Sportowe Archiwum


Zagłosuj na stronę
Sportowe Archiwum



Mistrzostwa Świata 1983 | 1987 | 1991 | 1993 | 1995 | 1997 | 1999
2001 | 2003 | 2005

Halowe Mistrzostwa Świata

Mistrzostwa Świata Juniorów 2005


MISTRZOSTWA ŚWIATA 1983
7-14 sierpnia 1983, Helsinki (Finlandia)

WYNIKI - KOBIETY

100 M

Finał  (wiatr +0.9 m/s)

1. Marlies Oelsner-Göhr (NRD) 10.97
2. Marita Koch (NRD) 11.02
3. Diane Williams (USA) 11.06
4. Merlene Ottey (Jamajka) 11.19
5. Angela Bailey (Kanada) 11.20
6. Helinä Marjamaa (Finlandia) 11.24
7. Angella Taylor-Issajenko (Kanada) 11.30
 Evelyn Ashford (USA) DNF

Półfinały
Bieg 1 (wiatr -0.5): 1. Marlies Oelsner-Göhr GDR 11.05 Q; 2. Angela Bailey CAN 11.18 Q; 3. Diane Williams USA 11.21 Q; 4. Helinä Marjamaa FIN 11.29 Q; 5. Silke Gladisch-Möller GDR 11.30; 6. Anelia Nuneva BUL 11.31; 7. Alice Brown USA 11.33; 8. Shirley Thomas GBR 11.53
Bieg 2 (wiatr -0.6): 1. Evelyn Ashford USA 10.99 Q; 2. Marita Koch GDR 11.08 Q; 3. Angella Taylor-Issajenko CAN 11.22 Q; 4. Merlene Ottey JAM 11.26 Q; 5. Olga Antonova URS 11.30; 6. Nadezhda Georgieva BUL 11.36; 7. Heather Hunte-Oakes GBR 11.50; 8. Rose-Aimée Bacoul FRA 11.59



200 M

Finał  (wiatr +1.5 m/s)

1. Marita Koch (NRD) 22.13
2. Merlene Ottey (Jamajka) 22.19
3. Kathy Smallwood-Cook (Wielka Brytania) 22.37
4. Florence Griffith-Joyner (USA) 22.46
5. Grace Jackson (Jamajka) 22.63
6. Anelia Nuneva (Bułgaria) 22.68
7. Angela Bailey (Kanada) 22.93
8. Ewa Kasprzyk (Polska) 23.03

Półfinały
Bieg 1 (wiatr +2.1): 1. Florence Griffith-Joyner USA 22.41 Q; 2. Kathy Smallwood-Cook GBR 22.57 Q; 3. Anelia Nuneva BUL 22.62 Q; 4. Grace Jackson JAM 22.76 Q; 5. Helinä Marjamaa FIN 22.86; 6. Denise Robertson-Boyd AUS 23.26; 7. Marisa Masullo ITA 23.36; 8. Irina Olkhovnikova URS 23.38
Bieg 2 (wiatr +0.8): 1. Marita Koch GDR 22.67 Q; 2. Merlene Ottey JAM 22.68 Q; 3. Angela Bailey CAN 22.82 Q; 4. Ewa Kasprzyk POL 23.02 Q; 5. Joan Baptiste GBR 23.24; 6. Nadezhda Georgieva BUL 23.26; 7. Randy Givens USA 23.34; 8. Liliane Gaschet FRA 23.37



400 M

Finał

1. Jarmila Kratochvílová (CSRS) 47.99 WR
2. Tatána Kocembová (CSRS) 48.59 PB
3. Mariya Kulchunova-Pinigina (ZSRR) 49.19
4. Gaby Bussmann (RFN) 49.75
5. Marita Payne-Wiggins (Kanada) 50.06 AR
6. Irina Baskakova (ZSRR) 50.48
7. Dagmar Rübsam-Neubauer (NRD) 50.48
8. Rosalyn Bryant (USA) 50.66

Półfinały
Bieg 1: 1. Jarmila Kratochvílová TCH 51.08 Q; 2. Gaby Bussmann FRG 51.22 Q; 3. Irina Baskakova URS 51.26 Q; 4. Dagmar Rübsam-Neubauer GDR 51.52 Q; 5. Charmaine Crooks CAN 51.96; 6. Denean Howard-Hill USA 52.06; 7. Judit Forgacs HUN 52.74; 8. Rositsa Stamenova BUL 53.09
Bieg 2: 1. Mariya Kulchunova-Pinigina URS 50.07 Q; 2. Tatána Kocembová TCH 50.45 Q; 3. Marita Payne-Wiggins CAN 50.78 Q; 4. Rosalyn Bryant USA 51.04 Q; 5. Sabine Busch GDR 51.09; 6. Michelle Scutt GBR 51.88; 7. Molly Killingbeck CAN 51.97; 8. Katya Ilieva BUL 52.34



800 M

Finał

1. Jarmila Kratochvílová (CSRS) 1:54.68
2. Lyubov Gurina (ZSRR) 1:56.11
3. Yekaterina Podkopayeva (ZSRR) 1:57.58
4. Margrit Klinger (RFN) 1:58.11
5. Robin Campbell (USA) 2:00.03
6. Doina Melinte (Rumunia) 2:00.13
7. Milena Matejkovicova-Strnadova (CSRS) 2:01.72
8. Antje Schröder (NRD) 2:02.13

Półfinały
Bieg 1: 1. Yekaterina Podkopayeva URS 1:59.55 Q; 2. Jarmila Kratochvílová TCH 1:59.58 Q; 3. Milena Matejkovicova-Strnadova TCH 2:00.02 Q; 4. Robin Campbell USA 2:00.22 Q; 5. Jolanta Januchta POL 2:01.23; 6. Jill McCabe SWE 2:01.92; 7. Elena Lina ROM 2:03.59; 8. Celestine N'Drin CIV 2:08.14
Bieg 2: 1. Lyubov Gurina URS 1:59.33 Q; 2. Antje Schröder GDR 1:59.46 Q; 3. Margrit Klinger FRG 1:59.49 Q; 4. Doina Melinte ROM 1:59.60 Q; 5. Zuzana Moravcikova TCH 1:59.96; 6. Totka Petrova BUL 2:01.32; 7. Tina Krebs DEN 2:02.19; 8. Jennifer Bean BER 2:12.93



1500 M

Finał

1. Mary Decker-Slaney (USA) 4:00.90
2. Zamira Zaitseva (ZSRR) 4:01.19
3. Yekaterina Podkopayeva (ZSRR) 4:02.25
4. Ravilya Agletdinova-Kotovich (ZSRR) 4:02.67
5. Wendy Smith-Sly (Wielka Brytania) 4:04.14
6. Doina Melinte (Rumunia) 4:04.42
7. Gabriella Dorio (Włochy) 4:04.73
8. Brit Lind-Petersen-McRoberts (Kanada) 4:05.73

9. Christina Boxer-Cahill (Wielka Brytania) 4:06.74; 10. Cornelia Bürki (Szwajcaria) 4:11.61; 11. Ivana Kleinova-Walterova-Kubesova (CSRS) 4:15.12; 12. Maria Radu (Rumunia) 4:19.03



3000 M

Finał

1. Mary Decker-Slaney (USA) 8:34.62
2. Brigitte Kraus (RFN) 8:35.11
3. Tatyana Kazankina (ZSRR) 8:35.13
4. Svetlana Ulmasova (ZSRR) 8:35.55
5. Wendy Smith-Sly (Wielka Brytania) 8:37.06
6. Agnese Possamai (ITA) 8:37.96 NR
7. Jane Furniss-Shields (Wielka Brytania) 8:45.69
8. Natalya Artyomova (ZSRR) 8:47.98

9. Aurora Cunha (Portugalia) 8:50.20; 10. Lynn Kanuka-Williams (Kanada) 8:50.20; 11. Cornelia Bürki (Szwajcaria) 8:53.85; 12. Eva Ernström (Szwecja) 8:57.59; 13. Christine Tranter-Benning (Wielka Brytania) 8:58.01; 14. Lorraine Moller (Nowa Zelandia) 9:02.19; 15. Alison Wiley (Kanada) 9:15.35



MARATON

1. Grete Waitz (Norwegia) 2:28:09
2. Marianne Dickerson (USA) 2:31:09
3. Raisa Katyukova-Smekhnova (ZSRR) 2:31:13
4. Rosa Mota (Portugalia) 2:31:50
5. Jacqueline Gareau (Kanada) 2:32:35
6. Laura Fogli (Włochy) 2:33:31
7. Regina Joyce (Irlandia) 2:33:52
8. Tuija Toivonen-Jousimaa (Finlandia) 2:34:14

9. Joyce Smith (Wielka Brytania) 2:34:27; 10. Lyutsia Belyayeva (ZSRR) 2:34:44; 11. Rita Marchisio (Włochy) 2:35:08; 12. Debbie Eide (USA) 2:36:17; 13. Carey May-Edge (Irlandia) 2:36:28; 14. Glenys Quick (Nowa Zelandia) 2:37:14; 15. Monika Lövenich (RFN) 2:39:19; 16. Marja Vartiainen (Finlandia) 2:39:22; 17. Carla Beurskens (Holandia) 2:39:25; 18. Karolina Szabó (Węgry) 2:40:23; 19. Christa Vahlensieck (RFN) 2:40:43; 20. Magda Ilands (Belgia) 2:40:52; 21. Cindy Hamilton (Kanada) 2:41:27; 22. Kath Binns (Wielka Brytania) 2:42:12; 23. Zoya Ivanova (ZSRR) 2:43:27; 24. Ngaire Drake (Nowa Zelandia) 2:43:51; 25. Jill Colwell (Australia) 2:45:07; 26. Jackie Turney (Australia) 2:45:43; 27. Sinikka Kiippa (Finlandia) 2:46:10; 28. Dorothy Goertzen (Kanada) 2:46:38; 29. Kersti Jacobsen (Dania) 2:46:48; 30. Ilona Zsilak (Węgry) 2:46:48



100 M PŁ

Finał  (wiatr +2.4 m/s)

1. Bettine Jahn (NRD) 12.35
2. Kerstin Knabe (NRD) 12.42
3. Ginka Zagorcheva (Bułgaria) 12.62
4. Natalya Petrova (ZSRR) 12.67
5. Shirley Strong (Wielka Brytania) 12.78
6. Yelena Biserova (ZSRR) 12.80
7. Cornelia Riefstahl-Oschkenat (NRD) 12.94
8. Benita Fitzgerald-Brown (USA) 12.99

Półfinały
Bieg 1 (wiatr +0.7): 1. Ginka Zagorcheva BUL 12.75 Q; 2. Kerstin Knabe GDR 12.83 Q; 3. Yelena Biserova URS 12.92 Q; 4. Shirley Strong GBR 12.99 Q; 5. Michele Chardonnet FRA 13.13; 6. Pam Page USA 13.24; 7. Heike Filsinger FRG 13.42; 8. Xénia Siska HUN 13.68
Bieg 2 (wiatr +1.6): 1. Bettine Jahn GDR 12.76 Q; 2. Natalya Petrova URS 12.83 Q; 3. Benita Fitzgerald-Brown USA 12.96 Q; 4. Cornelia Riefstahl-Oschkenat GDR 13.00 Q; 5. Laurence Elloy-Machabey FRA 13.08; 6. Ulrike Denk FRG 13.16; 7. Judy Livermore-Simpson GBR 13.30; 8. Glynis Nunn-Cearns AUS 13.39



400 M PŁ

Finał

1. Yekaterina Fesenko-Grun (ZSRR) 54.14
2. Anna Ambraziene (ZSRR) 54.15
3. Ellen Neumann-Fiedler (NRD) 54.55
4. Petra Pfaff (NRD) 54.64
5. Petra Krug (NRD) 54.76
6. Ann-Louise Skoglund (Szwecja) 54.80
7. Susan Morley (Wielka Brytania) 56.04
8. Cristieana Cojocaru-Matei (Rumunia) 56.26

Półfinały
Bieg 1: 1. Petra Pfaff GDR 55.77 Q; 2. Yekaterina Fesenko-Grun URS 55.99 Q; 3. Ann-Louise Skoglund SWE 56.01 Q; 4. Susan Morley GBR 56.09 Q; 5. Debbie Flintoff-King AUS 56.63; 6. Gwen Wall CAN 56.68; 7. Judi Brown-King USA 57.98; Hilde Fredriksen NOR DNS
Bieg 2: 1. Anna Ambraziene URS 55.18 Q; 2. Ellen Neumann-Fiedler GDR 55.23 Q; 3. Petra Krug GDR 55.98 Q; 4. Cristieana Cojocaru-Matei ROM 56.71 Q; 5. Sharrieffa Barksdale USA 56.81; 6. Nawal El Moutawakil MAR 57.10; 7. Anna Filickova TCH 57.64; 8. Christine Slythe CAN 58.53



4x100 M

Finał

1. NRD 41.76 (Silke Gladisch-Möller, Marita Koch, Ingrid Lange, Marlies Göhr)
2. Wielka Brytania 42.71 (Joan Baptiste, Kathy Smallwood-Cook, Beverley Callender, Shirley Thomas)
3. Jamajka 42.73 (Leleith Hodges, Jacqueline Pusey, Juliet Cuthbert, Merlene Ottey)
4. Bułgaria 42.93 (Ginka Zagorcheva, Anelia Nuneva, Nadezhda Georgieva, Pepa Pavlova)
5. Kanada 43.05 (Angela Bailey, Marita Payne-Wiggins, Tanya Brothers, Molly Killingbeck)
6. ZSRR 43.22 (Lyudmila Kondratyeva, Yelena Vinogradova, Irina Olkhovnikova, Olga Antonova)
7. Francja 43.40 (Marie-France Loval, Marie-Christine Cazier-Ballo, Rose-Aimée Bacoul, Liliane Gaschet)
8. CSRS 43.78 (Jarmila Nygrynova-Strejckova, Stepanka Sokolova, Radislava Soborova, Eva Murková)



4x400 M

Finał

1. NRD 3:19.73 (Gesine Walther, Sabine Busch, Marita Koch, Dagmar Rübsam-Neubauer)
2. CSRS 3:20.32 (Tatána Kocembová, Milena Strnadova, Zuzana Moravcikova, Jarmila Kratochvílová)
3. ZSRR 3:21.16 (Yelena Korban, Marina Kharlamova, Irina Baskakova, Mariya Pinigina)
4. Kanada 3:27.41 (Charmaine Crooks, Jillian Richardson, Molly Killingbeck, Marita Wiggins)
5. USA 3:27.57 (Roberta Belle, Easter Gabriel, Rosalyn Bryant, Denean Howard-Hill)
6. RFN 3:29.43 (Rita Daimer, Ute Thimm, Gisela Gottwald, Gaby Bussmann)
7. Bułgaria 3:30.36 (Svobodka Damyanova, Rositsa Stamenova, Katya Ilieva, Galina Penkova)
8. Rumunia 3:35.61 (Iulia Radu, Daniela Matei, Cristieana Cojocaru-Matei, Elena Lina)



SKOK WZWYŻ

Finał

1. Tamara Bykova (ZSRR) 2.01
2. Ulrike Meyfarth (RFN) 1.99
3. Louise Ritter (ZSRR) 1.95
4. Coleen Sommer (ZSRR) 1.95
5. Kerstin Brandt (NRD) 1.92
6. Debbie Brill (Kanada) 1.88
7. Susanne Helm-Beyer (NRD) 1.88
8. Olga Juha (Węgry) 1.88

9. Vanessa Browne-Ward (Australia) 1.88; 10-11. Silvia Costa (Kuba) 1.84; Andrea Bienias (NRD) 1.84; 12-14. Maryse Éwanjé-Épée-Maury (Francja) 1.84; Katalin Sterk (Węgry) 1.84; Minna Vehmasto (Finlandia) 1.84; 15. Christine Soetewey (Belgia) 1.84; 16. Wenqin Yang (Chiny) 1.84; 17. Larisa Kositsyna (ZSRR) 1.80; 18. Dazhen Zheng (Chiny) 1.80



SKOK W DAL

Finał

1. Heike Daute-Drechsler (NRD) 7.27
2. Anisoara Cusmir-Stanciu (Rumunia) 7.15
3. Carol Lewis (USA) 7.04
4. Tatyana Proskuryakova (ZSRR) 7.02
5. Beverly Kinch (Wielka Brytania) 6.93
6. Zsuzsa Vanyek (Węgry) 6.81
7. Eva Murková (CSRS) 6.80
8. Robyn Lorraway (Australia) 6.65

9. Vali Ionescu-Constantin (Rumunia) 6.62; 10. Jarmila Nygrynova-Strejckova (CSRS) 6.56; 11. Jennifer Inniss (Gujana) 6.54; 12. Helga Radtke (NRD) 6.44



PCHNIĘCIE KULĄ

Finał

1. Helena Fibingerová (CSRS) 21.05
2. Helma Knorscheidt (NRD) 20.70
3. Ilona Slupianek-Briesenick (NRD) 20.56
4. Nunu Abashidze (ZSRR) 20.55
5. Natalya Lisovskaya (ZSRR) 20.02
6. Mihaela Loghin (Rumunia) 19.85
7. Claudia Losch (RFN) 19.72
8. María Elena Sarría (Kuba) 19.47

9. Zdenka Šilhavá (CSRS) 19.00; 10. Venissa Head (Wielka Brytania) 18.05; 11. Gael Mulhall-Martin (Australia) 17.79; 12. Judy Oakes (Wielka Brytania) 17.52



RZUT DYSKIEM

Finał

1. Martina Opitz-Hellmann (NRD) 68.94
2. Galina Murashova (ZSRR) 67.44
3. Maria Vergova-Petkova (Bułgaria) 66.44
4. Tsvetanka Khristova (Bułgaria) 65.62
5. Gisela Beyer (NRD) 65.26
6. Zdenka Šilhavá (CSRS) 64.32
7. Ria Stalman (Holandia) 63.76
8. Meg Ritchie (Wielka Brytania) 62.50

9. Florenta Craciunescu (Rumunia) 62.14; 10. Svetla Mitkova-Sinirtas (Bułgaria) 62.06; 11. Galina Savinkova (ZSRR) 59.28; 12. Maria Badea (Rumunia) 58.10



RZUT OSZCZEPEM

Finał

1. Tiina Lillak (Finlandia) 70.82
2. Fatima Whitbread (Wielka Brytania) 69.14
3. Anna Verouli (Grecja) 65.72
4. Tessa Sanderson (Wielka Brytania) 64.76
5. Eva Raduly-Zörgö (Rumunia) 63.86
6. Tuula Laaksalo (Finlandia) 62.44
7. Beate Peters (RFN) 62.42
8. María Caridad Colón (Kuba) 62.04

9. Petra Felke-Meier (NRD) 62.02; 10. Karin Smith (USA) 59.76; 11. Antje Kempe-Zöllkau (NRD) 58.82; 12. Mayra Vila (Kuba) 57.80



SIEDMIOBÓJ

1. Ramona Neubert (NRD) 6714 pkt.
2. Sabine Paetz-John (NRD) 6662
3. Anke Vater-Behmer (NRD) 6532
4. Sabine Everts (RFN) 6398
5. Valentina Dimitrova (Bułgaria) 6362
6. Yekaterina Smirnova (ZSRR) 6321
7. Glynis Nunn-Cearns (Australia) 6195
8. Tineke Hidding (Holandia) 6155

9. Annette Tannander (Szwecja) 5977; 10. Marcela Koblasova (CSRS) 5965; 11. Marlene Harmon (USA) 5925; 12. Kristine Tannander (Szwecja) 5922; 13. Anne Kyllönen (Finlandia) 5866; 14. Corinne Schneider (Szwajcaria) 5851; 15. Florence Picaut (Francja) 5766; 16. Terry Genge (Nowa Zelandia) 5739



WYNIKI - MĘŻCZYŹNI

100 M

Finał  (wiatr -0.3 m/s)

1. Carl Lewis (USA) 10.07
2. Calvin Smith (USA) 10.21
3. Emmit King (USA) 10.24
4. Allan Wells (Wielka Brytania) 10.27
5. Juan Nuńez (Dominikana) 10.29
6. Christian Haas (RFN) 10.32
7. Paul Narracott (Australia) 10.33
8. Desai Williams CAN 10.36

Półfinały
Bieg 1 (wiatr -0.8): 1. Calvin Smith USA 10.22 Q; 2. Allan Wells GBR 10.35 Q; 3. Juan Nuńez DOM 10.36 Q; 4. Emmit King USA 10.36 Q; 5. Frank Emmelmann GDR 10.40; 6. Ben Johnson CAN 10.44; 7. Tony Sharpe CAN 10.44; 8. Leandro Peńalver CUB 10.47
Bieg 2 (wiatr -1.0): 1. Carl Lewis USA 10.28 Q; 2. Paul Narracott AUS 10.38 Q; 3. Desai Williams CAN 10.39 Q; 4. Christian Haas FRG 10.39 Q; 5. Raymond Stewart JAM 10.40; 6. Cameron Sharp GBR 10.43; 7. Osvaldo Lara CUB 10.46; 8. Thomas Schröder GDR 10.52

Ćwierćfinały
Bieg 1 (wiatr +1.1): 1. Calvin Smith USA 10.27 Q; 2. Tony Sharpe CAN 10.36 Q; 3. Paul Narracott AUS 10.37 Q; 4. Thomas Schröder GDR 10.45 Q; 5. Ernest Obeng GHA 10.51; 6. Innocent Egbunike NGR 10.52; 7. Luke Watson GBR 10.57; 8. Everard Samuels JAM 10.65
Bieg 2 (wiatr +0.8): 1. Carl Lewis USA 10.20 Q; 2. Raymond Stewart JAM 10.37 Q; 3. Cameron Sharp GBR 10.41 Q; 4. Frank Emmelmann GDR 10.46 Q; 5. Christopher Brathwaite TRI 10.57; 6. Robson Caetano Da Silva BRA 10.66; 7. Marian Woronin POL 10.72; 8. Lester Benjamin ANT 10.86
Bieg 3 (wiatr -1.1): 1. Desai Williams CAN 10.31 Q; 2. Allan Wells GBR 10.37 Q; 3. Juan Nuńez DOM 10.39 Q; 4. Osvaldo Lara CUB 10.44 Q; 5. Chidi Imoh NGR 10.45; 6. Viktor Bryzgin URS 10.55; 7. Gerrard Keating AUS 10.59; 8. István Tatár HUN 10.65
Bieg 4 (wiatr -1.2): 1. Emmit King USA 10.30 Q; 2. Christian Haas FRG 10.36 Q; 3. Leandro Peńalver CUB 10.38 Q; 4. Ben Johnson CAN 10.40 Q; 5. Pierfrancesco Pavoni ITA 10.44; 6. Antoine Richard FRA 10.44; 7. Ferenc Kiss HUN 10.53; 8. Valentin Atanasov BUL 10.63



200 M

Finał  (wiatr +1.2 m/s)

1. Calvin Smith (USA) 20.14
2. Elliott Quow (USA) 20.41
3. Pietro Mennea (Włochy) 20.51
4. Allan Wells (Wielka Brytania) 20.52
5. Frank Emmelmann (NRD) 20.55
6. Innocent Egbunike (Nigeria) 20.63
7. Carlo Simionato (Włochy) 20.69
8. Joao Batista Da Silva (Brazylia) 20.80

Półfinały
Bieg 1 (wiatr +3.4): 1. Joao Batista Da Silva BRA 20.56 Q; 2. Frank Emmelmann GDR 20.63 Q; 3. Pietro Mennea ITA 20.68 Q; 4. Elliott Quow USA 20.69 Q; 5. Cameron Sharp GBR 20.69; 6. Desai Williams CAN 20.71; 7. Leroy Reid JAM 20.89; 8. Sergey Sokolov URS 20.89
Bieg 2 (wiatr +1.4): 1. Calvin Smith USA 20.29 Q; 2. Carlo Simionato ITA 20.60 Q; 3. Innocent Egbunike NGR 20.63 Q; 4. Allan Wells GBR 20.63 Q; 5. Vladimir Muravyov URS 20.71; 6. Jean-Jacques Boussemart FRA 20.76; 7. Bruce Frayne AUS 20.94; 8. Boubacar Diallo SEN 20.96



400 M

Finał

Półfinały


800 M

Finał

Półfinały


1500 M

Finał

Półfinały


5000 M

Finał



10000 M

Finał



MARATON



110 M PŁ

Finał (wiatr )

Półfinały


400 M PŁ

Finał

Półfinały


3000 M Z PRZESZK.

Finał



4x100 M

Finał



4x400 M

Finał



SKOK WZWYŻ

Finał



SKOK O TYCZCE

Finał



SKOK W DAL

Finał



TRÓJSKOK

Finał



PCHNIĘCIE KULĄ

Finał



RZUT DYSKIEM

Finał



RZUT MŁOTEM

Finał

RZUT OSZCZEPEM

Finał



CHÓD 20 KM



CHÓD 50 KM



DZIESIĘCIOBÓJ

Back To Top