Sportowe Archiwum


Zag³osuj na stronê
Sportowe Archiwum



Mistrzostwa Œwiata 1983 | 1987 | 1991 | 1993 | 1995 | 1997 | 1999
2001 | 2003 | 2005

Halowe Mistrzostwa Œwiata

Mistrzostwa Œwiata Juniorów 2005



MISTRZOSTWA ŒWIATA 2005
6-14 sierpnia 2005, Helsinki (Finlandia)

WYNIKI - KOBIETY

100 M

Fina³ (wiatr +1.3 m/s)

1. LAURYN WILLIAMS (USA) 10.93
2. Veronica Campbell (Jamajka) 10.95
3. Christine Arron (Francja) 10.98

4. Chandra Sturrup (Bahama) 11.09
5. Me'Lisa Barber (USA) 11.09
6. Sherone Simpson (Jamajka) 11.09
7. Muna Lee (USA) 11.09
8. Yuliya Nesterenko BLR 11.13

Pó³fina³y
Bieg 1 (wiatr +0.4): 1. Christine Arron FRA 10.96 Q; 2. Veronica Campbell JAM 11.00 Q; 3. Me'Lisa Barber USA 11.08 Q; 4. Muna Lee USA 11.10 Q; 5. Aleen Bailey JAM 11.23; 6. Olga Fedorova RUS 11.27; 7. Kim Gevaert BEL 11.30; 8. Endurance Ojokolo NGR 11.60
Bieg 2 (wiatr +1.3): 1. Lauryn Williams USA 11.03 Q; 2. Chandra Sturrup BAH 11.09 Q; 3. Yuliya Nesterenko BLR 11.10 Q; 4. Sherone Simpson JAM 11.15 Q; 5. Zhanna Block UKR 11.18; 6. María Karastamáti GRE 11.20; 7. Lucimar Aparecida de Moura BRA 11.27; 8. Mariya Bolikova RUS 11.31

Æwieræfina³y
Bieg 1 (wiatr: -1.2): 1. Veronica Campbell JAM 11.17 Q; 2. Lauryn Williams USA 11.22 Q; 3. Olga Fedorova RUS 11.37 Q; 4. Geraldine Pillay RSA 11.48; 5. Heidi Hannula FIN 11.52; 6. Manuela Levorato ITA 11.54; 7. Éloundou Sylvie Mballa CMR 11.55; 8. Mercy Nku NGR 11.57
Bieg 2 (wiatr -0.8): 1. Christine Arron FRA 11.03 Q; 2. Yuliya Nesterenko BLR 11.18 Q; 3. Zhanna Block UKR 11.27 Q; 4. Aleen Bailey JAM 11.29 q; 5. Tahesia Harrigan IVB 11.47; 6. Larisa Kruglova RUS 11.56; 7. Amandine Allou Affoué CIV 11.57; 8. Emma Ania GBR 11.57
Bieg 3 (wiatr -0.1): 1. Chandra Sturrup BAH 11.10 Q; 2. Muna Lee USA 11.22 Q; 3. Kim Gevaert BEL 11.25 Q; 4. Mariya Bolikova RUS 11.27 q; 5. María Karastamáti GRE 11.29 q; 6. Sylviane Félix FRA 11.51; 7. Oluwatoyin Olupona CAN 11.57; 8. Alenka Bikar SLO 11.69
Bieg 4 (wiatr -0.1): 1. Sherone Simpson JAM 11.12 Q; 2. Me'Lisa Barber USA 11.15 Q; 3. Lucimar Aparecida de Moura BRA 11.28 Q; 4. Endurance Ojokolo NGR 11.33 q; 5. Vida Anim GHA 11.41; 6. Kelly-Ann Baptiste TRI 11.42; 7. LaVerne Jones ISV 11.51; 8. Delphine Atangana CMR 11.52

Eliminacje
Bieg 1 (wiatr -0.1): 1. María Karastamáti GRE 11.40 Q; 2. Larisa Kruglova RUS 11.50 Q; 3. Éloundou Sylvie Mballa CMR 11.59 Q; 4. Mercy Nku NGR 11.61 q; 5. Diane Borg MLT 12.61; 6. Dolores Dogba PYF 13.44; Takilang Kabua MSH DNS
Bieg 2 (wiatr -0.4): 1. Christine Arron FRA 11.15 Q; 2. Yuliya Nesterenko BLR 11.21 Q; 3. Zhanna Block UKR 11.39 Q; 4. Tahesia Harrigan IVB 11.55 q; 5. Yah Soucko Koita MLI 12.06; 6. Pauline Kwalea SOL 13.43 PB; 7. Linda Sou Tit CAM 13.45 PB
Bieg 3 (wiatr -0.1): 1. Sherone Simpson JAM 11.33 Q; 2. Muna Lee USA 11.40 Q; 3. Manuela Levorato ITA 11.46 Q; 4. Delphine Atangana CMR 11.59 q; 5. Gloria Diogo STP 12.09; 6. Basma Al-Eshosh JOR 12.37; 7. Ngerak Florencio PLW 12.64 NR
Bieg 4 (wiatr -0.1): 1. Chandra Sturrup BAH 11.15 Q; 2. Lucimar Aparecida de Moura BRA 11.40 Q; 3. Mariya Bolikova RUS 11.41 Q; 4. Heidi Hannula FIN 11.55 q; 5. Alenka Bikar SLO 11.68 q; 6. Kaitinano Mwemweata KIR 13.80; 7. Severina Chilala ANG 14.21 PB
Bieg 5 (wiatr -1.6): 1. Olga Fedorova RUS 11.36 Q; 2. Lauryn Williams USA 11.38 Q; 3. Vida Anim GHA 11.50 Q; 4. Sylviane Félix FRA 11.54 q; 5. Natalia Sumigar Deysie INA 11.88; 6. Desiree Craggette GUM 12.80 NR; 7. Marie-Victoire Mboh CAF 13.25 PB
Bieg 6 (wiatr -1.2): 1. Veronica Campbell JAM 11.30 Q; 2. Endurance Ojokolo NGR 11.40 Q; 3. Kelly-Ann Baptiste TRI 11.48 Q; 4. LaVerne Jones ISV 11.63 q; 5. Im Wa Cheong MAC 13.04; 6. Evangeleen Ikelap FSM 13.51; Shu-Chuang Chuan TPE DNS
Bieg 7 (wiatr -1.3): 1. Aleen Bailey JAM 11.52 Q; 2. Geraldine Pillay RSA 11.60 Q; 3. Amandine Allou Affoué CIV 11.65 Q; 4. Emma Ania GBR 11.69 q; 5. Curlee Gumbs AIA 12.87; 6. Valentina Nazarova TKM 12.87; 7. Montserrat Pujol AND 13.01; 8. Christina Maltape VAN 13.65
Bieg 8 (wiatr -1.0): 1. Me'Lisa Barber USA 11.32 Q; 2. Kim Gevaert BEL 11.36 Q; 3. Oluwatoyin Olupona CAN 11.61 Q; 4. Melisa Murillo COL 11.71; 5. Tricia Flores BIZ 12.59; 6. Olga Gerasimova TJK 12.95 PB; 7. Rosa-Mystique Jone NRU 13.16




200 M

Fina³ (wiatr +0.2 m/s)

1. ALLYSON FELIX (USA) 22.16
2. Rachelle Boone-Smith (USA) 22.31
3. Christine Arron (Francja) 22.31

4. Veronica Campbell (Jamajka) 22.38
5. LaTasha Colander (USA) 22.66
6. Yuliya Gushchina (Rosja) 22.75
7. Kim Gevaert (Belgia) 22.86
8. Cydonie Mothersill (Kajmany) 23.00

Pó³fina³y
Bieg 1 (wiatr -2.7): 1. Christine Arron FRA 22.45 Q; 2. Rachelle Boone-Smith USA 22.69 Q; 3. LaTasha Colander USA 22.69 Q; 4. Cydonie Mothersill CAY 23.13 Q; 5. Irina Khabarova (Rosja) 23.26; 6. Lucimar Aparecida de Moura BRA 23.42; 7. Maryna Maydanova UKR 23.78; 8. Geraldine Pillay RSA 24.22
Bieg 2 (wiatr -4.0): 1. Allyson Felix USA 22.90 Q; 2. Kim Gevaert BEL 22.97 Q; 3. Veronica Campbell JAM 23.02 Q; 4. Yuliya Gushchina RUS 23.10 Q; 5. Fabienne Feraez BEN 23.29; 6. Natalya Sologub BLR 23.62; 7. LaVerne Jones ISV 23.62; 8. Alenka Bikar SLO 23.94

Eliminacje
Bieg 1 (wiatr -2.5): 1. Cydonie Mothersill CAY 23.72 Q; 2. LaTasha Colander USA 23.89 Q; 3. LaVerne Jones ISV 24.12 Q; 4. Lauren Hewitt AUS 24.20; 5. Sheri-Ann Brooks JAM 24.20; 6. Yelena Bolsun RUS 24.30; 7. Karin Mayr-Krifka AUT 24.61
Bieg 2 (wiatr -1.1): 1. Yuliya Gushchina RUS 22.53 Q PB; 2. Allyson Felix USA 22.68 Q; 3. Kim Gevaert BEL 22.78 Q; 4. Natalya Sologub BLR 23.16 q; 5. Maryna Maydanova UKR 23.31 q; 6. Hamblet Tracy Joseph CRC 24.84 PB; 7. Gertrudis Luna GEQ 26.28 NR
Bieg 3 (wiatr -3.2): 1. Fabienne Feraez BEN 23.72 Q; 2. Irina Khabarova RUS 23.78 Q; 3. Rachelle Boone-Smith USA 23.78 Q; 4. Christine Amertil BAH 23.88; 5. Vida Anim GHA 24.16; 6. Mae Koime PNG 25.31; 7. Gcinile Moyane SWZ 27.79
Bieg 4 (wiatr -0.3): 1. Christine Arron FRA 22.89 Q; 2. Veronica Campbell JAM 23.28 Q; 3. Lucimar Aparecida de Moura BRA 23.36 Q; 4. Geraldine Pillay RSA 23.58 q; 5. Alenka Bikar SLO 23.77 q; 6. Mercy Nku NGR 23.99



400 M

Fina³

1. TONIQUE WILLIAMS-DARLING (Bahama) 49.55
2. Sanya Richards (USA) 49.74
3. Ana Guevara (Meksyk) 49.81

4. Svetlana Pospelova (Rosja) 50.11
5. DeeDee Trotter (USA) 51.14
6. Olesya Zykina (Rosja) 51.24
7. Monique Henderson (USA) 51.77
8. Amy Mbacke Thiam (Senegal) 52.22

Pó³fina³y
Bieg 1: 1. Sanya Richards USA 50.05 Q; 2. Amy Mbacke Thiam SEN 50.83 Q; 3. Natalya Antyukh RUS 50.99; 4. Nawal El Jack SUD 51.85; 5. Tiandra Ponteen SKN 51.88; 6. Shericka Williams JAM 52.44; 7. Donna Fraser GBR 52.48; 8. Anna Kozak BLR 52.73
Bieg 2: 1. Svetlana Pospelova RUS 50.34 Q; 2. DeeDee Trotter USA 50.73 Q; 3. Christine Amertil BAH 51.03; 4. Christine Ohuruogu GBR 51.43; 5. Lorraine Fenton JAM 51.48; 6. Kaltouma Nadjina CHA 52.07; 7. Fatou Bintou Fall SEN 52.35; 8. Anna Guzowska POL 52.45
Bieg 3: 1. Tonique Williams-Darling BAH 49.69 Q; 2. Ana Guevara MEX 50.33 Q; 3. Olesya Zykina RUS 50.73 q; 4. Monique Henderson USA 50.73 q; 5. Ilona Usovich BLR 50.96 PB; 6. Lee McConnell GBR 51.15; 7. Lucimar Teodoro BRA 51.98; 8. Karen Shinkins IRL 52.17

Eliminacje
Bieg 1: 1. Ana Guevara MEX 51.14 Q; 2. Christine Amertil BAH 51.35 Q; 3. Fatou Bintou Fall SEN 51.45 Q; 4. Donna Fraser GBR 51.68 q; 5. Anna Guzowska POL 52.20 q; 6. Dímitra Dóva GRE 52.29; 7. Egle Uljas EST 52.94; 8. Kou Luogon LBR 54.85
Bieg 2: 1. DeeDee Trotter USA 51.44 Q; 2. Christine Ohuruogu GBR 51.76 Q; 3. Karen Shinkins IRL 51.82 Q; 4. Kaltouma Nadjina CHA 51.88 q; 5. Lucimar Teodoro BRA 52.19 q; 6. Asami Tanno JPN 52.80; 7. Sandrine Thiébaud-Kangni TOG 53.39; 8. Gayane Bulghadaryan ARM 59.46
Bieg 3: 1. Svetlana Pospelova RUS 50.80 Q; 2. Tiandra Ponteen SKN 51.37 Q; 3. Nawal El Jack SUD 51.61 Q; 4. Maria Laura Almirão BRA 52.69; 5. Libania Grenot CUB 53.05; 6. Barbara Petráhn HUN 53.09; 7. Kirsi Mykkänen FIN 53.10; 8. Shifana Ali MDV 1:01.55
Bieg 4: 1. Tonique Williams-Darling BAH 51.04 Q; 2. Olesya Zykina RUS 51.59 Q; 3. Shericka Williams JAM 52.07 Q; 4. Anna Kozak BLR 52.19 q; 5. Gra¿yna Prokopek POL 52.39; 6. Solen Désert FRA 52.94; 7. Amantle Montsho BOT 53.97
Bieg 5: 1. Sanya Richards USA 51.00 Q; 2. Amy Mbacke Thiam SEN 51.66 Q; 3. Lorraine Fenton JAM 52.07 Q; 4. Hazel-Ann Regis GRN 52.51; 5. Antonina Yefremova UKR 52.89; 6. Aliann Pompey GUY 53.12; 7. Estie Wittstock RSA 53.28
Bieg 6: 1. Natalya Antyukh RUS 51.38 Q; 2. Monique Henderson USA 51.65 Q; 3. Ilona Usovich BLR 51.66 Q; 4. Lee McConnell GBR 52.00 q; 5. Ronetta Smith JAM 52.26; 6. Kineke Alexander VIN 54.45; 7. Mounira Al-Saleh SYR 55.83; Hortense Bewouda CMR DNF



800 M

Fina³

1. ZULIA CALATAYUD (Kuba) 1:58.82
2. Hasna Benhassi (Maroko) 1:59.42
3. Tatyana Andrianova (Rosja) 1:59.60

4. Maria de Lurdes Mutola (Mozambik) 1:59.71
5. Mayte Martinez (Hiszpania) 1:59.99
6. Larisa Chzhao (Rosja) 2:00.25
7. Svetlana Cherkasova (Rosja) 2:00.71
8. Hazel Clark (USA) 2:01.52

Pó³fina³y
Bieg 1: 1. Hazel Clark USA 1:59.00 Q; 2. Larisa Chzhao RUS 1:59.07 Q; 3. Maria de Lurdes Mutola MOZ 1:59.29 q; 4. Mayte Martínez ESP 1:59.40 q; 5. Amina Ait Hammou MAR 2:00.22; 6. Mihaela Stancescu-Neacsu ROM 2:00.63; 7. Lucia Klocová SVK 2:00.64; 8. Susan Scott GBR 2:01.17
Bieg 2: 1. Zulia Calatayud CUB 1:57.92 Q; 2. Svetlana Cherkasova RUS 1:58.58 Q; 3. Kenia Sinclair JAM 1:59.45; 4. Diane Cummins CAN 2:00.10; 5. Agnes Samaria NAM 2:00.13; 6. Alice Schmidt USA 2:01.43; 7. Letitia Vriesde SUR 2:02.07; 8. Monika Gradzki GER 2:02.09
Bieg 3: 1. Tatyana Andrianova RUS 2:01.35 Q; 2. Hasna Benhassi MAR 2:01.59 Q; 3. Laetitia Valdonado FRA 2:01.90; 4. Ewelina Sêtowska POL 2:02.02; 5. Svetlana Usovich BLR 2:02.34; 6. Tetyana Petlyuk UKR 2:02.46; 7. Michelle Ballentine JAM 2:03.98; Kameisha Bennett USA DNF

Eliminacje
Bieg 1: 1. Hazel Clark USA 2:01.91 Q; 2. Kenia Sinclair JAM 2:02.18 Q; 3. Amina Ait Hammou MAR 2:02.36 Q; 4. Agnes Samaria NAM 2:02.46 Q; 5. Neisha Bernard-Thomas GRN 2:02.50; 6. Brigita Langerholc SLO 2:03.06; 7. Binnaz Uslu TUR 2:03.73; 8. Marlyse Nsourou GAB 2:14.47
Bieg 2: 1. Zulia Calatayud CUB 2:00.77 Q; 2. Hasna Benhassi MAR 2:00.77 Q; 3. Kameisha Bennett USA 2:01.78 Q; 4. Susan Scott GBR 2:02.00 Q; 5. Teodora Kolarova BUL 2:02.45; 6. Miho Sugimori JPN 2:02.82; 7. Marcela Britos URU 2:10.21; 8. Liban Markabo Djama DJI 2:50.95
Bieg 3: 1. Tatyana Andrianova RUS 2:06.38 Q; 2. Alice Schmidt USA 2:07.10 Q; 3. Mayte Martínez ESP 2:07.34 Q; 4. Ewelina Sêtowska POL 2:07.37 Q; 5. Aye Myint Myint MYA 2:08.50; 6. Marian Burnett GUY 2:09.88; Nahida Touhami ALG DNS
Bieg 4: 1. Svetlana Cherkasova RUS 2:00.62 Q; 2. Laetitia Valdonado FRA 2:00.87 Q; 3. Svetlana Usovich BLR 2:01.09 Q; 4. Lucia Klocová SVK 2:01.63 Q; 5. Tetyana Petlyuk UKR 2:01.78 q; 6. Seltana Ait Hammou MAR 2:02.16; 7. Elisa Cusma ITA 2:05.95; 8. Gulnaz Ara PAK 2:13.87
Bieg 5: 1. Larisa Chzhao RUS 2:00.64 Q; 2. Maria de Lurdes Mutola MOZ 2:00.71 Q; 3. Michelle Ballentine JAM 2:01.05 Q; 4. Mihaela Stancescu-Neacsu ROM 2:01.35 Q; 5. Monika Gradzki GER 2:01.56 q; 6. Letitia Vriesde SUR 2:01.65 q; 7. Diane Cummins CAN 2:01.71 q; Akosua Serwaa GHA DNS




1500 M

Fina³

Eliminacje
Bieg 1: 1. Maryam Yusuf Jamal BRN 4:10.58 Q; 2. Tatyana Tomashova RUS 4:10.74 Q; 3. Anna Jakubczak POL 4:11.28 Q; 4. Olga Yegorova RUS 4:11.64 Q; 5. Natalia Rodríguez ESP 4:11.82 Q; 6. Hind Dehiba FRA 4:12.23; 7. Alesya Turava BLR 4:14.21; 8. Eleonora Berlanda ITA 4:14.54; 9. Konstadína Efedáki GRE 4:15.00; 10. Nelya Neporadna UKR 4:15.46; 11. Nancy Jebet Lagat KEN 4:16.13; 12. Treniere Clement USA 4:16.51; 13. Mestawat Tadesse ETH 4:20.20; Nahida Touhami ALG DNS
Bieg 2: 1. Yuliya Chizhenko RUS 4:07.26 Q; 2. Burika Bati Gelete ETH 4:07.35 Q; 3. Yelena Soboleva RUS 4:07.69 Q; 4. Bouchra Ghezielle FRA 4:07.87 Q; 5. Carmen Douma-Hussar CAN 4:08.73 Q; 6. Irina Krakoviak LTU 4:09.11 q; 7. Helen Clitheroe GBR 4:09.13 q; 8. Wioletta Janowska POL 4:09.90; 9. Daniela Yordanova BUL 4:11.64; 10. Corina Dumbravean ROM 4:12.35; 11. Maria Martins FRA 4:14.12; 12. Nuria Fernández ESP 4:14.45; 13. Johanna Risku FIN 4:15.44; 14. Trine Pilskog NOR 4:18.63; 15. Sonia Lopes CPV 4:51.29



5000 M

Fina³

1. TIRUNESH DIBABA (Etiopia) 14:38.59 CR
2. Meseret Defar (Etiopia) 14:39.54
3. Ejegayehu Dibaba (Etiopia) 14:42.47

4. Meselech Melkamu (Etiopia) 14:43.47
5. Huina Xing (Chiny) 14:43.64 PB
6. Zakia Mrisho Mohamed (Tanzania) 14:43.87 NR
7. Prisca Jepleting Ngetich (Kenia) 14:44.00 PB
8. Isabella Ochichi (Kenia) 14:45.14 PB

9. Liliya Shobukhova (Rosja) 14:47.07 PB; 10. Olga Kravtsova (Bia³oruœ) 14:47.75 NR; 11. Yingjie Sun (Chiny) 14:51.19; 12. Kayoko Fukushi (Japonia) 14:59.92; 13. Susanne Wigene (Norwegia) 15:00.23; 14. Marta Domínguez (Hiszpania) 15:02.30; 15. Joanne Pavey (Wielka Brytania) 15:14.37

Eliminacje
Bieg 1: 1. Tirunesh Dibaba ETH 14:50.98 Q; 2. Meselech Melkamu ETH 14:51.49 Q; 3. Joanne Pavey GBR 14:53.82 Q; 4. Prisca Jepleting Ngetich KEN 14:54.50 Q; 5. Marta Domínguez ESP 14:56.02 q; 6. Olga Kravtsova BLR 14:56.16 q NR; 7. Mrisho Mohamed Zakia TAN 14:57.22 q NR; 8. Yingjie Sun CHN 14:58.34 q; 9. Kayoko Fukushi JPN 15:05.77 q; 10. Lauren Fleshman USA 15:32.05; 11. Veerle Dejaeghere BEL 15:47.01; 12. Maryna Dubrova UKR 16:01.88; 13. Anesie Kwizera BDI 16:06.66 NR; 14. Catherine Chikwakwa MAW 16:11.63; 15. Jessica Augusto POR 16:23.66
Bieg 2: 1. Meseret Defar ETH 15:13.52 Q; 2. Ejegayehu Dibaba ETH 15:14.33 Q; 3. Huina Xing CHN 15:14.48 Q; 4. Liliya Shobukhova RUS 15:14.63 Q; 5. Isabella Ochichi KEN 15:16.51 q; 6. Susanne Wigene NOR 15:18.38 q; 7. Shalane Flanagan USA 15:20.59; 8. María Protópappa GRE 15:32.04; 9. Amy Rudolph USA 15:32.73; 10. Margaret Maury FRA 15:35.65; 11. María Rodríguez Dulce MEX 15:44.65; 12. Anikó Kálovics HUN 15:46.36; 13. Simret Sultan ERI 15:47.46; 14. Maria McCambridge IRL 16:05.44; 15. Miriam Kaumba ZAM 16:10.70



10000 M

Fina³

1. TIRUNESH DIBABA (Etiopia) 30:24.02
2. Berhane Adere (Etiopia) 30:25.41
3. Ejegayehu Dibaba (Etiopia) 30:26.00

4. Huina Xing (Chiny) 30:27.18
5. Edith Masai (Kenia) 30:30.26 NR
6. Werknesh Kidane (Etiopia) 30:32.47
7. Yingjie Sun (Chiny) 30:33.53
8. Galina Bogomolova (Rosja) 30:33.75

9. Paula Radcliffe (Wielka Brytania) 30:42.75; 10. Irene Kwambai Kipchumba (Kenia) 30:55.80; 11. Kayoko Fukushi (Japonia) 31:03.75; 12. Prokopcuka Jelena (£otwa) 31:04.55; 13. Alla Zhilyayeva (Rosja) 31:17.97; 14. Katie McGregor (USA) 31:21.20 PB; 15. Kimberley Smith (Nowa Zelandia) 31:24.29; 16. Jennifer Rhines (USA) 31:26.66 PB; 17. Sabrina Mockenhaupt (Niemcy) 31:28.21; 18. Hitomi Miyai (Japonia) 31:43.74; 19. Benita Johnson (Australia) 31:55.15; 20. Alena Samokhvalova (Rosja) 31:57.85; 21. Hiromi Ominami (Japonia) 32:02.38; 22. Blake Russell (USA) 32:07.00; 23. Mihaela Botezan (Rumunia) 32:28.29; 24. María Rodríguez Dulce (Meksyk) 33:04.73; Marie Davenport (Irlandia) DNF; Kathy Butler (Wielka Brytania) DNF; Alice Timbilili (Kenia) DNS



MARATON



100 M P£

Fina³ (wiatr -2.0 m/s)

1. MICHELLE PERRY (USA) 12.66
2. Delloreen Ennis-London (Jamajka) 12.76
3. Brigitte Foster-Hylton (Jamajka) 12.76

4. Kirsten Bolm (Niemcy) 12.82
5. Mariya Koroteyeva (Rosja) 12.93
6. Jenny Kallur (Szwecja) 12.95
7. Irina Shevchenko (Rosja) 12.97
Joanna Hayes (USA) DQ

Pó³fina³y
Bieg 1 (wiatr -0.5): 1. Delloreen Ennis-London JAM 12.79 Q; 2. Mariya Koroteyeva RUS 12.80 Q; 3. Jenny Kallur SWE 12.85 q PB; 4. Perdita Felicien CAN 12.94; 5. Anay Tejeda CUB 12.95; 6. Virginia Powell USA 13.02; 7. Yun Feng CHN 13.15; Linda Ferga-Khodadin FRA DNF
Bieg 2 (wiatr +0.5): 1. Brigitte Foster-Hylton JAM 12.65 Q; 2. Joanna Hayes USA 12.76 Q; 3. Irina Shevchenko RUS 12.76 q; 4. Olena Krasovska UKR 12.85; 5. Priscilla Lopes CAN 12.91; 6. Reina-Flor Okori FRA 12.99; 7. Derval O'Rourke IRL 13.23; 8. Nadine Faustin-Parker HAI 13.27
Bieg 3 (wiatr -3.3): 1. Michelle Perry USA 12.86 Q; 2. Kirsten Bolm GER 12.95 Q; 3. Susanna Kallur SWE 13.05; 4. Glory Alozie ESP 13.05; 5. Vonette Dixon JAM 13.08; 6. Aurelia Trywiañska POL 13.11; 7. Angela Whyte CAN 13.52; 8. Adrianna Lamalle FRA 13.60

Eliminacje
Bieg 1 (wiatr -2.1): 1. Michelle Perry USA 12.64 Q; 2. Vonette Dixon JAM 12.95 Q; 3. Jenny Kallur SWE 12.96 Q; 4. Reina-Flor Okori FRA 13.14 Q; 5. Maila Paula Machado BRA 13.21; 6. Hanna Korell FIN 13.39; Fatmata Fofanah GUI DNS
Bieg 2 (wiatr +1.2): 1. Delloreen Ennis-London JAM 12.65 Q; 2. Glory Alozie ESP 12.71 Q; 3. Mariya Koroteyeva RUS 12.73 Q; 4. Virginia Powell USA 12.91 Q; 5. Sarah CLAXTON GBR 13.17; 6. Flora Redoumi GRE 13.65; 7. Jeimy Bernardez HON 14.78; 8. Barbara Rustignoli SMR 15.51
Bieg 3 (wiatr +0.5): 1. Perdita Felicien CAN 12.77 Q; 2. Nadine Faustin-Parker HAI 12.85 Q; 3. Aurelia Trywiañska POL 12.86 Q; 4. Susanna Kallur SWE 12.87 Q; 5. Adrianna Lamalle FRA 12.93 q; 6. Derval O'Rourke IRL 13.00 q; 7. Trecia Roberts THA 13.93
Bieg 4 (wiatr +0.5): 1. Brigitte Foster-Hylton JAM 12.64 Q; 2. Kirsten Bolm GER 12.68 Q; 3. Irina Shevchenko RUS 12.76 Q; 4. Priscilla Lopes CAN 12.85 Q; 5. Anay Tejeda CUB 12.96 q; 6. Solene Eboulabeka CGO 14.66; Lucie Martincova CZE DNS
Bieg 5 (wiatr +0.3): 1. Joanna Hayes USA 12.79 Q; 2. Linda Ferga-Khodadin FRA 12.85 Q; 3. Olena Krasovska UKR 12.86 Q; 4. Angela Whyte CAN 12.88 Q; 5. Yun Feng CHN 12.99 q; 6. Celine Laporte SEY 14.00; Natalya Rusakova RUS DNF



400 M P£

Fina³

1. YULIYA PECHONKINA (Rosja) 52.90 WL
2. Lashinda Demus (USA) 53.27 PB
3. Sandra Glover (USA) 53.32 PB

4. Anna Jesieñ (Polska) 54.17
5. Xiaoxiao Huang (Chiny) 54.57
6. Andrea Blackett (Barbados) 55.06
7. Tetiana Tereschuk-Antipova (Ukraina) 55.09
8. Ma³gorzata Pskit (Polska) 55.58

Pó³fina³y
Bieg 1: 1. Anna Jesieñ POL 54.34 Q; 2. Xiaoxiao Huang CHN 54.34 Q PB; 3. Andrea Blackett BAR 54.79 q; 4. Tetiana Tereschuk-Antipova UKR 55.13 q; 5. Claudia Marx GER 55.64; 6. Marjolein de Jong NED 55.92; 7. Shauna Smith USA 55.97; 8. Monika Niederstatter ITA 56.14
Bieg 2: 1. Sandra Glover USA 54.16 Q; 2. Ma³gorzata Pskit POL 55.20 Q; 3. Benedetta Ceccarelli ITA 55.41; 4. Tawa Dortch CAN 55.58 PB; 5. Oksana Gulumyan RUS 56.12; 6. Shevon Stoddart JAM 56.49; 7. Hristína Hantzí-Neag GRE 57.11; Nicola Sanders GBR DQ
Bieg 3: 1. Yuliya Pechonkina RUS 53.86 Q; 2. Lashinda Demus USA 55.00 Q; 3. Surita Febbraio RSA 55.74; 4. Debbie-Ann Parris-Thymes JAM 55.96; 5. Cora Olivero ESP 56.47; 6. Marta Chrust-Ro¿ej POL 56.80; 7. Zuzana Hejnová CZE 57.29; Louise Gundert SWE DQ

Eliminacje
Bieg 1: 1. Yuliya Pechonkina RUS 53.77 Q; 2. Ma³gorzata Pskit POL 55.72 Q; 3. Hristína Hantzí-Neag GRE 56.15 Q PB; 4. Andrea Blackett BAR 56.32 Q; 5. Claudia Marx GER 56.60 q; 6. Nicola Sanders GBR 56.83 q; 7. Noraseela Mohd Khalid MAS 57.58
Bieg 2: 1. Anna Jesieñ POL 55.79 Q; 2. Benedetta Ceccarelli ITA 56.00 Q; 3. Louise Gundert SWE 56.53 Q; 4. Tawa Dortch CAN 56.54 Q; 5. Shevon Stoddart JAM 56.55 q; 6. Jessica Aguilera NCA 1:04.43 PB; Xing Wang CHN DQ
Bieg 3: 1. Sandra Glover USA 55.31 Q; 2. Surita Febbraio RSA 55.89 Q; 3. Marta Chrust-Ro¿ej POL 56.35 Q; 4. Zuzana Hejnová CZE 56.86 Q; 5. Cora Olivero ESP 56.96 q; 6. Natalya Torshina-Alimzhanova KAZ 58.26; 7. Salhate Djamaldine COM 1:00.33
Bieg 4: 1. Lashinda Demus USA 56.63 Q; 2. Marjolein de Jong NED 56.95 Q; 3. Oksana Gulumyan RUS 57.21 Q; 4. Debbie-Ann Parris-Thymes JAM 58.27 Q; 5. Josanne Lucas TRI 58.99; 6. Aissata Soulama BUR 59.28; 7. Ilona Ranta FIN 59.42
Bieg 5: 1. Tetiana Tereschuk-Antipova UKR 56.16 Q; 2. Xiaoxiao Huang CHN 56.56 Q; 3. Monika Niederstatter ITA 57.18 Q; 4. Shauna Smith USA 58.33 Q; 5. Vania Stambolova BUL 58.99; Yevgeniya Isakova RUS DNS; Thi Nu Nguyen VIE DNS



3000 M Z PRZESZK.

Fina³

1. DOCUS INZIKURU (Uganda) 9:18.24 CR
2. Yekaterina Volkova (Rosja) 9:20.49 PB
3. Jeruto Kiptum (Kenia) 9:26.95 NR

4. Korene Hinds (Jamajka) 9:33.30 NR
5. Salome Chepchumba (Kenia) 9:37.39
6. Yelena Zadorozhnaya (Rosja) 9:37.91
7. Cristina Casandra (Rumunia) 9:39.52
8. Mardrea Hyman (Jamajka) 9:39.66
Wioletta Janowska (Polska) w biegu eliminacyjnym na 3000 m z przeszkodami © IAAF
9. Elizabeth Jackson (USA) 9:46.72; 10. Bouchra Chaabi (Maroko) 9:47.62; 11. Yamina Bouchaouante (Francja) 9:48.48; 12. Minori Hayakari (Japonia) 9:48.97; 13. Inês Monteiro (Portugalia) 9:50.35; 14. Wioletta Janowska (Polska) 10:00.03; 15. Carrie Messner (USA) 10:11.20

Eliminacje
Bieg 1: 1. Yelena Zadorozhnaya RUS 9:32.96 Q CR; 2. Korene Hinds JAM 9:36.76 Q; 3. Salome Chepchumba KEN 9:39.27 Q; 4. Minori Hayakari JPN 9:41.21 q AR; 5. Bouchra Chaabi MAR 9:41.82 q; 6. Lisa Galaviz USA 9:47.45; 7. Lívia Tóth HUN 9:51.03; 8. Stephanie de Croock BEL 9:54.78; 9. Roisin McGettigan IRL 9:56.31; 10. Clarisse Cruz POR 10:06.96; 11. Andrea Mayr AUT 10:07.61; 12. Miranda Boonstra NED 10:09.91
Bieg 2: 1. Wioletta Janowska POL 9:35.66 Q; 2. Mardrea Hyman JAM 9:38.75 Q; 3. Carrie Messner USA 9:39.68 Q PB; 4. Jackline Chemwok Rionoropo KEN 9:47.37; 5. Rasa Troup LTU 9:47.47 NR; 6. Élodie Olivares FRA 9:49.28; 7. Ida Nilsson SWE 9:56.17; 8. Nataliya Izmodenova RUS 10:01.97; 9. Rosa Morató ESP 10:07.09; 10. Fatiha Bahi Azzouhoum ALG 10:07.39; 11. Dobrinka Shalamanova BUL 10:07.75; Anni Tuimala FIN DNF
Bieg 3: 1. Docus Inzikuru UGA 9:27.85 Q CR; 2. Jeruto Kiptum KEN 9:29.21 Q NR; 3. Yekaterina Volkova RUS 9:29.88 Q PB; 4. Cristina Casandra ROM 9:37.19 q; 5. Yamina Bouchaouante FRA 9:42.18 q PB; 6. Elizabeth Jackson USA 9:45.24 q; 7. Inês Monteiro POR 9:47.19 q; 8. Habiba Ghribi TUN 9:51.49 NR; 9. Türkan Bozkurt TUR 9:56.61; 10. Valentyna Horpynych UKR 9:59.29; 11. Jo Ankier GBR 10:12.50



4x100 M

Fina³

1. USA USA 41.78 WL (Angela Daigle, Muna Lee, Me'Lisa Barber, Lauryn Williams)
2. Jamajka JAM 41.99
(Daniele Browning, Sherone Simpson, Aleen Bailey, Veronica Campbell)
3. Bia³oruœ BLR 42.56 NR (Yuliya Nesterenko, Natalya Sologub, Alena Nevmerzhitskaya, Oksana Dragun)
4. Francja FRA 42.85 (Patricia Buval, Lina Jacques-Sébastien, Fabe Dia, Christine Arron)
5. Brazylia BRA 42.99 (Raquel Martins da Costa, Lucimar Aparecida de Moura, Thatiana Regina Ignâcio, Luciana dos Santos)
6. Kolumbia COL 43.07 (Melisa Murillo, Felipa Palacios, Darlenis Obregón, Norma González)
7. Nigeria NGR 43.25 (Gloria Kemasuode, Endurance Ojokolo, Damola Osayomi, Mercy Nku)
8. Polska POL 43.49 (Iwona Dorobisz, Daria Onyœko, Dorota Dydo, Iwona Brzeziñska)

Eliminacje
Bieg 1: 1. USA 42.16 Q WL; 2. Nigeria Q; 3. Szwecja 43.67; 4. Wielka Brytania 43.83; Holandia DQ; Bahama DNF
Bieg 2: 1. Francja 42.86 Q; 2. Jamajka 42.97 Q; 3. Kolumbia 43.03 q NR; 4. Brazylia 43.22 q; 5. W³ochy 44.03; Finlandia DNF
Bieg 3: 1. Bia³oruœ 42.80 Q NR; 2. Polska 43.37 Q (Dorobisz, Onyœko, Dydo, Brzeziñska); 3. Belgia 43.40; 4. Ukraina 43.62; 5. Japonia 44.52; Rosja DNF



4x400 M

Fina³



SKOK WZWY¯

Fina³

1. KAJSA BERGQVIST (Szwecja) 2.02 WL
2. Chaunte Howard (USA) 2.00 PB
3. Emma Green (Szwecja) 1.96 PB

4. Anna Chicherova (Rosja) 1.96
5. Viktoriya Palamar (Ukraina) 1.93
6. Tia Hellebaut (Belgia) 1.93
7. Viktoriya Styopina (Ukraina) 1.93
8. Amy Acuff (USA) 1.89

9. Dóra Györffy (Wêgry) 1.89; 10. Venelina Veneva (Bu³garia) 1.85; 11. Iva Straková (Czechy) 1.85; 12. Iryna Mykhalchenko (Ukraina) 1.85

Eliminacje
Grupa A: 1. Anna Chicherova RUS 1.93 Q; 2-3. Iryna Mykhalchenko UKR 1.93 Q; Chaunte Howard USA 1.93 Q; 4-6. Emma Green SWE 1.91 q; Iva Straková CZE 1.91 q; Viktoriya Styopina UKR 1.91 q; 7. Corinne Müller SUI 1.91; 8-9. Melanie Skotnik FRA 1.88; Marta Mendía ESP 1.88; 10. Inna Gliznutsa MDA 1.84; 11. Caterine Ibargüen COL 1.84; 12. Monica Iagar ROM 1.84; 13. Hanna Mikkonen FIN 1.80; Tatyana Efimenko KGZ NM; Yelena Slesarenko RUS DNS
Grupa B: 1. Viktoriya Palamar UKR 1.93 Q; 2. Tia Hellebaut BEL 1.93 Q; 3-4. Dóra Györffy HUN 1.91 q; Kajsa Bergqvist SWE 1.91 q; 5. Venelina Veneva BUL 1.91 q; 6. Amy Acuff USA 1.91 q; 7. Oana Pantelimon ROM 1.91; 8. Erin Aldrich USA 1.88; 9. Tatyana Kivimyagi RUS 1.88; 10-11. Ruth Beitia ESP 1.88; Blanka Vlašic CRO 1.88; 12. Levern Spencer LCA 1.84; 13. Romary Rifka MEX 1.84; 14. Xingjuan Zheng CHN 1.84; 15. Juana Arrendel Rosario DOM 1.80



SKOK O TYCZCE

Fina³

1. YELENA ISINBAYEVA (Rosja) 5.01 WR
2. Monika Pyrek (Polska) 4.60
3. Pavla Hamácková (Czechy) 4.50

4. Tatyana Polnova (Rosja) 4.50
5. Shuying Gao (Chiny) 4.50
6. Dana Ellis (Kanada) 4.35
6. Anna Rogowska (Polska) 4.35
8. Vanessa Boslak (Francja) 4.35

9. Naroa Agirre (Hiszpania) 4.35; 10. Carolin Hingst (Niemcy) 4.35; 11. Jillian Schwartz (USA) 4.20; 12. Tatiana Grigorieva (Australia) 4.00; Tracy O'Hara (USA) NM

Eliminacje
Grupa A: 1. Anna Rogowska POL 4.45 Q; 2-3. Jillian Schwartz USA 4.45 Q; Tatyana Polnova RUS 4.45 Q; 4. Carolin Hingst GER 4.45 Q; 5. Vanessa Boslak FRA 4.40 q; 6-7. Tracy O'Hara USA 4.40 q; Naroa Agirre ESP 4.40 q; 8. Janine Whitlock GBR 4.40; 9-11. Thórey Edda Elisdóttir ISL 4.15; Takayo Kondo JPN 4.15; Kirsten Belin SWE 4.15; 12. Melina Hamilton NZL 4.15; 13. Natalya Kushch UKR 4.15; 14-15. Kelsey Hendry CAN 4.00; Yingying Zhao CHN 4.00
Grupa B: 1-2. Monika Pyrek POL 4.45 Q; Yelena Isinbayeva RUS 4.45 Q; 3. Shuying Gao CHN 4.45 Q; 4-5. Dana Ellis CAN 4.40 q; Pavla Hamácková CZE 4.40 q; 6. Tatiana Grigorieva AUS 4.40 q; 7. Fabiana Murer BRA 4.40 NR; 8. Stacy Dragila USA 4.40; 9. Anzhela Balakhonova UKR 4.15; 9-10. Krisztina Molnár HUN 4.15; Afrodíti Skafída GRE 4.15; 12. Elisabete Tavares POR 4.00; 13. Teja Melink SLO 4.00; Ánna Fitídou CYP NM; Nadine Rohr SUI NM



SKOK W DAL

Fina³

1. TIANNA MADISON (USA) 6.89 PB
2. Tatyana Kotova (Rosja) 6.79
3. Eunice Barber (Francja) 6.76 (+2.3)

4. Yargelis Savigne (Kuba) 6.69
5. Anju Bobby George (India) 6.66
6. Oksana Udmurtova (Rosja) 6.53
7. Grace Upshaw (USA) 6.51
8. Kelly Sotherton (Wielka Brytania) 6.42 (+5.4)

9. Jackie Edwards (Bahama) 6.42 (+2.9); 10. Tünde Vaszi (Wêgry) 6.32; 11. Concepción Montaner (Hiszpania) 6.32; 12. Elva Goulbourne (Jamajka) 6.21

Eliminacje
Grupa A: 1. Concepción Montaner ESP 6.65 Q (+2.3); 2. Tatyana Kotova RUS 6.63 q; 3. Yargelis Savigne CUB 6.57 q; 4. Kelly Sotherton GBR 6.55 q; 5. Elva Goulbourne JAM 6.53 q; 6. Rose Richmond USA 6.53 (+2.5); 7. Fiona May ITA 6.51; 8. Marestella Torres PHI 6.46; 9. Naide Gomes POR 6.42; 10. Natalia Kilpeläinen FIN 6.34; 11. Ineta Radevica LAT 6.18; 12. Soko Salaqiqi FIJ 5.77 PB; 13. Martina Darmovzalová CZE 5.74; Kéné Ndoye SEN DNS
Grupa B: 1. Tianna Madison USA 6.83 Q PB; 2. Tünde Vaszi HUN 6.62 q; 3. Eunice Barber FRA 6.60 q; 4. Grace Upshaw USA 6.59 q; 5. Oksana Udmurtova RUS 6.56 q; 6. Anju Bobby George IND 6.54 q; 7. Jackie Edwards BAH 6.53 q; 8. Kumiko Ikeda JPN 6.51; 9. Oleksandra Shyshlyuk UKR 6.40; 10. Bianca Kappler GER 6.35; 11. Ioánna Kafetzí GRE 6.31; 12. Adina Anton ROM 6.25; Irina Simagina RUS DNS



TRÓJSKOK

Fina³

1. TRECIA SMITH (Jamajka) 15.11 WL
2. Yargelis Savigne (Kuba) 14.82 PB
3. Anna Pyatykh (Rosja) 14.78

4. Yamilé Aldama (Sudan) 14.72
5. Hrysopiyí Devetzí (Grecja) 14.64
6. Kéné Ndoye (Senegal) 14.47
7. Baya Rahouli (Algieria) 14.40
8. Magdelín Martínez (W³ochy) 14.31

9. Qiuyan Huang (Chiny) 14.21; 10. Viktoriya Gurova (Rosja) 13.96; 11. Carlota Castrejana (Hiszpania) 13.86; Tatyana Lebedeva (Rosja) DNS

Eliminacje
Grupa A: 1. Yargelis Savigne CUB 14.47 Q; 2. Magdelín Martínez ITA 14.46 Q; 3. Anna Pyatykh RUS 14.40 Q; 4. Viktoriya Gurova RUS 14.38 Q; 5. Yamilé Aldama SUD 14.36 Q; 6. Baya Rahouli ALG 14.17 q; 7. Natalya Safronova BLR 14.09 q; 8. Anastasiya Juravleva UZB 13.97; 9. Dana Veldáková SVK 13.84; 10. Natalia Kilpeläinen FIN 13.66; 11. Tetyana Dyachenko UKR 13.32; Athanasía Pérra GRE NM; Yelena Parfenova KAZ NM
Grupa B: 1. Hrysopiyí Devetzí GRE 14.72 Q; 2. Trecia Smith JAM 14.69 (+3.0) Q; 3. Qiuyan Huang CHN 14.22 q; 4. Tatyana Lebedeva RUS 14.15 q; 5. Kéné Ndoye SEN 14.11 q; 6. Simona La Mantia ITA 14.00; 7. Snežana Vukmirovic SLO 13.88; 8. Mabel Gay CUB 13.83; 9. Mariya Dimitrova BUL 13.79 (+2.2); 10. Nadezhda Bazhenova RUS 13.78; 11. Šárka Kašparkova CZE 13.69; 12. Carlota Castrejana ESP 13.58; 13. Erica McLain USA 13.29



PCHNIÊCIE KUL¥

Fina³

1. NADEZHDA OSTAPCHUK (Bia³oruœ) 20.51
2. Olga Ryabinkina (Rosja) 19.64
3. Valerie Vili (Nowa Zelandia) 19.62

4. Svetlana Krivelyova (Rosja) 19.16
5. Nadine Kleinert (Niemcy) 19.07
6. Yumileidi Cumbá (Kuba) 18.64
7. Meiju Li (Chiny) 18.35
8. Natallia Khoroneko (Bia³oruœ) 18.34

9. Christina Schwanitz (Niemcy) 18.02; 10. Misleydis González (Kuba) 18.01; 11. Lieja Tunks (Holandia) 17.83; 12. Assunta Legnante (W³ochy) 16.99

Eliminacje
Grupa A: 1. Nadezhda Ostapchuk BLR 19.65 Q; 2. Yumileidi Cumbá CUB 18.94 Q; 3. Olga Ryabinkina RUS 18.72 Q; 4. Meiju Li CHN 18.35 Q; 5. Assunta Legnante ITA 18.06 q; 6. Lieja Tunks NED 17.87 q; 7. Olga Ivanova RUS 17.80; 8. Petra Lammert GER 17.72; 9. Kristin Heaston USA 17.53; 10. Vivian Chukwuemeka NGR 17.50; 11. Elisângela Adriano BRA 16.94; 12. Cristiana Checchi ITA 16.67; 13. 'Ana Po'uhila TGA 15.14
Grupa B: 1. Valerie Vili NZL 19.87 Q AR; 2. Svetlana Krivelyova RUS 19.28 Q; 3. Nadine Kleinert GER 18.90 Q; 4. Natallia Khoroneko BLR 18.83 Q; 5. Misleydis González CUB 18.53 Q; 6. Christina Schwanitz GER 18.35 Q; 7. Kimberly Barrett JAM 17.85; 8. Chiara Rosa ITA 17.32; 9. Cleopatra Borel-Brown TRI 17.31; 10. Oksana Chibisova RUS 16.67; 11. Mi-young Lee KOR 16.60; 12. Yoko Toyonaga JPN 16.51; 13. Elizabeth Wanless USA 16.50



RZUT DYSKIEM

Fina³

1. FRANKA DIETZSCH (Niemcy) 66.56
2. Natalya Sadova (Rosja) 64.33
3. Vera Pospíšilová-Cechlová (Czechy) 63.19

4. Beatrice Faumuina (Nowa Zelandia) 62.73
5. Nicoleta Grasu (Rumunia) 62.05
6. Shuli Ma (Chiny) 61.33
7. Dragana Tomaševic (Serbia i Czarnogóra) 60.56
8. Olena Antonova (Ukraina) 59.37

9. Natalya Fokina (Ukraina) 58.44; 10. Aimin Song (Chiny) 57.90; 11. Anna Söderberg (Szwecja) 57.41; 12. Joanna Wiœniewska (Polska) 57.06

Eliminacje
Grupa A: 1. Vera Pospíšilová-Cechlová CZE 64.26 Q; 2. Aimin Song CHN 64.15 Q; 3. Dragana Tomaševic SCG 62.02 Q; 4. Olena Antonova UKR 61.05 Q; 5. Joanna Wiœniewska POL 59.66 q; 6. Elizna Naude RSA 58.93; 7. Oksana Yesipchuk RUS 58.32; 8. Marzena Wysocka POL 57.44; 9. Jaswant Singh Neelam IND 56.70; 10. Tereapii Tapoki COK 50.92; 11. Aretha Thurmond USA 47.15
Grupa B: 1. Natalya Sadova RUS 63.65 Q; 2. Franka Dietzsch GER 63.53 Q; 3. Nicoleta Grasu ROM 62.06 Q; 4. Anna Söderberg SWE 59.94 q; 5. Beatrice Faumuina NZL 59.81 q; 6. Shuli Ma CHN 59.43 q; 7. Natalya Fokina UKR 59.30 q; 8. Yania Ferrales CUB 58.38; 9. Seilala Sua USA 57.68; 10. Becky Breisch USA 57.16; 11. Wioletta Potêpa POL 56.31



RZUT M£OTEM

Fina³

1. OLGA KUZENKOVA (Rosja) 75.10
2. Yipsi Moreno (Kuba) 73.08
3. Tatyana Lysenko (Rosja) 72.46

4. Manuela Montebrun (Francja) 71.41
5. Wenxiu Zhang (Chiny) 69.82
6. Iryna Sekachova (Ukraina) 69.65
7. Kamila Skolimowska (Polska) 68.96
8. Candice Scott (Trynidad i Tobago) 66.55

9. Clarissa Claretti (W³ochy) 64.76; 10. Erin Gilreath (USA) 64.54; 11. Mihaela Melinte (Rumunia) 64.31; 12. Susanne Keil (Niemcy) 63.25

Eliminacje
Grupa A: 1. Yipsi Moreno CUB 72.67 Q; 2. Tatyana Lysenko RUS 71.14 Q; 3. Kamila Skolimowska POL 70.28 Q; 4. Mihaela Melinte ROM 68.31 q; 5. Clarissa Claretti ITA 68.21 q; 6. Wenxiu Zhang CHN 66.73 q; 7. Nataliya Zolotukhina UKR 66.36; 8. Darya Pchelnik BLR 65.54; 9. Berta Castells ESP 65.50; 10. Éva Orbán HUN 64.26; 11. Sini Pöyry FIN 64.24; 12. Bethany Hart USA 63.97; 13. Cecilia Nilsson SWE 62.27; 14. Betty Heidler GER 61.91; Jennifer Dahlgren ARG NM; Yekaterina Khoroshikh RUS NM; Kathrin Klaas GER NM
Grupa B: 1. Olga Kuzenkova RUS 71.97 Q; 2. Manuela Montebrun FRA 71.63 Q; 3. Iryna Sekachova UKR 68.55 q; 4. Susanne Keil GER 67.82 q; 5. Erin Gilreath USA 67.41 q; 6. Candice Scott TRI 66.85 q; 7. Volha Tsander BLR 66.07; 8. Ivana Brkljacic CRO 65.63; 9. Amber Campbell USA 65.48; 10. Stilianí Papadopoúlou GRE 64.99; 11. Jennifer Joyce CAN 64.34; 12. Shirley Webb GBR 64.16; 13. Eileen O'Keeffe IRL 64.09; 14. Yunaika Crawford CUB 63.79; 15. Yuka Murofushi JPN 62.83; 16. Amarilys Alméstica PUR 56.66; Yuan Gu CHN NM; Ester Balassini ITA NM



RZUT OSZCZEPEM

Fina³

Eliminacje
Grupa A: 1. Osleidys Menéndez CUB 65.77 Q; 2. Christina Obergföll GER 61.59 Q; 3. Mikaela Ingberg FIN 61.06 Q; 4. Goldie Sayers GBR 60.67 Q; 5. Christina Scherwin DEN 60.11 q; 6. Aggelikí Tsiolakoúdi GRE 59.06 q; 7. Mercedes Chilla ESP 58.38; 8. Olha Ivankova UKR 56.56; 9. Claudia Coslovich ITA 55.78; 10. Kim Kreiner USA 55.05; 11. Felicia Tilea-Moldovan ROM 54.68; 12. Noraida Bicet CUB 54.52; 13. Inga Stasiulionyté LTU 54.38; 14. Moonika Aava EST 54.24; 15. Mariya Yakovenko RUS 50.37
Grupa B: 1. Steffi Nerius GER 66.52 Q PB; 2. Sonia Bisset CUB 64.50 Q; 3. Laverne Eve BAH 61.12 Q; 4. Paula Tarvainen FIN 60.83 Q; 5. Zahra Bani ITA 60.09 q; 6. Rumyana Karapetrova BUL 59.22 q; 7. Barbora Špotáková CZE 58.74; 8. Olivia McKoy JAM 58.49; 9. Barbara Madejczyk POL 57.14; 10. Inga Kozarenoka LAT 56.71; 11. Nikolett Szabó HUN 55.17; 12. Sávva Líka GRE 55.03; 13. Juan Xue CHN 53.81; 14. Serafina Akeli SAM 47.37; Miréla Manjani GRE NM



Olimpiada Ivanova (Rosja) na trasie chodu na 20 km kobiet CHÓD 20 KM

1. OLIMPIADA IVANOVA (Rosja) 1:25:41 WR
2. Ryta Turava (Bia³oruœ) 1:27:05 NR
3. Susana Feitor (Portugalia) 1:28:44

4. María Vasco (Hiszpania) 1:28:51
5. Barbora Dibelková (Czechy) 1:29:05 NR
6. Athiná Papayiánni (Grecja) 1:29:21
7. Elisa Rigaudo (W³ochy) 1:29:52
8. Claudia Stef (Rumunia) 1:30:07

9. Hongjuan Song (Chiny) 1:30:32; 10. Yuliya Voyevodina (Rosja) 1:30:34; 11. Melanie Seeger (Niemcy) 1:31:00; 12. Kristina Saltanovic (Litwa) 1:31:23; 13. Elena Ginko (Bia³oruœ) 1:31:36; 14. Ana Maria Groza (Rumunia) 1:31:48; 15. Vera Santos (Portugalia) 1:32:17; 16. Maria Teresa Gargallo (Hiszpania) 1:32:24; 17. Svetlana Tolstaya (Kazachstan) 1:32:40; 18. Tatyana Gudkova (Rosja) 1:33:05; 19. Geovana Irusta (Boliwia) 1:33:19; 20. Jane Saville (Australia) 1:33:44; 21. Cheryl Webb (Australia) 1:33:58; 22. Jolanta Dukure (£otwa) 1:34:24; 23. Sabine Zimmer (Niemcy) 1:34:24; 24. Mária Gáliková (S³owacja) 1:34:38 PB; 25. Gisella Orsini (W³ochy) 1:35:05; 26. Vira Zozulya (Ukraina) 1:35:12; 27. Inês Henriques (Portugalia) 1:35:44; 28. María José Poves (Hiszpania) 1:36:12; 29. Mi-Jung Kim (Korea) 1:37:01; 30. Sonata Milušauskaité (Litwa) 1:37:17; 31. Mayumi Kawasaki (Japonia) 1:37:30; 32. Monica Svensson (Szwecja) 1:38:11; 33. Maria Graciela Mendoza (Meksyk) 1:39:56; 34. Mabel Oncebay (Peru) 1:40:46; 35. Outi Sillanpää (Finlandia) 1:41:03; Olive Loughnane (Irlandia) DQ; Athanasía Tsoumeléka (Grecja) DQ; Cristina López (Salwador) DQ; Jing Jiang (Chiny) DQ; Evelyn Núñez (Gwatemala) DQ; Gulnara Mammadova (Azerbejd¿an) DQ; Sachiko Konishi (Japonia) DNF; Teresa Vaill (USA) DNF; Yelena Nikolayeva (Rosja) DNF; Miriam Ramón (Ekwador) DNF; Natalya Misyulya (Bia³oruœ) DNF; Liping Wang (Chiny) DNF



Carolina Klüft (Szwecja) - mistrzyni œwiata w siedmioboju SIEDMIOBÓJ

1. CAROLINA KLÜFT (Szwecja) 6887 pkt.
2. Eunice Barber (Francja) 6824
3. Margaret Simpson (Ghana) 6375

4. Austra Skujyte (Litwa) 6360
5. Kelly Sotherton (Wielka Brytania) 6325
6. Marie Collonvillé (Francja) 6248
7. Naide Gomes (Portugalia) 6189
8. Karin Ruckstuhl (Holandia) 6174

9. Nataliya Dobrynska (Ukraina) 6144; 10. Sonja Kesselschläger (Niemcy) 6113; 11. Jessica Zelinka (Kanada) 6097; 12. Hyleas Fountain (USA) 6055; 13. Lilly Schwarzkopf (Niemcy) 5993; 14. Irina Naumenko (Kazachstan) 5991; 15. Kylie Wheeler (Australia) 5919; 16. Virginia Miller (USA) 5911; 17. Aryiró Stratáki (Grecja) 5884; 18. Simone Oberer (Szwajcaria) 5882; 19. Magdalena Szczepañska (Polska) 5880; 20. Yuki Nakata (Japonia) 5735; Laurien Hoos (Holandia) DNF; Juana Castillo (Dominikana) DNF; Karin Ertl (Niemcy) DNF; Tiia Hautala (Finlandia) DNF; Tetyana Alisevych (Bia³oruœ) DNF; Yuliya Akulenko (Ukraina) DNF; Janice Josephs (RPA) DNF



WYNIKI - MʯCZYNI

100 M

Fina³ (wiatr +0.4 m/s)

1. JUSTIN GATLIN (USA) 9.88
2. Michael Frater (Jamajka) 10.05
3. Kim Collins (St. Kitts & Nevis) 10.05

4. Francis Obikwelu (Portugalia) 10.07
5. Dwight Thomas (Jamajka) 10.09
6. Leonard Scott (USA) 10.13
7. Marc Burns (Trynidad i Tobago) 10.14
8. Aziz Zakari (Ghana) 10.20

Pó³fina³y
Bieg 1 (wiatr +0.5): 1. Leonard Scott USA 10.08 Q; 2. Michael Frater JAM 10.09 Q; 3. Marc Burns TRI 10.12 Q; 4. Francis Obikwelu POR 10.13 Q; 5. Olusoji A. Fasuba NGR 10.18; 6. Marlon Devonish GBR 10.24; 7. Joshua Ross AUS 10.27; 8. Shawn Crawford USA 10.28
Bieg 2 (wiatr -1.0): 1. Justin Gatlin USA 9.99 Q; 2. Aziz Zakari GHA 10.00 Q; 3. Dwight Thomas JAM 10.06 Q; 4. Kim Collins SKN 10.07 Q; 5. Jason Gardener GBR 10.08; 6. Uchenna Emedolu NGR 10.16; 7. Darrel Brown TRI 10.16; 8. Ronald Pognon FRA 10.17

Æwieræfina³y
Bieg 1 (wiatr -2.0): 1. Justin Gatlin USA 10.27 Q; 2. Dwight Thomas JAM 10.28 Q; 3. Aziz Zakari GHA 10.41 Q; 4. Patrick Johnson AUS 10.48; 5. Mark Lewis-Francis GBR 10.53; 6. Nobuharu Asahara JPN 10.58; 7. Simone Collio ITA 10.60; £ukasz Chy³a POL DNS
Bieg 2 (wiatr -1.2): 1. Leonard Scott USA 10.19 Q; 2. Olusoji A. Fasuba NGR 10.24 Q; 3. Marc Burns TRI 10.29 Q; 4. Kim Collins SKN 10.32 q; 5. Ainsley Waugh JAM 10.39; 6. Churandy Martina AHO 10.48; 7. Guus Hoogmoed NED 10.51; 8. Juan Sainfleur DOM 10.74
Bieg 3 (wiatr +0.7): 1. Francis Obikwelu POR 10.19 Q; 2. Shawn Crawford USA 10.25 Q; 3. Jason Gardener GBR 10.31 Q; 4. Joshua Ross AUS 10.31 q; 5. Deji Aliu NGR 10.39; 6. Jacey Harper TRI 10.39; 7. Matic Osovnikar SLO 10.48; 8. Nicolas Macrozonaris CAN 10.48
Bieg 4 (wiatr -1.0): 1. Darrel Brown TRI 10.10 Q; 2. Ronald Pognon FRA 10.11 Q; 3. Michael Frater JAM 10.12 Q; 4. Uchenna Emedolu NGR 10.16 q; 5. Marlon Devonish GBR 10.20 q; 6. Obadele Thompson BAR 10.34; 7. Salem Mubarak Al-Yami KSA 10.48; 8. Idrissa Sanou BUR 10.80

Eliminacje
Bieg 1 (wiatr +0.6): 1. Francis Obikwelu POR 10.17 Q; 2. Shawn Crawford USA 10.23 Q; 3. Simone Collio ITA 10.27 Q; 4. Nicolas Macrozonaris CAN 10.40 q; 5. Philam Garcia GUM 10.79; 6. Derrick Atkins BAH 11.57; 7. Harmon Harmon COK 11.84; 8. Mariuti Uan KIR 11.92 PB
Bieg 2 (wiatr +0.9): 1. Ronald Pognon FRA 10.15 Q; 2. Ainsley Waugh JAM 10.16 Q PB; 3. Olusoji A. Fasuba NGR 10.19 Q; 4. Guus Hoogmoed NED 10.31 q; 5. £ukasz Chy³a POL 10.39 q; 6. Shameer Ayub SIN 10.82; 7. Chi Kun Au MAC 11.11; Khalid Brooks AIA DNS
Bieg 3 (wiatr +0.9): 1. Dwight Thomas JAM 10.15 Q; 2. Patrick Johnson AUS 10.20 Q; 3. Darrel Brown TRI 10.25 Q; 4. Matic Osovnikar SLO 10.40 q; 5. Markus Pöyhönen FIN 10.49; 6. Souhalia Alamou BEN 10.90; 7. Wally Kirika PNG 11.01; Domeio Kabua MSH DNS
Bieg 4 (wiatr +0.4): 1. Justin Gatlin USA 10.16 Q; 2. Joshua Ross AUS 10.28 Q; 3. Nobuharu Asahara JPN 10.40 Q; 4. Mark Lewis-Francis GBR 10.40 q; 5. Leigh Julius RSA 10.51; 6. Darrel Roligat NMA 11.49; 7. Daraphirit Sam CAM 11.85
Bieg 5 (wiatr 0.0): 1. Leonard Scott USA 10.12 Q; 2. Uchenna Emedolu NGR 10.17 Q; 3. Jacey Harper TRI 10.31 Q; 4. Obadele Thompson BAR 10.32; 5. Pierre Browne CAN 10.50; 6. Deamo Baguga NRU 11.64 PB; 7. Phomma Kheuabmavong LAO 11.83
Bieg 6 (wiatr +0.4): 1. Marlon Devonish GBR 10.25 Q; 2. Marc Burns TRI 10.42 Q; 3. Churandy Martina AHO 10.46 Q; 4. Tlhalosang Molapisi BOT 10.71; 5. Yazaldes Nascimento STP 11.07; 6. John Howard FSM 11.24; 7. Ali Shareef MDV 11.44; Eric Pacome N'Dri CIV DNF
Bieg 7 (wiatr +0.3): 1. Kim Collins SKN 10.31 Q; 2. Michael Frater JAM 10.32 Q; 3. Idrissa Sanou BUR 10.43 Q; 4. Salem Mubarak Al-Yami KSA 10.45 q; 5. Juan Sainfleur DOM 10.47 q; 6. Rolando Palacios HON 10.73 NR; 7. Wilfried Bingangoye GAB 10.86; 8. Darren Gilford MLT 10.89
Bieg 8 (wiatr -1.4): 1. Jason Gardener GBR 10.19 Q; 2. Aziz Zakari GHA 10.30 Q; 3. Deji Aliu NGR 10.36 Q; 4. Daniel Bailey ANT 10.49; 5. Cláudio Roberto Souza BRA 10.55; 6. Fonseca Neto ANG 11.01 PB; 7. Reginaldo Micha Ndong GEQ 11.57; Christie Van Wyk NAM DNS



200 M

Fina³ (wiatr -0.5 m/s)

1. JUSTIN GATLIN (USA) 20.04
2. Wallace Spearmon (USA) 20.20
3. John Capel (USA) 20.31

4. Tyson Gay (USA) 20.34
5. Stéphane Buckland (Mauritius) 20.41
6. Patrick Johnson (Australia) 20.58
7. Tobias Unger (Niemcy) 20.81
8. Usain Bolt (Jamajka) 26.27

Pó³fina³y
Bieg 1 (wiatr -0.1): 1. John Capel USA 20.45 Q; 2. Wallace Spearmon USA 20.49 Q; 3. Tobias Unger GER 20.63 Q; 4. Usain Bolt JAM 20.68 Q; 5. Jaysuma Saidy Ndure GAM 20.75; 6. Daniel Batman AUS 20.98; 7. Christian Malcolm GBR 21.09; Aaron Armstrong TRI DNS
Bieg 2 (wiatr -0.3): 1. Tyson Gay USA 20.27 Q; 2. Justin Gatlin USA 20.47 Q; 3. Stéphane Buckland MRI 20.54 Q; 4. Patrick Johnson AUS 20.65 Q; 5. Christopher Williams JAM 20.72; 6. Shingo Suetsugu JPN 20.84; 7. Marlon Devonish GBR 20.93; 8. Marcin Jêdrusiñski POL 20.99

Æwieræfina³y
Bieg 1 (wiatr +2.0): 1. Tobias Unger GER 20.91 Q; 2. Wallace Spearmon USA 20.91 Q; 3. Patrick Johnson AUS 20.94 Q; 4. Joseph Batangdon CMR 21.38; 5. Paul Hession IRL 21.69; 6. Yordan Ilinov BUL 21.94; 7. Brian Dzingai ZIM 22.32; Juan Pedro Toledo MEX DQ
Bieg 2 (wiatr -1.1): 1. Tyson Gay USA 20.64 Q; 2. Stéphane Buckland MRI 20.66 Q; 3. Jaysuma Saidy Ndure GAM 20.95 Q; 4. Marcin Jêdrusiñski POL 21.07 q; 5. Johan Wissman SWE 21.16; 6. Andrew Howe ITA 21.19; 7. Dominic Demeritte BAH 21.25; Uchenna Emedolu NGR DNF
Bieg 3 (wiatr -3.7): 1. John Capel USA 20.78 Q; 2. Usain Bolt JAM 20.87 Q; 3. Aaron Armstrong TRI 20.94 Q; 4. Christian Malcolm GBR 21.02 q; 5. Shingo Suetsugu JPN 21.11 q; 6. Leigh Julius RSA 21.45; 7. Sebastian Ernst GER 21.54; 8. Olusoji A. Fasuba NGR 21.92
Bieg 4 (wiatr -1.9): 1. Christopher Williams JAM 20.93 Q; 2. Justin Gatlin USA 20.94 Q; 3. Marlon Devonish GBR 20.95 Q; 4. Daniel Batman AUS 20.95 q; 5. Ronald Pognon FRA 21.26; 6. Guus Hoogmoed NED 21.26; 7. Kristof Beyens BEL 21.43; 8. Tommi Hartonen FIN 21.54

Eliminacje
Bieg 1 (wiatr -2.5): 1. Stephane Buckland MRI 20.94 Q; 2. Andrew Howe ITA 21.08 Q; 3. Aaron Armstrong TRI 21.10 Q; 4. Panayiotis Sarris GRE 21.43; 5. Andre Domingos BRA 21.44; 6. Heber Viera URU 21.71; 7. Nabie Foday Fofana GUI 22.16; 8. Afzal Baig PAK 22.54
Bieg 2 (wiatr +3.0): 1. Ronald Pognon FRA 20.37 Q; 2. Brian Dzingai ZIM 20.76 Q; 3. Yordan Ilinov BUL 20.85 Q; 4. Hamed Hamadan Al-Bishi KSA 21.03; 5. Julieon Raeburn TRI 21.12; 6. Evans Marie SEY 21.65; 7. Noor Adi Bin Rostam BRU 24.05; Obadele Thompson BAR DNS
Bieg 3 (wiatr +1.8): 1. Christian Malcolm GBR 20.36 Q; 2. John Capel USA 20.40 Q; 3. Sebastian Ernst GER 20.45 Q; 4. Patrick Johnson AUS 20.56 q; 5. Tommi Hartonen FIN 20.59 q; 6. Daniel Abenzoar-Foule LUX 21.10 PB; 7. Nicholas Mangham PLW 24.39 PB; Omar Brown JAM DNF
Bieg 4 (wiatr +1.3): 1. Tobias Unger GER 20.45 Q; 2. Christopher Williams JAM 20.64 Q; 3. Marlon Devonish GBR 20.75 Q; 4. Olusoji A. Fasuba NGR 20.88 q; 5. Matic Osovnikar SLO 20.94; 6. Basilio De Moraes BRA 20.99; 7. Abubaker El Tawerghi LBA 21.72; Darian Forbes TKS DNS
Bieg 5 (wiatr -0.4): 1. Usain Bolt JAM 20.80 Q; 2. Shingo Suetsugu JPN 20.85 Q; 3. Kristof Beyens BEL 20.88 Q; 4. Koura Kaba Fantoni ITA 21.10; 5. Kevon Pierre TRI 21.24; 6. Oumar Loum SEN 21.37; 7. Beranger Bosse CAF 22.02
Bieg 6 (wiatr +4.3): 1. Tyson Gay USA 19.99 Q; 2. Marcin Jêdrusiñski POL 20.14 Q; 3. Jaysuma Saidy Ndure GAM 20.14 Q; 4. Uchenna Emedolu NGR 20.22 q; 5. Johan Wissman SWE 20.26 q; 6. Leigh Julius RSA 20.37 q; 7. Paul Hession IRL 20.40 q
Bieg 7 (wiatr -2.1): 1. Daniel Batman AUS 20.68 Q; 2. Guus Hoogmoed NED 20.80 Q; 3. Justin Gatlin USA 20.90 Q; 4. Shinji Takahira JPN 21.03; 5. Dmytro Hlushchenko UKR 21.15; 6. Mphelave Dlamin SWZ 21.79 PB; 7. Dion Crabbe IVB 21.82; Francis Obikwelu POR DNS
Bieg 8 (wiatr -2.7): 1. Wallace Spearmon USA 20.51 Q; 2. Juan Pedro Toledo MEX 20.78 Q; 3. Joseph Batangdon CMR 20.84 Q; 4. Dominic Demeritte BAH 20.90 q; 5. Yaozu Yang CHN 21.03; 6. Bruno Pacheco BRA 21.05; David Alerte FRA DNF



400 M

Fina³

1. JEREMY WARINER (USA) 43.93 WL PB
2. Andrew Rock (USA) 44.35 PB
3. Tyler Christopher (Kanada) 44.44 NR

4. Christopher Brown (Bahama) 44.48 PB
5. Timothy Benjamin (Wielka Brytania) 44.93
6. Brandon Simpson (Jamajka) 45.01
7. Darold Williamson (USA) 45.12
8. John Steffensen (Australia) 45.46

Pó³fina³y
Bieg 1: 1. Brandon Simpson JAM 45.53 Q; 2. Andrew Rock USA 45.78 Q; 3. John Steffensen AUS 46.06 q; 4. Carlos Santa DOM 46.07; 5. Alleyne Francique GRN 46.59; 6. James Godday NGR 46.62; 7. Hamdan Odha Al-Bishi KSA 46.80; 8. Andrea Barberi ITA 47.10
Bieg 2: 1. Tyler Christopher CAN 45.47 Q; 2. Darold Williamson USA 45.65 Q; 3. Timothy Benjamin GBR 45.66 q; 4. Arismendi Peguero DOM 46.08; 5. Gary Kikaya COD 46.15; 6. Ali Abubakr Nagmeldin SUD 46.67; 7. Lansford Spence JAM 47.20; Sofiane Labidi TUN DNF
Bieg 3: 1. Jeremy Wariner USA 45.65 Q; 2. Christopher Brown BAH 45.67 Q; 3. Michael Blackwood JAM 46.25; 4. Robert Tobin GBR 46.69; 5. Pierre Lavanchy SUI 47.19; 6. Talkmore Nyongani Young ZIM 47.20; 7. California Molefe BOT 47.26; 8. Mitsuhiro Sato JPN 48.55

Eliminacje
Bieg 1: 1. Timothy Benjamin GBR 44.85 Q; 2. Brandon Simpson JAM 44.98 Q; 3. James Godday NGR 45.30 q PB; 4. California Molefe BOT 45.34 q NR; 5. Pierre Lavanchy SUI 45.79 q; 6. Zeljko Vincek CRO 46.03; 7. Abdesalem Khalifeh Bajes Al-Hajjaj JOR 48.89; 8. Florent Battistel MON 50.54
Bieg 2: 1. Jeremy Wariner USA 45.24 Q; 2. Robert Tobin GBR 45.41 Q; 3. Young Talkmore Nyongani ZIM 45.55 q; 4. Hamdan Odha Al-Bishi KSA 45.88 q; 5. Cedric Van Branteghem BEL 46.42; 6. Alejandro Cardenas MEX 46.73; 7. Isaac Yaya PYF 47.75
Bieg 3: 1. John Steffensen AUS 45.62 Q; 2. Tyler Christopher CAN 45.66 Q; 3. Arismendi Peguero DOM 45.80 q; 4. Eric Milazar MRI 45.91; 5. Andrae Williams BAH 46.49; 6. Simon Kirch GER 47.45; 7. Saeed Al-Adhreai YEM 49.74; 8. Tawhid Tawhidul Islam BAN 50.59 PB
Bieg 4: 1. Andrew Rock USA 44.98 Q; 2. Christopher Brown BAH 45.20 Q; 3. Andrea Barberi ITA 45.70 q PB; 4. Sofiane Labidi TUN 45.71 q; 5. Mitsuhiro Sato JPN 45.78 q; 6. Anderson Jorge Dos Santos BRA 46.32; 7. Cheng-Kang Chung TPE 47.85 PB; 8. Glauco Martini SMR 51.48
Bieg 5: 1. Michael Blackwood JAM 45.58 Q; 2. Carlos Santa DOM 45.63 Q; 3. Alleyne Francique GRN 45.77 q; 4. Marcin Marciniszyn POL 45.97; 5. Damion Barry TRI 46.20; 6. Nery Brenes CRC 47.11; 7. Ibrahim Ahmadov AZE 48.51
Bieg 6: 1. Gary Kikaya COD 45.88 Q; 2. Lansford Spence JAM 46.21 Q; 3. Saul Weigopwa NGR 46.44; 4. Ofentse Mogawane RSA 46.80; 5. Wilan Louis BAR 46.93; 6. Prasanna Sampath Amarasekara SRI 47.11; 7. Chris Meke Walasi SOL 49.47; 8. Boubou Gandega MTN 49.91
Bieg 7: 1. Darold Williamson USA 45.97 Q; 2. Nagmeldin Ali Abubakr SUD 46.02 Q; 3. Malachi Davis GBR 46.14; 4. Ato Modibo TRI 46.28; 5. Leslie Djhone FRA 46.57; 6. Chris Lloyd DMA 47.13; 7. Moses Kamut VAN 48.63



800 M

Fina³

Pó³fina³y
Bieg 1: 1. Yuriy Borzakovskiy RUS 1:44.26 Q; 2. Rashid Ramzi BRN 1:44.30 Q PB; 3. William Yiampoy KEN 1:44.51 q; 4. Djabir Said-Guerni ALG 1:44.80 q; 5. Amine Laalou MAR 1:45.05; 6. Mohammad Al-Azemi KUW 1:48.02; 7. Eugenio Barrios ESP 1:48.76; 8. Khadevis Robinson USA 1:49.13
Bieg 2: 1. Mansoor Ali Belal BRN 1:45.35 Q; 2. Mehdi Baala FRA 1:45.40 Q; 3. Mbulaeni Mulaudzi RSA 1:45.73; 4. Pawe³ Czapiewski POL 1:46.33; 5. Dmitriy Bogdanov RUS 1:46.83; 6. Antonio Manuel Reina ESP 1:46.89; 7. Berhanu Alemu ETH 1:47.66; 8. Mohammed Al Salhi KSA 1:47.97
Bieg 3: 1. Gary Reed CAN 1:44.33 Q NR; 2. Wilfred Bungei KEN 1:44.41 Q; 3. Youssef Saad Kamel BRN 1:44.90; 4. René Herms GER 1:45.21; 5. Mouhssin Chehibi MAR 1:45.82; 6. Sadjad Moradi IRI 1:45.88 NR; 7. James McIlroy GBR 1:45.91; 8. David Krummenacker USA 1:46.76

Eliminacje
Bieg 1: 1. Rashid Ramzi BRN 1:46.17 Q; 2. James McIlroy GBR 1:46.44 Q; 3. Mbulaeni Mulaudzi RSA 1:46.85 Q; 4. René Herms GER 1:47.07 q; 5. Berhanu Alemu ETH 1:47.37 q; 6. Osmar Barbosa dos Santos BRA 1:47.74; 7. Jae-hoon Lee KOR 1:47.90; 8. Tom Omey BEL 1:49.62; Ahmed Ismail Ismail SUD DNS
Bieg 2: 1. Mehdi Baala FRA 1:46.57 Q; 2. Wilfred Bungei KEN 1:46.71 Q; 3. Khadevis Robinson USA 1:46.74 Q; 4. Dmitriy Bogdanov RUS 1:46.88 q; 5. Pawe³ Czapiewski POL 1:46.93 q; 6. Mohammad Al-Azemi KUW 1:47.05 q; 7. Moise Joseph HAI 1:48.29; 8. Geyman López CUB 1:52.24; Geramias da Silva GBS DQ
Bieg 3: 1. Yuriy Borzakovskiy RUS 1:50.14 Q; 2. William Yiampoy KEN 1:50.14 Q; 3. Djabir Said-Guerni ALG 1:50.16 Q; 4. Jason Stewart NZL 1:50.35; 5. Dmitrijs Milkevics LAT 1:50.44; 6. Fabiano Peçanha BRA 1:50.89; 7. Paskar Owor UGA 1:51.72; 8. Rodrigo Trinidad PAR 1:55.43; Samwel Mwera TAN DQ
Bieg 4: 1. Youssef Saad Kamel BRN 1:47.65 Q; 2. David Krummenacker USA 1:47.82 Q; 3. Mouhssin Chehibi MAR 1:48.17 Q; 4. Alfred Kirwa Yego KEN 1:48.72; 5. Arnoud Okken NED 1:48.95; 6. Fadrique Iglesias BOL 1:49.57; 7. Onalenna Oabona BOT 1:50.18; Manuel Olmedo ESP DNF
Bieg 5: 1. Antonio Manuel Reina ESP 1:47.14 Q; 2. Gary Reed CAN 1:47.23 Q; 3. Amine Laalou MAR 1:47.62 Q; 4. André Bucher SUI 1:47.97; 5. Maurizio Bobbato ITA 1:48.36; 6. Juha Kukkamo FIN 1:48.69; 7. Sherridan Kirk TRI 1:48.77; 8. Prince Mumba ZAM 1:49.10
Bieg 6: 1. Mansoor Ali Belal BRN 1:47.16 Q; 2. Sadjad Moradi IRI 1:47.18 Q; 3. Mohammed Al Salhi KSA 1:47.27 Q; 4. Eugenio Barrios ESP 1:47.53 q; 5. Achraf Tadili CAN 1:48.42; 6. Rizak Dirshe SWE 1:48.43; 7. Kevin Hicks USA 1:50.00; Saeed Sultan Majed QAT DQ



Finisz biegu fina³owego na 1500 m mê¿czyzn © IAAF 1500 M

Fina³

1. RASHID RAMZI (Bahrajn) 3:37.88
2. Adil Kaouch (Maroko) 3:38.00
3. Rui Silva (Portugalia) 3:38.02

4. Ivan Heshko (Ukraina) 3:38.71
5. Arturo Casado (Hiszpania) 3:39.45
6. Juan Carlos Higuero (Hiszpania) 3:40.34
7. Alex Kipchirchir (Kenia) 3:40.43
8. Tarek Boukensa (Algieria) 3:41.01

9. Alan Webb (USA) 3:41.04; 10. Najim Bashir Daham (Katar) 3:43.48; 11. Reyes Estévez (Hiszpania) 3:46.65; 12. Yassine Bensghir (Maroko) 3:50.19

Pó³fina³y
Bieg 1: 1. Adil Kaouch MAR 3:40.51 Q; 2. Arturo Casado ESP 3:40.61 Q; 3. Alex Kipchirchir KEN 3:40.68 Q; 4. Rui Silva POR 3:40.72 Q; 5. Reyes Estévez ESP 3:40.73 Q; 6. Nicholas Willis NZL 3:40.87; 7. Kevin Sullivan CAN 3:41.00; 8. Mehdi Baala FRA 3:41.34; 9. Youssef Baba MAR 3:42.12; 10. Rob Myers USA 3:42.38; 11. Johan Cronje RSA 3:42.77; 12. Markos Geneti ETH 3:42.80
Bieg 2: 1. Rashid Ramzi BRN 3:34.69 Q; 2. Alan Webb USA 3:36.07 Q; 3. Tarek Boukensa ALG 3:36.14 Q; 4. Daham Najim Bashir QAT 3:36.38 Q; 5. Ivan Heshko UKR 3:36.60 Q; 6. Juan Carlos Higuero ESP 3:36.65 q; 7. Yassine Bensghir MAR 3:36.76 q; 8. Christopher Lukezic USA 3:37.20; 9. Adrian Blincoe NZL 3:38.20; 10. Nathan Brannen CAN 3:39.37; 11. Michael East GBR 3:40.27; 12. Joeri Jansen BEL 3:44.88

Eliminacje
Bieg 1: 1. Mehdi Baala FRA 3:36.56 Q; 2. Tarek Boukensa ALG 3:36.70 Q; 3. Alex Kipchirchir KEN 3:36.74 Q; 4. Kevin Sullivan CAN 3:36.80 Q; 5. Michael East GBR 3:36.84 Q; 6. Alan Webb USA 3:36.84 q; 7. Yassine Bensghir MAR 3:37.11 q; 8. Juan Carlos Higuero ESP 3:37.40 q; 9. Joeri Jansen BEL 3:39.43 q; 10. Adrian Blincoe NZL 3:39.54 q; 11. Jonas Hamm FIN 3:43.20; 12. Ahmed Mohamed Abdillahi DJI 3:50.92 PB; 13. Fumikazu Kobayashi JPN 3:51.76; Peter Roko Ashak SUD DNS
Bieg 2: 1. Arturo Casado ESP 3:41.64 Q; 2. Adil Kaouch MAR 3:41.75 Q; 3. Christopher Lukezic USA 3:41.80 Q; 4. Rui Silva POR 3:41.83 Q; 5. Daham Najim Bashir QAT 3:41.88 Q; 6. Daniel Kipchircir Komen KEN 3:41.91; 7. Mounir Yemmouni FRA 3:42.39; 8. Antar Zerguelaine ALG 3:43.02; 9. Mansoor Ali Belal BRN 3:43.15; 10. Hudson de Souza BRA 3:43.18; 11. Nick McCormick GBR 3:44.40; 12. Mulugeta Wendimu ETH 3:44.42; Samwel Mwera TAN DNS; Alin Soares TLS DNS
Bieg 3: 1. Rashid Ramzi BRN 3:38.32 Q; 2. Ivan Heshko UKR 3:39.84 Q; 3. Nicholas Willis NZL 3:39.89 Q; 4. Reyes Estévez ESP 3:39.93 Q; 5. Markos Geneti ETH 3:39.94 Q; 6. Youssef Baba MAR 3:39.96 q; 7. Rob Myers USA 3:40.16 q; 8. Nathan Brannen CAN 3:40.69 q; 9. Johan Cronje RSA 3:41.43 q; 10. Augustine Kiprono Choge KEN 3:41.70; 11. James Nolan IRL 3:42.53; 12. Armen Asyran ARM 4:03.21; Kamal Boulahfane ALG DNS



5000 M

Fina³

Eliminacje
Bieg 1: 1. Isaac Kiprono Songok KEN 13:20.36 Q; 2. Tariku Bekele ETH 13:20.66 Q; 3. John Kibowen KEN 13:21.08 Q; 4. Dejene Birhanu ETH 13:21.20 Q; 5. James Kwalia C'Kurui QAT 13:21.36 q; 6. Zersenay Tadesse ERI 13:22.36 q; 7. Boniface Kiprop UGA 13:22.44 q; 8. Wilson Kipkemei Busienei UGA 13:25.36; 9. Alberto García ESP 13:25.44; 10. Ian Dobson USA 13:27.16; 11. Hicham Bellani MAR 13:29.44; 12. Alejandro Suárez MEX 13:31.63; 13. Sergiy Lebid UKR 13:43.50; 14. Reid Coolsaet CAN 13:53.15; 15. Roberto García ESP 13:59.50; 16. Ryan Hall USA 13:59.86; 17. Eduardo Buenavista PHI 14:24.90; 18. Michael Sanchez GIB 15:34.82; 19. Mohammed Mostafa PLE 15:37.04
Bieg 2: 1. Eliud Kipchoge KEN 13:12.86 Q; 2. Craig Mottram AUS 13:12.93 Q; 3. Sileshi Sihine ETH 13:13.04 Q; 4. Ali Saidi-Sief ALG 13:13.50 Q; 5. Benjamin Limo KEN 13:14.30 q; 6. Fabiano Joseph Naasi TAN 13:18.18 q; 7. Moukheld Al-Outaibi KSA 13:20.06 q; 8. Marius Bakken NOR 13:22.00 q; 9. Mohammed Mourhit BEL 13:22.87; 10. Samson Kiflemariam ERI 13:31.05; 11. Essa Ismail Rashed QAT 13:31.73; 12. Moses Kipsiro UGA 13:32.25; 13. Tim Broe USA 13:51.17; 14. Thiha Aung MYA 14:33.69 PB; 15. Francis Khanje MAW 14:51.49 PB; Jesús España ESP DQ; Mohammed Amyn MAR DNS; Abderrahim Goumri MAR DNS; Günther Weidlinger AUT DNS



10000 M

Fina³

1. KENENISA BEKELE (Etiopia) 27:08.33
2. Sileshi Sihine (Etiopia) 27:08.87
3. Moses Mosop (Kenia) 27:08.96 PB

4. Boniface Kiprop UGA 27:10.98
5. Martin Irungu Mathati (Kenia) 27:12.51
6. Tadesse Zersenay (Erytrea) 27:12.82 NR
7. Dinkesa Negera Abebe (Etiopia) 27:13.09
8. Abderrahim Goumri (Maroko) 27:14.64

9. Nicholas Kemboi (Katar) 27:16.22; 10. Juan Carlos de la Ossa (Hiszpania) 27:33.42; 11. Yonas Kifle (Erytrea) 27:35.72 PB; 12. Charles Kamathi (Kenia) 27:37.82; 13. Abdihakem Abdirahman (USA) 27:52.01; 14. Christian Belz (Szwajcaria) 27:53.16 NR; 15. Gebre-egziabher Gebremariam (Etiopia) 27:53.19; 16. Sultan Khamis Zaman (Katar) 27:53.33; 17. Dieudonné Disi (Rwanda) 27:53.51 PB; 18. John Yuda Msuri (Tanzania) 27:57.31; 19. Yu Mitsuya (Japonia) 27:57.67; 20. Mohammed Amyn (Maroko) 28:12.59; 21. Khalid El Amri (Maroko) 28:37.72; 22. Terukazu Omori (Japonia) 28:59.46; Mebrahtom Keflezighi (USA) DNF



MARATON

1. JAOUAD GHARIB (Maroko) 2:10:10
2. Christopher Isegwe (Tanzania) 2:10:21 PB
3. Tsuyoshi Ogata (Japonia) 2:11:16

4. Toshinari Takaoka (Japonia) 2:11:53
5. Samson Ramadhani (Tanzania) 2:12:08
6. Alex Malinga (Uganda) 2:12:12 NR
7. Paul Biwott (Kenia) 2:12:39
8. Julio Rey (Hiszpania) 2:12:51

9. Brian Sell (USA) 2:13:27; 10. Gomes dos Santos Marilson (Brazylia) 2:13:40; 11. Robert Cheboror (Kenia) 2:14:08; 12. Dan Robinson (Wielka Brytania) 2:14:26; 13. Gudisa Shentama (Etiopia) 2:15:13; 14. Wataru Okutani (Japonia) 2:15:30; 15. Luc Krotwaar (Holandia) 2:15:47; 16. Rafa³ Wójcik POL 2:16:24; 17. Ottaviano Andriani (W³ochy) 2:16:29; 18. Luís Jesus (Portugalia) 2:16:33; 19. Ambesse Tolossa (Etiopia) 2:16:36; 20. Satoshi Irifune (Japonia) 2:17:22; 21. Haile Satayin (Izrael) 2:17:26; 22. Clinton Verran (USA) 2:17:42; 23. Abdelkebir Lamachi (Maroko) 2:17:53; 24. Luís Novo (Portugalia) 2:18:36; 25. Yared Asmeron (Erytrea) 2:18:46; 26. Antoni Bernadó (Andora) 2:19:06; 27. Scott Westcott (Australia) 2:19:18; 28. Scott Winton (Nowa Zelandia) 2:19:41; 29. Joseph Riri (Kenia) 2:19:51; 30. José Manuel Martínez (Hiszpania) 2:20:07; 31. Hailu Negussie (Etiopia) 2:20:25; 32. Kyong-Chol Ri (KRLD) 2:20:35; 33. André Luiz Ramos (Brazylia) 2:21:06; 34. Juan Vargas (Meksyk) 2:21:29; 35. Ruggero Pertile (W³ochy) 2:21:34; 36. Abdelhakim Bagy (Francja) 2:21:49; 37. Wodage Zvadya (Izrael) 2:21:57; 38. Nelson Cruz (Cape Verde) 2:22:12; 39. Francis Kirwa (Finlandia) 2:22:22; 40. Jason Lehmkuhle (USA) 2:22:46



110 M P£

Fina³ (wiatr -0.2 m/s)

1. LADJI DOUCOURÉ (Francja) 13.07
2. Xiang Liu (Chiny) 13.08
3. Allen Johnson (USA) 13.10

4. Dominique Arnold (USA) 13.13
5. Terrence Trammell (USA) 13.20
6. Joel Brown (USA) 13.47
7. Maurice Wignall (Jamajka) 13.47
8. Mateus Facho Inocêncio (Brazylia) 13.48

Pó³fina³y
Bieg 1 (wiatr -0.5): 1. Ladji Doucouré FRA 13.35 Q; 2. Dominique Arnold USA 13.39 Q; 3. Dongpeng Shi CHN 13.44; 4. Yoel Hernández CUB 13.54; 5. Igor Peremota RUS 13.71; 6. Redelén dos Santos BRA 13.88; 7. Masato Naito JPN 13.88; 8. Dudley Dorival HAI 14.11
Bieg 2 (wiatr -0.4): 1. Terrence Trammell USA 13.31 Q; 2. Xiang Liu CHN 13.42 Q; 3. Stanislavs Olijars LAT 13.53; 4. Anselmo da Silva BRA 13.63; 5. Robert Kronberg SWE 13.69; 6. Chris Pinnock JAM 13.73; 7. Jonathan Nsenga BEL 13.94; 8. Anier García CUB 13.99
Bieg 3 (wiatr -1.9): 1. Allen Johnson USA 13.23 Q; 2. Maurice Wignall JAM 13.24 Q; 3. Mateus Facho Inocêncio BRA 13.39 q; 4. Joel Brown USA 13.43 q; 5. Thomas Blaschek GER 13.45; 6. Marcel van der Westen NED 13.63; 7. Elmar Lichtenegger AUT 13.74; 8. Dayron Robles CUB 14.16

Eliminacje
Bieg 1 (wiatr -5.1): 1. Thomas Blaschek GER 13.86 Q; 2. Allen Johnson USA 13.92 Q; 3. Yoel Hernández CUB 14.03 Q; 4. Ivan Bitzi SUI 14.26; 5. Cédric Lavanne FRA 14.49; 6. Aléxandros Theofánov GRE 14.73; 7. Todd Matthews-Jouda SUD 15.43
Bieg 2 (wiatr -0.3): 1. Xiang Liu CHN 13.73 Q; 2. Redelén dos Santos BRA 13.74 Q; 3. Jonathan Nsenga BEL 13.89 Q; 4. Anier García CUB 14.01 q; 5. Elmar Lichtenegger AUT 14.04 q; 6. Matti Niemi FIN 14.18; 7. Jackson Quiñonez ECU 14.34; 8. Baymurat Ashirmuradov TKM 15.52
Bieg 3 (wiatr -3.4): 1. Ladji Doucouré FRA 13.86 Q; 2. Mateus Facho Inocêncio BRA 13.96 Q; 3. Chris Pinnock JAM 14.11 Q; 4. Gregory Sedoc NED 14.24; 5. Serhiy Demydyuk UKR 14.25; 6. Karl Jennings CAN 14.30; 7. Sultan Tucker LBR 14.34; Andrea Giaconi ITA DNS
Bieg 4 (wiatr -1.1): 1. Dongpeng Shi CHN 13.80 Q; 2. Terrence Trammell USA 13.80 Q; 3. Igor Peremota RUS 13.89 Q; 4. Robert Kronberg SWE 13.90 q; 5. Masato Naito JPN 13.90 q; 6. Allan Scott GBR 14.18; 7. Peter Coghlan IRL 14.57; 8. Hon Sing Tang HKG 14.83
Bieg 5 (wiatr -2.8): 1. Anselmo da Silva BRA 13.96 Q; 2. Dominique Arnold USA 13.96 Q; 3. Marcel van der Westen NED 14.01 Q; 4. Paulo Villar COL 14.12; 5. Joseph-Berlioz Randriamihaja MAD 14.18; 6. Satoru Tanigawa JPN 14.25; 7. Felipe Vivancos ESP 14.34; 8. Julien M'Voutoukoulou CGO 15.41
Bieg 6 (wiatr -1.8): 1. Dayron Robles CUB 13.83 Q; 2. Stanislavs Olijars LAT 13.86 Q; 3. Joel Brown USA 13.90 Q; 4. Maurice Wignall JAM 13.90 q; 5. Dudley Dorival HAI 14.02 q; 6. Youjia Wu CHN 14.38; 7. David Ilariani GEO 14.88; 8. Suphan Wongsriphuck THA 15.05



400 M P£

Fina³

1. BERSHAWN JACKSON (USA) 47.30 PB
2. James Carter (USA) 47.43 PB
3. Dai Tamesue (Japonia) 48.10

4. Kerron Clement (USA) 48.18
5. Naman Keita (Francja) 48.28
6. L. J. Van Zyl (RPA) 48.54
7. Bayano Kamani (Panama) 50.18
Felix Sanchez (Dominikana) DNF

Pó³fina³y
Bieg 1: 1. James Carter USA 47.78 Q; 2. Bayano Kamani PAN 47.84 Q AR; 3. Felix Sánchez DOM 48.24 q; 4. Dai Tamesue JPN 48.46 q; 5. Pieter de Villiers RSA 49.75; 6. Dean Griffiths JAM 49.89; 7. Eduardo Iván Rodríguez ESP 49.97; 8. Christian Duma GER 50.25
Bieg 2: 1. L.J. van Zyl RSA 48.16 Q PB; 2. Kerron Clement USA 48.49 Q; 3. Kenji Narisako JPN 49.00; 4. Yevgeniy Meleshenko KAZ 49.22; 5. Danny McFarlane JAM 49.41; 6. Rhys Williams GBR 49.67; 7. Ari-Pekka Lattu FIN 49.81; Yacnier Luis CUB DQ
Bieg 3: 1. Bershawn Jackson USA 48.19 Q; 2. Naman Keita FRA 48.60 Q; 3. Kemel Thompson JAM 48.64; 4. Hadi Soua'an Al-Somaily KSA 49.09; 5. Periklís Iakovákis GRE 49.28; 6. Sergio Hierrezuelo CUB 49.66; 7. Gianni Carabelli ITA 49.77; 8. Llewellyn Herbert RSA 50.69

Eliminacje
Bieg 1: 1. Kerron Clement USA 48.98 Q; 2. Danny McFarlane JAM 49.37 Q; 3. Pieter de Villiers RSA 49.81 Q; 4. Yacnier Luis CUB 49.96 Q; 5. Christian Duma GER 50.04 q; 6. Ibrahim Maiga MLI 50.62; 7. Kurt Couto MOZ 52.04
Bieg 2: 1. Kemel Thompson JAM 49.33 Q; 2. Naman Keita FRA 49.58 Q; 3. Gianni Carabelli ITA 49.87 Q; 4. Kenji Narisako JPN 49.87 Q; 5. Ari-Pekka Lattu FIN 50.23 q; 6. Mikael Jakobsson SWE 50.35
Bieg 3: 1. Bershawn Jackson USA 49.34 Q; 2. Felix Sánchez DOM 49.47 Q; 3. Yevgeniy Meleshenko KAZ 49.67 Q; 4. Llewellyn Herbert RSA 49.98 Q; 5. Sergio Hierrezuelo CUB 50.13 q; 6. Eduardo Iván Rodríguez ESP 50.22 q; 7. Aleksey Pogorelov KGZ 53.44
Bieg 4: 1. Periklís Iakovákis GRE 49.22 Q; 2. L.J. van Zyl RSA 49.35 Q; 3. Rhys Williams GBR 49.73 Q; 4. Dean Griffiths JAM 49.79 Q; 5. O'Neil Wright LBR 50.90 NR; 6. Jirí Muzik CZE 52.21
Bieg 5: 1. James Carter USA 49.05 Q; 2. Dai Tamesue JPN 49.17 Q; 3. Bayano Kamani PAN 49.18 Q; 4. Hadi Soua'an Al-Somaily KSA 49.70 Q; 5. Ákos Dezsö HUN 51.36; 6. 'Aleki Toetu'u Sapoi TGA 56.06; Edivaldo Monteiro POR DNF



3000 M Z PRZESZK.

Fina³

1. SAIF SAAEED SHAHEEN (Katar) 8:13.31
2. Ezekiel Kemboi (Kenia) 8:14.95
3. Brimin Kipruto (Kenia) 8:15.30

4. Brahim Boulami (Maroko) 8:15.32
5. Simon Vroemen (Holandia) 8:16.76
6. Antonio David Jimenez (Hiszpania) 8:17.69
7. Paul Kipsiele Koech (Kenia) 8:19.14
8. Bouabdallah Tahri (Francja) 8:19.96

9. Musa Amer Obaid (Katar) 8:20.22; 10. Mustafa Mohamed (Szwecja) 8:20.26; 11. Luis Miguel Martin (Hiszpania) 8:22.13; 12. Jose Luis Blanco (Hiszpania) 8:22.84; 13. Daniel Lincoln (USA) 8:23.89; 14. Jose Luis Blanco (Hiszpania) 8:24.62; 15. Tareq Mubarak Taher (Bahrain) 8:37.62

Eliminacje
Bieg 1: 1. Saif Saaeed Shaheen QAT 8:11.79 Q; 2. Ezekiel Kemboi KEN 8:11.90 Q; 3. Simon Vroemen NED 8:13.08 Q; 4. Günther Weidlinger AUT 8:15.91 q; 5. Luis Miguel Martín ESP 8:17.47 q; 6. Mustafa Mohamed SWE 8:18.18 q; 7. Gaël Pencreach FRA 8:23.96; 8. Radoslaw Pop³awski POL 8:29.85; 9. Ion Luchianov MDA 8:32.09; 10. Steve Slattery USA 8:36.01; 11. Alexander Greaux PUR 8:39.91; 12. Boštjan Buc SLO 8:40.81; 13. Pieter Desmet BEL 8:48.05
Bieg 2: 1. Paul Kipsiele Koech KEN 8:16.42 Q; 2. Musa Amer Obaid QAT 8:16.53 Q; 3. Antonio David Jiménez ESP 8:16.72 Q; 4. Bouabdallah Tahri FRA 8:18.31 q; 5. Tareq Mubarak Taher BRN 8:21.68 q; 6. Anthony Famiglietti USA 8:21.84; 7. Jukka Keskisalo FIN 8:25.14; 8. Tewodros Shiferaw ETH 8:27.06; 9. Hamid Ezzine MAR 8:27.07; 10. Yoshitaka Iwamizu JPN 8:28.73; 11. Peter Nowill AUS 8:35.35; 12. Andrey Olshanskiy RUS 8:54.04; Jakub Czaja POL DNF
Bieg 3: 1. Brahim Boulami MAR 8:19.54 Q; 2. Brimin Kipruto KEN 8:19.90 Q; 3. José Luis Blanco ESP 8:21.04; 4. Daniel Lincoln USA 8:21.39 q; 5. Halil Akkas TUR 8:26.35; 6. Ruben Ramolefi RSA 8:28.12; 7. Krijn van Koolwijk BEL 8:28.92; 8. Vincent Le Dauphin FRA 8:30.42; 9. Moustafa Ahmed Shebto QAT 8:33.00; 10. Martin Pröll AUT 8:33.70; 11. Vadym Slobodenyuk UKR 8:35.73; 12. Roman Usov RUS 8:36.30; 13. Andrew Lemoncello GBR 8:40.29; 14. Matthew Kerr CAN 8:41.20



4x100 M

Fina³

1. FRANCJA FRA 38.08 WL (Ladji Doucouré, Ronald Pognon, Eddy De Lépine, Lueyi Dovy)
2. Trynidad i Tobago TRI 38.10 NR
(Kevon Pierre, Marc Burns, Jacey Harper, Darrel Brown)
3. Wielka Brytania GBR 38.27 (Jason Gardener, Marlon Devonish, Christian Malcolm, Mark Lewis-Francis)
4. Jamajka JAM 38.28 (Lerone Clarke, Dwight Thomas, Ainsley Waugh, Michael Frater)
5. Australia AUS 38.32 (Daniel Batman, Joshua Ross, Kristopher Neofytou, Patrick Johnson)
6. Antyle Holenderskie AHO 38.45 NR (Geronimo Goeloe, Charlton Rafaela, Jairo Duzant, Churandy Martina)
7. Niemcy GER 38.48 (Alexander Kosenkow, Marc Blume, Tobias Unger, Marius Broening)
8. Japonia JPN 38.77 (Shingo Suetsugu, Shinji Takahira, Tatsuro Yoshino, Nobuharu Asahara)

Eliminacje
Bieg 1: 1. Francja FRA 38.34 Q WL; 2. Jamajka JAM 38.37 Q; 3. Niemcy GER 38.58 Q; 4. Australia AUS 38.65 q; 5. Brazylia BRA 38.92; 6. Finlandia FIN 39.30 NR; USA USA DNF
Bieg 2: 1. Trynidad i Tobago TRI 38.28 Q WL; 2. Wielka Brytania GBR 38.32 Q; 3. Japonia JPN 38.46 Q; 4. Antyle Holenderskie AHO 38.60 q NR; 5. Kanada CAN 38.67; 6. Nigeria NGR 39.29; W³ochy ITA DQ; Polska POL DNF (Bielczyk, Jêdrusiñski, Nowak, Urbaœ) - kontuzja Jêdrusiñskiego



4x400 M

Fina³

Eliminacje
Bieg 1: 1. Bahama BAH 2:59.73 Q WL; 2. Jamajka JAM 2:59.75; 3. Polska POL 3:00.38 q (Klimczak, Marciniszyn, Maækowiak, Wieruszewski); 4. Niemcy GER 3:03.17; 5. Szwecja SWE 3:03.62; 6. Botswana BOT 3:06.39
Bieg 2: 1. USA USA 3:00.48 Q; 2. Trynidad i Tobago TRI 3:01.91 Q; 3. Rosja RUS 3:02.05 q; 4. Ukraina UKR 3:03.41; 5. Hiszpania ESP 3:08.03; 6. Zimbabwe ZIM 3:08.26; Japonia JAP DQ
Bieg 3: 1. Wielka Brytania GBR 3:01.95 Q; 2. Francja FRA 3:02.86 Q; 3. Dominikana DOM 3:03.57; 4. W³ochy ITA 3:04.40; 5. RPA RSA 3:04.64; 6. Nigeria NGR 3:07.91; Arabia Saudyjska KSA DQ



SKOK WZWY¯

Fina³

Eliminacje
Grupa A: 1-2. Dragutin Topic SCG 2.27 q; Nicola Ciotti ITA 2.27 q; 3-4. Jaroslav Bába CZE 2.27 q; Vyacheslav Voronin RUS 2.27 q; 5. Andriy Sokolovskyy UKR 2.27 q; 6. Matt Hemingway USA 2.27 q; 7. Oskari Frösén FIN 2.24 q; 8. Ben Challenger GBR 2.24; 9. Jesse Williams USA 2.24; 10. Grzegorz Sposób POL 2.20 (kontuzja); 11-14. Manjula Kumara Wijesekara SRI 2.15; Andrey Tereshin RUS 2.15; László Boros HUN 2.15; Jean-Claude Rabbath LIB 2.15; 15. Gennadiy Moroz BLR 2.15
Grupa B: 1-2. Stefan Holm SWE 2.27 q; Víctor Moya CUB 2.27 q; 3-4. Kyriakos Ioannou CYP 2.27 q; Mark Boswell CAN 2.27 q; 5. Yuriy Krymarenko UKR 2.27 q; 6. Yaroslav Rybakov RUS 2.24 q; 7-8. Mickael Hanany FRA 2.24; Andrea Bettinelli ITA 2.24; 9-10. Jacques Freitag RSA 2.20; Kyle Lancaster USA 2.20; 11. Svatoslav Ton CZE 2.20; 12. Naoyuki Daigo JPN 2.20; Stefan Vasilache ROM NM; Alessandro Talotti ITA NM



SKOK O TYCZCE

Fina³

1. RENS BLOM (Holandia) 5.80
2. Brad Walker (USA) 5.75
3. Pavel Gerasimov (Rosja) 5.65

4. Igor Pavlov (Rosja) 5.65
5. Giuseppe Gibilisco (W³ochy) 5.50
5. Tim Lobinger (Niemcy) 5.50
5. Nick Hysong (USA) 5.50
8. Daichi Sawano (Japonia) 5.50

9. Patrik Kristiansson (Szwecja) 5.50; 10. Kevin Rans (Belgia) 5.35; Danny Ecker (Niemcy) NM; Dmitri Markov (Australia) NM

Eliminacje
Grupa A: 1. Nick Hysong USA 5.60 Q; 2. Igor Pavlov RUS 5.60 Q; 3-5. Tim Lobinger GER 5.60 Q; Dmitri Markov AUS 5.60 Q; Patrik Kristiansson SWE 5.60 Q; 6-7. Daichi Sawano JPN 5.45 q; Kevin Rans BEL 5.45 q; 8. Jean Galfione FRA 5.45; 9. Piotr Buciarski DEN 5.30; Toby Stevenson USA NM; Leonid Andreev UZB NM; Vladyslav Revenko UKR NM; Feiliang Liu CHN NM
Grupa B: 1. Pavel Gerasimov RUS 5.60 Q; 2-5. Giuseppe Gibilisco ITA 5.45 q; Danny Ecker GER 5.45 q; Rens Blom NED 5.45 q; Brad Walker USA 5.45 q; 6-7. Konstadínos Filippídis GRE 5.45; Damiel Dossévi FRA 5.45; 8. Giovanni Lanaro MEX 5.45; 9-10. Denys Yurchenko UKR 5.45; Steven Hooker AUS 5.45; 11-12. Jurij Rovan SLO 5.30; Matti Mononen FIN 5.30; Yoo-suk Kim KOR NM; Lars Börgeling GER NM



SKOK W DAL

Fina³

1. DWIGHT PHILLIPS (USA) 8.60 WL
2. Ignisious Gaisah (Ghana) 8.34 NR
3. Tommi Evilä (Finlandia) 8.25 (+2.9)

4. Joan Lino Martínez (Hiszpania) 8.24 (+2.9)
5. Salim Sdiri (Francja) 8.21 (+2.4)
6. Irving Saladino (Panama) 8.20 (+2.8)
7. Godfrey Khotso Mokoena (RPA) 8.11 (+2.6)
8. Volodymyr Zyuskov (Ukraina) 8.06 (+2.3)

9. James Beckford (Jamajka) 8.02; 10. Vitaliy Shkurlatov (Rosja) 7.88; 11. Issam Nima (Algieria) 7.73; 12. Nils Winter (Niemcy) 7.72 (+3.2)

Eliminacje
Grupa A: 1. Godfrey Khotso Mokoena RSA 8.22 Q; 2. Salim Sdiri FRA 8.18 Q (+3.9); 3. Vitaliy Shkurlatov RUS 7.95 q (+2.4); 4. Christopher Tomlinson GBR 7.83 (+2.6); 5. Ibrahim Camejo CUB 7.78; 6. Miguel Pate USA 7.70; 7. Jonathan Chimier MRI 7.65; 8. Povilas Mykolaitis (Litwa) 7.64 (+4.4); 9. Walter Davis USA 7.42; 10. Yahya Berrabah MAR 7.33; Morten Jensen DEN NM; Leevan Sands BAH NM; Jadel Gregório BRA DNS
Grupa B: 1. Dwight Phillips USA 8.59 Q (+3.3); 2. Tommi Evilä FIN 8.18 Q NR; 3-4. James Beckford JAM 8.13 Q (+2.4); Issam Nima ALG 8.13 Q NR; 5. Ignisious Gaisah GHA 8.11 Q (+3.4); 6. Joan Lino Martínez ESP 8.10 Q (+2.6); 7. Irving Saladino PAN 7.98 q; 8. Volodymyr Zyuskov UKR 7.97 q (+3.7); 9. Nils Winter GER 7.91 q; 10. Brian Johnson USA 7.91; 11. Shinichi Terano JPN 7.27; 12. Eroni Tuivanuavou FIJ 7.17; Iván Pedroso CUB NM; Bogdan Tarus ROM NM



TRÓJSKOK

Fina³

1. WALTER DAVIS (USA) 17.57
2. Yoandri Betanzos (Kuba) 17.42
3. Marian Oprea (Rumunia) 17.40

4. Leevan Sands (Bahama) 17.39 (+2.3)
5. Karl Taillepierre (Francja) 17.27
6. Jadel Gregório (Brazylia) 17.20
7. Kenta Bell (USA) 17.11
8. David Giralt (Kuba) 17.09

9. Vyktor Yastrebov (Ukraina) 16.90 (+2.3); 10. Dmitriy Valyukevich (S³owacja) 16.79 (+2.8); 11. Momchil Karailiev (Bu³garia) 16.70 (+2.2); 12. Anders Moeller (Dania) 16.16 (+2.7)

Eliminacje
Grupa A: 1. Yoandri Betanzos CUB 17.40 Q (+4.2); 2. Leevan Sands BAH 17.21 Q; 3. Walter Davis USA 17.08 Q; 4. Marian Oprea ROM 16.81 q; 5. Anders Moeller DEN 16.69 q; 6. Dmitriy Valyukevich SVK 16.68 q (+2.7); 7. Karl Taillepierre FRA 16.67 q; 8. Vyktor Yastrebov UKR 16.66 q; 9. Nelson Évora POR 16.60; 10. Viktor Gushchinskiy RUS 16.39; 11. Danila Burkenya RUS 16.35; 12. Kazuyoshi Ishikawa JPN 16.33 (+2.3); 13. Johan Meriluoto FIN 16.01; 14. Konstadínos Zalaggítis GRE 15.72; Michael Velter BEL NM
Grupa B: 1. Jadel Gregório BRA 17.20 Q; 2. Momchil Karailiev BUL 16.73 q; 3. Kenta Bell USA 16.72 q; 4. David Giralt CUB 16.71 q; 5. Allen Simms PUR 16.63; 6. Nathan Douglas GBR 16.53 (+2.8); 7. Igor Spasovkhodskiy RUS 16.45; 8. Tarik Bougtaeb MAR 16.38; 9. Mykola Savolainen UKR 16.35; 10. Hrístos Melétoglou GRE 16.35; 11. Paolo Camossi ITA 16.23; 12. Randy Lewis GRN 16.11; 13. Charles Michael Friedek GER 15.75; Yanxi Li CHN DNS



PCHNIÊCIE KUL¥

Fina³

1. ADAM NELSON (USA) 21.73
2. Rutger Smith (Holandia) 21.29
3. Ralf Bartels (Niemcy) 20.99

4. Yuriy Bilonoh (Ukraina) 20.89
5. Christian Cantwell (USA) 20.87
6. Andrei Mikhnevich (Bia³oruœ) 20.74
7. Joachim Olsen (Dania) 20.73
8. Ville Tiisanoja (Finlandia) 20.57

9. Tomasz Majewski (Polska) 20.23; 10. Tepa Reinikainen (Finlandia) 20.09; 11. MikulᚠKonopka (S³owacja) 19.72; 12. Carl Myerscough (Wielka Brytania) 19.67

Eliminacje
Grupa A: 1. Christian Cantwell USA 21.11 Q; 2. Joachim Olsen DEN 20.85 Q; 3. Andrei Mikhnevich BLR 20.54 Q; 4. Adam Nelson USA 20.35 Q; 5. Tepa Reinikainen FIN 20.19 q; 6. Tomasz Majewski POL 20.12 (20.04, 20.12, 20.09) q; 7. Carl Myerscough GBR 20.07 q; 8. Gheorghe Guset ROM 19.83; 9. Manuel Martínez ESP 19.55; 10. Petr Stehlík CZE 19.48; 11. Miran Vodovnik SLO 19.28; 12. Ivan Yushkov RUS 18.98; 13. Marco Antonio Verni CHI 18.60; 14. Dorian Scott JAM 18.33
Grupa B: 1. Ralf Bartels GER 20.56 Q; 2. MikulᚠKonopka SVK 20.39 Q; 3. Rutger Smith NED 20.26 Q; 4. Yuriy Bilonoh UKR 20.21 q; 5. Ville Tiisanoja FIN 20.18 q; 6. Khalid Habash Al-Suwaidi QAT 19.72; 7. Anton Lyuboslavskiy RUS 19.56; 8. John Godina USA 19.54; 9. Dragan Peric SCG 19.46; 10. Taavi Peetre EST 19.20; 11. Yury Belov BLR 19.16; 12. Hamza Alic BIH 18.77; 13. Edis Elkasevic CRO 18.59; Janus Robberts RSA NM; Pavel Lyzhyn BLR NM



RZUT DYSKIEM

Fina³

1. VIRGILIJUS ALEKNA (Litwa) 70.17 CR
2. Gerd Kanter (Estonia) 68.57
3. Michael Möllenbeck (Niemcy) 65.95

4. Aleksander Tammert (Estonia) 64.84
5. Ian Waltz (USA) 64.27
6. Frantz Kruger (RPA) 64.23
7. Jarred Rome (USA) 64.22
8. Jason Tunks (Kanada) 63.77

9. Lars Riedel (Niemcy) 63.05; 10. Zoltán Kövágó (Wêgry) 62.94; 11. Mario Pestano (Hiszpania) 62.75; 12. Andrzej Krawczyk (Polska) 62.71

Eliminacje
Grupa A: 1. Gerd Kanter EST 65.76 Q; 2. Jason Tunks CAN 64.02 Q; 3. Michael Möllenbeck GER 63.71 Q; 4. Frantz Kruger RSA 63.44 q; 5. Jarred Rome USA 62.72 q; 6. Carl Brown USA 61.91; 7. Bogdan Pishchalnikov RUS 61.17; 8. Jo Van Daele BEL 61.12; 9. Vasiliy Kaptyukh BLR 61.04; 10. Yennifer Frank Casañas CUB 60.94; 11. Jorge Balliengo ARG 60.40; 12. Abbas Samimi IRI 60.25; 13. Gábor Máté HUN 58.97
Grupa B: 1. Virgilijus Alekna LTU 68.79 Q; 2. Lars Riedel GER 66.22 Q; 3. Mario Pestano ESP 65.04 Q; 4. Andrzej Krawczyk POL 64.51 Q; 5. Zoltán Kövágó HUN 64.30 Q; 6. Ian Waltz USA 64.30 Q; 7. Aleksander Tammert EST 64.02 Q; 8. Libor Malina CZE 62.41; 9. Vikas Gowda IND 62.04; 10. Roland Varga HUN 61.94; 11. Tao Wu CHN 61.75; 12. Gaute Myklebust NOR 60.00; 13. Timo Tompuri FIN 59.11



RZUT M£OTEM

Fina³

1. IVAN TIKHON (Bia³oruœ) 83.89 CR
2. Vadim Devyatovskiy (Bia³oruœ) 82.60

3. Szymon Zió³kowski (Polska) 79.35
4. Markus Esser (Niemcy) 79.16
5. Olli-Pekka Karjalainen (Finlandia) 78.77
6. Ilya Konovalov (Rosja) 78.59
7. Krisztián Pars (Wêgry) 78.03
8. Vadim Khersontsev (Rosja) 77.59

9. Libor Charfreitag (S³owacja) 76.05; 10. Andriy Skvaruk (Ukraina) 76.01; 11. Holger Klose (Niemcy) 74.80; 12. Vladyslav Piskunov (Ukraina) 74.78

Eliminacje
Grupa A: 1. Vadim Devyatovskiy BLR 81.20 Q; 2. Olli-Pekka Karjalainen FIN 77.30 q; 3. Holger Klose GER 76.47 q; 4. Vladyslav Piskunov UKR 76.04 q; 5. Vadim Khersontsev RUS 75.92 q; 6. Chris Harmse RSA 74.37; 7. A.G. Kruger USA 73.63; 8. Dilshod Nazarov TJK 73.38; 9. András Haklits CRO 73.26; 10. Esref Apak TUR 73.04; 11. Miloslav Konopka SVK 72.91; 12. Ihor Tuhay UKR 70.85; 13. Juan Ignacio Cerra ARG 68.44; 14. Dorian Collaku ALB 58.83; Sergey Kirmasov RUS NM
Grupa B: 1. Ivan Tikhon BLR 79.26 Q; 2. Szymon Zió³kowski POL 78.34 Q; 3. Andriy Skvaruk UKR 77.21 q; 4. Krisztián Pars HUN 76.86 q; 5. Markus Esser GER 76.45 q; 6. Ilya Konovalov RUS 76.42 q; 7. Libor Charfreitag SVK 76.30 q; 8. Aléxandros Papadimitríou GRE 74.99; 9. Lukas Melich CZE 74.53; 10. Ali Mohamed Al-Zinkawi KUW 72.28; 11. James Parker USA 71.95; 12. Mohsen El Anany EGY 71.78; 13. Roman Rozna MDA 71.52; 14. Nicola Vizzoni ITA 70.77; 15. Andrey Vorontsov BLR 69.71; 16. Patric Suter SUI 68.54



RZUT OSZCZEPEM

Fina³

1. ANDRUS VÄRNIK (Estonia) 87.17
2. Andreas Thorkildsen (Norwegia) 86.18
3. Sergey Makarov (Rosja) 83.54

4. Tero Pitkämäki (Finlandia) 81.27
5. Alexandr Ivanov (Rosja) 79.14
6. Eriks Rags (£otwa) 78.77
7. Ainars Kovals (£otwa) 77.61
8. Mark Frank (Niemcy) 77.56

9. Aki Parviainen (Finlandia) 74.86; 10. Guillermo Martínez (Kuba) 72.68; 11. Tomas Intas (Litwa) 70.11; 12. Scott Russell (Kanada) 68.59

Eliminacje
Grupa A: 1. Sergey Makarov RUS 85.08 Q; 2. Andreas Thorkildsen NOR 81.45 Q; 3. Aki Parviainen FIN 79.48 q; 4. Eriks Rags LAT 78.79 q; 5. Guillermo Martinez CUB 78.37 q; 6. Mark Frank GER 77.87 q; 7. Tomas Intas LTU 77.08 q; 8. Nick Nieland GBR 76.71; 9. Stefan Muller SUI 76.30; 10. Marian Bokor SVK 74.81; 11. Firas Al-Mohamed SYR 72.63; 12. Gergely Horvath HUN 72.33; 13. Francesco Pignata ITA 72.17; 14. Gabriel Wallin SWE 72.04; 15. Oleg Statsenko UKR 64.44; 16. Shaka Sola SAM 41.18 PB
Grupa B: 1. Tero Pitkämäki FIN 82.21 Q; 2. Andrus Värnik EST 80.97 q; 3. Ainars Kovals LAT 80.80 q; 4. Alexandr Ivanov RUS 79.65 q; 5. Scott Russell CAN 79.45 q; 6. Christian Nicolay GER 76.68; 7. Vadims Vasilevskis LAT 76.16; 8. Lohan Rautenbach RSA 75.94; 9. Rongxiang Li CHN 74.95; 10. Esko Mikkola FIN 72.54; 11. John Hetzendorf USA 70.49; 12. Ronny Nilsen NOR 70.07; 13. Yukifumi Murakami JPN 68.31; 14. Vadim Bavikin ISR 66.74; 15. Dejan Angelovski MKD 58.23



CHÓD 20 KM

1. JEFFERSON PEREZ (Ekwador) 1:18:35
2. Francisco Javier Fernandez (Hiszpania) 1:19:36
3. Juan Manuel Molina (Hiszpania) 1:19:44 PB

4. Andre Hohne (Niemcy) 1:20:00 PB
5. Hatem Ghoula (Tunezja) 1:20:19
6. Vladimir Stankin (Rosja) 1:20:25
7. Benjamin Kuciñski (Polska) 1:20:34 PB
8. Eder Sanchez (Meksyk) 1:20:45

9. Hongjun Zhu (Chiny) 1:21:01; 10. Luke Adams (Australia) 1:21:43; 11. Andriy Yurin (Ukraina) 1:22:15; 12. Luis Fernando Lopez (Kolumbia) 1:22:28; 13. Erik Tysse (Norwegia) 1:22:45; 14. Lorenzo Civallero (W³ochy) 1:22:52; 15. Sergio Vieira Galdino (Brazylia) 1:23:03; 16. Il-yong Shin (Korea) 1:23:10; 17. Aigars Fadejevs (£otwa) 1:23:12; 18. Jared Tallent (Australia) 1:23:42; 19. Silviu Casandra (Rumunia) 1:23:46; 20. Andrei Talashko (Bia³oruœ) 1:23:52; 21. Matej Toth (S³owacja) 1:23:55; 22. Jose Ignacio Diaz (Hiszpania) 1:24:00; 23. Takayuki Tanii (Japonia) 1:24:17; 24. Kamil Kalka (Polska) 1:25:02; 25. Akihiro Sugimoto (Japonia) 1:25:28; 26. Rafal Dyœ (Polska) 1:26:35; 27. Edwin Centeno (Peru) 1:26:45; 28. Yunfeng Liu (Chiny) 1:26:54; 29. Koichiro Morioka (Japonia) 1:27:08; 30. John Nunn (USA) 1:27:10; 31. Timothy Seaman (USA) 1:29:58; 32. Bengt Bengtsson (Szwecja) 1:30:10; Cristian Berdeja (Meksyk) DQ; Robert Heffernan (Irlandia) DQ; Ilya Markov (Rosja) DQ; Walter Sandoval (Salwador) DQ; Rolando Saquipay (Ekwador) DQ; Bernardo Segura (Meksyk) DQ; Ivan Trotskiy (Bia³oruœ) DQ; Chaohong Yu (Chiny) DQ; Ivano Brugnetti (W³ochy) DNF; Viktor Burayev (Rosja) DNF; João Vieira (Portugalia) DNF



CHÓD 50 KM

1. SERGEY KIRDYAPKIN (Rosja) 3:38:08 PB
2. Aleksey Voyevodin (Rosja) 3:41:25
3. Alex Schwazer (W³ochy) 3:41:54 NR

4. Trond Nymark (Norwegia) 3:44:04 NR
5. Chengliang Zhao (Chiny) 3:44:45
6. Omar Zepeda (Meksyk) 3:49:01 PB
7. Roman Magdziarczyk (Polska) 3:49:55
8. Yuki Yamazaki (Japonia) 3:51:15

9. Horacio Nava (Meksyk) 3:53:57 PB; 10. Peter Korcok (S³owacja) 3:55:02; 11. Tim Berrett (Kanada) 3:55:48; 12. Julio René Martínez (Gwatemala) 3:57:56; 13. Marco De Luca (W³ochy) 3:58:32; 14. Denis Langlois (Francja) 3:59:31; 15. Ken Akashi (Japonia) 3:59:35; 16. Dong-young Kim (Korea) 4:01:25; 17. Modris Liepinš (£otwa) 4:01:54; 18. Miloš Bátovský (S³owacja) 4:05:44; 19. Sergey Korepanov (Kazachstan) 4:06:23; 20. Pedro Martins (Portugalia) 4:08:12; 21. Antti Kempas (Finlandia) 4:10:30; 22. Jorge Costa (Portugalia) 4:22:17; 23. Phillip Dunn (USA) 4:25:27; Fredrik Svensson (Szwecja) DQ; Craig Barrett (Nowa Zelandia) DQ; Jesús Angel García (Hiszpania) DQ; Jani Lehtinen (Finlandia) DQ; Aleksandar Rakovic (Serbia i Czarnogóra) DQ; Viktor Ginko (Bia³oruœ) DQ; Miloš Holuša (Czechy) DQ; Aigars Fadejevs (£otwa) DQ; Mikel Odriozola (Hiszpania) DQ; Grzegorz Sudo³ (Polska) DQ; Vladimir Kanaykin (Rosja) DQ; Diego Cafagna (W³ochy) DQ; Miguel Solis (Meksyk) DQ; Yohan Diniz (Francja) DQ; Yucheng Han (Chiny) DNF; Shucai Xing (Chiny) DNF; Oleksiy Kazanin (Ukraina) DNF; Rafal Fedaczyñski (Polska) DNF; Andrey Stepanchuk (Bia³oruœ) DNF; Sérgio Vieira Galdino (Brazylia) DNF; Luis Fernando García (Gwatemala) DNF



Medaliœci w dziesiêcioboju © IAAF DZIESIÊCIOBÓJ

1. BRYAN CLAY (USA) 8732 pkt. WL
2. Roman Šebrle (Czechy) 8521
3. Attila Zsivóczky (Wêgry) 8385

4. André Niklaus (Niemcy) 8316 PB
5. Aleksandr Pogorelov (Rosja) 8246
6. Kristjan Rahnu (Estonia) 8223
7. Romain Barras (Francja) 8087
8. TomᚠDvorák (Czechy) 8068

9. Jaakko Ojaniemi (Finlandia) 8042; 10. Aleksey Drozdov (Rosja) 8038; 11. Hamdi Dhouibi (Tunezja) 8023 AR; 12. Mikk Pahapill (Estonia) 8003; 13. Paul Terek (USA) 7921; 14. Frédéric Xhonneux (Belgia) 7616; 15. Roland Schwarzl (Austria) 7549; 16. Oscar González (Hiszpania) 7526; 17. Phil McMullen (USA) 6832; Benjamin Jensen (Norwegia) DNF; Claston Bernard (Jamajka) DNF; Dmitriy Karpov (Kazachstan) DNF; Maurice Smith (Jamajka) DNF; Haifeng Qi (Chiny) DNF; Aleksey Sysoyev (Rosja) DNF; Vitaliy Smirnov (Uzbekistan) DNF; Eugene Martineau (Holandia) DNF; Laurent Hernu (Francja) DNS

Back To Top