Sportowe Archiwum


Zag³osuj na stronê
Sportowe Archiwum



Mistrzostwa Œwiata 1983 | 1987 | 1991 | 1993 | 1995 | 1997 | 1999
2001 | 2003 | 2005

Halowe Mistrzostwa Œwiata

Mistrzostwa Œwiata Juniorów 2005


MISTRZOSTWA ŒWIATA 2001
3-12 sierpnia 2001, Edmonton (Kanada)

WYNIKI - KOBIETY

100 M

Fina³  (wiatr m/s)

Æwieræfina³y
Bieg 1 (wiatr 0.0): 1. Marion Jones USA 10.97 Q; 2. Endurance Ojokolo NGR 11.13 Q; 3. Myriam Léonie Mani CMR 11.15 Q; 4. Manuela Levorato ITA 11.29 q; 5. Johanna Manninen FIN 11.33 q PB; 6. Alenka Bikar SLO 11.34; 7. Marion Wagner GER 11.43; 8. Effrosíni Patsoú GRE 11.65
Bieg 2 (wiatr -3.4): 1. Zhanna Pintusevich-Block UKR 11.16 Q; 2. Chryste Gaines USA 11.31 Q; 3. Debbie Ferguson BAH 11.35 Q; 4. Kim Gevaert BEL 11.56; 5. Marina Kislova RUS 11.58; 6. Melanie Paschke GER 11.60; 7. Abiodun Oyepitan GBR 11.61; Venolyn Clarke CAN DQ
Bieg 3 (wiatr +0.8): 1. Chandra Sturrup BAH 11.08 Q; 2. Mercy Nku NGR 11.14 Q; 3. Angela Williams USA 11.24; 4. Natasha Mayers VIN 11.31 q; 5. Gaby Rockmeier GER 11.33 q; 6. Frédérique Bangué FRA 11.35; 7-8. Martha Adusei CAN 11.43; Liliana Allen MEX 11.43
Bieg 4 (wiatr -1.3): 1. Ekateríni Thánou GRE 10.97 Q; 2. Mary Onyali-Omagbemi NGR 11.29 Q; 3. Astia Walker JAM 11.39; 4. Natalya Safronnikova BLR 11.40; 5. Natalya Ignatova RUS 11.46; 6. Katia Benth FRA 11.54; 7. Marcia Richardson GBR 11.59; Kelli White USA DQ



200 M

Fina³  (wiatr m/s)



400 M

Fina³

Eliminacje
Bieg 1: 1. Kaltouma Nadjina CHA 51.24 Q; 2. Demetria Washington USA 51.50 Q; 3. Sandie Richards JAM 51.71 Q; 4. Natalya Sologub BLR 51.78 q; 5. Zana Minina LTU 52.98; 6. Greta Taslakian LIB 57.06 PB; Alena Petrova TKM DQ; Sandrine Kangni TOG DNS
Bieg 2: 1. Michelle Collins USA 51.26 Q; 2. Lorraine Fenton JAM 51.80 Q; 3. Claudia Marx GER 52.03 Q; 4. Otilia Ruicu ROM 52.33; 5. Foy Williams CAN 52.92; 6. Maria do Carmo Tavares POR 54.08; 7. Gladys Mateyo ZAM 59.30; Verica Dimitrovska MKD DQ
Bieg 3: 1. Olesya Zykina RUS 51.56 Q; 2. Falilat Ogunkoya NGR 51.79 Q; 3. Anna Kozak BLR 52.35 Q; 4. Catherine Murphy GBR 52.40; 5. Francine Landre FRA 52.57; 6. Christine Amertil BAH 53.07; 7. Julia Alba ESP 54.73; 8. Mereoni Raluve FIJ 58.03
Bieg 4: 1. Ana Guevara MEX 50.99 Q; 2. Anastasiya Kapachinskaya RUS 51.12 Q; 3. Florence Ekpo-Umoh GER 51.77 Q; 4. Gra¿yna Prokopek POL 51.92 q PB; 5. K. Mathews Beenamol IND 52.17 q; 6. Nova Peris AUS 53.55; 7. Tsvetelina Kirilova BUL 54.82; Odonsuren Oyuntuya MGL DNS
Bieg 5: 1. Grit Breuer GER 50.71 Q; 2. Monique Hennagan USA 51.12 Q; 3. Karen Shinkins IRL 51.37 Q; 4. Donna Fraser GBR 52.02 q; 5. Aliann Pompey GUY 52.20 q; 6. Jane Arnott NZL 52.57; 7. Natalya Antyukh RUS 52.71
Bieg 6: 1. Amy Mbacke Thiam SEN 50.99 Q; 2. Mireille Nguimgo CMR 51.09 Q; 3. Heide Seyerling RSA 51.78 Q; 4. K.V.Damayanthi Dharsha SRI 52.21 q; 5. LaDonna Antoine CAN 52.38; 6. Allison Beckford JAM 53.08; 7. Jitka Burianová CZE 53.29; Klodiana Shala ALB DQ



800 M

Fina³



1500 M

Fina³

Pó³fina³y
Bieg 1: 1. Violeta Szekely ROM 4:10.30 Q; 2. Süreyya Ayhan TUR 4:10.36 Q; 3. Carla Sacramento POR 4:11.23 Q; 4. Alesya Turova BLR 4:11.43 Q; 5. Nuria Fernández ESP 4:11.44 Q; 6. Yuliya Kosenkova RUS 4:11.46 Q; 7. Sarah Schwald USA 4:11.74; 8. Veerle Dejaeghere BEL 4:15.70; 9. Helen Pattinson GBR 4:16.39; Daniela Yordanova BUL DNF; Kathleen Friedrich GER DNF; Olga Nelyubova RUS DNS
Bieg 2: 1. Gabriela Szabo ROM 4:07.40 Q; 2. Natalya Gorelova RUS 4:07.47 Q; 3. Lidia Chojecka POL 4:08.37 Q; 4. Leah Pells CAN 4:08.49 Q; 5. Natalia Rodríguez ESP 4:08.49 Q; 6. Mardrea Hyman JAM 4:08.58 Q; 7. Sabina Fischer SUI 4:09.66; 8. Lixin Lan CHN 4:11.09; 9. Hayley Tullett GBR 4:13.95; 10. Abebech Negussie ETH 4:29.57; Suzy Favor-Hamilton USA DNF; Nouria Mérah-Benida ALG DNS

Eliminacje
Bieg 1: 1. Süreyya Ayhan TUR 4:07.97 Q; 2. Carla Sacramento POR 4:08.79 Q; 3. Mardrea Hyman JAM 4:08.84 Q; 4. Suzy Favor-Hamilton USA 4:08.89 Q; 5. Yuliya Kosenkova RUS 4:09.17 Q; 6. Natalia Rodríguez ESP 4:09.86 Q; 7. Veerle Dejaeghere BEL 4:13.07 q; 8. Nouria Mérah-Benida ALG 4:15.06 q; 9. Irina Krakoviak LTU 4:16.24; 10. Elena Buhaianu-Iagar ROM 4:24.72; 11. Lamberte Nyabamikazi BDI 4:31.11 NR; 12. Elisa Vagnini SMR 4:40.01 NR; Iryna Lishchynska UKR DNF
Bieg 2: 1. Gabriela Szabo ROM 4:10.77 Q; 2. Lidia Chojecka POL 4:10.82 Q; 3. Leah Pells CAN 4:11.17 Q; 4. Natalya Gorelova RUS 4:11.34 Q; 5. Kathleen Friedrich GER 4:11.35 Q; 6. Daniela Yordanova BUL 4:12.29 Q; 7. Lixin Lan CHN 4:12.92; 8. Abebech Negussie ETH 4:13.02; 9. Helen Pattinson GBR 4:13.06; 10. René Kalmer RSA 4:17.97; 11. Evelyn Guerra PAN 4:44.69; Regina Jacobs USA DNF; Rosa Saul ANG DNS
Bieg 3: 1. Violeta Szekely ROM 4:13.19 Q; 2. Hayley Tullett GBR 4:13.60 Q; 3. Olga Nelyubova RUS 4:13.61 Q; 4. Sarah Schwald USA 4:13.69 Q; 5. Alesya Turova BLR 4:13.72 Q; 6. Nuria Fernández ESP 4:13.90 Q; 7. Sabina Fischer SUI 4:14.34 q; 8. Jingnan Li CHN 4:15.30; 9. Georgie Clarke AUS 4:15.31; 10. Heidi Jensen DEN 4:17.35; 11. Hanane Baala FRA 4:29.47; 12. Sonia Lopes CPV 5:13.80; 13. Fatouma Ali NIG 5:31.57



3000 M

Fina³



MARATON



100 M P£

Fina³  (wiatr +2.4 m/s)



400 M P£

Fina³

Eliminacje: Bieg 1: 1. Nezha Bidouane MAR 54.55 Q; 2. Debbie-Ann Parris JAM 54.81 Q; 3. Ma³gorzata Pskit POL 55.45 Q; 4. Yvonne Harrison PUR 55.63 q NR; 5. Natalya Torshina KAZ 55.69 q; 6. Karlene Haughton CAN 55.94 q
Bieg 2: 1. Yuliya Nosova RUS 54.43 Q; 2. Tonja Buford-Bailey USA 54.99 Q; 3. Ionela Tirlea ROM 55.41 Q; 4. Anna Olichwierczuk POL 55.98 q; 5. Mame Tacko Diouf SEN 56.44; 6. Sylvanie Morandais FRA 56.85; 7. Keri Maddox GBR 57.55
Bieg 3: 1. Sandra Glover USA 55.38 Q; 2. Daimí Pernía CUB 55.40 Q; 3. Monika Niederstatter ITA 55.83 Q; 4. Natasha Danvers GBR 56.36; 5. Surita Febbraio RSA 56.80; 6. Melanie Walker JAM 57.10
Bieg 4: 1. Deon Hemmings JAM 55.39 Q; 2. Sinead Dudgeon GBR 56.07 Q; 3. Brenda Taylor USA 56.28 Q; 4. Heike Meissner GER 56.79; 5. Andrea Blackett BAR 57.10; 6. Noraseela Khalid MAS 59.12; Tetyana Tereshchuk-Antipova UKR DNS



4x100 M

Fina³



4x400 M

Fina³



SKOK WZWY¯

Fina³



SKOK O TYCZCE

Fina³

Eliminacje
Grupa A: 1-2. Svetlana Feofanova RUS 4.35 q; Monika Pyrek POL 4.35 q; 3. Mary Sauer USA 4.35 q; 4. Caroline Hingst GER 4.35 q; 5. Janine Whitlock GBR 4.35 q; 6. Anzhela Balakhonova UKR 4.25; 7. Monique de Wilt NED 4.25; 8. Tanya Koleva BUL 4.25; 9. Jenny Dryburgh NZL 4.25; 10. Stephanie McCann CAN 4.25 NR; 11. Alejandra García ARG 4.25; 12. Vala Flosadóttir ISL 4.15; Déborah Gyurcsek URU NM; Tracy O'Hara USA NM
Grupa B: 1-2. Shuying Gao CHN 4.35 q; Stacy Dragila USA 4.35 q; 3. Tatiana Grigorieva AUS 4.35 q; 4-5. Pavla Hamácková CZE 4.35 q; Yvonne Buschbaum GER 4.35 q; 6. Thórey Edda Elisdóttir ISL 4.35 q; 7. Doris Auer AUT 4.35 q; 8-9. Annika Becker GER 4.25; Marie Bagger Rasmussen DEN 4.25; 10. Krisztina Molnár HUN 4.25; 11. Hanna-Mia Persson SWE 4.15; 12. Mari Mar Sánchez ESP 4.00; Alicia Warlick USA NM



SKOK W DAL

Fina³

Eliminacje
Grupa A: 1. Fiona May ITA 6.80 Q; 2. Tünde Vaszi HUN 6.71; 3. Niurka Montalvo ESP 6.65 q; 4. Lyudmila Galkina RUS 6.62 q; 5. Elva Goulbourne JAM 6.60 q; 6. Jenny Adams USA 6.48 q; 7. Yelena Kashcheyeva KAZ 6.46; 8. Maho Hanaoka JPN 6.43; 9. Chioma Ajunwa NGR 6.43; 10. Jackie Edwards BAH 6.42; 11. Olga Rublyova RUS 6.27
Grupa B: 1. Maurren Higa Maggi BRA 6.74 Q; 2. Yingnan Guan CHN 6.66 q; 3. Níki Xánthou GRE 6.66 q; 4. Valentina Gotovska LAT 6.58 q; 5. Tatyana Kotova RUS 6.54 q; 6. Kumiko Ikeda JPN 6.49 q; 7. Chantal Brunner NZL 6.39; 8. Aurélie Felix FRA 6.37; 9. Alice Falaiye CAN 6.04; 10. Elena Bobrovskaya KGZ 5.93; 11. Heike Drechsler GER 4.45



TRÓJSKOK

Fina³



PCHNIÊCIE KUL¥

Fina³

1. Yanina Korolchik (Bia³oruœ) 20.61 NR
2. Nadine Kleinert-Schmitt (Niemcy) 19.86 PB
3. Vita Pavlysh (Ukraina) 19.41
4. Larisa Peleshenko (Rosja) 19.37
5. Irina Korzhanenko (Rosja) 19.35
6. Astrid Kumbernuss (Niemcy) 19.25
7. Nadezhda Ostapchuk (Bia³oruœ) 18.98
8. Yumileidi Cumbá (Kuba) 18.73

9. Svetlana Krivelyova (Rosja) 18.70; 10. Krystyna Zabawska (Polska) 18.50; 11. Elisângela Adriano (Brazylia) 18.06; 12. Lieja Koeman (Holandia) 17.89

Eliminacje
Grupa A: 1. Yanina Korolchik BLR 19.87 Q; 2. Vita Pavlysh UKR 18.68 Q; 3. Yumileidi Cumbá CUB 18.64 Q; 4. Astrid Kumbernuss GER 18.54 Q; 5. Krystyna Zabawska POL 18.48 Q; 6. Svetlana Krivelyova RUS 18.47 Q; 7. Lieja Koeman NED 17.93 q; 8. Kalliópi Ouzoúni GRE 16.82; 9. Elena Hila ROM 16.57; 10. Iolanta Ulyeva KAZ 16.22
Grupa B: 1. Nadine Kleinert-Schmitt GER 19.35 Q; 2. Irina Korzhanenko RUS 18.96 Q; 3. Larisa Peleshenko RUS 18.65 Q; 4. Nadezhda Ostapchuk BLR 18.44 Q; 5. Elisângela Adriano BRA 18.11 q; 6. Katarzyna ¯akowicz POL 17.71; 7. Myung-Sun Lee KOR 17.66; 8. Xiaoyan Cheng CHN 17.32; 9. Seilala Sua USA 16.61; 10. Georgette Reed CAN 15.92



RZUT DYSKIEM

Fina³



RZUT M£OTEM

Fina³



RZUT OSZCZEPEM

Fina³

Eliminacje
Grupa A: 1. Nikola Tomecková CZE 65.71 Q NR; 2. Sonia Bisset CUB 63.24 Q; 3. Miréla Manjani-Tzelíli GRE 61.75 Q; 4. Jianhua Wei CHN 61.56 Q; 5. Mikaela Ingberg FIN 60.89 q; 6. Paula Huhtaniemi FIN 58.26; 7. Nikolett Szabó HUN 57.60; 8. Rita Ramanauskaite LTU 57.43; 9. Takako Miyake JPN 56.05; 10. Ana Mirela Termure ROM 52.65; 11. Dominique Bilodeau CAN 45.24
Grupa B: 1. Osleidys Menéndez CUB 64.39 Q; 2. Aggelikí Tsiolakoúdi GRE 61.93 Q; 3. Steffi Nerius GER 61.90 Q; 4. Tatyana Shikolenko RUS 61.42 Q; 5. Xiomara Rivero CUB 59.78 q; 6. Taina Kolkkala FIN 59.62 q; 7. Claudia Coslovich ITA 58.42 q; 8. Felicia Tilea-Moldovan ROM 56.61; 9. Laverne Eve BAH 56.10; 10. Zuleima Araméndiz COL 52.23; 11. Lindy Leveaux SEY 49.40



SIEDMIOBÓJ

1. Yelena Prokhorova (Rosja) 6694 pkt.
2. Natalya Sazanovich (Bia³oruœ) 6539
3. Shelia Burrell (USA) 6472 PB
4. Natalya Roshchupkina (Rosja) 6294
5. Karin Ertl (Niemcy) 6283
6. Austra Skujyte (Litwa) 6112
7. Le Shundra Nathan (USA) 6073
8. Irina Belova (Rosja) 6061

9. Gertrud Bacher (W³ochy) 6010; 10. Tiia Hautala (Finlandia) 6002; 11. Marie Collonvillé (Francja) 5887; 12. Nicole Haynes (Kanada) 5786; 13. Margaret Simpson (Ghana) 5748; 14. Tia Hellebaut (Belgia) 5680; 15. G. Pramila Ganapathy (Indie) 5492; Eunice Barber (Francja) DNF; Svetlana Kazanina (Kazachstan) DNF



WYNIKI - MʯCZYNI

100 M

Fina³  (wiatr -0.2 m/s)

1. Maurice Greene (USA) 9.82 WL
2. Tim Montgomery (USA) 9.85
3. Bernard Williams (USA) 9.94 PB
4. Ato Boldon (Trynidad i Tobago) 9.98
5. Dwain Chambers (Wielka Brytania) 9.99
6. Kim Collins (St. Kits & Nevis) 10.07
7. Christian Malcolm (Wielka Brytania) 10.11 PB
8. Abdul Aziz Zakari (Ghana) 10.24

Pó³fina³y
Bieg 1 (wiatr -1.2): 1. Maurice Greene USA 10.01 Q; 2. Ato Boldon TRI 10.12 Q; 3. Kim Collins SKN 10.12 Q; 4. Abdul Aziz Zakari GHA 10.17 Q; ; 5. Mark Lewis-Francis GBR 10.26; 6. Donovan Bailey CAN 10.33; 7. Nobuharu Asahara JPN 10.33; 8. Troy Douglas NED 10.47
Bieg 2 (wiatr -1.7): 1. Bernard Williams USA 10.06 Q; 2. Tim Montgomery USA 10.07 Q; 3. Dwain Chambers GBR 10.10 Q; 4. Christian Malcolm GBR 10.24 Q; 5. Uchenna Emedolu NGR 10.29; 6. Obadele Thompson BAR 10.31; 7. Matthew Shirvington AUS 10.32; 8. Bruny Surin CAN 11.39

Æwieræfina³y (wiatr 0.0 m/s we wszystkich biegach)
Bieg 1: 1. Tim Montgomery USA 9.92 Q; 2. Kim Collins SKN 10.00 Q; 3. Uchenna Emedolu NGR 10.06 Q; 4. Troy Douglas NED 10.09 q; 5. Morne Nagel RSA 10.20; 6. John Ertzgard NOR 10.25; 7. Nicolas Macrozonaris CAN 10.28; 8. Aleksandr Porkhomovskiy ISR 10.28
Bieg 2: 1. Maurice Greene USA 9.88 Q; 2. Ato Boldon TRI 10.06 Q; 3. Donovan Bailey CAN 10.11 Q; 4. Cláudio Roberto Sousa BRA 10.26; 5. Serge Bengono CMR 10.27; 6. Oumar Loum SEN 10.42; 7. Mathew Quinn RSA 10.46; Llewelyn Bredwood JAM DNS
Bieg 3: 1. Mark Lewis-Francis GBR 9.97 Q; 2. Obadele Thompson BAR 10.03 Q; 3. Bruny Surin CAN 10.11 Q; 4. Tommi Hartonen FIN 10.21; 5. Salem Mubarak Al-Yami KSA 10.21; 6. Fabrice Calligny FRA 10.22; 7. Eric Pacome N'Dri CIV 10.29; 8. Tim Goebel GER 10.31
Bieg 4: 1. Dwain Chambers GBR 9.97 Q; 2. Nobuharu Asahara JPN 10.06 Q; 3. Abdul Aziz Zakari GHA 10.11 Q; 4. Aham Okeke NOR 10.15; 5. Jamal Abd. Al-Saffar KSA 10.17; 6. Piotr Balcerzak POL 10.33; 7. David Patros FRA 10.34; Antoine Boussombo GAB DNS
Bieg 5: 1. Bernard Williams USA 9.95 Q; 2. Christian Malcolm GBR 10.09 Q; 3. Matthew Shirvington AUS 10.14 Q; 4. Kenneth Andam GHA 10.26; 5. Gennadiy Chernovol KAZ 10.28; 6. Chinedu Oriala NGR 10.30; 7. Jaycey Harper TRI 10.45; 8. Ibrahim Meité CIV 10.48



200 M

Fina³  (wiatr +1.2 m/s)



400 M

Fina³

Pó³fina³y
Bieg 1: 1. Avard Moncur BAH 44.89 Q; 2. Antonio Pettigrew USA 45.00 Q; ; 3. Alleyne Francique GRN 45.11; 4. Mark Richardson GBR 45.14; 5. Marc Raquil FRA 45.22; 6. David Canal ESP 45.50; 7. Jorge Oliveira dos Santos Anderson BRA 45.83; 8. Piotr Rysiukiewicz POL 46.12
Bieg 2: 1. Gregory Haughton JAM 44.83 Q; 2. Eric Milazar MRI 44.92 Q; 3. Hamdan O. Al-Bishi KSA 45.10 q; 4. Leonard Byrd USA 45.39; 5. Shane Niemi CAN 45.91; 6. Hendrick Mokganyetsi RSA 45.99; 7. Piotr D³ugosielski POL 46.62; 8. Iwan Thomas GBR 46.72
Bieg 3: 1. Ingo Schultz GER 44.66 Q PB; 2. Robert Maækowiak POL 44.84 Q PB; 3. Malik Louahla ALG 45.14; 4. Jerome Young USA 45.43; 5. Marcus La Grange RSA 45.44; 6. Jimisola Laursen SWE 45.62; 7. Sugath Thilakaratne SRI 46.69; Michael McDonald JAM DNF

Eliminacje
Bieg 1: 1. Avard Moncur BAH 44.88 Q; 2. Marcus La Grange RSA 45.20 Q; 3. Robert Maækowiak POL 45.27 Q; 4. Jorge Oliveira dos Santos Anderson BRA 45.47 q; 5. Karel Bláha CZE 45.82 PB; 6. Tomas Coman IRL 45.90; Yevgeniy Zyukov UKR DQ
Bieg 2: 1. Alleyne Francique GRN 45.66 Q; 2. Mark Richardson GBR 45.66 Q; 3. Piotr Rysiukiewicz POL 45.92 Q; 4. Ezra Sambu KEN 46.18; 5. Amin Badany Goma'a EGY 46.29 PB; 6. Alessandro Attene ITA 46.56; 7. Kenji Tabata JPN 46.68; 8. Carlton Fortune SUR 52.69
Bieg 3: 1. Hamdan O. Al-Bishi KSA 45.00 Q; 2. Michael McDonald JAM 45.02 Q; 3. Sugath Thilakaratne SRI 45.41 Q; 4. Jerome Young USA 45.57 q; 5. Ato Modibo TRI 45.82; 6. Takahiko Yamamura JPN 47.22; 7. Alvaro James CRC 47.46; 8. Mohamed Youba Ould MTN 47.87 NR
Bieg 4: 1. Antonio Pettigrew USA 45.74 Q; 2. Eric Milazar MRI 45.94 Q; 3. Piotr D³ugosielski POL 46.49 Q; 4. Sanjay Ayre JAM 46.96; 5. Adriaan Botha RSA 47.32; 6. Kenmore Hughes ANT 48.18; 7. Meshaal Saad Al-Harbi KUW 48.19; Arnold Payne ZIM DNF
Bieg 5: 1. Gregory Haughton JAM 45.54 Q; 2. David Canal ESP 45.60 Q; 3. Iwan Thomas GBR 45.92 Q; 4. Christopher Brown BAH 46.01; 5. Sunday Bada NGR 46.12; 6. Flávio de Oliveira Godoy BRA 46.13; 7. Abidin Muhamad Zaiful Zainal MAS 46.46; 8. Kerth Gumbs AIA 57.83
Bieg 6: 1. Ingo Schultz GER 45.11 Q PB; 2. Leonard Byrd USA 45.35 Q; 3. Shane Niemi CAN 45.41 Q; 4. Jimisola Laursen SWE 45.54 q NR; 5. Rohan Pradeep Kumara SRI 46.46; 6. Sofiane Labidi TUN 47.03; 7. William Hernández VEN 47.26; 8. Bheki Malima SWZ 49.61
Bieg 7: 1. Malik Louahla ALG 45.13 Q NR; 2. Hendrick Mokganyetsi RSA 45.15 Q; 3. Marc Raquil FRA 45.55 Q; 4. Benjamin Youla CGO 45.92; 5. Jamie Baulch GBR 46.15; 6. Dmitriy Golovastov RUS 46.22; 7. Jun Osakada JPN 46.86; 8. Emmanuel De Lorenzi MON 55.57



800 M

Fina³

Pó³fina³y
Bieg 1: 1. Wilfred Bungei KEN 1:45.66 Q; 2. Khalid Tighazouine MAR 1:45.69 Q; 3. Nils Schumann GER 1:45.86 Q; 4. Hezekiél Sepeng RSA 1:45.97 Q; 5. Jean-Patrick Nduwimana BDI 1:46.42; 6. Glody Dube BOT 1:46.91; 7. David Krummenacker USA 1:47.46; 8. Nicholas Wachira KEN 1:48.93
Bieg 2: 1. André Bucher SUI 1:44.47 Q; 2. William Yiampoy KEN 1:44.61 Q; 3. Mbulaeni Mulaudzi RSA 1:44.81 Q PB; 4. Pawe³ Czapiewski POL 1:44.89 Q PB; 5. Arthémon Hatungimana BDI 1:45.21; 6. Adem Hecini ALG 1:46.02; 7. Bram Som NED 1:47.40; 8. Marvin Watts JAM 1:47.64

Eliminacje
Bieg 1: 1. Nils Schumann GER 1:45.69 Q; 2. Hezekiél Sepeng RSA 1:45.93 Q; 3. Arthémon Hatungimana BDI 1:45.97 q; ; 4. Grzegorz Krzosek POL 1:47.17; 5. Derrick Peterson USA 1:48.56; 6. Mohamed S. Naji Haidara BRN 1:49.09; 7. Vanco Stojanov MKD 1:49.54
Bieg 2: 1. Wilfred Bungei KEN 1:44.73 Q; 2. Pawe³ Czapiewski POL 1:45.57 Q; 3. Bram Som NED 1:45.60 q; 4. Daniel Caulfield IRL 1:47.23; 5. Wilson Kirwa FIN 1:47.65; 6. Boris Kaveshnikov RUS 1:47.65; 7. Saïdou Mahamadou NIG 1:57.47; Douzi Nguerdjeoubel CHA DNS
Bieg 3: 1. André Bucher SUI 1:45.49 Q; 2. Khalid Tighazouine MAR 1:45.63 Q; 3. Mbulaeni Mulaudzi RSA 1:46.05 q; 4. João Pires POR 1:47.34; 5. Khadevis Robinson USA 1:49.42; 6. Isireli Naikelekelevesi FIJ 1:50.74; 7. John Lozada PHI 1:59.63
Bieg 4: 1. William Yiampoy KEN 1:48.02 Q; 2. David Krummenacker USA 1:48.15 Q; 3. Antonio Manuel Reina ESP 1:48.26; 4. Joeri Jansen BEL 1:48.42; 5. Nathan Brannen CAN 1:48.60; 6. Otukile Lekote BOT 1:49.40; 7. Liam Byrne GIB 1:55.98; 8. Naseer Ismail MDV 2:00.19
Bieg 5: 1. Jean-Patrick Nduwimana BDI 1:45.13 Q; 2. Glody Dube BOT 1:45.39 Q; 3. Adem Hecini ALG 1:45.56 q; 4. Nicholas Wachira KEN 1:45.97 q; 5. Marvin Watts JAM 1:46.43 q PB; 6. Tom Omey BEL 1:48.37; 7. Prince Mumba ZAM 1:49.49



1500 M

Fina³

Pó³fina³y


5000 M

Fina³



10000 M

Fina³



MARATON

1. Gezahegne Abera (Etiopia) 2:12:42
2. Simon Biwott (Kenia) 2:12:43
3. Stefano Baldini (W³ochy) 2:13:18
4. Tesfaye Tola (Etiopia) 2:13:58
5. Shigeru Aburaya (Japonia) 2:14:07
6. Abdelkader El Mouaziz (Maroko) 2:15:41
7. Tesfaye Jifar (Etiopia) 2:16:52
8. Yoshiteru Morishita (Japonia) 2:17:05

9. Takayuki Nishida (Japonia) 2:17:24; 10. Simretu Alemayehu (Etiopia) 2:17:35; 11. Giacomo Leone (W³ochy) 2:17:54; 12. Atsushi Fujita (Japonia) 2:18:23; 13. Benoit Zwierzchlewski (Francja) 2:18:29; 14. Ian Syster (RPA) 2:19:38; 15. Oscar Fernández (Hiszpania) 2:19:45; 16. Abdelhakim Bagy (Francja) 2:20:43; 17. Alberico Di Cecco (W³ochy) 2:20:44; 18. Oleksandr Kuzin (Ukraina) 2:21:26; 19. Benjamín Paredes (Meksyk) 2:22:07; 20. Asaf Bimro (Izrael) 2:22:36; 21. Andrés Espinosa (Meksyk) 2:23:06; 22. Jin-Soo Lim (Korea P³d.) 2:23:16; 23. Nicholas Harrison (Australia) 2:23:24; 24. Antonio Peña (Hiszpania) 2:23:29; 25. Pamenos Ballantyne (Wyspy Dziewicze) 2:24:36; 26. Ken-ichi Takahashi (Japonia) 2:24:41; 27. Franklin Tenorio (Ekwador) 2:25:15; 28. Luketz Swartbooi (Namibia) 2:25:40; 29. Kamal Ziani (Hiszpania) 2:25:43; 30. Paul Moqhali Thabiso (Lesotho) 2:25:44



110 M P£

Fina³ (wiatr )

Pó³fina³y


400 M P£

Fina³

Pó³fina³y


3000 M Z PRZESZK.

Fina³



4x100 M

Fina³



4x400 M

Fina³



SKOK WZWY¯

Fina³

Eliminacje
Grupa A: 1. Charles Austin USA 2.27 q; 2. Staffan Strand SWE 2.27 q; 3-4. Mark Boswell CAN 2.27 q; Yaroslav Rybakov RUS 2.27 q; 5. Martin Buss GER 2.27 q; 6. Sergey Klyugin RUS 2.25 q; 7. Jan Janku CZE 2.25; 8. Sergiy Dymchenko UKR 2.25; 9-10. Mika Polku FIN 2.20; David Furman USA 2.20; 11. Elvir Krehmic BIH 2.20; 12. Grzegorz Sposób POL 2.15; 13. Jacques Freitag RSA 2.15
Grupa B: 1. Javier Sotomayor CUB 2.27 q; 2-3. Stefan Holm SWE 2.27 q; Vyacheslav Voronin RUS 2.27 q; 4. Abderahmane Hammad ALG 2.27 q; 5. Kwaku Boateng CAN 2.27 q; 6. Gilmar Mayo COL 2.25 q; 7. Nathan Leeper USA 2.25; 8-9. Ben Challenger GBR 2.20; Aleksandr Kravtsov RUS 2.20; 10. Einar Hjartarson Karl ISL 2.20; 11. Andriy Sokolovskyy UKR 2.15; Eugene Ernesta SEY NM



SKOK O TYCZCE

Fina³



SKOK W DAL

Fina³



TRÓJSKOK

Fina³

Eliminacje
Grupa A: 1. Walter Davis USA 17.22 Q PB; 2. Christian Olsson SWE 17.11 Q; 3. Yoel García CUB 17.02 q; 4. Paolo Camossi ITA 16.89 q; 5. Johan Meriluoto FIN 16.76 q; 6. Phillips Idowu GBR 16.74 q; 7. Konstadínos Zalaggítis GRE 16.64 q; 8. Aleksandr Glavatskiy BLR 16.56; 9. Andrew Murphy AUS 16.46; 10. Vasiliy Sokov UZB 16.26; 11. Sergey Bochkov AZE 16.19; 12. Avi Tayari ISR 16.06; Ionut Punga ROM NM; Arnis Filet FRA DNS
Grupa B: 1. Jonathan Edwards GBR 17.46 Q; 2. Onochie Achike GBR 17.15 Q; 3. Igor Spasovkhodskiy RUS 16.91 q PB; 4. Rostislav Dimitrov BUL 16.90 q; 5. Brian Wellman BER 16.78 q; 6. Marian Oprea ROM 16.62; 7. LaMark Carter USA 16.60; 8. Karl Taillepierre FRA 16.58; 9. Takanori Sugibayashi JPN 16.41; 10. Hrístos Melétoglou GRE 16.26; 11. Sergey Arzamasov KAZ 15.87; 12. Thomas Moede GER 15.83; 13. Shawn Peters CAN 15.58; 14. Robert Howard USA 15.57; Jadel Gregório BRA DNS



PCHNIÊCIE KUL¥

Fina³

1. John Godina (USA) 21.87
2. Adam Nelson (USA) 21.24
3. Arsi Harju (Finlandia) 20.93
4. Manuel Martínez (Hiszpania) 20.91
5. Dragan Peric (Jugos³awia) 20.91
6. Yuriy Bilonog (Ukraina) 20.83
7. Conny Karlsson (Finlandia) 20.78 PB
8. Bradley Snyder (Kanada) 20.63

9. Ville Tiisanoja (Finlandia) 20.45; 10. Andrey Mikhnevich (Bia³oruœ) 20.42; 11. Joachim Olsen (Dania) 20.38; 12. Janus Robberts (RPA) 20.18

Eliminacje
Grupa A: 1. John Godina USA 20.52 Q; 2. Manuel Martínez ESP 20.50 Q; 3. Bradley Snyder CAN 20.47 Q; 4. Ville Tiisanoja FIN 20.14 q; 5. Petr Stehlik CZE 19.68; 6. Pavel Chumachenko RUS 19.35; 7. Dmitriy Goncharuk BLR 19.27; 8. John Davis USA 19.11; 9. Oliver-Sven Buder GER 18.89; 10. MikulᚠKonopka SVK 18.89; 11. Jimmy Nordin SWE 18.85; 12. Marco Antonio Verni CHI 18.85; 13. Yves Niare FRA 18.71; 14. Ivan Yemelyanov MDA 18.06; 15. Mark Proctor GBR 17.75
Grupa B: 1. Janus Robberts RSA 21.26 Q; 2. Conny Karlsson FIN 20.72 Q PB; 3. Yuriy Bilonog UKR 20.46 Q; 4. Dragan Peric YUG 20.43 q; 5. Arsi Harju FIN 20.39 q; 6. Joachim Olsen DEN 20.32 q; 7. Andrey Mikhnevich BLR 20.31 q; 8. Adam Nelson USA 20.13 q; 9. Paolo Dal Soglio ITA 19.80; 10. Gheorghe Guset ROM 19.74; 11. Milan Haborák SVK 19.52; 12. Ralf Bartels GER 19.41; 13. Gjoeran Soerli NOR 18.89; 14. Justin Anlezark AUS 18.70; 15. Yoger Medina VEN 17.76



RZUT DYSKIEM

Fina³



RZUT M£OTEM

Fina³

1. SZYMON ZIÓ£KOWSKI (Polska) 83.38 CR
2. Koji Murofushi (Japonia) 82.92
3. Ilya Konovalov (Rosja) 80.27
4. Nicola Vizzoni (W³ochy) 80.13
5. Andriy Skvaruk (Ukraina) 79.93
6. Balázs Kiss (Wêgry) 79.75
7. Igor Astapkovich (Bia³oruœ) 79.72
8. Tibor Gécsek (Wêgry) 79.34

9. Adrián Annus (Wêgry) 78.10; 10. Olli-Pekka Karjalainen (Finlandia) 76.76; 11. Maciej Pa³yszko (Polska) 75.94; 12. Nicolas Figere (Francja) 75.36

Eliminacje
Grupa A: 1. Szymon Zió³kowski POL 81.85 Q; 2. Balázs Kiss HUN 79.60 Q; 3. Nicolas Figere FRA 79.09 q; 4. Adrián Annus HUN 78.57 q; 5. Vladislav Piskunov UKR 76.34; 6. Sergey Kirmasov RUS 75.79; 7. Aléxandros Papadimitríou GRE 75.63; 8. Kevin McMahon USA 75.62; 9. Stuart Rendell AUS 75.00; 10. Loris Paoluzzi ITA 74.75; 11. Oleksandr Krykun UKR 74.43; 12. Ivan Tikhon BLR 74.43; 13. Michael Jones GBR 73.31; 14. Miloslav Konopka SVK 72.14; 15. Juan Ignacio Cerra ARG 70.70; Karsten Kobs GER DNS
Grupa B: 1. Tibor Gécsek HUN 79.29 q; 2. Olli-Pekka Karjalainen FIN 78.82 q; 3. Andriy Skvaruk UKR 78.80 q; 4. Ilya Konovalov RUS 78.67 q; 5. Nicola Vizzoni ITA 78.66 q; 6. Koji Murofushi JPN 78.06 q; 7. Igor Astapkovich BLR 76.99 q; 8. Maciej Pa³yszko POL 76.72 q; 9. David Chaussinand FRA 76.66; 10. Libor Charfreitag SVK 75.29; 11. Vasiliy Sidorenko RUS 74.56; 12. Vladimir Maška CZE 74.20; 13. Holger Klose GER 74.02; 14. Hrístos Polihroníou GRE 73.79; 15. Bengt Johansson SWE 70.16; 16. Dylan Armstrong CAN 63.89

RZUT OSZCZEPEM

Fina³



CHÓD 20 KM

1. Roman Rasskazov (Rosja) 1:20:31
2. Ilya Markov (Rosja) 1:20:33
3. Viktor Burayev (Rosja) 1:20:36
4. Nathan Deakes (Australia) 1:20:55
5. David Márquez (Hiszpania) 1:21:09 PB
6. Joel Sánchez (Meksyk) 1:22:05
7. Satoshi Yanagisawa (Japonia) 1:22:11
8. Jefferson Pérez (Ekwador) 1:22:20

9. Jirí Malysa (Czechy) 1:22:42; 10. Hatem Ghoula (Tunezja) 1:23:14; 11. Alejandro López (Meksyk) 1:23:20; 12. Alessandro Gandellini (W³ochy) 1:24:05; 13. Zewen Li (Chiny) 1:24:29; 14. Robert Heffernan (Irlandia) 1:25:02; 15. Ivan Trotskiy (Bia³oruœ) 1:25:02; 16. Lorenzo Civallero (W³ochy) 1:25:28; 17. Miloš Holuša (Czechy) 1:25:37; 18. Luis Garcia (Gwatemala) 1:26:47; 19. Il-Yong Shin (Korea P³d.) 1:27:47; 20. Gintaras Andriuškevicius (Litwa) 1:27:53; 21. Arturo Huerta (Kanada) 1:29:27; 22. Silviu Casandra (Rumunia) 1:29:49; 23. Anthony Gillet (Francja) 1:31:24; 24. Sabir Sharuyayev (Kazachstan) 1:32:03



CHÓD 50 KM



DZIESIÊCIOBÓJ

Back To Top