Sportowe Archiwum


Zag³osuj na stronê
Sportowe Archiwum



Mistrzostwa Œwiata 1983 | 1987 | 1991 | 1993 | 1995 | 1997 | 1999
2001 | 2003 | 2005

Halowe Mistrzostwa Œwiata

Mistrzostwa Œwiata Juniorów 2005


MISTRZOSTWA ŒWIATA 2003
23-31 sierpnia 2003, Pary¿ (Francja)

WYNIKI - KOBIETY

100 M

Fina³ (wiatr +0.9 m/s)

1. Torri Edwards (USA) 10.93 PB
2. Zhanna Block (Ukraina) 10.99
3. Chandra Sturrup (Bahama) 11.02
4. Ekateríni Thánou (Grecja) 11.03
5. Christine Arron (Francja) 11.06
6. Aleen Bailey (Jamajka) 11.07 PB
7. Gail Devers (USA) 11.11
 Kelli White (USA) DQ (10.85 WL) - zdyskwalifikowana po mistrzostwach za doping.

Pó³fina³y
Bieg 1 (wiatr +0.8): 1. Kelli White USA 10.96 Q; 2. Christine Arron FRA 11.01 Q; 3. Zhanna Block UKR 11.02 Q; 4. Aleen Bailey JAM 11.15 Q; 5. Marina Kislova RUS 11.15; 6. Merlene Ottey SLO 11.26; 7. Kim Gevaert BEL 11.32; Lyubov Perepelova UZB dns
Bieg 2 (wiatr -0.4): 1. Chandra Sturrup BAH 11.06 Q; 2. Ekateríni Thánou GRE 11.08 Q; 3. Torri Edwards USA 11.11 Q; 4. Gail Devers USA 11.12 Q; 5. Debbie Ferguson BAH 11.27; 6. Mary Onyali-Omagbemi NGR 11.35; 7. Yuliya Tabakova RUS 11.36; 8. Joice Maduaka GBR 11.40

Æwieræfina³y
Bieg 1
(wiatr +0.0): 1. Chandra Sturrup BAH 10.98 Q; 2. Gail Devers USA 11.16 Q; 3. Kim Gevaert BEL 11.23 Q; 4. Marina Kislova RUS 11.26 Q; 5. Virgen Benavides CUB 11.40; 6. Geraldine Pillay RSA 11.47; 7. Judyth Kitson JAM 11.61; Natasha Mayers VIN dns
Bieg 2 (wiatr -0.1): 1. Zhanna Block UKR 11.08 Q; 2. Christine Arron FRA 11.08 Q; 3. Merlene Ottey SLO 11.31 Q; 4. Lyubov Perepelova UZB 11.35 Q; 5. Agné Eggerth LTU 11.36; 6. Endurance Ojokolo NGR 11.55; 7. Winneth Dube ZIM 11.69; 8. Kadiatou Camara MLI 11.73
Bieg 3 (wiatr +0.2): 1. Kelli White USA 10.96 Q; 2. Ekateríni Thánou GRE 11.11 Q; 3. Debbie Ferguson BAH 11.26 Q; 4. Mary Onyali-Omagbemi NGR 11.31 Q; 5. Karin Mayr-Krifka AUT 11.34; 6. Olena Pastushenko UKR 11.36; Susanthika Jayasinghe SRI dnf; Makaridja Sanganoko CIV dns
Bieg 4 (wiatr +0.0): 1. Torri Edwards USA 11.08 Q; 2. Aleen Bailey JAM 11.16 Q; 3. Yuliya Tabakova RUS 11.25 Q; 4. Joice Maduaka GBR 11.29 Q; 5. Vida Anim GHA 11.29; 6. Savatheda Fynes BAH 11.36; 7. Mercy Nku NGR 11.37; 8. Guzel Khubbieva UZB 11.42

Eliminacje
Bieg 1
(wiatr +0.1): 1. Chandra Sturrup BAH 11.08 Q; 2. Lyubov Perepelova UZB 11.30 Q; 3. Vida Anim GHA 11.35 Q; 4. Mercy Nku NGR 11.52 q; 5. Kadiatou Camara MLI 11.70 q; 6. Olympia Zacharias NRU 14.07; 7. Joanne Hallen SAM 14.33
Bieg 2 (wiatr +0.3): 1. Torri Edwards USA 11.13 Q; 2. Geraldine Pillay RSA 11.40 Q; 3. Endurance Ojokolo NGR 11.50 Q; 4. Winneth Dube ZIM 11.71 q; 5. Shams-Un-Nahar Chumky BAN 12.27 NR; 6. Yahanatou Ibrahim 12.97 NR; 7. Temreta Martin KIR 14.42
Bieg 3 (wiatr -0.2): 1. Kelli White USA 11.26 Q; 2. Merlene Ottey SLO 11.26 Q; 3. Kim Gevaert BEL 11.30 Q; 4. Savatheda Fynes BAH 11.49 q; 5. Grace Dinkins LBR 11.90; 6. Irma Navarrete NCA 12.93; 7. Lima Azimi AFG 18.37
Bieg 4 (wiatr -0.1): 1. Zhanna Block UKR 11.13 Q; 2. Susanthika Jayasinghe SRI 11.20 Q; 3. Mary Onyali-Omagbemi NGR 11.50 Q; 4. Lerma Gabito PHI 11.99; 5. Mariam Inashvili GEO 12.64 PB; 6. Svetlana Pessova TKM 13.05 PB; 7. Tricia Flores BIZ 13.89; Liliana Allen MEX dns
Bieg 5 (wiatr +0.3): 1. Marina Kislova RUS 11.26 Q; 2. Joice Maduaka GBR 11.31 Q; 3. Agne Eggerth LTU 11.44 Q; 4. Natasha Mayers VIN 11.81 q; 5. Nadesca Sprockel AHO 12.61; 6. Jenny Keni SOL 12.64 NR; 7. Marie-Jeanne Binga GAB 12.88; 8. Vladislava Ovcharenko TJK 13.34 PB
Bieg 6 (wiatr +0.1): 1. Ekaterini Thanou GRE 11.09 Q; 2. Yuliya Tabakova RUS 11.24 Q; 3. Olena Pastushenko UKR 11.30 Q; 4. Debbie Ferguson BAH 11.32 q; 5. Heather Samuel ANT 12.24; 6. Ngerak Florencio PLW 12.85 PB; 7. Liovalia Lopes GBS 13.43 PB
Bieg 7 (wiatr -0.2): 1. Christine Arron FRA 11.15 Q; 2. Gail Devers USA 11.17 Q; 3. Judyth Kitson JAM 11.70 Q; 4. Makaridja Sanganoko CIV 11.79 q; 5. Saira Fazal PAK 12.75; 6. Rima Taha JOR 13.00 PB; 7. Aminata Kamissoko MTN 13.70
Bieg 8 (wiatr +0.7): 1. Aleen Bailey JAM 11.23 Q; 2. Karin Mayr-Krifka AUT 11.31 Q; 3. Guzel Khubbieva UZB 11.35 Q; 4. Virgen Benavides CUB 11.41 q; 5. Kin Yee Wan HKG 12.27; 6. Mari Paz Mosanga Motanga GEQ 12.73; 7. Chandra Kala Thapa NEP 13.02 PB; 8. Susan Tama VAN 13.45 PB



200 M

Muriel Hurtis (Francja) po biegu fina³owym na 200 m - © IAAF Fina³ (wiatr -0.3 m/s)

1. Anastasiya Kapachinskaya (Rosja) 22.38 PB
2. Torri Edwards (USA) 22.47
3. Muriel Hurtis (Francja) 22.59
4. Zhanna Block (Ukraina) 22.92
5. Beverly Mcdonald (Jamajka) 22.95
6. Natalya Safronnikova (Bia³oruœ) 22.98
7. Anzhela Kravchenko (Ukraina) 23.00
 Kelli White (USA) DQ (22.05 PB) - zdyskwalifikowana po mistrzostwach za doping.

Pó³fina³y
Bieg 1 (wiatr -0.1): 1. Kelli White USA 22.50 Q; 2. Zhanna Block UKR 22.61 Q; 3. Anzhela Kravchenko UKR 22.66 Q PB; 4. Beverly McDonald JAM 22.92 Q; 5. Mary Onyali-Omagbemi NGR 22.97; 6. Lauren Hewitt AUS 23.07; 7. Roxana Díaz CUB 23.12; 8. Vida Anim GHA 23.16
Bieg 2 (wiatr -0.2): 1. Muriel Hurtis FRA 22.41 Q; 2. Anastasiya Kapachinskaya RUS 22.43 Q PB; 3. Torri Edwards USA 22.44 Q; 4. Natalya Safronnikova BLR 22.76 Q; 5. Kim Gevaert BEL 22.86; 6. Maryna Maydanova UKR 22.91; 7. Cydonie Mothersill CAY 23.07; 8. Mercy Nku NGR 23.62

Æwieræfina³y
Bieg 1 (wiatr +0.0): 1. Torri Edwards USA 22.66 Q; 2. Anzhela Kravchenko UKR 22.81 Q; 3. Vida Anim GHA 22.95 Q PB; 4. Beverly McDonald JAM 22.96 Q; 5. Merlene Ottey SLO 23.22; 6. Johanna Manninen FIN 23.42; 7. Anna Pacholak POL 23.43; Digna Luz Murillo COL dns
Bieg 2 (wiatr -0.2): 1. Kelli White USA 22.67 Q; 2. Anastasiya Kapachinskaya RUS 22.73 Q; 3. Kim Gevaert BEL 22.91 Q; 4. Maryna Maydanova UKR 22.93 Q; 5. Debbie Ferguson BAH 22.98; 6. Abiodun Oyepitan GBR 23.42; 7. Jacqueline Poelman NED 23.51; Sharon Cripps AUS dns
Bieg 3 (wiatr -0.3): 1. Muriel Hurtis FRA 22.70 Q; 2. Natalya Safronnikova BLR 22.96 Q; 3. Mercy Nku NGR 23.16 Q; 4. Cydonie Mothersill CAY 23.29 Q; 5. Svetlana Goncharenko RUS 23.29; 6. Allyson Felix USA 23.33; 7. Fabienne Feraez BEN 24.17; Aleen Bailey JAM dnf
Bieg 4 (wiatr +0.1): 1. Zhanna Block UKR 22.67 Q; 2. Mary Onyali-Omagbemi NGR 22.73 Q; 3. Lauren Hewitt AUS 23.10 Q; 4. Roxana Díaz CUB 23.21 Q; 5. Sylviane Félix FRA 23.27; 6. Karin Mayr-Krifka AUT 23.30; 7. Geraldine Pillay RSA 23.39; 8. Joice Maduaka GBR 23.51

Eliminacje
Bieg 1 (wiatr -0.6): 1. Zhanna Block UKR 23.13 Q; 2. Sylviane Félix FRA 23.29 Q; 3. Johanna Manninen FIN 23.43 Q; 4. Allyson Felix USA 23.46 Q; 5. Roxana Díaz CUB 23.47 q; 6. Virgil Hodge SKN 24.17; 7. Yana Kolpakova AZE 27.74
Bieg 2 (wiatr +0.3): 1. Muriel Hurtis FRA 22.51 Q; 2. Vida Anim GHA 23.08 Q; 3. Svetlana Goncharenko RUS 23.18 Q; 4. Debbie Ferguson BAH 23.18 Q; 5. Sharon Cripps AUS 23.29 q; 6. Digna Luz Murillo COL 23.48 q; 7. Huong Vu Thi VIE 24.63
Bieg 3 (wiatr +0.2): 1. Kelli White USA 22.97 Q; 2. Maryna Maydanova UKR 23.03 Q; 3. Beverly McDonald JAM 23.11 Q; 4. Karin Mayr-Krifka AUT 23.25 Q; 5. Abiodun Oyepitan GBR 23.30 q; 6. Valma Bass ISV 24.16; 7. Mae Koime PNG 26.03
Bieg 4 (wiatr -0.7): 1. Anzhela Kravchenko UKR 22.78 Q PB; 2. Torri Edwards USA 22.83 Q; 3. Kim Gevaert BEL 22.92 Q; 4. Joice Maduaka GBR 23.11 Q; 5. Natalya Safronnikova BLR 23.20 q; 6. Fabienne Feraez BEN 23.85 q NR; 7. Karla Hernández ESA 25.97
Bieg 5 (wiatr -0.4): 1. Anastasiya Kapachinskaya RUS 22.90 Q; 2. Aleen Bailey JAM 22.98 Q; 3. Mercy Nku NGR 23.17 Q; 4. Anna Pacholak POL 23.39 Q; 5. Geraldine Pillay RSA 23.47 q; 6. Lineo Shoai LES 25.63
Bieg 6 (wiatr +0.1): 1. Mary Onyali-Omagbemi NGR 22.80 Q; 2. Cydonie Mothersill CAY 22.84 Q; 3. Lauren Hewitt AUS 23.01 Q; 4. Jacqueline Poelman NED 23.22 Q; 5. Merlene Ottey SLO 23.24 q; 6. Lucia Ivanová SVK 24.12; 7. Kerina Hughes AIA 27.16 PB



400 M

Fina³

1. Ana Guevara (Meksyk) 48.89 WL
2. Lorraine Fenton (Jamajka) 49.43
3. Amy Mbacke Thiam (Senegal) 49.95
4. Natalya Nazarova (Rosja) 49.98
5. Tonique Williams (Bahama) 50.38
6. Olesya Zykina (Rosja) 50.59
7. Lee McConnell (Wielka Brytania) 51.07
8. Svetlana Pospelova (Rosja) 51.30

Pó³fina³y
Bieg 1: 1. Amy Mbacke Thiam SEN 50.78 Q; 2. Svetlana Pospelova RUS 50.84 Q; 3. Lee McConnell GBR 51.06 q; 4. Sanya Richards USA 51.32; 5. Olabisi Afolabi NGR 51.38; 6. Ronetta Smith JAM 51.39; 7. Heide Seyerling RSA 51.89; 8. Hazel-Ann Regis GRN 51.95
Bieg 2: 1. Tonique Williams BAH 50.43 Q; 2. Lorraine Fenton JAM 50.45 Q; 3. Olesya Zykina RUS 50.96 q; 4. Demetria Washington USA 51.31; 5. DeeDee Trotter USA 51.68; 6. Gra¿yna Prokopek POL 51.89; 7. Makelesi Bulikiobo FIJ 52.27; 8. Antonina Yefremova UKR 53.19
Bieg 3: 1. Ana Guevara MEX 50.68 Q; 2. Natalya Nazarova RUS 50.92 Q; 3. Mireille Nguimgo CMR 51.19; 4. Svetlana Usovich BLR 51.46; 5. Sandie Richards JAM 51.80; 6. Christine Amertil BAH 51.85; 7. Anna Tkach ISR 52.25; 8. Karen Shinkins IRL 52.74

Eliminacje
Bieg 1
: 1. Ana Guevara MEX 51.14 Q; 2. Svetlana Usovich BLR 51.39 Q PB; 3. Olabisi Afolabi NGR 51.47 Q; 4. Mireille Nguimgo CMR 51.65 q; 5. Karen Shinkins IRL 52.06 q; 6. Sandrine Thiébaud-Kangni TOG 52.50 NR; 7. Geisa Aparecida Coutinho BRA 53.31
Bieg 2: 1. Natalya Nazarova RUS 51.09 Q; 2. Christine Amertil BAH 51.72 Q; 3. Sandie Richards JAM 51.86 Q; 4. Antonina Yefremova UKR 51.91 q; 5. Anna Tkach ISR 52.06 q NR; 6. DeeDee Trotter USA 52.17 q; 7. Irisca Kithouka CGO 1:00.04
Bieg 3: 1. Tonique Williams BAH 51.24 Q; 2. Olesya Zykina RUS 51.32 Q; 3. Demetria Washington USA 51.53 Q; 4. Hazel-Ann Regis GRN 51.97 q; 5. Hrísoula Goudenoúdi GRE 52.33; 6. Solen Désert FRA 52.41; 7. Aida Torosyan ARM 58.02; 8. Kuan Hoi Wai MAC 1:00.75
Bieg 4: 1. Lorraine Fenton JAM 50.90 Q; 2. Svetlana Pospelova RUS 51.00 Q; 3. Lee McConnell GBR 51.67 Q; 4. Makelesi Bulikiobo FIJ 52.01 q NR; 5. Aliann Pompey GUY 52.21; 6. Bintou Fall Fatou SEN 52.35; 7. Eliana Pacheco VEN 54.32
Bieg 5: 1. Amy Mbacke Thiam SEN 50.86 Q; 2. Sanya Richards USA 51.00 Q; 3. Gra¿yna Prokopek POL 51.36 Q; 4. Ronetta Smith JAM 51.62 q; 5. Heide Seyerling RSA 52.18 q; 6. Claudia Marx GER 52.30; 7. Lilian Bwalya ZAM 56.84; 8. Shifana Ali MDV 1:01.74 NR



800 M

Fina³

1. Maria de Lourdes Mutola (Mozambik) 1:59.89
2. Kelly Holmes (Wielka Brytania) 2:00.18
3. Natalya Khrushchelyova (Rosja) 2:00.29
4. Amina Ait Hammou (Maroko) 2:01.09
5. Claudia Gesell (Niemcy) 2:01.84
6. Diane Cummins (Kanada) 2:02.48
7. Akosua Serwaa (Ghana) 2:03.24
 Stephanie Graf (Austria) DNS

Pó³fina³y
Bieg 1: 1. Stephanie Graf AUT 1:59.26 Q; 2. Natalya Khrushchelyova RUS 1:59.39 Q; 3. Joanne Fenn GBR 2:00.56; 4. Letitia Vriesde SUR 2:00.88; 5. Faith Macharia KEN 2:01.30; 6. Brigita Langerholc SLO 2:01.58; 7. Jennifer Toomey USA 2:02.35; 8. Tamsyn Lewis AUS 2:05.11
Bieg 2: 1. Maria de Lourdes Mutola MOZ 1:58.45 Q; 2. Kelly Holmes GBR 1:58.86 Q; 3. Diane Cummins CAN 1:59.58 q; 4. Akosua Serwaa GHA 2:00.42 q NR; 5. Maria Cioncan ROM 2:00.72; 6. Lucia Klocová SVK 2:00.73; 7. Natalya Yevdokimova RUS 2:01.17; 8. Heidi Jensen DEN 2:01.73
Bieg 3: 1. Amina Aït Hammou MAR 2:00.57 Q; 2. Claudia Gesell GER 2:01.01 Q; 3. Seltana Aït Hammou MAR 2:01.34; 4. Svetlana Klyuka RUS 2:01.61; 5. Tina Paulino MOZ 2:01.85; 6. Judit Varga HUN 2:02.20; 7. Anita Brägger SUI 2:02.34; 8. Agnes Samaria NAM 2:02.66

Eliminacje
Bieg 1
: 1. Natalya Yevdokimova RUS 2:01.05 Q; 2. Amina Aït Hammou MAR 2:01.10 Q; 3. Judit Varga HUN 2:01.47 Q; 4. Jennifer Toomey USA 2:01.75 q; 5. Heidi Jensen DEN 2:02.01 q; 6. Esther Desviat ESP 2:03.42; 7. Charlotte Moore GBR 2:03.80; 8. Marie-Lyne Joseph DMA 2:17.73 PB
Bieg 2: 1. Maria de Lourdes Mutola MOZ 2:00.81 Q; 2. Claudia Gesell GER 2:01.06 Q; 3. Lucia Klocová SVK 2:01.14 Q; 4. Joanne Fenn GBR 2:01.27 q; 5. Faith Macharia KEN 2:01.36 q; 6. Agnes Samaria NAM 2:01.51 q; 7. Brigita Langerholc SLO 2:01.55 q; 8. Bibiche Noelly Mankatu COD 2:07.12 NR; 9. Uyanga Khaynkhirvaa MGL 2:27.96
Bieg 3: 1. Natalya Khrushchelyova RUS 2:03.74 Q; 2. Kelly Holmes GBR 2:03.75 Q; 3. Maria Cioncan ROM 2:03.90 Q; 4. Jearl Miles Clark USA 2:04.21; 5. Abir Nakhli TUN 2:04.43; 6. Adriana Muñoz CUB 2:04.58; 7. Sandra Stals BEL 2:06.12; 8. Adama Njie GAM 2:17.04
Bieg 4: 1. Stephanie Graf AUT 2:03.39 Q; 2. Svetlana Klyuka RUS 2:03.68 Q; 3. Seltana Aït Hammou MAR 2:04.01 Q; 4. Tanya Blake MLT 2:04.61; 5. Yuliya Krevsun UKR 2:04.93; 6. Tatjana Borisova KGZ 2:05.31; 7. Aye Myint Myint MYA 2:05.41 NR; 8. Tatyana Roslanova KAZ 2:07.98
Bieg 5: 1. Tina Paulino MOZ 2:01.06 Q; 2. Anita Brägger SUI 2:01.09 Q; 3. Akosua Serwaa GHA 2:01.17 Q; 4. Diane Cummins CAN 2:01.20 q; 5. Letitia Vriesde SUR 2:01.24 q; 6. Tamsyn Lewis AUS 2:01.43 q; 7. Wisam Abu Bkheet PLE 2:29.86 NR; Jolanda Ceplak SLO dns



1500 M

Fina³

1. Tatyana Tomashova (Rosja) 3:58.52 CR
2. Süreyya Ayhan (Turcja) 3:59.04
3. Hayley Tullett (Wielka Brytania) 3:59.95 PB
4. Yekaterina Rozenberg (Rosja) 4:00.59
5. Jackline Maranga (Kenia) 4:01.64
6. Naomi Mugo (Kenia) 4:02.33
7. Daniela Yordanova (Bu³garia) 4:02.34
8. Yelena Zadorozhnaya (Rosja) 4:02.46

9. Maria Cioncan (Rumunia) 4:02.80; 10. Joanne Pavey (Wielka Brytania) 4:03.03; 11. Nelya Neporadna (Ukraina) 4:04.44; 12. Jolanda Ceplak (S³owenia) 4:14.18

Pó³fina³y
Bieg 1: 1. Maria Cioncan ROM 4:03.40 Q; 2. Süreyya Ayhan TUR 4:03.60 Q; 3. Joanne Pavey GBR 4:03.78 Q; 4. Hayley Tullett GBR 4:03.85 Q; 5. Nelya Neporadna UKR 4:04.24 Q PB; 6. Naomi Mugo KEN 4:04.54 q; 7. Daniela Yordanova BUL 4:04.83 q; 8. Judit Varga HUN 4:06.64; 9. Kutre Dulecha ETH 4:06.66; 10. Maria Martins FRA 4:08.30; 11. Natalia Rodríguez ESP 4:08.80; 12. Mardrea Hyman JAM 4:13.95
Bieg 2: 1. Tatyana Tomashova RUS 4:05.38 Q; 2. Yekaterina Rozenberg RUS 4:05.51 Q; 3. Jackline Maranga KEN 4:05.63 Q; 4. Jolanda Ceplak SLO 4:05.84 Q; 5. Yelena Zadorozhnaya RUS 4:05.86 Q; 6. Regina Jacobs USA 4:06.92; 7. Alesya Turova BLR 4:07.26; 8. Nuria Fernández ESP 4:09.69; 9. Alina Cucerzan ROM 4:11.99; 10. Iryna Lishchynska UKR 4:12.01; 11. Carla Sacramento POR 4:13.14; 12. Adoración García ESP 4:16.28



5000 M

Fina³

1. Tirunesh Dibaba (Etiopia) 14:51.72
2. Marta Domínguez (Hiszpania) 14:52.26
3. Edith Masai (Kenia) 14:52.30
4. Yelena Zadorozhnaya (Rosja) 14:52.36
5. Elvan Abeylegesse (Turcja) 14:53.56 PB
6. Isabella Ochichi (Kenia) 14:54.08
7. Gulnara Samitova (Rosja) 14:54.38 PB
8. Courtney Babcock (Kanada) 14:54.98 NR

9. Yingjie Sun (Chiny) 14:57.01; 10. Berhane Adere (Etiopia) 14:58.07; 11. Gabriela Szabo (Rumunia) 14:59.36; 12. Émilie Mondor (Kanada) 15:02.36; 13. Zahra Ouaziz (Maroko) 15:16.73; 14. Zhor El Kamch (Maroko) 15:29.72; 15. Sonia O'Sullivan (Irlandia) 15:36.62

Eliminacje
Bieg 1: 1. Edith Masai KEN 14:45.35 Q PB; 2. Tirunesh Dibaba ETH 14:45.96 Q; 3. Yingjie Sun CHN 14:46.73 Q; 4. Marta Domínguez ESP 14:48.33 Q PB; 5. Zahra Ouaziz MAR 14:52.66 Q; 6. Gulnara Samitova RUS 14:58.88 q PB; 7. Émilie Mondor CAN 14:59.68 q NR; 8. Jane Wanjiku KEN 15:04.00 PB; 9. Meseret Defar ETH 15:11.72; 10. Olga Yegorova RUS 15:12.41; 11. Kayoko Fukushi JPN 15:16.53; 12. Salem Souad Aït ALG 15:34.64; 13. Catherine Chikwakwa MAW 15:40.10 NR; 14. Simret Sultan ERI 16:09.48 PB; 15. Ines Melchor PER 17:17.90
Bieg 2: 1. Elvan Abeylegesse TUR 14:54.95 Q PB; 2. Sonia O'Sullivan IRL 14:55.50 Q; 3. Berhane Adere ETH 14:56.01 Q; 4. Isabella Ochichi KEN 14:56.63 Q; 5. Yelena Zadorozhnaya RUS 14:56.70 Q; 6. Gabriela Szabo ROM 14:56.70 q; 7. Zhor El Kamch MAR 15:00.61 q; 8. Courtney Babcock CAN 15:01.48 q PB; 9. Irina Mikitenko GER 15:06.97; 10. Restituta Joseph TAN 15:10.54; 11. Lauren Fleshman USA 15:12.71 PB; 12. Huina Xing CHN 15:13.50; 13. Hrisostomía Iakóvou GRE 15:44.90; 14. Susanne Pumper AUT 15:53.52; 15. Docus Inzikuru UGA 16:00.99; 16. Lilian Claber Argereta HON 20:17.90 PB



10000 M

Fina³

1. Berhane Adere (Etiopia) 30:04.18 CR
2. Werknesh Kidane (Etiopia) 30:07.15 PB
3. Yingjie Sun (Chiny) 30:07.20 PB
4. Lornah Kiplagat (Holandia) 30:12.53 NR
5. Alla Zhilyayeva (Rosja) 30:23.07 NR
6. Galina Bogomolova (Rosja) 30:26.20 PB
7. Huina Xing (Chiny) 30:31.55 WJ
8. Benita Johnson (Australia) 30:37.68 AR

9. Ejagayehu Dibaba (Etiopia) 31:01.07 PB; 10. Jelena Prokopcuka (£otwa) 31:06.14 NR; 11. Kayoko Fukushi (Japonia) 31:10.57; 12. Deena Drossin (USA) 31:17.86; 13. Mihaela Botezan (Rumunia) 31:28.72; 14. Yoko Shibui (Japonia) 31:42.01; 15. Megumi Tanaka (Japonia) 31:47.00; 16. Lydia Grigoryeva (Rosja) 31:49.41



MARATON

1. Catherine Ndereba (Kenia) 2:23:55 CR
2. Mizuki Noguchi (Japonia) 2:24:14
3. Masako Chiba (Japonia) 2:25:09
4. Naoko Sakamoto (Japonia) 2:25:25
5. Bong-Sil Ham (Korea P³n.) 2:25:31 NR
6. Elfenesh Alemu (Etiopia) 2:26:29
7. Joyce Chepchumba (Kenia) 2:26:33
8. Olivera Jevtic (Serbia i Czarnogóra) 2:26:49

9. Svetlana Zakharova (Rosja) 2:26:53; 10. Shitaye Gemechu (Etiopia) 2:27:26; 11. Nuta Olaru (Rumunia) 2:28:24; 12. Shujing Zhang (Chiny) 2:29:24; 13. Beatriz Ros (Hiszpania) 2:29:25 PB; 14. Helan Li (Chiny) 2:29:46; 15. María Abel (Hiszpania) 2:30:15; 16. Lena Gavelin (Szwecja) 2:30:39 NR; 17. Stine Larsen (Norwegia) 2:30:44; 18. Luminita Talpos (Rumunia) 2:30:49; 19. Asha Gigi (Etiopia) 2:31:01 PB; 20. Ulrike Maisch (Niemcy) 2:31:21 PB



100 M P£

Fina³ (wiatr -0.2 m/s)

1. Perdita Felicien (Kanada) 12.53 NR
2. Brigitte Foster (Jamajka) 12.57
3. Miesha Mckelvy (USA) 12.67
4. Glory Alozie (Hiszpania) 12.75
5. Aurelia Trywiañska (Polska) 12.75
6. Jenny Adams (USA) 12.77
7. Patricia Girard (Francja) 12.83
8. Lacena Golding-Clarke (Jamajka) 12.87
9. Vonette Dixon (Jamajka) 12.87

Pó³fina³y
Bieg 1 (wiatr +0.4): 1. Perdita Felicien CAN 12.68 Q; 2. Lacena Golding-Clarke JAM 12.84 Q; 3. Gail Devers USA 12.87; 4. Natalya Shekhodanova RUS 12.91; 5. Yahumara Neyra CUB 12.98; 6. Flóra Redoúmi GRE 13.10; 7. Maíla Paula Machado BRA 13.34; Linda Ferga-Khodadin FRA DQ
Bieg 2 (wiatr -0.1): 1. Brigitte Foster JAM 12.65 Q; 2. Miesha McKelvy-Jones USA 12.77 Q; 3. Aurelia Trywiañska POL 12.79 q; 4. Glory Alozie ESP 12.81 q; 5. Nadine Faustin HAI 13.01; 6. Angela Atede NGR 13.18; 7. Yiping Su CHN 13.20; 8. Mariya Koroteyeva RUS 13.27
Bieg 3 (wiatr 0.0): 1. Jenny Adams USA 12.78 Q; 2-3. Patricia Girard FRA 12.85 Q; Vonette Dixon JAM 12.85 Q; 4. Irina Lenskiy ISR 12.89; 5. Angela Whyte CAN 12.89; 6. Susanna Kallur SWE 12.94; 7. Svetlana Laukhova RUS 12.98; 8. Carmen Zamfir ROM 13.24

Eliminacje
Bieg 1 (wiatr +0.0): 1. Miesha McKelvy USA 12.94 Q; 2. Susanna Kallur SWE 12.98 Q; 3. Yahumara Neyra CUB 13.01 Q; 4. Natalya Shekhodanova RUS 13.03 q; 5. Vonette Dixon JAM 13.09 q; 6. Haïdy Aron FRA 13.35; 7. Yun Feng CHN 13.50; 8. Céline Laporte SEY 14.29
Bieg 2 (wiatr -0.5): 1. Brigitte Foster JAM 12.67 Q; 2. Patricia Girard FRA 12.82 Q; 3. Nadine Faustin HAI 12.94 Q; 4. Flóra Redoúmi GRE 13.15 q; 5. Olena Krasovska UKR 13.31; 6. Rachel King GBR 13.37; 7. Anjanette Kirkland USA 13.80
Bieg 3 (wiatr -0.1): 1. Jenny Adams USA 12.74 Q; 2. Glory Alozie ESP 12.83 Q; 3. Angela Whyte CAN 12.99 Q; 4. Angela Atede NGR 13.09 q; 5. Mariya Koroteyeva RUS 13.16 q; 6. Carmen Zamfir ROM 13.24 q; 7. Maíla Paula Machado BRA 13.28 q; 8. Juliane Sprenger GER 13.31
Bieg 4 (wiatr +0.1): 1. Perdita Felicien CAN 12.70 Q; 2. Lacena Golding-Clarke JAM 12.86 Q; 3. Linda Ferga-Khodadin FRA 12.86 Q; 4. Svetlana Laukhova RUS 12.92 q; 5. Yiping Su CHN 13.12 q; 6. Judith Vis NED 13.36; 7. Maria-Joelle Conjungo CAF 13.51 NR; 8. Derval O'Rourke IRL 13.54
Bieg 5 (wiatr -0.7): 1. Gail Devers USA 12.76 Q; 2. Irina Lenskiy ISR 12.92 Q; 3. Aurelia Trywiañska POL 12.96 Q; 4. Trecia Roberts THA 13.29; 5. Nadine Hentschke GER 13.33; 6. Yvonne Kanazawa JPN 13.54



400 M P£

Fina³

1. Jana Pittman (Australia) 53.22 PB
2. Sandra Glover (USA) 53.65
3. Yuliya Pechonkina (Rosja) 53.71
4. Ionela Tirlea (Rumunia) 54.41
5. Tetiana Tereschuk-Antipova (Ukraina) 54.61
6. Andrea Blackett (Barbados) 54.79
7. Heike Meissner (Niemcy) 55.60
8. Surita Febbraio (RPA) 55.90

Pó³fina³y
Bieg 1: 1. Jana Pittman AUS 53.77 Q; 2. Sandra Glover USA 53.90 Q; 3. Tetiana Tereschuk-Antipova UKR 54.26 Q; 4. Heike Meissner GER 55.00 Q; 5. Natalya Torshina-Alimzhanova KAZ 55.24; 6. Joanna Hayes USA 55.35; 7. Tasha Smith GBR 55.48; 8. Cora Olivero ESP 55.82
Bieg 2: 1. Yuliya Pechonkina RUS 53.57 Q; 2. Ionela Tirlea-Manolache ROM 54.84 Q; 3. Surita Febbraio RSA 55.18 Q; 4. Andrea Blackett BAR 55.33 Q; 5. Stephanie Kampf GER 55.35 PB; 6. Allison Beckford JAM 55.76; 7. Ma³gorzata Pskit POL 56.21; Raasin McIntosh USA DNF

Eliminacje
Bieg 1
: 1. Yuliya Pechonkina RUS 54.01 Q; 2. Tetiana Tereschuk-Antipova UKR 55.28 Q; 3. Joanna Hayes USA 56.10 Q; 4. Androula Sialou CYP 56.11; 5. Rebecca Wardell NZL 56.51; 6. Monika Niederstatter ITA 56.62; 7. Salhate Djamaldine COM 58.91
Bieg 2: 1. Surita Febbraio RSA 55.41 Q; 2. Heike Meissner GER 55.80 Q; 3. Natalya Torshina KAZ 55.86 Q; 4. Natasha Danvers GBR 56.02 q; 5. Andrea Blackett BAR 56.05 q; 6. Mame Tacko Diouf SEN 56.22; 7. Jessica Miller URU 1:01.03; 8. Diala El Chab LIB 1:02.90
Bieg 3: 1. Jana Pittman AUS 54.80 Q; 2. Raasin McIntosh USA 55.53 Q; 3. Stephanie Kampf GER 55.79 Q; 4. Anna Jesieñ POL 56.07; 5. Ieva Zunda LAT 56.87; 6. Velveth Moreno PAN 1:03.55; Yvonne Harrison PUR dnf
Bieg 4: 1. Sandra Glover USA 54.48 Q; 2. Ionela Tirlea ROM 54.98 Q; 3. Ma³gorzata Pskit POL 55.18 Q; 4. Allison Beckford JAM 55.75 q; 5. Cora Olivero ESP 55.95 q; 6. Makiko Yoshida JPN 57.08; 7. Aissata Soulama BUR 1:01.86



4x100 M

Fina³

1. Francja 41.78 WL (Patricia Girard, Muriel Hurtis, Sylviane Félix, Christine Arron)
2. USA 41.83 (Angela Williams, Chryste Gaines, Inger Miller, Torri Edwards)
3. Rosja 42.66 (Olga Fedorova, Yuliya Tabakova, Marina Kislova, Larisa Kruglova)
4. Ukraina 43.07 (Tetyana Tkalich, Anzhela Kravchenko, Olena Pastushenko, Oksana Kaydash)
5. Niemcy 43.27 (Melanie Paschke, Marion Wagner, Sandra Möller, Katja Wakan)
6. Belgia 43.45 (Katleen De Caluwé, Audry Rochtus, Elodie Ouédraogo, Kim Gevaert)
7. Bia³oruœ 43.47 (Yuliya Nesterenko, Oksana Dragun, Yelena Nevmerzhitskaya, Natalya Safronnikova)
 Jamajka DNF (Vonette Dixon, Elva Goulbourne, Beverly McDonald, Brigitte Foster)



Sztafeta USA 4x400 m - © IAAF 4x400 M

Fina³

1. USA 3:22.63 WL (Me'Lisa Barber, Demetria Washington, Jearl Miles-Clark, Sanya Richards)
2. Rosja 3:22.91 (Olesya Zykina, Yuliya Pechonkina, Anastasiya Kapachinskaya, Natalya Nazarova)
3. Jamajka 3:22.92 (Sandie Richards, Allison Beckford, Ronetta Smith, Lorraine Fenton)
4. Niemcy 3:26.25 (Claudia Marx, Birgit Rockmeier, Claudia Hoffmann, Grit Breuer)
5. Polska 3:26.64 (Monika Bejnar, Ma³gorzata Pskit, Anna Jesieñ, Gra¿yna Prokopek)
6. Wielka Brytania 3:26.67 (Lee McConnell, Jennifer Meadows, Catherine Murphy, Tasha Smith)
7. Kamerun 3:27.08 NR (Mireille Nguimgo, Carole Kaboud Mebam, Delphine Atangana, Hortense Bewouda)
 Senegal DQ (Fatou Bintou Fall, Mame Tacko Diouf, Aminata Diouf, Amy Mbacke Thiam)



SKOK WZWY¯

Fina³

1. Hestrie Cloete (RPA) 2.06 WL
2. Marina Kuptsova (Rosja) 2.00
3. Kajsa Bergqvist (Szwecja) 2.00
4. Venelina Veneva (Bu³garia) 1.98
5. Viktoriya Palamar (Ukraina) 1.95
6. Anna Chicherova (Rosja) 1.95
7. Blanka Vlašic (Chorwacja) 1.95
8. Juana Rosario Arrendel (Dominikana) 1.95

9-10. Viktoriya Styopina (Ukraina) 1.90; Amy Acuff (USA) 1.90; 11-12. Olga Kaliturina (Rosja) 1.90; Ruth Beitia (Hiszpania) 1.90

Eliminacje
Grupa A: 1-3. Viktoriya Styopina UKR 1.93 Q; Hestrie Cloete RSA 1.93 Q; Vita Palamar UKR 1.93 Q; 4-6. Marina Kuptsova RUS 1.93 Q; Amy Acuff USA 1.93 Q; Juana Rosario Arrendel DOM 1.93 Q; 7. Venelina Veneva BUL 1.93 Q; 8. Marta Mendía ESP 1.91; 9. Gaëlle Niaré FRA 1.85; 10. Anne Gerd Eieland NOR 1.85; 11. Iva Straková CZE 1.80; Miki Imai JPN nm
Grupa B: 1. Kajsa Bergqvist SWE 1.93 Q; 2. Ruth Beitia ESP 1.93 Q; 3. Blanka Vlašic CRO 1.93 Q; 4. Olga Kaliturina RUS 1.91 q; 5. Anna Chicherova RUS 1.91 q; 6. Oana Pantelimon ROM 1.88; 7. Inha Babakova UKR 1.88; 8. Daniela Rath GER 1.88; 9. Antonella Bevilacqua ITA 1.85; 10. Solange Witteveen ARG 1.85; 11. Romary Rifka MEX 1.80; 12. Marina Korzhova KAZ 1.80



SKOK O TYCZCE

Fina³

1. Svetlana Feofanova (Rosja) 4.75 CR
2. Annika Becker (Niemcy) 4.70
3. Yelena Isinbayeva (Rosja) 4.65
4-5. Stacy Dragila (USA) 4.55
 Monika Pyrek (Polska) 4.55
6. Yvonne Buschbaum (Niemcy) 4.50
7. Anna Rogowska (Polska) 4.45 PB
8. Yelena Belyakova (Rosja) 4.45

9. Shuying Gao (Chiny) 4.35; 10. Mary Sauer (USA) 4.35; Marie Poissonnier (Francja) NM; Thorey Edda Elisdóttir (Islandia) NM

Eliminacje
Grupa A
: 1. Svetlana Feofanova RUS 4.40 Q; 2. Yvonne Buschbaum GER 4.40 Q; 3. Monika Pyrek POL 4.40 Q; 4. Thórey Edda Elisdóttir ISL 4.35 q; 5. Mary Sauer USA 4.35 q; 6. Natalya Kushch UKR 4.25; 7. Tanya Koleva BUL 4.25; 8-9. Vanessa Boslak FRA 4.15; Jillian Schwartz USA 4.15; 10-11. Melina Hamilton NZL 4.00; Masumi Ono JPN 4.00; 12. Alejandra García ARG 4.00
Grupa B: 1. Yelena Isinbayeva RUS 4.40 Q; 2. Annika Becker GER 4.40 Q; 3. Stacy Dragila USA 4.40 Q; 4. Yelena Belyakova RUS 4.40 Q; 5. Shuying Gao CHN 4.35 q; 6. Marie Poissonnier FRA 4.35 q; 7. Anna Rogowska POL 4.25 q; 8. Naroa Agirre ESP 4.25; 9. Caroline Hingst GER 4.25; 10. Ánna Fitídou CYP 4.15; 11-12. Zsuzsanna Szabó HUN 4.15; Becky Holliday USA 4.15; 13. Stephanie McCann CAN 4.00



SKOK W DAL

Fina³

1. Eunice Barber (Francja) 6.99
2. Tatyana Kotova (Rosja) 6.74
3. Anju Bobby George IND 6.70
4. Jade Johnson GBR 6.63
5. Olga Rublyova (Rosja) 6.58
6. Tünde Vaszi (Wêgry) 6.53
7. Bronwyn Thompson (Australia) 6.48
8. Grace Upshaw (USA) 6.47

9. Fiona May (W³ochy) 6.46; 10. Lyudmila Galkina (Rosja) 6.45; 11. Valentina Gotovska (£otwa) 6.43; 12. Concepción Montaner (Hiszpania) 6.37

Eliminacje
Grupa A: 1. Olga Rublyova RUS 6.67 Q; 2. Bronwyn Thompson AUS 6.65 Q; 3. Jade Johnson GBR 6.62 q; 4. Tünde Vaszi HUN 6.55 q; 5. Concepción Montaner ESP 6.53 q; 6. Yingnan Guan CHN 6.51; 7. Johanna Halkoaho FIN 6.41; 8. Níki Xánthou GRE 6.37; 9. Aisha James TRI 6.36; 10. Jackie Edwards BAH 6.34; 11. Kumiko Ikeda JPN 6.15; Anastasiya Zhuravleva UZB nm
Grupa B: 1. Eunice Barber FRA 6.78 Q; 2. Lyudmila Galkina RUS 6.72 Q; 3. Anju Bobby George IND 6.59 q; 4. Fiona May ITA 6.57 q; 5. Valentina Gotovska LAT 6.56 q; 6. Tatyana Kotova RUS 6.56 q; 7. Grace Upshaw USA 6.55 q; 8. Bianca Kappler GER 6.50; 9. Olivia Wöckinger AUT 6.38; 10. Elva Goulbourne JAM 6.27; 11. Stilianí Pilátou GRE 6.21; 12. Yelena Kashcheyeva KAZ 6.13; 13. Adina Anton ROM 6.09



TRÓJSKOK

Tatyana Lebedeva (Rosja) - © IAAF Fina³

1. Tatyana Lebedeva (Rosja) 15.18
2. Etone Françoise Mbango (Kamerun) 15.05 AR
3. Magdelín Martínez (W³ochy) 14.90 NR
4. Anna Pyatykh (Rosja) 14.72
5. Mabel Gay (Kuba) 14.52 PB
6. Barbara Lah (W³ochy) 14.38 PB
7. Olena Hovorova (Ukraina) 14.38
8. Hrysopiyí Devetzí (Grecja) 14.34 PB

9. Adelina Gavrila (Rumunia) 14.29; 10. Kéné Ndoye (Senegal) 14.29; 11. Baya Rahouli (Algieria) 14.26; 12. Ólga Vasdéki (Grecja) 14.08; 13. Qiuyan Huang (Chiny) 13.98; 14. Yelena Oleynikova (Rosja) 13.92

Eliminacje
Grupa A: 1. Magdelín Martínez ITA 14.73 Q; 2. Tatyana Lebedeva RUS 14.62 Q; 3. Ólga Vasdéki GRE 14.50 Q; 4. Mabel Gay CUB 14.43 Q PB; 5. Qiuyan Huang CHN 14.26 Q; 6. Yelena Oleynikova RUS 14.24 Q; 7. Baya Rahouli ALG 14.22 Q; 8. Olena Hovorova UKR 14.16 Q; 9. Natalya Safronova BLR 14.05; 10. Olga Bolsova MDA 13.95; 11. Yuliana Perez USA 13.89; 12. Carlota Castrejana ESP 13.83; 13. Maria Dimitrova BUL 13.61; 14. Cristina Nicolau ROM 13.48; 15. Suzette Lee JAM 13.43
Grupa B: 1. Adelina Gavrila ROM 14.45 Q; 2. Etone Françoise Mbango CMR 14.37 Q; 3. Hrysopiyí Devetzí GRE 14.34 Q PB; 4. Anna Pyatykh RUS 14.28 Q; 5. Barbara Lah ITA 14.25 Q; 6. Kéné Ndoye SEN 14.20 Q; 7. Heli Koivula Kruger FIN 14.10; 8. Yusmay Bicet CUB 14.06; 9. Simona La Mantia ITA 14.05; 10. Camilla Johansson SWE 13.87; 11. Nadezhda Bazhenova RUS 13.77; 12. Šárka Kašparkova CZE 13.75; 13. Tatyana Bocharova KAZ 13.40



PCHNIÊCIE KUL¥

Fina³

1. Svetlana Krivelyova (Rosja) 20.63
2. Nadezhda Ostapchuk (Bia³oruœ) 20.12 PB
3. Vita Pavlysh (Ukraina) 20.08
4. Irina Korzhanenko (Rosja) 19.17
5. Valerie Adams (Nowa Zelandia) 18.65
6. Krystyna Zabawska (Polska) 18.62
7. Nadine Kleinert (Niemcy) 18.48
8. Assunta Legnante (W³ochy) 18.28

9. Elisângela Adriano (Brazylia) 18.11; 10. Lieja Tunks (Holandia) 17.99; 11. Meiju Li (Chiny) 17.92; 12. Iríni Terzóglou (Grecja) 17.88

Eliminacje
Grupa A: 1. Vita Pavlysh UKR 19.00 Q; 2. Nadine Kleinert GER 18.85 Q; 3. Irina Korzhanenko RUS 18.69 Q; 4. Krystyna Zabawska POL 18.46 Q; 5. Meiju Li CHN 18.23 q; 6. Elisângela Adriano BRA 18.20 q; 7. Yumileidi Cumbá CUB 17.95; 8. Laurence Manfredi FRA 17.88; 9. Vivian Chukwuemeka NGR 17.45; 10. Nadine Beckel GER 17.42; 11. Chinatsu Mori JPN 16.86; 12. Kristin Heaston USA 16.70
Grupa B: 1. Nadezhda Ostapchuk BLR 19.56 Q; 2. Valerie Adams NZL 18.77 Q; 3. Svetlana Krivelyova RUS 18.66 Q; 4. Lieja Tunks NED 18.44 Q; 5. Iríni Terzóglou GRE 18.39 q; 6. Assunta Legnante ITA 17.97 q; 7. Astrid Kumbernuss GER 17.83; 8. Olga Ryabinkina RUS 17.74; 9. Elena Hila ROM 17.30; 10. Xiaoyu Zhang CHN 16.82; 11. Flor Vásquez DOM 16.52; 12. Iolanta Ulyeva KAZ 16.32; 13. 'Ana Po'uhila TGA 14.96



RZUT DYSKIEM

Fina³

1. Irina Yatchenko (Bia³oruœ) 67.32
2. Anastasía Kelesídou (Grecja) 67.14
3. Ekateríni Vóggoli (Grecja) 66.73
4. Olena Antonova (Ukraina) 65.90
5. Vera Pospíšilová (Czechy) 65.55
6. Natalya Sadova (Rosja) 65.22
7. Aimin Song (chiny) 63.84
8. Anna Söderberg (Szwecja) 61.61

9. Suzanne Powell (USA) 59.86; 10. Teresa Machado (Portugalia) 59.46; 11. Mélina Robert-Michon (Francja) 58.52; 12. Neelam Jaswant Singh (Indie) 57.92; 13. Beatrice Faumuina (Nowa Zelandia) 56.86

Eliminacje
Grupa A
: 1. Aimin Song CHN 62.20 Q; 2. Olena Antonova UKR 62.14 Q; 3. Vera Pospíšilová CZE 60.64 Q; 4. Mélina Robert-Michon FRA 60.47 Q; 5. Franka Dietzsch GER 59.77; 6. Stilianí Tsikoúna GRE 59.39; 7. Kristin Kuehl USA 58.07; 8. Marzena Wysocka POL 57.80; 9. Elisângela Adriano BRA 57.69; 10. Aretha Hill USA 50.79
Grupa B: 1. Natalya Sadova RUS 63.47 Q; 2. Ekateríni Vóggoli GRE 63.13 Q; 3. Beatrice Faumuina NZL 63.12 Q; 4. Suzanne Powell USA 61.83 Q; 5. Irina Yatchenko BLR 61.79 Q; 6. Anastasía Kelesídou GRE 61.23 Q; 7. Neelam Jaswant Singh IND 60.33 Q; 8. Teresa Machado POR 59.87 q; 9. Anna Söderberg SWE 59.66; 10. Shelley Newman GBR 57.65



RZUT M£OTEM

Fina³

1. Yipsi Moreno (Kuba) 73.33
2. Olga Kuzenkova (Rosja) 71.71
3. Manuela Montebrun (Francja) 70.92
4. Yuan Gu (Chiny) 70.77
5. Susanne Keil (Niemcy) 69.43
6. Mihaela Melinte (Rumunia) 68.69
7. Anna Mahon (USA) 68.45
8. Kamila Skolimowska (Polska) 68.39
9. Candice Scott (Trynidad i Tobago) 67.73; 10. Lorraine Shaw (Wielka Brytania) 65.95; 11. Betty Heidler (Niemcy) 65.81; 12. Melissa Price (USA) 62.34

Eliminacje
Grupa A: 1. Manuela Montebrun FRA 71.36 Q; 2. Olga Kuzenkova RUS 69.53 Q; 3. Candice Scott TRI 67.27 q; 4. Kamila Skolimowska POL 66.38 q; 5. Susanne Keil GER 66.30 q; 6. Melissa Price USA 66.13 q; 7. Yuan Gu CHN 66.02 q; 8. Brooke Krueger AUS 64.84; 9. Yunaika Crawford CUB 64.59; 10. Wei Zhao CHN 63.85; 11. Vânia Silva POR 63.82; 12. Clarissa Claretti ITA 62.19; 13. Dawn Ellerbe USA 61.66; 14. Evdokiá Tsámoglou GRE 61.44; 15. Alla Davydova RUS 61.43; 16. Cecilia Nilsson SWE 61.14; 17. Masumi Aya JPN 60.78; 18. Aldenay Vasallo CUB 58.96; 19. Berta Castells ESP 58.13
Grupa B: 1. Yipsi Moreno CUB 70.91 Q; 2. Betty Heidler GER 67.46 q; 3. Mihaela Melinte ROM 67.27 q; 4. Anna Mahon USA 67.25 q; 5. Lorraine Shaw GBR 66.10 q; 6. Svetlana Sudak BLR 65.29; 7. Wenxiu Zhang CHN 65.09; 8. Sini Poyry FIN 65.01; 9. Bronwyn Eagles AUS 64.97; 10. Ester Balassini ITA 64.77; 11. Alexandra Papayeoryiou GRE 64.72; 12. Marwa Hussein EGY 64.53; 13. Lisa Misipeka ASA 64.42; 14. Oksana Menkova BLR 64.11; 15. Yelena Konevtseva RUS 63.00; 16. Katalin Divos HUN 62.58; 17. Florence Ezeh FRA 62.12; 18. Iryna Sekachova UKR 61.23; 19. Ivana Brkljacic CRO 60.06; 20. Lucie Vrbenska CZE 57.73; 21. Elena Teloni CYP 55.20; 22. Siniva Marsters COK 41.54



RZUT OSZCZEPEM

Fina³

1. Miréla Manjani (Grecja) 66.52 WL
2. Tatyana Shikolenko (Rosja) 63.28
3. Steffi Nerius (Niemcy) 62.70
4. Mikaela Ingberg (Finlandia) 62.20
5. Osleidys Menéndez (Kuba) 62.19
6. Sonia Bisset (Kuba) 60.17
7. Claudia Coslovich (W³ochy) 59.64
8. Laverne Eve (Bahama) 59.60

9. Valeriya Zabruskova (Rosja) 59.51; 10. Taina Kolkkala (Finlandia) 57.50; 11. Ning Ma (Chiny) 57.43; 12. Nikolett Szabó (Wêgry) 56.98

Eliminacje
Grupa A: 1. Tatyana Shikolenko RUS 63.71 Q; 2. Laverne Eve BAH 62.89 Q; 3. Osleidys Menéndez CUB 61.74 Q; 4. Mikaela Ingberg FIN 60.89 Q; 5. Steffi Nerius GER 60.40 Q; 6. Nikolett Szabó HUN 59.84 q; 7. Ning Ma CHN 58.95 q; 8. Rita Ramanauskaite LTU 57.13; 9. Jarmila Klimešová CZE 56.98; 10. Aggelikí Tsiolakoúdi GRE 56.66; 11. Sabina Moya COL 55.75; 12. Kim Kreiner USA 54.84
Grupa B: 1. Miréla Manjani GRE 62.48 Q; 2. Sonia Bisset CUB 60.64 Q; 3. Valeriya Zabruskova RUS 60.40 Q; 4. Claudia Coslovich ITA 59.57 q; 5. Taina Kolkkala FIN 58.94 q; 6. Ana Mirela Termure ROM 58.50; 7. Sunette Viljoen RSA 56.78; 8. Noraida Bicet CUB 56.33; 9. Paula Huhtaniemi FIN 55.06; 10. Sarah Walter FRA 54.31; 11. Takako Miyake JPN 52.26; 12. Leryn Franco PAR 51.13



CHÓD 20 KM

1. Yelena Nikolayeva (Rosja) 1:26:52 CR
2. Gillian O'Sullivan (Irlandia) 1:27:34
3. Valentina Tsybulskaya (Bia³oruœ) 1:28:10 NR
4. Tatyana Gudkova (Rosja) 1:28:53
5. Claudia Stef (Rumunia) 1:29:09 PB
6. Rossella Giordano (W³ochy) 1:29:14
7. Athanasía Tsoumeléka (Grecja) 1:29:34 NR
8. Melanie Seeger (Niemcy) 1:29:44 NR

9. Susana Feitor (Portugalia) 1:30:15; 10. Elisa Rigaudo (W³ochy) 1:30:34; 11. Jane Saville (Australia) 1:30:51; 12. Olive Loughnane (Irlandia) 1:30:53; 13. Aihui Xu (Chiny) 1:31:34; 14. Kristina Saltanovic (Litwa) 1:32:13; 15. Vera Santos (Portugalia) 1:32:43 PB; 16. Sonata Milušauskaité (Litwa) 1:32:58; 17. Vira Zozulya (Ukraina) 1:33:34; 18. Geovana Irusta (Boliwia) 1:33:42 AR; 19. Fatiha Ouali (Francja) 1:34:01; 20. Sabine Zimmer (Niemcy) 1:34:08



SIEDMIOBÓJ

1. Carolina Klüft (Szwecja) 7001 pkt. WL
2. Eunice Barber (Francja) 6755
3. Natalya Sazanovich (Bia³oruœ) 6524
4. Yelena Prokhorova (Rosja) 6452
5. Denise Lewis (Wielka Brytania) 6254
6. Gertrud Bacher (W³ochy) 6166
7. Larisa Netseporuk (Estonia) 6154
8. Sonja Kesselschläger (Niemcy) 6134

9. Aryiró Stratáki (Grecja) 6077; 10. Austra Skujyte (Litwa) 6077; 11. Svetlana Kazanina (Kazachstan) 6047; 12. Irina Butor (Bia³oruœ) 6035; 13. Natalya Roshchupkina (Rosja) 6034; 14. Julie Hollman (Wielka Brytania) 6018; 15. Irina Naumenko (Kazachstan) 5971; 16. Yelena Chernyavskaya (Rosja) 5969; 17. Liga Klavina (£otwa) 5932; 18. Sylvie Dufour (Szwajcaria) 5723; Kim Schiemenz (USA) DNF; Tia Hellebaut (Belgia) DNF; Margaret Simpson (Ghana) DNF; Svetlana Gnezdilov (Izrael) DNF



WYNIKI - MʯCZYNI

100 M

Fina³ (wiatr 0.0 m/s)

1. Kim Collins (St.Kitts & Nevis) 10.07
2. Darrel Brown (Trynidad i Tobago) 10.08
3. Darren Campbell (Wielka Brytania) 10.08
4. Dwain Chambers (Wielka Brytania) 10.08
5. Tim Montgomery (USA) 10.11
6. Bernard Williams (USA) 10.13
7. Deji Aliu (Nigeria) 10.21
8. Uchenna Emedolu (Nigeria) 10.22

Pó³fina³y
Bieg 1 (wiatr +0.5): 1. Bernard Williams USA 10.11 Q; 2. Tim Montgomery USA 10.14 Q; 3. Uchenna Emedolu NGR 10.15 Q; 4. Kim Collins SKN 10.16 Q; 5. Nicolas Macrozonaris CAN 10.27; 6. Eric Nkansah GHA 10.39; 7. Nobuharu Asahara JPN 10.42; 8. Mark Lewis-Francis GBR 10.44
Bieg 2 (wiatr +0.6): 1. Dwain Chambers GBR 10.06 Q; 2. Darrel Brown TRI 10.11 Q; 3. Darren Campbell GBR 10.12 Q; 4. Deji Aliu NGR 10.14 Q; 5. Dwight Thomas JAM 10.19; 6. Ato Boldon TRI 10.22; 7. Ronald Pognon FRA 10.25; 8. Maurice Greene USA 10.37; 9. Sherwin Vries RSA 10.41

Æwieræfina³y
Bieg 1 (wiatr +0.6): 1. Tim Montgomery USA 10.04 Q; 2. Bernard Williams USA 10.12 Q; 3. Sherwin Vries RSA 10.18 Q; 4. Nobuharu Asahara JPN 10.23 Q; 5. Issa-Aimé Nthepe FRA 10.25; 6. Leonard Myles-Mills GHA 10.25; 7. Matthew Shirvington AUS 10.28; 8. Gábor Dobos HUN 10.34
Bieg 2 (wiatr +0.7): 1. Ato Boldon TRI 10.09 Q; 2. Uchenna Emedolu NGR 10.13 Q; 3. Nicolas Macrozonaris CAN 10.16 Q; 4-5. Ronald Pognon FRA 10.23 Q; Dwight Thomas JAM 10.23 Q; 6. Patrick Johnson AUS 10.27; Jon Drummond USA dq; Asafa Powell JAM dq
Bieg 3 (wiatr +0.0): 1. Darrel Brown TRI 10.01 Q WJ; 2. Darren Campbell GBR 10.14 Q; 3. Eric Nkansah GHA 10.15 Q; 4. Mark Lewis-Francis GBR 10.18 Q; 5. Yeóryios Theodorídis GRE 10.25; 6. Michael Frater JAM 10.25; 7. Matic Osovnikar SLO 10.35; 8. Gennadiy Chernovol KAZ 10.42
Bieg 4 (wiatr +0.6): 1. Kim Collins SKN 10.02 Q; 2. Dwain Chambers GBR 10.03 Q; 3. Maurice Greene USA 10.04 Q; 4. Deji Aliu NGR 10.04 Q; 5. Obadele Thompson BAR 10.14; 6. Édson Luciano Ribeiro BRA 10.28; 7. Haijian Chen CHN 10.32; 8. Roland Németh HUN 10.40

Eliminacje
Bieg 1 (wiatr +0.7): 1. Obadele Thompson BAR 10.15 Q; 2. Yeóryios Theodorídis GRE 10.17 Q PB; 3. Mark Lewis-Francis GBR 10.17 Q; 4. Jarbas Mascarenhas BRA 10.36; 5. Darren Gilford MLT 10.60; 6. Abubaker El Tawerghi LBA 10.96; 7. Hadhari Djaffar COM 11.05; Roman Cress MSH dns
Bieg 2 (wiatr +0.8): 1. Bernard Williams USA 10.19 Q; 2. Sherwin Vries RSA 10.20 Q; 3. Gábor Dobos HUN 10.22 Q; 4. Nobuharu Asahara JPN 10.23; 5. Souhalia Alamou BEN 10.46; 6. Khalil Al-Hanahneh JOR 10.81 NR; 7. Patrick Mocci Raoumbé GAB 11.03; Vahagn Javakhyan ARM dq
Bieg 3 (wiatr +0.0): 1. Patrick Johnson AUS 10.29 Q; 2. Michael Frater JAM 10.32 Q; 3. Gennadiy Chernovol KAZ 10.33 Q; 4. Alexander Kosenkow GER 10.36; 5. Idrissa Sanou BUR 10.42; Machave Maseko SWZ dq; Mohamad Tamim LIB dq
Bieg 4 (wiatr -0.2): 1. Darren Campbell GBR 10.18 Q; 2. Nicolas Macrozonaris CAN 10.23 Q; 3. Haijian Chen CHN 10.31 Q; 4. Kostyantyn Rurak UKR 10.46; 5. Markus Pöyhönen FIN 10.63; 6. Gian Nicola Berardi SMR 10.84; 7. Reginaldo Micha Ndong GEQ 11.47; 8. Devi Bahadur Basnet NEP 11.47 PB
Bieg 5 (wiatr +1.7): 1. Tim Montgomery USA 10.07 Q; 2. Darrel Brown TRI 10.10 Q; 3. Édson Luciano Ribeiro BRA 10.20 Q; 4. Suryo Agung Wibowo INA 10.64; 5. Sayon Cooper LBR 10.67; 6. JJ Capelle NRU 11.49; 7. Kaewanteiti Mwatiera KIR 11.86 PB; Jamal Abd. Al-Saffar KSA dns
Bieg 6 (wiatr +0.5): 1. Jon Drummond USA 10.22 Q; 2. Issa-Aimé Nthepe FRA 10.30 Q; 3. Matic Osovnikar SLO 10.31 Q; 4. Aziz Zakari GHA 10.48; 5. Wai Hung Chiang HKG 10.70; 6. Arben Makaj ALB 10.87; 7. Djikoloum Mobele CHA 11.38; 8. Assad Ahmadi AFG 11.99 PB
Bieg 7 (wiatr +0.1): 1. Matthew Shirvington AUS 10.30 Q; 2. Dwain Chambers GBR 10.33 Q; 3. Roland Németh HUN 10.37 Q; 4. Prodromos Katsantonis CYP 10.46; 5. Salem Mubarak Al-Yami KSA 10.51; 6. Serge Bengono CMR 10.56; 7. John Howard FSM 11.08; 8. Nay Aung MYA 11.37
Bieg 8 (wiatr -0.6): 1. Eric Nkansah GHA 10.18 Q; 2. Maurice Greene USA 10.18 Q; 3. Uchenna Emedolu NGR 10.22 Q; 4. Marc Burns TRI 10.28; 5. Churandy Martina AHO 10.35; 6. Van Xuan Tran VIE 10.78; 7. Mohd Yusof Alias SIN 11.02; 8. Mohammad Shamsuddin BAN 11.18
Bieg 9 (wiatr +0.9): 1. Asafa Powell JAM 10.05 Q PB; 2. Kim Collins SKN 10.09 Q; 3. Leonard Myles-Mills GHA 10.25 Q; 4. Anson Henry CAN 10.33; 5. Eric Pacome N'Dri CIV 10.38; 6. Aaron Egbele NGR 10.43; 7. Andre Blackman GUY 10.86; 8. Zoran Josifovski MKD 11.63
Bieg 10 (wiatr +0.7): 1. Deji Aliu NGR 10.19 Q; 2. Dwight Thomas JAM 10.22 Q; 3. Ato Boldon TRI 10.23 Q; 4. Ronald Pognon FRA 10.26 q; 5. Roger Angouono-Moke CGO 10.50; 6. Sébastien Gattuso MON 10.94; 7. Jason Molisingi VAN 11.20 PB; 8. Somphavanh Somchanmavong LAO 11.43



200 M

Fina³ (wiatr +0.1 m/s)

1. John Capel (USA) 20.30
2. Darvis Patton (USA) 20.31
3. Shingo Suetsugu (Japonia) 20.38
4. Darren Campbell (Wielka Brytania) 20.39
5. Stéphane Buckland (Mauritius) 20.41
6. Joshua J. Johnson (USA) 20.47
7. Frank Fredericks (Namibia) 20.47
8. Uchenna Emedolu (Nigeria) 20.62

Pó³fina³y
Bieg 1 (wiatr +0.6): 1. Darvis Patton USA 20.03 Q PB; 2. Stéphane Buckland MRI 20.11 Q; 3. Frank Fredericks NAM 20.29 Q; 4. Joshua J. Johnson USA 20.36 Q; 5. Christian Malcolm GBR 20.43; 6. Marcin Jêdrusiñski POL 20.48;7. Hamed Al-Bishi KSA 20.70; 8. Dominic Demeritte BAH 20.71
Bieg 2 (wiatr +0.0): 1. John Capel USA 20.18 Q; 2. Shingo Suetsugu JPN 20.22 Q; 3. Darren Campbell GBR 20.34 Q; 4. Uchenna Emedolu NGR 20.44 Q; 5. Ricardo Williams JAM 20.45; 6. Sherwin Vries RSA 20.59; 7. Alessandro Cavallaro ITA 20.59; 8. Johan Wissman SWE 20.66

Æwieræfina³y
Bieg 1 (wiatr +2.3): 1. Shingo Suetsugu JPN 20.24 Q; 2. Dominic Demeritte BAH 20.51 Q; 3. Ricardo Williams JAM 20.53 Q; 4. Johan Wissman SWE 20.59 Q; 5. Oumar Loum SEN 20.67; 6. Issa-Aimé Nthépé FRA 20.69; 7. Marcin Urbaœ POL 20.72; 8. Joseph Batangdon CMR 20.81
Bieg 2 (wiatr +0.6): 1. Darvis Patton USA 20.40 Q; 2. Alessandro Cavallaro ITA 20.47 Q; 3. Christian Malcolm GBR 20.58 Q; 4. Hamed Hamadan Al-Bishi KSA 20.74 Q; 5. Christopher Williams JAM 20.79; 6. Cláudio Roberto Souza BRA 20.82; 7. Patrick Johnson AUS 20.83; 8. James Dolphin NZL 21.08
Bieg 3 (wiatr +0.7): 1. Stéphane Buckland MRI 20.06 Q NR; 2. Joshua J. Johnson USA 20.22 Q; 3. Uchenna Emedolu NGR 20.56 Q; 4. Sherwin Vries RSA 20.59 Q; 5. Troy Douglas NED 20.64; 6. Hisashi Miyazaki JPN 20.70; 7. Panayiótis Sarrís GRE 20.74; 8. Julian Golding GBR 20.79
Bieg 4 (wiatr +0.1): 1. John Capel USA 20.30 Q; 2. Darren Campbell GBR 20.35 Q; 3. Frank Fredericks NAM 20.49 Q; 4. Marcin Jêdrusiñski POL 20.53 Q; 5. Paul Brizzel IRL 20.56; 6. Anastásios Goúsis GRE 20.67; 7. Cedric van Branteghem BEL 20.70; 8. LaTonel Williams JAM 20.73



400 M

Fina³

1. Jerome Young (USA) 44.50
2. Tyree Washington (USA) 44.77
3. Marc Raquil (Francja) 44.79 NR
4. Michael Blackwood (Jamajka) 44.80
5. Leslie Djhone (Francja) 44.83 PB
6. Eric Milazar (Mauritius) 45.17
7. Alleyne Francique (Grenada) 45.48
 Calvin Harrison (USA) DQ

Pó³fina³y
Bieg 1: 1. Jerome Young USA 44.70 Q; 2. Calvin Harrison USA 44.71 Q; 3. Eric Milazar MRI 44.75 q; 4. Alleyne Francique GRN 44.81 q; 5. Hamdan O. Al-Bishi KSA 44.99; 6. Cedric van Branteghem BEL 45.27; 7. Carlos Santa DOM 45.43 PB; 8. Anderson Jorge Oliveira dos Santos BRA 45.94
Bieg 2: 1. Tyree Washington USA 44.60 Q; 2. Leslie Djhone FRA 45.03 Q; 3. Daniel Caines GBR 45.29; 4. Christopher Brown BAH 45.29; 5. Sofiane Labidi TUN 45.56; 6. Avard Moncur BAH 45.65; 7. Ingo Schultz GER 46.02; 8. Fawzi Al-Shammari KUW 46.52
Bieg 3: 1. Marc Raquil FRA 44.88 Q; 2. Michael Blackwood JAM 44.98 Q; 3. Gary Kikaya COD 44.99; 4. Geyman López CUB 45.11 PB; 5. Brandon Simpson JAM 45.18; 6. Clinton Hill AUS 45.35; 7. Shane Niemi CAN 45.60; 8. David Canal ESP 45.63

Eliminacje
Bieg 1
: 1. Michael Blackwood JAM 45.13 Q; 2. Eric Milazar MRI 45.15 Q; 3. Avard Moncur BAH 45.40 Q; 4. Anderson Jorge Oliveira dos Santos BRA 45.62 q; 5. Marcus La Grange RSA 45.68; 6. Victor Kibet KEN 46.15; 7. Yoube Ouldh'meïde MTN 49.60; Geoffrey Bai PNG dq
Bieg 2: 1. Calvin Harrison USA 45.43 Q; 2. Geyman López CUB 45.62 Q; 3. Sofiane Labidi TUN 46.07 Q; 4. Vincent Mumo Kiilu KEN 46.09; 5. Zsolt Szeglet HUN 46.14; 6. Daniel Batman AUS 46.22; 7. Paul McKee IRL 46.43
Bieg 3: 1. Gary Kikaya COD 45.45 Q; 2. Cedric van Branteghem BEL 45.69 Q; 3. Carlos Santa DOM 45.89 Q; 4. Ezra Sambu KEN 46.01; 5. Ioan Lucian Vieru ROM 46.61; 6. Chris Lloyd DMA 46.74; 7. Nagmeldin Ali Abubakr SUD 46.78
Bieg 4: 1. Tyree Washington USA 45.30 Q; 2. Daniel Caines GBR 45.35 Q; 3. Leslie Djhone FRA 45.48 Q; 4. Ingo Schultz GER 45.55 q; 5. Andrea Barberi ITA 45.87; 6. California Molefe BOT 46.12; 7. Malik Louahla ALG 46.22
Bieg 5: 1. Marc Raquil FRA 45.49 Q; 2. Brandon Simpson JAM 45.60 Q; 3. Shane Niemi CAN 45.83 Q; 4. Anton Galkin RUS 45.89; 5. Sugath Thilakaratne SRI 46.09; 6. Jun Osakada JPN 46.51; 7. Danilson Ricciuli GBS 48.74; Kelsey Nakanelua ASA dnf
Bieg 6: 1. Jerome Young USA 45.28 Q; 2. Hamdan O. Al-Bishi KSA 45.42 Q; 3. David Canal ESP 45.86 Q; 4. Paul Gorries RSA 45.98; 5. Stilianós Dimótsios GRE 46.48; 6. Mitsuhiro Sato JPN 46.53; Bothwell Nachihulu ZAM dq
Bieg 7: 1. Christopher Brown BAH 45.35 Q; 2. Fawzi Al-Shammari KUW 45.41 Q; 3. Alleyne Francique GRN 45.62 Q; 4. Clinton Hill AUS 45.64 q; 5. Jimisola Laursen SWE 45.87; 6. Davian Clarke JAM 46.26; 7. Kenmore Hughes ANT 48.36; 8. Un Kei Chao MAC 50.11 PB



800 M

Fina³

1. Djabir Said-Guerni (Algieria) 1:44.81
2. Yuriy Borzakovskiy (Rosja) 1:44.84
3. Mbulaeni Mulaudzi (RPA) 1:44.90
4. Wilson Kipketer (Dania) 1:45.23
5. Andrea Longo (W³ochy) 1:45.43
6. Koech Justus (Kenia) 1:45.63
7. Hezekiél Sepeng (RPA) 1:45.74
8. Osmar Barbosa dos Santos (Brazylia) 1:46.28

Pó³fina³y
Bieg 1: 1. Yuriy Borzakovskiy RUS 1:45.31 Q; 2. Wilson Kipketer DEN 1:45.50 Q; 3. Justus Koech KEN 1:46.04 q; 4. Osmar Barbosa dos Santos BRA 1:46.07 q; 5. Khalid Tighazouine MAR 1:46.83; 6. Mohammed Al Salhi KSA 1:47.25; 7. João Pires POR 1:49.19; 8. Khadevis Robinson USA 1:50.60; Nicholas Wachira KEN DNF
Bieg 2: 1. Mbulaeni Mulaudzi RSA 1:46.31 Q; 2. Djabir Said-Guerni ALG 1:46.36 Q; 3. Berhanu Alemu ETH 1:46.40; 4. Bram Som NED 1:46.63; 5. André Bucher SUI 1:46.67; 6. Florent Lacasse FRA 1:46.89; 7. Kris McCarthy AUS 1:47.64; 8. Ehsan Mohajershojaei IRI 1:47.71
Bieg 3: 1. Andrea Longo ITA 1:46.26 Q; 2. Hezekiél Sepeng RSA 1:46.43 Q; 3. Antonio Manuel Reina ESP 1:46.72; 4. Joeri Jansen BEL 1:46.78; 5. René Herms GER 1:46.88; 6. David Krummenacker USA 1:47.25; 7. Japheth Kimutai KEN 1:47.53; 8. Glody Dube BOT 1:48.69

Eliminacje
Bieg 1: 1. Florent Lacasse FRA 1:47.21 Q; 2. Justus Koech KEN 1:47.39 Q; 3. Ricky Soos GBR 1:47.80; 4. Dmitriy Bogdanov RUS 1:48.36; 5. Jean-Patrick Nduwimana BDI 1:48.40; 6. Mindaugas Norbutas LTU 1:48.44; 7. Badwan Jaddoueh SYR 1:48.89
Bieg 2: 1. Berhanu Alemu ETH 1:45.63 Q; 2. René Herms GER 1:45.71 Q; 3. Osmar Barbosa dos Santos BRA 1:45.72 q; 4. David Krummenacker USA 1:45.84 q; 5. Nicholas Wachira KEN 1:45.86 q; 6. João Pires POR 1:46.66 q; 7. Jimmy Ak Ahar BRU 1:57.86; 8. Dominic Carroll GIB 2:00.53
Bieg 3: 1. Mbulaeni Mulaudzi RSA 1:47.62 Q; 2. Ehsan Mohajershojaei IRI 1:47.80 Q; 3. Khadevis Robinson USA 1:47.85 q; 4. Achraf Tadili CAN 1:47.88; 5. Arnoud Okken NED 1:48.15; 6. Tom Omey BEL 1:48.93; Mouhssin Chehibi MAR dq
Bieg 4: 1. Japheth Kimutai KEN 1:47.54 Q; 2. Kris McCarthy AUS 1:47.61 Q; 3. Abdoulaye Wagne SEN 1:47.64; 4. Manuel Olmedo ESP 1:47.98; 5. Jasmin Salihovic BIH 1:48.10 NR; 6. Graham Davidson RSA 1:48.16; 7. Otukile Lekote BOT 1:48.33
Bieg 5: 1. Khalid Tighazouine MAR 1:46.01 Q; 2. Bram Som NED 1:46.11 Q; 3. Antonio Manuel Reina ESP 1:46.45 q; 4. Glody Dube BOT 1:46.68 q; 5. Arthémon Hatungimana BDI 1:47.74; Fred Thegu SOL dq; Samuel Burley USA dq
Bieg 6: 1. André Bucher SUI 1:48.61 Q; 2. Wilson Kipketer DEN 1:48.68 Q; 3. Gary Reed CAN 1:48.69; 4. Ali Adam Abdu Adam QAT 1:48.87; 5. Wilson Kirwa FIN 1:49.74; 6. Abdal Aldabaji Salam PLE 1:51.68; 7. Mohamed Amir MDV 2:06.25 PB; Ivan Heshko UKR dns
Bieg 7: 1. Andrea Longo ITA 1:46.26 Q; 2. Yuriy Borzakovskiy RUS 1:46.44 Q; 3. Joeri Jansen BEL 1:46.68 q; 4. Amine Laalou MAR 1:46.75; 5. Rashid Mohamed BRN 1:47.43; 6. Jimmy Lomba FRA 1:48.15; 7. David Fiegen LUX 1:48.80
Bieg 8: 1. Djabir Saïd-Guerni ALG 1:46.06 Q; 2. Hezekiél Sepeng RSA 1:46.09 Q; 3. Mohammed Al-Salhi KSA 1:46.48 q NR; 4. Ismail Ahmed Ismail SUD 1:47.21; 5. Rizak Dirche SWE 1:49.23; 6. Mahamadou Ibrahim NIG 1:55.21; Nicolas Aissat FRA dnf



1500 M

Fina³

1. Hicham El Guerrouj (Maroko) 3:31.77
2. Mehdi Baala (Francja) 3:32.31
3. Ivan Heshko (Ukraina) 3:33.17
4. Paul Korir (Kenia) 3:33.47
5. Rui Silva (Portugalia) 3:33.68
6. Reyes Estévez (Hiszpania) 3:33.84
7. Gert-Jan Liefers (Holandia) 3:33.99
8. Vyacheslav Shabunin (Rosja) 3:34.37

9. Isaac Kiprono Songok (Kenia) 3:34.39; 10. Roberto Parra (Hiszpania) 3:35.02 PB; 11. Juan Carlos Higuero (Hiszpania) 3:38.49; Fouad Chouki (Francja) DQ

Pó³fina³y
Bieg 1: 1. Hicham El Guerrouj MAR 3:38.25 Q; 2. Rui Silva POR 3:38.37 Q; 3. Ivan Heshko UKR 3:38.43 Q; 4. Roberto Parra ESP 3:38.51 Q; 5. Vyacheslav Shabunin RUS 3:38.60 Q; 6. Gert-Jan Liefers NED 3:38.61 q; 7. Isaac Songok KEN 3:39.84 q; 8. Youcef Abdi AUS 3:40.13; 9. Christian Obrist ITA 3:41.88; 10. Gareth Turnbull IRL 3:42.01; 11. Kevin Sullivan CAN 3:42.33; Valery Pisarev KGZ dns
Bieg 2: 1. Mehdi Baala FRA 3:39.73 Q; 2. Paul Korir KEN 3:40.08 Q; 3. Juan Carlos Higuero ESP 3:40.29 Q; 4. Fouad Chouki FRA 3:40.64 Q; 5. Reyes Estévez ESP 3:40.75 Q; 6. Michael East GBR 3:40.87; 7. Hudson Santos de Souza BRA 3:41.12; 8. Tarek Boukensa ALG 3:41.33; 9. Adrian Blincoe NZL 3:41.53; 10. Jason Lunn USA 3:41.71; 11. Michal Sneberger CZE 3:42.25; 12. Bert Leenaerts BEL 3:43.02

Eliminacje
Bieg 1
: 1. Adrian Blincoe NZL 3:47.26 Q; 2. Mehdi Baala FRA 3:47.26 Q; 3. Reyes Estévez ESP 3:47.56 Q; 4. Jason Lunn USA 3:47.62 Q; 5. Gert-Jan Liefers NED 3:47.81 Q; 6. Tarek Boukensa ALG 3:47.88 Q; 7. Youcef Abdi AUS 3:48.65; 8. Valery Pisarev KGZ 3:50.89 q PB; 9. Francis Munthali MAW 3:51.61; Bernard Lagat KEN dns
Bieg 2: 1. Hicham El Guerrouj MAR 3:42.24 Q; 2. Hudson Santos de Souza BRA 3:42.51 Q; 3. Paul Korir KEN 3:42.55 Q; 4. Ivan Heshko UKR 3:42.96 Q; 5. Christian Obrist ITA 3:43.01 Q; 6. Juan Carlos Higuero ESP 3:43.01 Q; 7. Kevin Sullivan CAN 3:43.27 q; 8. Michal Sneberger CZE 3:43.27 q; 9. Miran Atta Atta PAK 3:51.34
Bieg 3: 1. Rui Silva POR 3:41.35 Q; 2. Isaac Songok KEN 3:41.55 Q; 3. Roberto Parra ESP 3:41.57 Q; 4. Michael East GBR 3:41.61 Q; 5. Vyacheslav Shabunin RUS 3:41.63 Q; 6. Fouad Chouki FRA 3:41.67 Q; 7. Gareth Turnbull IRL 3:41.84 q; 8. Bert Leenaerts BEL 3:42.71 q; 9. Neil Weare GUM 3:56.64 PB; 10. Yahye Abdi Gurre SOM 4:10.42



5000 M

Fina³

1. Eliud Kipchoge (Kenia) 12:52.79 CR
2. Hicham El Guerrouj (Maroko) 12:52.83
3. Kenenisa Bekele (Etiopia) 12:53.12
4. John Kibowen (Kenia) 12:54.07 PB
5. Abraham Chebii (Kenia) 12:57.74
6. Gebre-egziabher Gebremariam (Etiopia) 12:58.08 PB
7. Richard Limo (Kenia) 13:01.13
8. Zersenay Tadesse (Erytrea) 13:05.57 NR

9. Juan Carlos de la Ossa (Hiszpania) 13:21.04; 10. Abderrahim Goumri (Maroko) 13:23.67; 11. Abiyote Abate (Etiopia) 13:23.81; 12. Alejandro Suárez (Meksyk) 13:24.51; 13. Christian Belz (Szwajcaria) 13:26.02; 14. Moukheld Al-Outaibi (Arabia Saudyjska) 13:38.92; 15. Jorge Torres (USA) 13:43.37

Eliminacje
Bieg 1: 1. Kenenisa Bekele ETH 13:38.03 Q; 2. Eliud Kipchoge KEN 13:38.73 Q; 3. John Kibowen KEN 13:40.72 Q; 4. Abderrahim Goumri MAR 13:42.09 Q; 5. Juan Carlos de la Ossa ESP 13:42.23 Q; 6. Zersenay Tadesse ERI 13:42.41 q; 7. Boniface Kiprop UGA 13:42.88; 8. Salah Hissou MAR 13:44.27; 9. Erik Sjöqvist SWE 13:55.89; 10. Khoudir Aggoune ALG 13:56.41; 11. Yawo Kloutse TOG 14:45.85 NR
Bieg 2: 1. Gebre-egziabher Gebremariam ETH 13:32.46 Q; 2. Abraham Chebii KEN 13:32.54 Q; 3. Richard Limo KEN 13:32.82 Q; 4. Hicham El Guerrouj MAR 13:32.88 Q; 5. Abiyote Abate ETH 13:33.24 Q; 6. Moukheld Al-Outaibi KSA 13:33.91 q; 7. Christian Belz SUI 13:36.54 q; 8. Alejandro Suárez MEX 13:41.97 q; 9. Jorge Torres USA 13:42.42 q; 10. Mohammed Abdelhak Zakaria BRN 13:44.15; 11. Hassan Mourhit BEL 14:09.14; 12. Eduardo Buenavista PHI 14:12.55



10000 M

Fina³

1. Kenenisa Bekele (Etiopia) 26:49.57 CR
2. Haile Gebrselassie (Etiopia) 26:50.77
3. Sileshi Sihine (Etiopia) 27:01.44
4. Abdullah Ahmad Hassan (Katar) 27:18.28 AR
5. John Cheruiyot Korir (Kenia) 27:19.94
6. Wilberforce Talel (Kenia) 27:33.60 PB
7. Salim Kipsang (Kenia) 27:45.05
8. Kamiel Maase (Holandia) 27:45.46

9. Karl Keska (Wielka Brytania) 27:47.89; 10. Ismaïl Sghyr (Francja) 27:54.87; 11. José David Galván (Meksyk) 27:55.31; 12. John Yuda (Tanzania) 27:56.21; 13. Fabian Joseph (Tanzania) 28:06.36; 14. Alan Culpepper (USA) 28:14.92; 15. Teodoro Vega (Meksyk) 28:31.71; 16. Mebrahtom Keflezighi (USA) 28:35.08; 17. Cathal Lombard (Irlandia) 28:36.43; 18. Tomoo Tsubota (Japonia) 28:37.10



MARATON

1. Jaouad Gharib (Maroko) 2:08:31 CR
2. Julio Rey (Hiszpania) 2:08:38
3. Stefano Baldini (W³ochy) 2:09:14
4. Alberto Chaíça (Portugalia) 2:09:25 PB
5. Shigeru Aburaya (Japonia) 2:09:26
6. Daniele Caimmi (W³ochy) 2:09:29
7. Ian Syster (RPA) 2:10:17
8. Michael Rotich (Kenia) 2:10:35

9. Hendrick Ramaala (RPA) 2:10:37; 10. Atsushi Sato (Japonia) 2:10:38; 11. Bong-Ju Lee (Korea P³d.) 2:10:38; 12. Tsuyoshi Ogata (Japonia) 2:10:39; 13. Rachid Ghanmouni (Maroko) 2:10:56 PB; 14. Viktor Röthlin (Szwajcaria) 2:11:14; 15. Samson Ramadhani (Tanzania) 2:11:21; 16. José Manuel Martínez (Hiszpania) 2:11:31; 17. Lee Troop (Australia) 2:11:46; 18. Rachid Ziar (Algieria) 2:11:58; 19. Ambesse Tolossa (Etiopia) 2:12:19; 20. Luc Krotwaar (Holandia) 2:12:28; 21. Koji Shimizu (Japonia) 2:13:19; 22. Alberico Di Cecco (W³ochy) 2:13:36; 23. Ruggero Pertile (W³ochy) 2:13:45; 24. Nikólaos Poliás (Grecja) 2:13:53 PB; 25. Larbi Zeroual (Francja) 2:14:29; 26. Ashebir Demissie (Etiopia) 2:14:32; 27. Asaf Bimro (Izrael) 2:14:52 NR; 28. Juan Carlos Cardona (Kolumbia) 2:14:52; 29. Joachim Nshimirimana (Burundi) 2:14:57; 30. Gert Thys (RPA) 2:15:00



110 M P£

Fina³ (wiatr )

1. Allen Johnson (USA) 13.12
2. Terrence Trammell (USA) 13.20
3. Xiang Liu (Chiny) 13.23
4. Larry Wade (USA) 13.34
5. Márcio Simão de Souza (Brazylia) 13.48
6. Dongpeng Shi (Chiny) 13.55
7. Yoel Hernández (Kuba) 13.57
 Chris Phillips (USA) DQ

Pó³fina³y
Bieg 1 (wiatr +0.4): 1. Dongpeng Shi CHN 13.53 Q; 2. Larry Wade USA 13.55 Q; 3. Robert Kronberg SWE 13.60; 4. Robert Newton GBR 13.62; 5. William Erese NGR 13.70; 6. Philip Nossmy SWE 13.72; 7. Redelén Melo dos Santos BRA 13.77; 8. Matti Niemi FIN 13.86
Bieg 2 (wiatr +0.0): 1. Allen Johnson USA 13.19 Q; 2. Xiang Liu CHN 13.46 Q; 3. Yoel Hernández CUB 13.49 q; 4. Mateus Facho Inocêncio BRA 13.59; 5. Dudley Dorival HAI 13.59; 6. Masato Naito JPN 13.68; 7. Andrea Giaconi ITA 13.84; 8. Charles Allen CAN 14.19
Bieg 3 (wiatr +0.6): 1. Terrence Trammell USA 13.34 Q; 2. Márcio Simão de Souza BRA 13.48 Q; 3. Chris Phillips USA 13.48 q; 4. Shaun Bownes RSA 13.53; 5. Ladji Doucoure FRA 13.54; 6. Jerome Crews GER 13.67; 7. Jackson Quiñonez ECU 13.72; 8. Gregory Sedoc NED 13.74

Eliminacje
Bieg 1 (wiatr +0.2): 1. Robert Kronberg SWE 13.46 Q; 2. Xiang Liu CHN 13.48 Q; 3. Terrence Trammell USA 13.51 Q; 4. Gregory Sedoc NED 13.62 q; 5. William Erese NGR 13.67 q; 6. Andrea Giaconi ITA 13.69 q; 7. Arlindo Leocadio Pinheiro STP 15.10
Bieg 2 (wiatr +0.1): 1. Allen Johnson USA 13.42 Q; 2. Márcio Simão de Souza BRA 13.43 Q; 3. Shaun Bownes RSA 13.50 Q; 4. Yoel Hernández CUB 13.56 q; 5. Chris Pinnock JAM 13.74; 6. David Ilariani GEO 13.89; 7. Peter Coghlan IRL 13.90
Bieg 3 (wiatr +0.0): 1. Mateus Facho Inocêncio BRA 13.62 Q; 2. Robert Newton GBR 13.62 Q; 3. Philip Nossmy SWE 13.68 Q; 4. Jerome Crews GER 13.72 q; 5. Joseph-Berlioz Randriamihaja MAD 13.80; 6. Muhd Faiz Mohammad MAS 14.17; Stanislavs Olijars LAT dnf
Bieg 4 (wiatr +0.3): 1. Larry Wade USA 13.49 Q; 2. Redelén Melo dos Santos BRA 13.57 Q; 3. Masato Naito JPN 13.59 Q; 4. Jackson Quiñonez ECU 13.67 q; 5. Matti Niemi FIN 13.69 q; Maurice Wignall JAM dns
Bieg 5 (wiatr +0.2): 1. Chris Phillips USA 13.26 Q PB; 2. Ladji Doucoure FRA 13.31 Q; 3. Dudley Dorival HAI 13.41 Q; 4. Dongpeng Shi CHN 13.48 q; 5. Charles Allen CAN 13.67 q; 6. Kuripitone Betham SAM 16.24; Jonathan Nsenga BEL dnf



400 M P£

Fina³

1. Felix Sánchez (Dominikana) 47.25 WL
2. Joey Woody (USA) 48.18
3. Periklís Iakovákis (Grecja) 48.24
4. Danny McFarlane (Jamajka) 48.30 PB
5. Kemel Thompson (Jamajka) 48.51
6. Christopher Rawlinson (Wielka Brytania) 48.90
7. Mubarak Faraj Al-Nubi (Katar) 52.64
8. Llewellyn Herbert (RPA) 1:12.10

Pó³fina³y
Bieg 1: 1. Periklís Iakovákis GRE 48.17 Q NR; 2. Joey Woody USA 48.24 Q; 3. Danny McFarlane JAM 48.35 q PB; 4. Mubarak Faraj Al-Nubi QAT 48.53 q; 5. Stéphane Diagana FRA 48.64; 6. Boris Gorban RUS 49.42; 7. Mikael Jakobsson SWE 50.06; Anthony Borsumato GBR DNF
Bieg 2: 1. Felix Sánchez DOM 48.16 Q; 2. Christopher Rawlinson GBR 48.56 Q; 3. Dean Griffiths JAM 48.64; 4. Yevgeniy Meleshenko KAZ 48.84; 5. Alwyn Myburgh RSA 48.98; 6. Stepan Tesarik CZE 49.23; 7. Dai Tamesue JPN 49.37; 8. Naman Keita FRA 49.57
Bieg 3: 1. Kemel Thompson JAM 48.33 Q; 2. Llewellyn Herbert RSA 48.60 Q; 3. Jirí Muzik CZE 48.82; 4. Eric Thomas USA 49.00; 5. Hadi Soua'an Al-Somaily KSA 49.25; 6. Ockert Cilliers RSA 49.32; 7. Eduardo Iván Rodríguez ESP 50.06; 8. Sébastien Maillard FRA 50.70

Eliminacje
Bieg 1: 1. Periklís Iakovákis GRE 48.76 Q; 2. Eric Thomas USA 48.87 Q; 3. Stéphane Diagana FRA 49.00 Q; 4. Dai Tamesue JPN 49.45 q; 5. Ari-Pekka Lattu FIN 50.19; 6. Adam Kunkel CAN 50.68; 7. Michael Aguilar BIZ 51.33 NR
Bieg 2: 1. Joey Woody USA 48.53 Q; 2. Christopher Rawlinson GBR 48.73 Q; 3. Mubarak Faraj Al-Nubi QAT 48.90 Q; 4. Boris Gorban RUS 49.07 q; 5. Naman Keita FRA 49.08 q; 6. Eduardo Iván Rodríguez ESP 49.37 q; 7. Edivaldo Monteiro POR 50.31; 8. Tien-Wen Chen TPE 51.42
Bieg 3: 1. Kemel Thompson JAM 48.63 Q; 2. Jirí Muzik CZE 48.88 Q; 3. Alwyn Myburgh RSA 48.92 Q; 4. Hadi Soua'an Al-Somaily KSA 48.97 q; 5. Anthony Borsumato GBR 49.16 q; 6. Mikael Jakobsson SWE 49.40 q; ; 7. Yacnier Luis CUB 49.73
Bieg 4: 1. Felix Sánchez DOM 48.43 Q; 2. Dean Griffiths JAM 48.75 Q; 3. Ockert Cilliers RSA 49.17 Q; 4. Sébastien Maillard FRA 49.25 q; 5. Cédric El-Idrissi SUI 50.04; 6. Ken Yoshizawa JPN 50.34; 7. Bayano Kamani PAN 51.18
Bieg 5: 1. Llewellyn Herbert RSA 48.55 Q; 2. Danny McFarlane JAM 48.86 Q; 3. Yevgeniy Meleshenko KAZ 48.95 Q; 4. Stepan Tesarik CZE 49.09 q PB; 5. Victor Okorie NGR 49.66 0.157; Bershawn Jackson USA DQ; Ibrahima Maiga MLI DQ



3000 M Z PRZESZK.

Fina³

1. Saif Saaeed Shaheen (Katar) 8:04.39
2. Ezekiel Kemboi (Kenia) 8:05.11
3. Eliseo Martín (Hiszpania) 8:09.09 PB
4. Bouabdallah Tahri (Francja) 8:10.65
5. Abraham Cherono (Kenia) 8:13.37
6. Luis Miguel Martín (Hiszpania) 8:13.52
7. Simon Vroemen (Holandia) 8:13.71
8. José Luis Blanco (Hiszpania) 8:17.16

9. Jukka Keskisalo (Finlandia) 8:17.72 PB; 10. Ali Ezzine (Maroko) 8:19.15; 11. Yoshitaka Iwamizu (Japonia) 8:19.29; 12. Khamis Abdullah Saifeldin (Katar) 8:28.37; 13. Abdelkader Hachlaf (Maroko) 8:35.17; Reuben Kosgei (Kenia) DNF; Luleseged Wale (Etiopia) DNS

Eliminacje
Bieg 1
: 1. Ezekiel Kemboi KEN 8:18.09 Q; 2. Simon Vroemen NED 8:18.24 Q; 3. José Luis Blanco ESP 8:18.76 Q; 4. Yoshitaka Iwamizu JPN 8:18.93 Q NR; 5. Khamis Abdullah Saifeldin QAT 8:19.64 q; 6. Ali Ezzine MAR 8:20.10 q; 7. Luleseged Wale ETH 8:21.30 q PB; 8. Peter Nowill AUS 8:26.22; 9. Michael Kipyego KEN 8:27.45; 10. Daniel Lincoln USA 8:32.47; 11. Vincent Le Dauphin FRA 8:36.42; 12. Matthew Kerr CAN 8:57.62
Bieg 2: 1. Saif Saaeed Shaheen QAT 8:22.20 Q; 2. Jukka Keskisalo FIN 8:22.41 Q PB; 3. Eliseo Martín ESP 8:22.54 Q; 4. Abraham Cherono KEN 8:22.67 Q; 5. Boštjan Buc SLO 8:22.89; 6. Zouhair El Ouardi MAR 8:23.75; 7. Abdelhakim Mazouz ALG 8:24.60; 8. Martin Pröll AUT 8:25.84; 9. Mustafa Mohamed SWE 8:25.99; 10. Lotfi Turki TUN 8:28.95; 11. Angelo Iannelli ITA 8:36.08; 12. Robert Gary USA 8:38.20
Bieg 3: 1. Luis Miguel Martín ESP 8:19.09 Q; 2. Bouabdallah Tahri FRA 8:19.44 Q; 3. Abdelkader Hachlaf MAR 8:19.49 Q; 4. Reuben Kosgei KEN 8:20.63 Q; 5. Steve Slattery USA 8:22.32 PB; 6. Tewodros Shiferaw ETH 8:23.41 PB; 7. Radoslaw Pop³awski POL 8:24.34; 8. Vadym Slobodenyuk UKR 8:28.64; 9. Filmon Ghirmai GER 8:28.89; 10. Pavel Potapovich RUS 8:38.63; 11. Alexander Motone RSA 9:05.45; Günther Weidlinger AUT dnf



4x100 M

Fina³

1. USA 38.06 (John Capel, Bernard Williams, Darvis Patton, Joshua J. Johnson)
2. Brazylia 38.26 (Vicente de Lima, Édson Luciano Ribeiro, André Domingos, Cláudio Roberto Souza)
3. Holandia 38.87 (Timothy Beck, Troy Douglas, Patrick van Balkom, Caimin Douglas)
4. Nigeria 38.89 (Olusoji A. Fasuba, Uchenna Emedolu, Musa Deji, Deji Aliu)
5. Polska 38.96 (Piotr Balcerzak, £ukasz Chy³a, Marcin Nowak, Marcin Urbaœ)
6. Japonia 39.05 (Hiroyasu Tsuchie, Hisashi Miyazaki, Ryo Matsuda, Nobuharu Asahara)
 Wielka Brytania DQ (Christian Malcolm, Darren Campbell, Marlon Devonish, Dwain Chambers)
 Jamajka DNF (Ricardo Williams, Dwight Thomas, Michael Frater, Asafa Powell)

Pó³fina³y
Bieg 1: 1. USA 37.99 Q; 2. Jamajka 38.45 Q; 3. Polska 38.50 Q (Marcin Krzywañski, £ukasz Chy³a, Marcin Nowak, Marcin Jêdrusiñski); 4. Japonia 38.58 q; 5. Holandia 38.63 q NR; 6. Trynidad i Tobago 38.84; 7. Ghana 38.88; 8. W³ochy 38.93
Bieg 2: 1. Brazylia 38.50 Q; 2. Nigeria 38.58 Q; 3. Kanada 38.66 Q; 4. Francja 38.79; 5. Australia 38.90; Niemcy DNF; Dominikana DNF; Wielka Brytania Q DQ

Eliminacje
Bieg 1: 1. USA USA 38.28 Q; 2. Francja FRA 38.61 Q; 3. Niemcy GER 38.91 Q; 4. Ghana GHA 38.94 q; 5. Dominikana DOM 39.01 q NR; 6. Chiny CHN 39.28; Wêgry HUN DQ
Bieg 2: 1. Brazylia BRA 38.53 Q; 2. Nigeria NGR 38.76 Q; 3. Japonia JPN 38.77 Q; 4. Belgia BEL 39.05 NR; Kamerun CMR DQ; Cypr CYP DQ; Ukraina UKR DQ
Bieg 3: 1. Polska POL 38.52 Q (Marcin Krzywañski, £ukasz Chy³a, Marcin Nowak, Marcin Jêdrusiñski); 2. Holandia NED 38.72 Q NR; 3. Jamajka JAM 38.84 Q; 4. Trynidad i Tobago TRI 38.89 q; 5. Nowa Zelandia NZL 39.25 NR; 6. Oman OMA 40.65
Bieg 4: 1. W³ochy ITA 38.63 Q; 2. Kanada CAN 38.72 Q; 3. Australia AUS 38.76 q; 4. Wybrze¿e Koœci S³oniowej CIV 39.34; 5. Liberia LBR 40.08; Arabia Saudyjska KSA DNF; Wielka Brytania GBR Q DQ



4x400 M

Fina³

1. Francja 2:58.96 NR (Leslie Djhone, Naman Keita, Stéphane Diagana, Marc Raquil)
2. Jamajka 2:59.60 (Brandon Simpson, Danny McFarlane, Davian Clarke, Michael Blackwood)
3. Bahama 3:00.53 (Avard Moncur, Dennis Darling, Nathaniel McKinney, Christopher Brown)
4. Wielka Brytania 3:01.00 (Ian Mackie, Sean Baldock, Christopher Rawlinson, Daniel Caines)
5. Hiszpania 3:02.50 (Eduardo Iván Rodríguez, David Canal, Salvador Rodríguez, Antonio Manuel Reina)
6. Grecja 3:02.56 (Stilianós Dimótsios, Anastásios Goúsis, Panayiótis Sarrís, Periklís Iakovákis)
7. Japonia 3:03.15 (Yuki Yamaguchi, Takahiko Yamamura, Kenji Tabata, Mitsuhiro Sato)
 USA DQ (Calvin Harrison, Tyree Washington, Derrick Brew, Jerome Young)

Eliminacje
Bieg 1: 1. Bahama BAH 3:01.33 Q; 2. Hiszpania ESP 3:02.26 q; 3. Australia AUS 3:02.89; 4. Niemcy GER 3:04.72; Arabia Saudyjska KSA DQ; USA USA Q DQ; Bia³oruœ BLR DQ
Bieg 2: 1. Jamajka JAM 3:01.37 Q; 2. Grecja GRE 3:02.31 Q NR; 3. Japonia JPN 3:02.35 q; 4. Kanada CAN 3:02.97; 5. Rumunia ROM 3:06.42; 6. Botswana BOT 3:07.91; Nigeria NGR DQ
Bieg 3: 1. Francja FRA 3:01.79 Q; 2. Wielka Brytania GBR 3:02.22 Q; 3. RPA RSA 3:03.05; 4. Rosja RUS 3:03.62; 5. Irlandia IRL 3:04.31; Dominikana DOM DQ; Kenia KEN DQ; Sri Lanka SRI DQ



SKOK WZWY¯

Fina³

1. Jacques Freitag (RPA) 2.35
2. Stefan Holm (Szwecja) 2.32
3. Mark Boswell (Kanada) 2.32
4. Mikhayil Tsvetkov (Rosja) 2.29
5. Germaine Mason (Jamajka) 2.29
6. Grzegorz Sposób (Polska) 2.29
7. Jamie Nieto (USA) 2.29
8. Andriy Sokolovskyy (Ukraina) 2.29

9. Yaroslav Rybakov (Rosja) 2.25; 10. Aleksander Waleriañczyk (Polska) 2.25; 11. Jaroslav Bába (Czechy) 2.25; 12. Matt Hemingway (USA) 2.25; 13. Roman Fricke (Niemcy) 2.20

Eliminacje
Grupa A
: 1. Mikhayil Tsvetkov RUS 2.29 Q; 2. Stefan Holm SWE 2.29 Q; 3. James Nieto USA 2.29 Q; 4. Mark Boswell CAN 2.27 q; 5. Yaroslav Rybakov RUS 2.27 q; 6. Aleksander Waleriañczyk POL 2.27 q; 7. Gennadiy Moroz BLR 2.27; 8. TomᚠJanku CZE 2.25; 9. Andrea Bettinelli ITA 2.25; 10. Stefan Vasilache ROM 2.25; 11-13. Staffan Strand SWE 2.20; Fabrício Romero BRA 2.20; Micha³ Bieniek POL 2.20; 14. Oskari Frösén FIN 2.20; 15. Rozle Prezelj SLO 2.20
Grupa B: 1. Andriy Sokolovskyy UKR 2.29 Q; 2. Jaroslav Bába CZE 2.29 Q; 3. Jacques Freitag RSA 2.29 Q; 4. Germaine Mason JAM 2.29 Q; 5. Grzegorz Sposób POL 2.29 Q; 6. Roman Fricke GER 2.27 q PB; 7. Matt Hemingway USA 2.27 q; 8. Andrey Chubsa BLR 2.27; 9-10. Aleksey Lesnichiy BLR 2.25; Martin Stauffer SUI 2.25; 11. Alessandro Talotti ITA 2.25; 12-13. Pyotr Brayko RUS 2.20; Abderrahmane Hammad ALG 2.20; 14. Wilbert Pennings NED 2.20; 15. Nicola Ciotti ITA 2.20; 16. Tora Harris USA 2.20



SKOK O TYCZCE

Fina³

1. Giuseppe Gibilisco (W³ochy) 5.90 NR
2. Okkert Brits (RPA) 5.85
3. Patrik Kristiansson (Szwecja) 5.85 PB
4. Dmitri Markov (Australia) 5.85
5. Tim Lobinger (Niemcy) 5.80
6-8. Timothy Mack (USA) 5.70
 Derek Miles (USA) 5.70
 Denys Yurchenko (Ukraina) 5.70

9-10. Adam Kolasa (Polska) 5.70; Vadim Strogalev (Rosja) 5.70; 11. Viktor Chistiakov (Australia) 5.60; Daichi Sawano (Japonia) DNS

Eliminacje
Grupa A: 1-2. Dmitri Markov AUS 5.70 q; Derek Miles USA 5.70 q; 3-4. Timothy Mack USA 5.70 q; Denys Yurchenko UKR 5.70 q; 5. Adam Kolasa POL 5.60 q; 6. Lars Börgeling GER 5.60; 7. Rens Blom NED 5.60; 8. Iliyan Efremov BUL 5.60; 9. Pavel Gerasimov RUS 5.60; 10. Adam Ptácek CZE 5.50; 11. Nick Buckfield GBR 5.50; 12. Thibaut Duval BEL 5.35; 13-14. Pierre Charles Peuf FRA 5.20; Alexandre Barbaud FRA 5.20; 15. Fumiaki Kobayashi JPN 5.20; Aleksandr Averbukh ISR NM
Grupa B: 1. Giuseppe Gibilisco ITA 5.70 q; 2-3. Tim Lobinger GER 5.70 q; Viktor Chistiakov AUS 5.70 q; 4-5. Okkert Brits RSA 5.70 q; Patrik Kristiansson SWE 5.70 q; 6-7. Daichi Sawano JPN 5.60 q; Vadim Strogalev RUS 5.60 q; 8. Spas Bukhalov BUL 5.60; 9. Jeff Hartwig USA 5.50; 10. Matti Mononen FIN 5.50; 11-12. Christian Tamminga NED 5.35; Piotr Buciarski DEN 5.35; 13. Dominic Johnson LCA 5.35; 14. Štepán Janacek CZE 5.20; Richard Spiegelburg GER NM; Romain Mesnil FRA NM



SKOK W DAL

Fina³

1. Dwight Phillips (USA) 8.32
2. James Beckford (Jamajka) 8.28
3. Yago Lamela (Hiszpania) 8.22
4. Ignisious Gaisah (Ghana) 8.13
5. Hussein Taher Al-Sabee (Arabia Saudyjska) 8.10
6. Volodymyr Zyuskov (Ukraina) 8.08
7. Walter Davis (USA) 8.02
8. Osbourne Moxey (Bahama) 7.93

9. Christopher Tomlinson (Wielka Brytania) 7.93; 10. Bogdan Tarus (Rumunia) 7.84; 11. Luis Felipe Méliz (Kuba) 7.73; 12. Loúis Tsátoumas (Grecja) 7.72

Eliminacje
Grupa A: 1. Yago Lamela ESP 8.19 Q; 2. Dwight Phillips USA 8.12 q; 3. Ignisious Gaisah GHA 8.01 q; 4. Bogdan Tarus ROM 7.98 q; 5. Luis Felipe Méliz CUB 7.97 q; 6. Osbourne Moxey BAH 7.97 q; 7. Hussein Taher Al-Sabee KSA 7.97 q; 8. Salim Sdiri FRA 7.94; 9. Siniša Ergotic CRO 7.87; 10. Kareem Streete-Thompson CAY 7.87; 11. Olexiy Lukashevych UKR 7.85; 12. Nathan Morgan GBR 7.83; 13. Nikolay Atanasov BUL 7.79; 14. Dimítrios Filíndras GRE 7.72; 15. Gable Garenamotse BOT 7.57 PB; 16. Danila Burkenya RUS 7.52; 17. Harmon Harmon COK 6.40
Grupa B: 1. Christopher Tomlinson GBR 8.16 Q; 2. Walter Davis USA 8.14 q; 3. James Beckford JAM 8.01 q; 4. Volodymyr Zyuskov UKR 8.01 q; 5. Loúis Tsátoumas GRE 8.00 q; 6. Nicola Trentin ITA 7.85; 7. Vitaliy Shkurlatov RUS 7.85; 8. Savante Stringfellow USA 7.83; 9. Nils Winter GER 7.80; 10. Dimítrios Serélis GRE 7.75; 11. Víctor Castillo VEN 7.71; 12. Abdulrahman Faraj Al-Nubi QAT 7.70; 13. Petar Dachev BUL 7.69; 14. Yahya Berrabah MAR 7.62; 15. Jianfeng Lao CHN 7.43; 16. Julien Fivaz SUI 7.37; Chimier Jonathan MRI NM; Pedroso Iván CUB NM



TRÓJSKOK

Fina³

1. Christian Olsson (Szwecja) 17.72
2. Yoandri Betanzos (Kuba) 17.28
3. Leevan Sands (Bahama) 17.26
4. David Giralt (Kuba) 17.23
5. Jadel Gregório (Brazylia) 17.11
6. Kenta Bell (USA) 17.08
7. Hrístos Melétoglou (Grecja) 16.92
8. Andrew Owusu (Ghana) 16.86

9. Yoelbi Quesada (Kuba) 16.84; 10. Ivaylo Rusenov (Bu³garia) 16.66; 11. Aleksandr Glavatskiy (Bia³oruœ) 16.40; 12. Jonathan Edwards (Wielka Brytania) 16.31

Eliminacje
Grupa A: 1. David Giralt CUB 17.31 Q PB; 2. Jonathan Edwards GBR 16.94 q; 3. Andrew Owusu GHA 16.88 q; 4. Jadel Gregório BRA 16.82 q; 5. Leevan Sands BAH 16.78 q; 6. Ivaylo Rusenov BUL 16.71 q; 7. Aleksandr Glavatskiy BLR 16.71 q; 8. Walter Davis USA 16.60; 9. Marian Oprea ROM 16.55; 10. Igor Spasovkhodskiy RUS 16.45; 11. Allen Simms USA 16.42; 12. Olivier Sanou BUR 16.23
Grupa B: 1. Christian Olsson SWE 17.56 Q; 2. Yoandri Betanzos CUB 17.03 Q; 3. Yoelbi Quesada CUB 16.97 Q; 4. Kenta Bell USA 16.95 Q; 5. Hrístos Melétoglou GRE 16.80 q; 6. Fabrizio Donato ITA 16.63; 7. Julien Kapek FRA 16.62; 8. Dmitriy Valyukevich BLR 16.59; 9. Takanori Sugibayashi JPN 16.53; 10. Vitaliy Moskalenko RUS 16.52; 11. Salem Mouled Al-Ahmadi KSA 14.66; Sergey Bochkov AZE nm



PCHNIÊCIE KUL¥

Fina³

1. Andrei Mikhnevich (Bia³oruœ) 21.69 PB
2. Adam Nelson (USA) 21.26
3. Yuriy Bilonog (Ukraina) 21.10
4. Kevin Toth (USA) 20.89
5. Justin Anlezark (Australia) 20.61
6. Ralf Bartels (Niemcy) 20.50
7. Tepa Reinikainen (Finlandia) 20.45
8. Ville Tiisanoja (Finlandia) 20.09

9. John Godina (USA) 19.84; 10. Roman Virastyuk (Ukraina) 19.61; 11. Bradley Snyder (Kanada) 19.38; Joachim Olsen (Dania) DNS

Eliminacje
Grupa A: 1. Yuriy Bilonog UKR 20.84 Q; 2. Adam Nelson USA 20.23 q; 3. Joachim Olsen DEN 20.14 q; 4. Ralf Bartels GER 20.06 q; 5. Milan Haborák SVK 19.95; 6. Pavel Lyzhyn BLR 19.84; 7. Petr Stehlik CZE 19.70; 8. Gheorghe Guset ROM 19.61; 9. Carl Myerscough GBR 19.51; 10. Pavel Chumachenko RUS 19.51; 11. Yury Belov BLR 19.32; 12. Marco Antonio Verni CHI 19.24; 13. Conny Karlsson FIN 19.17; 14. Janus Robberts RSA 19.02; 15. Zsolt Bíber HUN 18.99; Reese Hoffa USA nm
Grupa B: 1. John Godina USA 21.08 Q; 2. Andrei Mikhnevich BLR 20.89 Q; 3. Tepa Reinikainen FIN 20.55 Q; 4. Kevin Toth USA 20.39 q; 5. Ville Tiisanoja FIN 20.37 q; 6. Justin Anlezark AUS 20.28 q; 7. Roman Virastyuk UKR 20.28 q; 8. Bradley Snyder CAN 20.10 q; 9. Manuel Martínez ESP 19.78; 10. Dragan Peric SCG 19.55; 11. Miran Vodovnik SLO 19.23; 12. Rutger Smith NED 19.02; 13. Pavel Sofin RUS 18.66; 14. Yuriy Parkhomenko UKR 18.25



RZUT DYSKIEM

Fina³

1. Virgilijus Alekna (Litwa) 69.69
2. Róbert Fazekas (Wêgry) 69.01
3. Vasiliy Kaptyukh (Bia³oruœ) 66.51
4. Lars Riedel (Niemcy) 66.28
5. Michael Möllenbeck (Niemcy) 66.23
6. Frantz Kruger (RPA) 65.26
7. Aleksander Tammert (Estonia) 64.50
8. Mario Pestano (Hiszpania) 64.39

9. Carl Brown (USA) 62.66; 10. Dmitriy Shevchenko (Rosja) 62.28; 11. Jason Tunks (Kanada) 62.21; 12. Leonid Cherevko (Bia³oruœ) 61.90

Eliminacje
Grupa A: 1. Vasiliy Kaptyukh BLR 65.76 Q; 2. Michael Möllenbeck GER 65.19 Q; 3. Frantz Kruger RSA 65.04 Q; 4. Róbert Fazekas HUN 64.44 q; 5. Dmitriy Shevchenko RUS 63.21 q; 6. Jason Tunks CAN 63.00 q; 7. Mario Pestano ESP 62.63 q; 8. Sergiu Ursu ROM 61.98; 9. Jo Van Daele BEL 61.64; 10. Casey Malone USA 61.50; 11. Nick Petrucci USA 59.58; 12. Lois Maikel Martínez CUB 57.87; 13. Gerd Kanter EST 56.63
Grupa B: 1. Virgilijus Alekna LTU 68.29 Q; 2. Lars Riedel GER 64.51 Q; 3. Aleksander Tammert EST 63.53 q; 4. Carl Brown USA 63.01 q; 5. Leonid Cherevko BLR 62.46 q; 6. Rutger Smith NED 61.55; 7. Diego Fortuna ITA 61.46; 8. Libor Malina CZE 61.35; 9. Zoltán Kövágó HUN 61.31; 10. Aleksandr Borichevskiy RUS 60.21; 11. Yennifer Frank Casañas CUB 59.99; 12. Chima Ugwu NGR 58.13; Gábor Máté HUN nm; Yuriy Bilonog UKR nm



RZUT M£OTEM

Fina³

1. Ivan Tikhon (Bia³oruœ) 83.05
2. Adrian Annus (Wêgry) 80.36
3. Koji Mirofushi (Japonia) 80.12
4. Andriy Skvaruk (Ukraina) 79.68
5. Primoz Kozmus (S³owenia) 79.68
6. Ilya Konovalov (Rosja) 78.55
7. Vadim Devyatovskiy (Bia³oruœ) 78.13
8. Alexandros Papadimitriou (Grecja) 77.79

9. Miloslav Konopka (S³owacja) 75.86; 10. Stuart Rendell (Australia) 75.72; 11. Nicolas Figere (Francja) 74.06; Igor Astapkovich (Bia³oruœ) NM

Eliminacje
Grupa A: 1. Igor Astapkovich BLR 79.66 Q; 2. Koji Murofushi JPN 79.45 Q; 3. Ilya Konovalov RUS 78.45 Q; 4. Primoz Kozmus SLO 78.10 Q; 5. Aléxandros Papadimitríou GRE 77.53; 6. Nicolas Figere FRA 76.79; 7. Libor Charfreitag SVK 76.52; 8. Olli-Pekka Karjalainen FIN 76.20; 9. Nicola Vizzoni ITA 75.76; 10. Maciej Pa³yszko POL 75.42; 11. Péter Botfa HUN 74.75; 12. Sergey Kirmasov RUS 74.17; 13. Oleksandr Krykun UKR 73.58
Grupa B: 1. Ivan Tikhon BLR 79.64 Q; 2. Andriy Skvaruk UKR 78.50 Q; 3. Adrián Annus HUN 78.20 Q; 4. Vadim Devyatovskiy BLR 78.12 Q; 5. Miloslav Konopka SVK 76.58 q; 6. Stuart Rendell AUS 76.56 q; 7. Vladyslav Piskunov UKR 75.65; 8. Karsten Kobs GER 75.55; 9. Aleksey Zagornyi RUS 73.30; 10. Christophe Épalle FRA 72.82; 11. Juan Ignacio Cerra ARG 72.70; 12. Wojciech Kondratowicz POL 70.79



RZUT OSZCZEPEM

Fina³

1. Sergey Makarov (Rosja) 85.44
2. Andrus Värnik (Estonia) 85.17
3. Boris Henry (Niemcy) 84.74
4. Jan Zelezný (Czechy) 84.09
5. Aki Parviainen (Finlandia) 83.05
6. Christian Nicolay (Niemcy) 81.77
7. Miroslav Guzdek (Czechy) 81.40
8. Peter Blank (Niemcy) 80.34

9. Steve Backley (Wielka Brytania) 80.13; 10. Rongxiang Li (Chiny) 78.24; 11. Andreas Thorkildsen (Norwegia) 77.75; 12. Alexandr Ivanov (Rosja) 77.32

Eliminacje
Grupa A: 1. Boris Henry GER 83.43 Q; 2. Sergey Makarov RUS 82.22 Q; 3. Rongxiang Li CHN 81.76 Q; 4. Andrus Värnik EST 81.11 Q; 5. Steve Backley GBR 80.23 q; 6. Aki Parviainen FIN 78.91 q; 7. Miroslav Guzdek CZE 77.24 q; 8. Voldemars Lusis LAT 75.15; 9. Gergely Horváth HUN 74.76; 10. Isbel Luaces CUB 74.07; 11. Nery Kennedy PAR 68.83
Grupa B: 1. Jan Zelezný CZE 82.88 Q; 2. Christian Nicolay GER 80.54 q; 3. Andreas Thorkildsen NOR 79.44 q; 4. Alexandr Ivanov RUS 79.26 q; 5. Peter Blank GER 78.48 q; 6. Vadim Bavikin ISR 77.06; 7. Breaux Greer USA 76.82; 8. Sergey Voynov UZB 76.66; 9. Emeterio González CUB 76.18; 10. Eriks Rags LAT 75.72



CHÓD 20 KM

1. Jefferson Pérez (Ekwador) 1:17:21 WBP
2. Francisco Javier Fernández (Hiszpania) 1:18:00
3. Roman Rasskazov (Rosja) 1:18:07
4. Noe Hernández (Meksyk) 1:18:14 PB
5. Luke Adams (Australia) 1:19:35 PB
6. Ivan Trotskiy (Bia³oruœ) 1:19:40 PB
7. David Márquez (Hiszpania) 1:19:46 PB
8. Ilya Markov (Rosja) 1:20:14

9. José David Domínguez (Hiszpania) 1:20:15 PB; 10. Alejandro López (Meksyk) 1:20:24; 11. Lorenzo Civallero (W³ochy) 1:20:34 PB; 12. Yevgeniy Misyulya (Bia³oruœ) 1:20:38; 13. André Höhne (Niemcy) 1:20:44 PB; 14. Hatem Ghoula (Tunezja) 1:21:12; 15. Chaohong Yu (Chiny) 1:21:18; ... 26. Benjamin Kuciñski (Polska) 1:27:41



CHÓD 50 KM

1. Robert KORZENIOWSKI (Polska) 3:36:03 WBP
2. German Skurygin (Rosja) 3:36:42 NR
3. Andreas Erm (Niemcy) 3:37:46 NR
4. Aleksey Voyevodin (Rosja) 3:38:01 PB
5. Denis Nizhegorodov (Rosja) 3:38:23 PB
6. Jesús Angel García (Hiszpania) 3:43:56
7. Roman Magdziarczyk (Polska) 3:44:53 PB
8. Trond Nymark (Norwegia) 3:46:14 PB

9. Sergey Korepanov (Kazachstan) 3:47:42; 10. Denis Langlois (Francja) 3:49:05; 11. Eddy Riva (Francja) 3:53:18 PB; 12. Germán Sánchez (Meksyk) 3:53:24; 13. Peter Korcok (S³owacja) 3:54:12; 14. Mikel Odriozola (Hiszpania) 3:56:27; 15. Fredrik Svensson (Szwecja) 3:56:31 PB



DZIESIÊCIOBÓJ

1. Tom Pappas (USA) 8750 pkt.
2. Roman Šebrle (Czechy) 8634
3. Dmitriy Karpov (Kazachstan) 8374 NR
4. TomᚠDvorák (Czechy) 8242
5. Laurent Hernu (Francja) 8218
6. Lev Lobodin (Rosja) 8198
7. Haifeng Qi (Chiny) 8126 NR
8. André Niklaus (Niemcy) 8020

9. Claston Bernard (Jamajka) 8000; 10. Vitaliy Smirnov (Uzbekistan) 7897 PB; 11. Chiel Warners (Holandia) 7753; 12. Paul Terek (USA) 7503; Bryan Clay USA DNF; Aleksandr Pogorelov RUS DNF; Paolo Casarsa ITA DNF; Hamdi Dhouibi TUN DNF; Attila Zsivóczky HUN DNF; Kristian Rahnu EST DNF; Erki Nool EST DNF; Jón Arnar Magnússon ISL DNF

Back To Top