Sportowe Archiwum


Zagłosuj na stronę
Sportowe Archiwum



Mistrzostwa Świata 1983 | 1987 | 1991 | 1993 | 1995 | 1997 | 1999
2001 | 2003 | 2005

Halowe Mistrzostwa Świata

Mistrzostwa Świata Juniorów 2005

MISTRZOSTWA ŚWIATA
28 sierpnia - 6 września 1987, Rzym (Włochy)

WYNIKI - KOBIETY

100 M

Finał (wiatr -0.5 m/s)

1. Silke Gladisch-Möller (NRD) 10.90 CR
2. Heike Drechsler (NRD) 11.00
3. Merlene Ottey (Jamajka) 11.04
4. Diane Williams (USA) 11.07
5. Angella Taylor-Issajenko (Kanada) 11.09
6. Anelia Nuneva (Bułgaria) 11.09
7. Angela Bailey (Kanada) 11.18
8. Pam Marshall (USA) 11.19

Półfinały
Bieg 1 (wiatr +2.2): 1. Silke Gladisch-Möller GDR 10.82 Q; 2. Merlene Ottey JAM 10.89 Q; 3. Angella Taylor-Issajenko CAN 10.99 Q; 4. Pam Marshall USA 11.06 Q; 5. Alice Brown USA 11.07; 6. Nadezhda Georgieva BUL 11.10; 7. Ulrike Sarvari FRG 11.15; 8. Irina Slyusar URS 11.44
Bieg 2 (wiatr +0.7): 1. Heike Drechsler GDR 10.95 Q; 2. Anelia Nuneva BUL 11.01 Q; 3. Diane Williams USA 11.07 Q; 4. Angela Bailey CAN 11.07 Q; 5. Natalya Pomoshchnikova-Voronova URS 11.15; 6. Nelli Cooman NED 11.21; 7. Marlies Göhr GDR 11.33; 8. Paula Dunn-Thomas GBR 11.59

Ćwierćfinały
Bieg 1 (wiatr -0.3): 1. Heike Drechsler GDR 11.08 Q; 2. Anelia Nuneva BUL 11.29 Q; 3. Ulrike Sarvari FRG 11.32 Q; 4. Olga Zolotaryova URS 11.59; 5. Angela Phipps CAN 11.67; 6. Diane Holden AUS 11.68; 7. Ingrid Verbruggen BEL 11.78; Felicite Bada BEN DNS
Bieg 2 (wiatr +1.6): 1. Angella Taylor-Issajenko CAN 10.99 Q; 2. Nelli Cooman NED 11.14 Q; 3. Pam Marshall USA 11.21 Q; 4. Irina Slyusar URS 11.39 q; 5. Paula Dunn-Thomas GBR 11.47 q; 6. Marisa Masullo ITA 11.62; 7. Françoise Leroux FRA 11.63; 8. Sheila De Oliveira BRA 11.76
Bieg 3 (wiatr -1.6): 1. Diane Williams USA 11.21 Q; 2. Angela Bailey CAN 11.31 Q; 3. Natalya Pomoshchnikova-Voronova URS 11.33 Q; 4. Marlies Göhr GDR 11.40 q; 5. Laurence Bily FRA 11.49; 6. Valya Demireva BUL 11.73; 7. Simmone Jacobs GBR 11.83; 8. Yolanda Diaz ESP 12.05
Bieg 4 (wiatr -1.1): 1. Merlene Ottey JAM 11.27 Q; 2. Silke Gladisch-Möller GDR 11.29 Q; 3. Alice Brown USA 11.34 Q; 4. Nadezhda Georgieva BUL 11.47 q; 5. Liliana Allen CUB 11.60; 6. Pauline Davis-Thompson BAH 11.64; 7. Amparo Caicedo COL 12.08; 8. Gisele Ongollo GAB 12.21



200 M

Finał (wiatr +1.2 m/s)

1. Silke Gladisch-Möller (NRD) 21.74 CR
2. Florence Griffith-Joyner (USA) 21.96
3. Merlene Ottey (Jamajka) 22.06
4. Pam Marshall (USA) 22.18
5. Gwen Torrence (USA) 22.40
6. Mary Onyali-Omagbemi (Nigeria) 22.52
7. Ewa Kasprzyk (Polska) 22.52
8. Nadezhda Georgieva (Bułgaria) 22.55

Półfinały
Bieg 1 (wiatr -1.0): 1. Merlene Ottey JAM 22.43 Q; 2. Silke Gladisch-Möller GDR 22.54 Q; 3. Pam Marshall USA 22.67 Q; 4. Nadezhda Georgieva BUL 22.72 Q; 5. Pauline Davis-Thompson BAH 22.89; 6. Angela Bailey CAN 22.97; 7. Vineta Ikauniece URS 23.25; 8. Falilat Ogunkoya NGR 23.71
Bieg 2 (wiatr -1.9): 1. Florence Griffith-Joyner USA 22.38 Q; 2. Mary Onyali-Omagbemi NGR 22.54 Q; 3. Ewa Kasprzyk POL 22.60 Q; 4. Gwen Torrence USA 22.61 Q; 5. Marie-Christine Cazier-Ballo FRA 22.89; 6. Maia Azarashvili URS 22.91; 7. Ulrike Sarvari FRG 23.04; 8. Heike Morgenstern GDR 23.06



400 M

Finał

1. Olga Vladykina-Bryzgina (ZSRR) 49.38
2. Petra Schersing (NRD) 49.94
3. Kirsten Siemon-Emmelmann (NRD) 50.20
4. Mariya Kulchunova-Pinigina (ZSRR) 50.53
5. Lillie Leatherwood (USA) 50.82
6. Jillian Richardson (Kanada) 51.03
7. Diane Dixon (USA) 51.13
8. Olga V. Nazarova (ZSRR) 51.20

Półfinały
Bieg 1: 1. Mariya Kulchunova-Pinigina URS 50.83 Q; 2. Jillian Richardson CAN 50.91 Q; 3. Lillie Leatherwood USA 50.95 q; 4. Dagmar Neubauer GDR 52.15; 5. Cathy Rattray-Williams JAM 52.51; 6. Fabienne Ficher FRA 52.58; 7. Helga Arendt FRG 52.80; 8. Blanca Lacambra ESP 54.72
Bieg 2: 1. Petra Schersing GDR 50.15 Q; 2. Olga Vladykina-Bryzgina URS 50.88 Q; 3. Denean Howard-Hill USA 51.28; 4. Charmaine Crooks CAN 51.69; 5. Maria Magnólia Souza Figueiredo BRA 52.24; 6. Gisela Kinzel FRG 52.66; 7. Judit Forgács HUN 52.99; 8. Ilrey Oliver JAM 53.35
Bieg 3: 1. Kirsten Siemon-Emmelmann GDR 50.53 Q; 2. Diane Dixon USA 50.83 Q; 3. Olga V. Nazarova URS 51.07 q; 4. Ute Thimm FRG 51.23; 5. Sandie Richards JAM 51.54; 6. Marita Payne-Wiggins CAN 51.75; 7. Francisca Chepkurui KEN 52.86; Maria Usifo NGR DNS



800 M

Finał

1. Sigrun Grau-Wodars (NRD) 1:55.26 NR
2. Christine Wachtel (NRD) 1:55.32 PB
3. Lyubov Gurina (ZSRR) 1:55.56 PB
4. Ana Fidelia Quirot (Kuba) 1:55.84 AR
5. Jarmila Kratochvílová (CSRS) 1:57.81
6. Mitica Junghiatu-Constantin (Rumunia) 1:59.66
7. Nadezhda Olizarenko (ZSRR) 2:00.28
8. Slobodanka Colovic (Jugosławia) 2:02.09

Półfinały
Bieg 1: 1. Ana Fidelia Quirot CUB 1:57.96 Q; 2. Sigrun Grau-Wodars GDR 1:58.06 Q; 3. Lyubov Gurina URS 1:58.16 Q; 4. Jarmila Kratochvílová TCH 1:58.65 q; 5. Slobodanka Colovic YUG 1:58.85 q; 6. Diane Modahl GBR 1:59.34; 7. Essie Washington USA 2:02.65; 8. Mary Burzminski CAN 2:03.72
Bieg 2: 1. Christine Wachtel GDR 2:01.47 Q; 2. Nadezhda Olizarenko URS 2:01.63 Q; 3. Mitica Junghiatu-Constantin ROM 2:01.65 Q; 4. Gabriela Sedláková TCH 2:02.27; 5. Delisa Walton-Floyd USA 2:02.45; 6. Nathalie Thoumas FRA 2:03.90; 7. Maria Akraka SWE 2:05.20; 8. Joetta Clark-Diggs USA 2:06.10



1500 M

Finał

1. Tatyana Samolenko-Dorovskikh (ZSRR) 3:58.56 CR
2. Hildegard Ullrich-Körner (NRD) 3:58.67
3. Doina Melinte (Rumunia) 3:59.27
4. Cornelia Bürki (Szwajcaria) 3:59.90
5. Andrea Lange-Hahmann (NRD) 4:00.63
6. Kirsty Wade (Wielka Brytania) 4:01.41
7. Diana Richburg (USA) 4:01.79
8. Elly van Hulst (Holandia) 4:03.63
9. Svetlana Kitova (ZSRR) 4:04.66; 10. Linda Sheskey (USA) 4:08.33; 11. Debbie Scott-Bowker (Kanada) 4:08.38; 12. Mitica Junghiatu-Constantin (Rumunia) 4:10.35; 13. Marina Yachmenyova (ZSRR) 4:10.51; Sandra Gasser (Szwajcaria) DQ; Ulrike Bruns (NRD) DNF

Eliminacje
Bieg 1: 1. Doina Melinte ROM 4:05.41 Q; 2. Hildegard Ullrich-Körner GDR 4:05.42 Q; 3. Tatyana Samolenko-Dorovskikh URS 4:05.48 Q; 4. Elly van Hulst NED 4:05.57 Q; 5. Linda Sheskey USA 4:06.03 q; 6. Fatima Aouam MAR 4:07.38; 7. Yvonne Murray GBR 4:07.83; 8. Brit Lind-Petersen CAN 4:08.37; 9. Annika Ericson SWE 4:11.59; 10. Maria Lomba STP 5:01.43; Selina Chirchir KEN DNS
Bieg 2: 1. Andrea Lange-Hahmann GDR 4:05.18 Q; 2. Sandra Gasser SUI 4:05.48 Q; 3. Marina Yachmenyova URS 4:05.51 Q: 4. Mitica Junghiatu-Constantin ROM 4:05.60 Q; 5. Debbie Scott-Bowker CAN 4:05.90 q; 6. Diana Richburg USA 4:07.10 q; 7. Brigitte Kraus FRG 4:07.40; 8. Agnese Possamai ITA 4:08.84; 9. Florence Giolitti FRA 4:09.08; 10. Alphocinah Simelane SWZ 4:35.64; 11. Georgine Tomisato ASA 5:49.52
Bieg 3: 1. Ulrike Bruns GDR 4:08.36 Q; 2. Cornelia Bürki SUI 4:08.39 Q; 3. Svetlana Kitova URS 4:08.64 Q; 4. Kirsty Wade GBR 4:09.06 Q; 5. Paula Ivan ROM 4:09.28; 6. Vera Michallek FRG 4:09.89; 7. Regina Jacobs USA 4:12.52; 8. Christine Pfitzinger NZL 4:13.59; 9. Maite Zúńiga ESP 4:16.21; 10. Evelyn Adiru UGA 4:17.72; 11. Krisia L. García ESA 4:34.76



3000 M

Finał

1. Tatyana Samolenko-Dorovskikh (ZSRR) 8:38.73
2. Maricica Puica (Rumunia) 8:39.45
3. Ulrike Bruns (NRD) 8:40.30
4. Cornelia Bürki (Szwajcaria) 8:40.31
5. Yelena Romanova (ZSRR) 8:41.33
6. Elly van Hulst (Holandia) 8:42.56
7. Yvonne Murray (Wielka Brytania) 8:43.94
8. Wendy Smith-Sly (Wielka Brytania) 8:45.85

9. Lynn Kanuka-Williams (Kanada) 8:49.91; 10. Mary Knisely (USA) 8:50.99; 11. Vera Michallek (RFN) 8:55.16; 12. Christine Tranter-Benning (Wielka Brytania) 8:57.92; 13. Debbie Scott-Bowker (Kanada) 8:58.63; 14. Marie-Pierre Duros (Francja) 9:14.61; Olga Bondarenko (ZSRR) DNF



10000 M

Finał

1. Ingrid Kristiansen (Norwegia) 31:05.85
2. Yelena Zhupiyeva-Vyazova (ZSRR) 31:09.40
3. Kathrin Wessel (NRD) 31:11.34
4. Olga Bondarenko (ZSRR) 31:18.38
5. Liz McColgan (Wielka Brytania) 31:19.82
6. Lynn Jennings (USA) 31:45.43
7. Albertina Machado (Portugalia) 31:46.61
8. Xiuting Wang (Chiny) 31:48.88

9. Angela Tooby (Wielka Brytania) 31:55.30; 10. Kerstin Pressler (RFN) 31:56.80; 11. Martine Oppliger (Szwajcaria) 32:07.49; 12. Marleen Renders (Belgia) 32:12.51; 13. Lynn Nelson (USA) 32:22.88; 14. Christine McMiken (Nowa Zelandia) 32:25.67; 15. Francie Larrieu-Smith (USA) 32:30.00; 16. Nancy Rooks-Tinari (Kanada) 32:31.55; 17. Aurora Cunha (Portugalia) 32:44.42; 18. Kumi Araki (Japonia) 33:15.08; 19. Ana Isabel Alonso (Hiszpania) 33:20.65; 20. Tuija Toivonen-Jousimaa (Finlandia) 33:25.46; 21. Lorraine Moller (Nowa Zelandia) 34:07.26; Lieve Slegers (Belgia) DNF



MARATON

1. Rosa Mota (Portugalia) 2:25:17 CR
2. Zoya Ivanova (ZSRR) 2:32:38
3. Jocelyn Villeton (Francja) 2:32:53
4. Bente Moe (Norwegia) 2:33:21
5. Yelena Tsukhlo (ZSRR) 2:33:55
6. Yekaterina Khramenkova (ZSRR) 2:34:23
7. Nancy Ditz (USA) 2:34:54
8. Sinikka Keskitalo (Finlandia) 2:35:16

9. Karolina Szabó (Węgry) 2:36:18; 10. Miyuki Yamashita (Japonia) 2:36:55; 11. Angie Pain-Hulley (Wielka Brytania) 2:38:12; 12. Antonella Bizioli (Włochy) 2:38:52; 13. Mercedes Calleja (Hiszpania) 2:38:58; 14. Uta Pippig (NRD) 2:39:30; 15. Agnes Pardaens (Belgia) 2:39:52; 16. Odette Lapierre (Kanada) 2:40:20; 17. Paula Fudge (Wielka Brytania) 2:42:42; 18. Genoveva Eichenmann (Szwajcaria) 2:43:07; 19. Maria Luisa Irizar (Hiszpania) 2:43:54; 20. Emma Scaunich (Włochy) 2:44:32; 21. Evy Palm (Szwecja) 2:44:41; 22. Veronique Marot (Wielka Brytania) 2:45:02; 23. Gabriela Wolf (RFN) 2:45:13; 24. Christine Kennedy (Irlandia) 2:45:47; 25. Hazel Stewart (Nowa Zelandia) 2:48:41; 26. Eriko Asai (Japonia) 2:48:44; 27. Marcianne Mukamurenzi (Rwanda) 2:49:38; 28. Rita Borralho (Portugalia) 2:52:26; 29. Dorothy Goertzen (Kanada) 2:53:11; 30. Cornelia Melis (Aruba) 2:59:31; 31. Gina Coello (Honduras) 3:01:53; 32. Maria del Pilar Menendez (Gwatemala) 3:16:20; 33. Juli Ogbourn (Guam) 3:50:56; Renata Kokowska (Polska) DNF; Rita Marchisio (Włochy) DNF; Angelica De Almeida (Brazylia) DNF; Susan Stone (Kanada) DNF; Maria Rebelo-Lelut (Francja) DNF; Lisa Martin-Ondieki (Australia) DNF; Cathy Twomey (USA) DNF; Kim Jones (USA) DNF; Monika Schäfer (RFN) DNF



100 M PŁ

Finał (wiatr -0.5 m/s)

1. Ginka Zagorcheva (Bułgaria) 12.34 CR
2. Gloria Siebert (NRD) 12.44
3. Cornelia Oschkenat (NRD) 12.46
4. Yordanka Donkova (Bułgaria) 12.49
5. Anne Piquereau (Francja) 12.82
6. Laurence Elloy-Machabey (Francja) 12.83
7. Claudia Zaczkiewicz (RFN) 12.98
8. LaVonna Martin-Floreal (USA) 13.06

Półfinały
Bieg 1 (wiatr -0.2): 1. Cornelia Oschkenat GDR 12.65 Q; 2. Ginka Zagorcheva BUL 12.75 Q; 3. LaVonna Martin-Floreal USA 12.94 Q; 4. Anne Piquereau FRA 12.95 Q; 5. Florence Colle FRA 13.04; 6. Sally Gunnell GBR 13.06; 7. Rita Heggli-Schönenberger SUI 13.20; 8. Nancy Vallecilla ECU 13.28
Bieg 2 (wiatr -0.9): 1. Gloria Siebert GDR 12.68 Q; 2. Yordanka Donkova BUL 12.76 Q; 3. Laurence Elloy-Machabey FRA 12.88 Q; 4. Claudia Zaczkiewicz FRG 13.01 Q; 5. Stephanie Hightower USA 13.12; 6. Sophia Hunter USA 13.26; 7. Aliuska López CUB 13.31; 8. Patrizia Lombardo ITA 13.38

Eliminacje
Bieg 1 (wiatr -1.0): 1. Ginka Zagorcheva BUL 12.51 Q CR; 2. Anne Piquereau FRA 13.24 Q; 3. Aliuska López CUB 13.24 Q; 4. Rita Heggli-Schönenberger SUI 13.32 Q; 5. Wendy Jeal GBR 13.41; 6. Diana Yankey GHA 13.90; 7. Helga Halldorsdottir ISL 13.97
Bieg 2 (wiatr +0.8): 1. Yordanka Donkova BUL 12.97 Q; 2. Florence Colle FRA 13.20 Q; 3. Stephanie Hightower USA 13.22 Q; 4. Nancy Vallecilla ECU 13.30 Q; 5. Lesley-Ann Skeete GBR 13.40; 6. Tiina Lindgren FIN 13.76; 7. Wen-Ing Chen TPE 14.12
Bieg 3 (wiatr -0.8): 1. Cornelia Oschkenat GDR 12.83 Q; 2. Sally Gunnell GBR 13.02 Q; 3. LaVonna Martin-Floreal USA 13.19 Q; 4. Patrizia Lombardo ITA 13.25 Q; 5. Karin Malmbratt SWE 13.43; 6. Karen Nelson CAN 13.60
Bieg 4 (wiatr -1.6): 1. Gloria Siebert GDR 12.81 Q; 2. Laurence Elloy-Machabey FRA 13.08 Q; 3. Claudia Zaczkiewicz FRG 13.15 Q; 4. Sophia Hunter USA 13.19 Q; 5. Yinghua Feng CHN 13.85; 6. Sandra Tavares MEX 13.86



400 M PŁ

Finał

1. Sabine Busch (NRD) 53.62 CR
2. Debbie Flintoff-King (Australia) 54.19
3. Cornelia Feuerbach-Ullrich (NRD) 54.31
4. Sandra Farmer-Patrick (Jamajka) 54.38
5. Tuija Helander-Kuusisto (Finlandia) 54.62
6. Anna Ambraziené (ZSRR) 55.68
7. Schowonda Williams (USA) 55.86
8. Judi Brown-King (USA) 56.10

Półfinały
Bieg 1: 1. Sabine Busch GDR 54.41 Q; 2. Sandra Farmer-Patrick JAM 54.68 Q; 3. Tuija Helander-Kuusisto FIN 54.76 Q; 4. Schowonda Williams USA 54.82 Q; 5. Margarita Khromova-Ponomaryova URS 54.86; 6. LaTanya Sheffield USA 56.65; 7. Rose Tata-Muya KEN 57.65; Maria Usifo NGR DNS
Bieg 2: 1. Cornelia Feuerbach-Ullrich GDR 54.72 Q; 2. Debbie Flintoff-King AUS 55.08 Q; 3. Anna Ambraziené URS 55.47 Q; 4. Judi Brown-King USA 55.55 Q; 5. Gudrun Abt FRG 55.59; 6. Pilavulakandi T. Usha IND 55.89; 7. Christina Wennberg SWE 56.56; 8. Irmgard Trojer ITA 57.86



4x100 M

Finał

1. USA 41.58 CR (Alice Brown, Diane Williams, Florence Griffith-Joyner, Pam Marshall)
2. NRD 41.95 (Silke Gladisch-Möller, Cornelia Oschkenat, Kerstin Behrendt, Marlies Göhr)
3. ZSRR 42.33 (Irina Slyusar, Natalya Pomoshchnikova-Voronova, Natalya German, Olga Antonova)
4. Bułgaria 42.71 (Ginka Zagorcheva, Anelia Nuneva, Nadezhda Georgieva, Valya Demireva)
5. RFN 43.20 (Silke-Beate Knoll, Ulrike Sarvari, Andrea Thomas, Ute Thimm)
6. Kanada 43.26 (Angela Bailey, Angela Phipps, Angella Taylor-Issajenko, Keturah Anderson)
7. Kuba 43.66 (Eusebia Riquelme, Aliuska López, Susana Armenteros, Liliana Allen)
8. Francja 43.75 (Françoise Leroux, Marie-Christine Cazier-Ballo, Laurence Bily, Muriel Leroy)

Eliminacje
Bieg 1: 1. NRD GDR 42.96 Q; 2. Kanada CAN 43.30 Q; 3. RFN FRG 43.32 Q; 4. Bułgaria BUL 43.50 Q; 5. Nigeria NGR 43.95; 6. Ghana GHA 44.28; Brazylia BRA DNS
Bieg 2: 1. USA USA 41.96 Q; 2. ZSRR URS 42.47 Q; 3. Kuba CUB 43.53 Q; 4. Francja FRA 43.59; 5. Wielka Brytania GBR 44.21; 6. Włochy ITA 44.49; 7. India IND 46.32



4x400 M

Finał

1. NRD 3:18.63 CR (Dagmar Neubauer, Kirsten Emmelmann, Petra Schersing, Sabine Busch)
2. ZSRR 3:19.50 (Aelita Yurchenko, Olga V. Nazarova, Mariya Kulchunova-Pinigina, Olga Bryzgina)
3. USA 3:21.04 (Diane Dixon, Denean Howard-Hill, Valerie Brisco-Hooks, Lillie Leatherwood)
4. Kanada 3:24.11 (Charmaine Crooks, Molly Killingbeck, Marita Payne-Wiggins, Jillian Richardson)
5. RFN 3:24.94 (Ute Thimm, Helga Arendt, Gudrun Abt, Gisela Kinzel)
6. Jamajka 3:27.51 (Cathy Rattray-Williams, Sandra Farmer-Patrick, Ilrey Oliver, Sandie Richards)
7. Francja 3:27.60 (Nathalie Simon, Nadine Debois, Helene Huart, Fabienne Ficher)
8. Bułgaria 3:30.24 (Tsvetanka Ilieva, Rositsa Stamenova, Pepa Pavlova, Yuliana Marinova)

Eliminacje
Bieg 1: 1. ZSRR URS 3:20.75 Q; 2. USA USA 3:22.32 Q; 3. Kanada CAN 3:24.50 Q; 4. Francja FRA 3:27.76 Q; 5. Kuba CUB 3:29.78; 6. Kenia KEN 3:30.16; 7. Brazylia BRA 3:30.91 AR; 8. India IND 3:31.55 AR
Bieg 2: 1. NRD GDR 3:22.97 Q; 2. Bułgaria BUL 3:25.85 Q; 3. RFN FRG 3:26.75 Q; 4. Jamajka JAM 3:27.13 Q; 5. Węgry HUN 3:31.56; 6. Włochy ITA 3:31.72; 7. Hiszpania ESP 3:32.01; 8. Irlandia IRL 3:32.56



SKOK WZWYŻ

Finał

1. Stefka Kostadinova (Bułgaria) 2.09 WR
2. Tamara Bykova (ZSRR) 2.04
3. Susanne Beyer (NRD) 1.99
4. Silvia Costa (Kuba) 1.96
5. Larisa Kositsyna (ZSRR) 1.96
6. Heike Henkel (RFN) 1.96
7. Svetlana Isaeva-Leseva (Bułgaria) 1.93
8. Lyudmila Avdeyenko (ZSRR) 1.93
8. Louise Ritter (USA) 1.93

10. Madely Beaugendre (Francja) 1.93; 11. Coleen Sommer (USA) 1.93; 12. Lyudmila Andonova (Bułgaria) 1.85

Eliminacje
Grupa A: 1-6. Lyudmila Avdeyenko URS 1.91 Q; Madely Beaugendre FRA 1.91 Q; Silvia Costa CUB 1.91 Q; Heike Henkel FRG 1.91 Q; Coleen Sommer USA 1.91 Q; Stefka Kostadinova BUL 1.91 Q; 7-10. Xiuling Ni CHN 1.88; Amra Temim YUG 1.88; Hee-Sun Kim KOR 1.88; Alina Astafei ROM 1.88; 11. Alessandra Bonfiglioli ITA 1.85; Sigrid Kirchmann AUT NM
Grupa B: 1-6. Larisa Kositsyna URS 1.91 Q; Svetlana Isaeva-Leseva BUL 1.91 Q; Tamara Bykova URS 1.91 Q; Lyudmila Andonova BUL 1.91 Q; Louise Ritter USA 1.91 Q; Susanne Beyer GDR 1.91 Q; 7-8. Christine Stanton AUS 1.88; Megumi Sato JPN 1.88; 9-10. Phyllis Bluntson USA 1.85; Hanne Haugland NOR 1.85; 11-12. Thordis Gisladóttir ISL 1.80; Maria Dos Santos Orlane BRA 1.80



SKOK W DAL

Finał

1. Jackie Joyner-Kersee (USA) 7.36 CR
2. Yelena Belevskaya (ZSRR) 7.14
3. Heike Drechsler (NRD) 7.13
4. Helga Radtke (NRD) 7.01
5. Galina Chistyakova (ZSRR) 6.99
6. Irina Valyukevich (ZSRR) 6.89
7. Jennifer Innis (USA) 6.80
8. Nicole Boegman (Australia) 6.63

9. Ljudmila Ninova-Rudoll (Bułgaria) 6.50; 10. Sylvia Khristova-Moneva (Bułgaria) 6.45; 11. Sheila Echols (USA) 6.39; 12. Lene Demsitz (Dania) 6.11

Eliminacje
Grupa A: 1. Heike Drechsler GDR 6.95 Q; 2. Galina Chistyakova URS 6.86 Q; 3. Irina Valyukevich URS 6.82 Q; 4. Jennifer Innis USA 6.75 Q; 5. Sylvia Khristova-Moneva BUL 6.71 Q; 6. Lene Demsitz DEN 6.58 q; 7. Ringa Ropo-Junnila FIN 6.55; 8. Antonella Capriotti ITA 6.31; 9. Zhihui Wang CHN 6.28; 10. Madeline De Jesus PUR 6.20; 11. Beatrice Utondu NGR 6.17 (+2.2); 12. Carmen Sirbu ROM 6.00; 13. Huey Chan See SIN 5.49; 14. Jacqueline Ross VIN 5.29; Eva Murková TCH NM
Grupa B: 1. Jackie Joyner-Kersee USA 6.86 (+2.9) Q; 2. Sheila Echols USA 6.61 (+2.9) Q; 3. Nicole Boegman AUS 6.60 Q; 4. Ljudmila Ninova-Rudoll BUL 6.60 Q; 5. Helga Radtke GDR 6.58 q; 6. Yelena Belevskaya URS 6.58 q; 7. Marieta Ilcu ROM 6.50; 8. Sofiya Bozhanova BUL 6.43; 9. Eva Karblom SWE 6.31; 10. Vali Ionescu-Constantin ROM 6.30; 11. Euphemia Huggins TRI 6.26; 12. Eloina Echevarría CUB 6.23; 13. Tracy Smith CAN 6.17; 14. Sigal Gonen ISR 6.03



PCHNIĘCIE KULĄ

Finał

1. Natalya Lisovskaya (ZSRR) 21.24 CR
2. Kathrin Neimke (NRD) 21.21
3. Ines Müller (NRD) 20.76
4. Claudia Losch (RFN) 20.73
5. Natalya Akhrimenko (ZSRR) 20.68
6. Heike Hartwig (NRD) 20.63
7. Meisu Li (Chiny) 20.43
8. Helena Fibingerová (CSRS) 20.29

9. Svetla Mitkova (Bułgaria) 19.37; 10. Stephanie Storp (RFN) 19.36; 11. Zhihong Huang (Chiny) 19.35; 12. Iris Plotzitzka (RFN) 19.19; 13. Sona Vašícková (CSRS) 18.71; Mihaela Loghin (Rumunia) DNS

Eliminacje
Grupa A: 1. Kathrin Neimke GDR 20.26 Q; 2. Claudia Losch FRG 19.73 Q; 3. Meisu Li CHN 19.47 Q; 4. Hartwig Heike GDR 19.35 Q; 5. Natalya Lisovskaya URS 19.22 Q; 6. Sona Vašícková TCH 19.09 Q; 7. Iris Plotzitzka FRG 19.08 Q; 8. Judy Oakes GBR 18.43; 9. Ramona Pagel USA 18.12; 10. Asta Hovi-Ovaska FIN 17.89
Grupa B: 1. Helena Fibingerová TCH 20.40 Q; 2. Ines Müller GDR 19.96 Q; 3. Stephanie Storp FRG 19.64 Q; 4. Mihaela Loghin ROM 19.27 Q; 5. Natalya Akhrimenko URS 19.21 Q; 6. Zhihong Huang CHN 19.18 Q; 7. Svetla Mitkova BUL 19.07 Q; 8. Bonnie Dasse USA 17.68; 9. Deborah Saint-Phard HAI 16.54; 10. Melody Torcolacci CAN 15.98



RZUT DYSKIEM

Finał

1. Martina Hellmann (NRD) 71.62 CR
2. Diana Sachse-Gansky (NRD) 70.12
3. Tsvetanka Khristova (Bułgaria) 68.82
4. Ilke Wyludda (NRD) 68.20
5. Svetla Mitkova (Bułgaria) 66.58
6. Zdenka Šilhavá (CSRS) 64.82
7. Larisa Mikhalchenko (ZSRR) 64.72
8. Mariana Lengyel (Rumunia) 62.30

9. Maritza Martén (Kuba) 62.00; 10. Larisa Korotkevich (ZSRR) 60.74; 11. Renata Katewicz (Polska) 58.22; Connie Price-Smith (USA) NM

Eliminacje
Grupa A: 1. Diana Sachse-Gansky GDR 63.64 Q; 2. Svetla Mitkova BUL 62.80 q; 3. Larisa Mikhalchenko URS 62.52 q; 4. Maritza Martén CUB 60.40 q; 5. Connie Price-Smith USA 59.90 q; 6. Mariana Lengyel ROM 59.72 q; 7. Anne Paavolainen-Känsäkangas FIN 57.10; 8. Hourun Yu CHN 56.70; 9. Nabila Mouelhi TUN 45.94; 10. Hanane Ahmed Khaled EGY 42.64; 11. Dorie Cortejo PHI 40.98; 12. Morgyn Warner ZIM 38.56
Grupa B: 1. Ilke Wyludda GDR 68.40 Q; 2. Tsvetanka Khristova BUL 66.86 Q; 3. Martina Hellmann GDR 66.80 Q; 4. Zdenka Šilhavá TCH 64.64 Q; 5. Larisa Korotkevich URS 60.48 q; 6. Renata Katewicz POL 58.88 q; 7. Carol Cady USA 58.50; 8. Xuemei Hou CHN 58.26; 9. Anne Salak-Khorina URS 57.76; 10. Maria Isabel Urrutia COL 53.94; 11. Maria Marello ITA 52.74



RZUT OSZCZEPEM

Finał

1. Fatima Whitbread (Wielka Brytania) 76.64 CR
2. Petra Felke (NRD) 71.76
3. Beate Peters (RFN) 68.82
4. Tessa Sanderson (Wielka Brytania) 67.54
5. Susanne Jung (NRD) 67.46
6. Tiina Lillak FIN 66.82
7. Natalya Kolenchukova-Yermolovich (ZSRR) 65.52
8. Ivonne Leal (Kuba) 64.90

9. Ingrid Thyssen (RFN) 64.12; 10. Manuela Alizadeh (RFN) 63.40; 11. Katalin Hartai (Węgry) 60.88; 12. Irina Kostyuchenkova (ZSRR) 60.60

Eliminacje
Grupa A: 1. Petra Felke GDR 69.16 Q; 2. Tessa Sanderson GBR 66.46 Q; 3. Beate Peters FRG 64.26 Q; 4. Irina Kostyuchenkova URS 63.04 Q; 5. Katalin Hartai HUN 62.68 q; 6. Natalya Kolenchukova-Yermolovich URS 60.78 q; 7. Anna Verouli GRE 60.60; 8. Yuanxiang Zhou CHN 59.46; 9. Elisabet Nagy SWE 58.72; 10. María Caridad Colón CUB 57.82; 11. Emi Matsui JPN 57.78; 12. Denise Thiemard SUI 56.34; 13. Sueli Pereira Dos Santos BRA 55.48; 14. Marieta Riera VEN 53.38; 15. Hui-Cheng Lee TPE 51.42; 16. Mereoni Vibose FIJ 48.60
Grupa B: 1. Fatima Whitbread GBR 67.00 Q; 2. Ingrid Thyssen FRG 64.52 Q; 3. Ivonne Leal CUB 62.60 q; 4. Tiina Lillak FIN 62.34 q; 5. Susanne Jung GDR 62.26 q; 6. Manuela Alizadeh FRG 62.16 q; 7. Natalya Shikolenko URS 60.40; 8. Celine Chartrand CAN 59.06; 9. Tuula Laaksalo FIN 57.24; 10. Baolian Li CHN 55.96; 11. Trine Hattestad NOR 55.30; 12. Cathie Wilson USA 54.80; 13. Iris Gronfeldt ISL 54.00; 14. Iammo Launa PNG 42.70; Laverne Eve BAH NM



CHÓD 10 KM

1. Irina Strakhova (ZSRR) 44:12 CR
2. Kerry Saxby-Junna (Australia) 44:23
3. Hong Yan (Chiny) 44:42
4. Mari Cruz Díaz (Hiszpania) 44:48
5. Yelena Nikolayeva (ZSRR) 44:54
6. Monica Gunnarsson (Szwecja) 45:09
7. Bingjie Jin (Chiny) 45:24
8. Ann Peel (Kanada) 45:27

9. Maria Reyes Sobrino (Hiszpania) 45:37; 10. Dana Vavracová (CSRS) 46:10; 11. Ann Jansson (Szwecja) 46:15; 12. Sue Cook (Australia) 46:20; 13. Lisa Kehler (Wielka Brytania) 46:23; 14. Janice McCaffrey (Kanada) 46:41; 15. Lynn Weik (USA) 46:51; 16. Beate Gummelt (NRD) 47:00; 17. Maria Colin (Meksyk) 47:23; 18. Giuliana Salce (Włochy) 47:28; 19. Sari Essayah (Finlandia) 47:30; 20. Debbi Lawrence (USA) 47:31; 21. Alison Baker (Kanada) 47:48; 22. Suzanne Griesbach (Francja) 48:06; 23. Sirkka Oikarinen (Finlandia) 48:25; 24. Maryanne Torrellas (USA) 48:27; 25. Beverley Allen (Wielka Brytania) 48:50; 26. Solvi Furnes (Norwegia) 49:18; 27. Maria Graciela Mendoza (Meksyk) 49:46; 28. Hideko Hirayama (Japonia) 49:50; 29. Emilia Cano (Hiszpania) 50:11; 30. Mirva Hämäläinen (Finlandia) 52:03; Ping Guan (Chiny) DQ; Olga Krishtop (ZSRR) DQ; Barbara Kollorz (RFN) DNF; Lorraine Jachno (Australia) DNF; Maria Grazia Orsani (Włochy) DNF



SIEDMIOBÓJ

1. Jackie Joyner-Kersee (USA) 7128 pkt. CR
2. Larisa Turchinskaya (ZSRR) 6564
3. Jane Frederick (USA) 6502
4. Anke Vater-Behmer (NRD) 6460
5. Liliana Alexandru-Nastase (Rumunia) 6325
6. Marion Reichelt (NRD) 6296
7. Marianna Maslennikova (ZSRR) 6228
8. Yuqing Zhu (Chiny) 6211 AR

9. Kim Hagger (Wielka Brytania) 6167; 10. Jane Flemming (Australia) 6149; 11. Nadine Debois (Francja) 6139; 12. Cindy Greiner (USA) 6042; 13. Tineke Hidding (Holandia) 6040; 14. Svetlana Buraga (ZSRR) 5982; 15. Joanne Mulliner (Wielka Brytania) 5842; 16. Ragne Kytölä (Finlandia) 5791; 17. Cornelia Heinrich (RFN) 5664; 18. Sabine Braun (RFN) 5621; 19. Connie Polman-Tuin (Kanada) 5608; Eva Karblom (Szwecja) DNF; Manuela Marxer (Liechtenstein) DNF; Zuzana Lajbnerová (CSRS) DNF; Ingrid Meilicke (Paragwaj) DNF; Alessandra Becatti (Włochy) DNF; Chantal Beaugeant (Francja) DNF



WYNIKI - MĘŻCZYŹNI

100 M

Finał (wiatr +1.0 m/s)

1. Carl Lewis (USA) 9.93 WR
2. Raymond Stewart (Jamajka) 10.08
3. Linford Christie (Wielka Brytania) 10.14
4. Attila Kovács (Węgry) 10.20
5. Viktor Bryzgin (ZSRR) 10.25
6. Lee McRae (USA) 10.34
7. Pierfrancesco Pavoni (Włochy) 16.23
Ben Johnson (Kanada) DQ

Półfinały
Bieg 1 (wiatr -0.3): 1. Ben Johnson CAN 10.15 Q; 2. Linford Christie GBR 10.25 Q; 3. Pierfrancesco Pavoni ITA 10.33 Q; 4. Lee McRae USA 10.37 Q; 5. Andreas Berger AUT 10.37; 6. Eric Akogyiram GHA 10.40; 7. Andrew Smith JAM 10.41; 8. Aleksandr Yevgenyev URS 10.51
Bieg 2 (wiatr -1.3): 1. Carl Lewis USA 10.03 Q CR; 2. Raymond Stewart JAM 10.12 Q; 3. Attila Kovács HUN 10.22 Q; 4. Viktor Bryzgin URS 10.23 Q; 5. Andrés Simón CUB 10.24; 6. Chidi Imoh NGR 10.29; 7. Mike McFarlane GBR 10.38; 8. Valentin Atanasov BUL 10.53

Ćwierćfinały
Bieg 1 (wiatr -2.9): 1. Carl Lewis USA 10.38 Q; 2. Linford Christie GBR 10.40 Q; 3. Attila Kovács HUN 10.52 Q; 4. Robson Caetano da Silva BRA 10.53; 5. Christian Haas FRG 10.65; 6. Ronald Desruelles BEL 10.69; 7. Ricardo Chacon CUB 10.70; 8. Vladimir Muravyov URS 10.80
Bieg 2 (wiatr -1.5): 1. Viktor Bryzgin URS 10.29 Q; 2. Andreas Berger AUT 10.35 Q; 3. Mike McFarlane GBR 10.35 Q; 4. Max Moriniére FRA 10.39; 5. Charles-Louis Seck SEN 10.43; 6. Desai Williams CAN 10.43; 7. Hsin-Fu Cheng TPE 10.53; 8. Harouna Palé BUR 10.67
Bieg 3 (wiatr -0.1): 1. Chidi Imoh NGR 10.20 Q; 2. Lee McRae USA 10.21 Q; 3. Pierfrancesco Pavoni ITA 10.28 Q; 4. Eric Akogyiram GHA 10.31 q; 5. Valentin Atanasov BUL 10.37 q; 6. Hiroki Fuwa JPN 10.38; 7. Achmed De Kom NED 10.45; 8. Joilto Bonfim BRA 10.46
Bieg 4 (wiatr -0.4): 1. Raymond Stewart JAM 10.14 Q; 2. Ben Johnson CAN 10.14 Q; 3. Andrés Simón CUB 10.23 Q; 4. Aleksandr Yevgenyev URS 10.37 q; 5. Andrew Smith JAM 10.37 q; 6. José Javier Arqués ESP 10.46; 7. Mustapha Kamel Selmi ALG 10.48; 8. Patrick Nwankwo NGR 10.49



200 M

Finał (wiatr -0.4 m/s)

1. Calvin Smith (USA) 20.16
2. Gilles Quénéhervé (Francja) 20.16
3. John Regis (Wielka Brytania) 20.18
4. Robson Caetano da Silva (Brazylia) 20.22
5. Vladimir Krylov (ZSRR) 20.23
6. Floyd Heard (USA) 20.25
7. Pierfrancesco Pavoni (Włochy) 20.45
8. Atlee Mahorn (Kanada) 20.78

Półfinały

Bieg 1 (wiatr +0.5): 1. John Regis GBR 20.54 Q; 2. Calvin Smith USA 20.54 Q; 3. Atlee Mahorn CAN 20.69 Q; 4. Pierfrancesco Pavoni ITA 20.78 Q; 5. Wallace Spearmon USA 20.87; 6. Andreas Berger AUT 20.99; 7. István Nagy HUN 21.22; 8. Andrey Fedoriv URS 21.28
Bieg 2 (wiatr +1.2): 1. Gilles Quénéhervé FRA 20.31 Q; 2. Floyd Heard USA 20.31 Q; 3. Vladimir Krylov URS 20.34 Q; 4. Robson Caetano da Silva BRA 20.38 Q; 5. Attila Kovács HUN 20.47; 6. Clive Wright JAM 20.50; 7. Stefano Tilli ITA 20.86; 8. Simon Kipkemboi KEN 20.90



400 M

Finał

Półfinały



800 M

Finał

Półfinały



1500 M

Finał

Półfinały



5000 M

Finał

Eliminacje



10000 M

Finał



MARATON



110 M PŁ

Finał (wiatr )

Półfinały



400 M PŁ

Finał

Półfinały



3000 M Z PRZESZK.

Finał

Eliminacje



4x100 M

Finał

Półfinały
Eliminacje



4x400 M

Finał

Eliminacje



SKOK WZWYŻ

Finał

Eliminacje



SKOK O TYCZCE

Finał

Eliminacje



SKOK W DAL

Finał

Eliminacje



TRÓJSKOK

Finał

Eliminacje



PCHNIĘCIE KULĄ

Finał

Eliminacje



RZUT DYSKIEM

Finał

Eliminacje



RZUT MŁOTEM

Finał

Eliminacje



RZUT OSZCZEPEM

Finał

Eliminacje



CHÓD 20 KM



CHÓD 50 KM



DZIESIĘCIOBÓJ

Back To Top