Sportowe Archiwum


Zagłosuj na stronę
Sportowe Archiwum



Mistrzostwa Polski 1976 | 1977 | 1978 | 1979 | 1980
1981 | 1982 | 1983 | 1984 | 1985 | 1986 | 1987 | 1988 | 1989 | 1990
1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000
2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005

Halowe Mistrzostwa Polski 1981 | 1982 | 1983 | 1984 | 1985 | 1986 | 1987 | 1988 | 1989 | 1990


MISTRZOSTWA POLSKI 1978
9-10 lipca 1978, Warszawa

WYNIKI - KOBIETY

100 M  (wiatr -0.8 m/s)

1. Grażyna Rabsztyn (Gwardia Warszawa) 11.81
2. Ewa Długołęcka (Legia Warszawa) 11.91
3. Grażyna Molik (Lechia Gdańsk) 11.91
4. Magdalena Kozłowska (Legia Warszawa) 12.12
5. Bogusława Kaniecka (Górnik Zabrze) 12.14
6. Barbara Cieśluk (Legia Warszawa) 12.19
7. Celina Kloza (Górnik Zabrze) 12.23
8. Helena Fliśnik (Górnik Zabrze) 12.31

200 M

400 M

800 M

1500 M

1. Jolanta Januchta (AZS Poznań) 4:17.2
2. Anna Bukis (Skra Warszawa) 4:17.9
3. Celina Sokołowska (Wisław Kraków) 4:19.0
4. Ewa Szydłowska (Piast Gliwice) 4:19.1
5. Maria Chwaszczyńska (LKS Kociewie) 4:20.3
6. Zofia Czerepińska (Start Lublin) 4:21.5
7. Czesława Mikulska (Budowlani Szczecin) 4:23.9
8. Renata Pyrr (Orzeł Wałcz) 4:24.6

3000 M

100 M PŁ

400 M PŁ

4x100 M

4x400 M

SKOK WZWYŻ

SKOK W DAL

PCHNIĘCIE KULĄ

1. Beata Habrzyk (Górnik Zabrze) 18.08
2. Ludwika Chewińska (Gwardia Warszawa) 17.70
3. Bożena Wojciekian (AZS Wrocław) 16.89
4. Danuta Gwardecka (Gwardia Warszawa) 15.24
5. Janina Kalina (Wisła Kraków) 14.87
6. Romualda Bober (Wisła Kraków) 14.81
7. Małgorzata Czaja (Chemik Kędzierzyn) 14.57
8. Regina Soroko (AZS Warszawa) 13.98

RZUT DYSKIEM

RZUT OSZCZEPEM

PIĘCIOBÓJ



WYNIKI - MĘŻCZYŹNI

100 M  (wiatr -2.1 m/s)

1. Marian Woronin (Legia Warszawa) 10.43
2. Leszek Dunecki (AZS Warszawa) 10.53
3. Zenon Licznerski (Legia Warszawa) 10.58
4. Zenon Nowosz (Legia Warszawa) 10.63
5. Jerzy Iwiński (AZS Szczecin) 10.63
6. Kazimierz Grubecki (AZS Gdańsk) 10.78
7. Andrzej Świerczyński (Warszawianka) 10.78
8. Tadeusz Tyszka (Warszawianka) 10.81

200 M

400 M

800 M

1500 M

5000 M

10000 M

1. Andrzej Jarosiewicz (Wawel Kraków) 28:43.6
2. Henryk Piotrowski (Legia Warszawa) 28:44.1
3. Zbigniew Pierzynka (Wisła Kraków) 28:44.6
4. Michael Kousis (Grecja) 28:45.2
5. Jerzy Saba (Budowlani Kielce) 28:46.1
6. Petris Papageorgiu (Grecja) 28:54.7

110 M PŁ

400 M PŁ

3000 M Z PRZESZK.

1. Bronisław Malinowski (Olimpia Grudziądz) 8:25.3
2. Krzysztof Wesołowski (Śląsk Wrocław) 8:29.2
3. Kazimierz Maranda (ŁKS Łódź) 8:35.5
4. Piotr Zgarda (Śląsk Wrocław) 8:41.4
5. Janusz Rolbiecki (Gryf Słupsk) 8:42.9

6. Maciej Kunicki (Śląsk Wrocław) 8:45.7
7. Jan Kondzior (MCKS Czeladź) 8:45.7
8. Dariusz Janczewski (KS Olkusz) 8:47.6

4x100 M

4x400 M

SKOK WZWYŻ

SKOK O TYCZCE

SKOK W DAL

TRÓJSKOK

1. Michał Joachimowski (Budowlani Bydgoszcz) 16.64
2. Zbigniew Wojciechowski (AZS Gdańsk) 16.54 (+3.3)
3. Eugeniusz Biskupski (Legia Warszawa) 16.43
4. Zdzisław Sobora (Olimpia Poznań) 16.24
5. Andrzej Sontag (AZS Lublin) 16.09

PCHNIĘCIE KULĄ

RZUT DYSKIEM

1. Dariusz Juzyszyn (AZS Wrocław) 61.20
2. Olgierd Kurawicz (Gwardia Warszawa) 60.98
3. Miron Andrzejewski (Gwardia Olsztyn) 59.30
4. Andrzej Bejrowski (Bałtyk Gdynia) 58.46
5. Stanisław Grabowski (Chemik Kędzierzyn) 58.16
6. Jerzy Świniarski (Zawisza Bydgoszcz) 57.94
7. Tadeusz Kowalski (Górnik Wałbrzych) 54.88
8. Daniel Kostrzewski (Lechia Gdańsk) 54.56

RZUT MŁOTEM

RZUT OSZCZEPEM

DZIESIĘCIOBÓJ

Back To Top