM
1. Igor Janik POL 77.25; 2. Antti Ruuskanen FIN 76.82; 3. Magnus Arvidsson SWE 76.15; 4. Vladislav Shkurlatov RUS 76.12; 5. Tero Järvenpää FIN 75.25; 6. Teemu Wirkkala FIN 74.97; 7. Vladimir Kozlov BLR 72.81; 8. Ciprian Morutan ROM 71.74; 9. Ilya Korotkov RUS 69.18; 10. Kristo Galeta EST 69.13; 11. Karlis Alainis LAT 65.12; 12. Alex van der Merwe GBR 63.62

CHÓD 20 KM
1. Igor Yerokhin RUS 1:23:14; 2. Benjamín Sánchez ESP 1:23:30 PB; 3. Nikolay Seredovich BLR 1:23:56; 4. Rafał Augustyn POL 1:25:01; 5. Andriy Yurin UKR 1:26:52; 6. Daniele Paris ITA 1:27:56; 7. Michael Krause GER 1:28:25; 8. Valchenko Artem UKR 1:29:14; 9. Marius Ziukas LTU 1:29:32; 10. Francisco Arcilla ESP 1:30:33; 11. Michal Blazek SVK 1:30:37; 12. Artur Brzozowski POL 1:31:44; 13. Luis Manuel Corchete ESP 1:31:58; 14. Tadas Suskevicius LTU 1:32:42

DZIESIĘCIOBÓJ
1. Aleksey Drozdov RUS 8196 pkt. NUR; 2. Aleksey Sysoyev RUS 8089; 3. Norman Müller GER 7989 PB; 4. Frédéric Xhonneux BEL 7745; 5. Lassi Raunio FIN 7650; 6. Mikko Halvari FIN 7567 PB; 7. Nadir El Fassi FRA 7562; 8. Mattias Cerlati FRA 7550 PB; 9. Marian Geisler GER 7524; 10. Christopher Hallmann GER 7459; 11. Attila Szabó HUN 7369; 12. Ismael González ESP 7350 PB; 13. Ben Hazel GBR 7319 PB; 14. Pelle Rietveld NED 7308; 15. Tanel Türk EST 7252 PB; 16. David Fröhlich SUI 7183; 17. Angel Barreda ESP 7156; 18. Bjoern Sigurd Sommerfeldt NOR 7112; 19. David Gervasi SUI 6677; 20. Michał Chałabała POL 6598; 21. Guillaume Barras FRA 5299; Łukasz Płaczek POL DNF; Ludo van der Plaat NED DNF

KLASYFIKACJA PUNKTOWA MĘŻCZYZN
1. Niemcy 108 pkt.; 2. Rosja 87 pkt.; 3. Wielka Brytania 76 pkt.; 4. Francja 74.5 pkt.; 5. Polska 63 pkt.; 6. Białoruś 40 pkt.; 7. Finlandia 39.5 pkt.; 8. Hiszpania 33 pkt.; 9. Włochy 28 pkt.; 10. Rumunia 27 pkt.; 11. Ukraina 21 pkt.; 12. Czechy 20 pkt.; 13. Grecja 18 pkt.; 14-15. Irlandia 15 pkt.; Holandia 15 pkt.; 16. Belgia 14 pkt.; 17. Szwecja 11 pkt.; 18. Bułgaria 8 pkt.; 19-20. Estonia 7 pkt.; Turcja 7 pkt.; 21-23. Litwa 6 pkt.; Portugalia 6 pkt.; Węgry 6 pkt.; 24-25. Cypr 5 pkt.; Mołdawia 5 pkt.

Back To Top