Sportowe Archiwum


Zagłosuj na stronę
Sportowe Archiwum



Mistrzostwa Świata 1983 | 1987 | 1991 | 1993 | 1995 | 1997 | 1999
2001 | 2003 | 2005

Halowe Mistrzostwa Świata

Mistrzostwa Świata Juniorów 2005


MISTRZOSTWA ŚWIATA JUNIORÓW 2005
13-17 lipca 2005, Marakesz (Maroko)

WYNIKI FINAŁÓW - KOBIETY

100 M  (wiatr -0.1 m/s)
1. Bianca Knight USA 11.38 (WYL); 2. Ebony Collins USA 11.44 PB; 3. Schillonie Calvert JAM 11.44; 4. Franciela Krasucki BRA 11.45; 5. Anika Jno-Baptiste ANT 11.54; 6. Lucy Sargent GBR 11.65 PB; 7. Eloyse Lesueur FRA 11.69; Yomara Hinestroza COL DQ

200 M  (wiatr +0.7 m/s)
1. Aymeé Martínez CUB 22.99 CR; 2. Bianca Knight USA 23.33; 3. LaToya King JAM 23.57 PB; 4. Khrystal Carter USA 23.61 PB; 5. Vanda Gomes BRA 23.73; 6. Marika Popowicz POL 23.93; 7. Josiane Valentim BRA 24.26; 8. Olivia Tauro AUS 24.38

400 M
1. Nawal El Jack SUD 51.19 CR; 2. Danijela Grgic CRO 51.30 PB; 3. Aymeé Martínez CUB 52.04 PB; 4. Brandi Cross USA 53.34; 5. Olha Myhaylychenko UKR 53.66 PB; 6. Maria Alejandra Idrobo COL 54.58; 7. Bobby-Gaye Wilkins JAM 54.72; 8. Anna Verkhovskaya RUS 54.75

800 M
1. Teresa Kwamboka Flavious KEN 2:07.42; 2. Winny Chebet KEN 2:08.15; 3. Katherine Katsanevakis AUS 2:08.35; 4. Halima Hachlaf MAR 2:08.61; 5. Emma Jackson GBR 2:09.17; 6. Carolyn Plateau GBR 2:09.19; 7. Angela Wagner RSA 2:09.29; 8. Sabrina Buchrucker GER 2:09.93

1500 M
1. Sheila Chepkirui KEN 4:12.29 CR; 2. Yuriko Kobayashi JPN 4:13.96 PB; 3. Urgesa Mohammed Bizunesh ETH 4:19.34 PB; 4. Maya Iino JPN 4:23.06 PB; 5. Amina Bakhit SUD 4:23.13 PB; 6. Cristina Vasiloiu ROM 4:26.66; 7. Heidi Gregson AUS 4:30.55; 8. Abadia Belmiloud ALG 4:31.70; 9. Íris Anna Skúladóttir ISL 4:33.57; 10. Stephanie Smith CAN 4:39.29; Aicha Bani MAR DNF; Irene Jelagat KEN DNS

3000 M
1. Veronica Nyaruai Wanjiru KEN 9:01.61 CR; 2. Pauline Chemning Korikwiang KEN 9:05.42; 3. Hitomi Niiya JPN 9:10.34 PB; 4. Rina Yamazaki JPN 9:18.78 PB; 5. Sian Edwards GBR 9:19.51 PB; 6. Daniela Fetcere LAT 9:33.12; 7. Maren Kock GER 9:33.29 PB; 8. Christina Kröckert GER 9:33.82; 9. Viktoriya Ivanova RUS 9:34.25 SB; 10. Angeline Nyiransabimana RWA 9:35.03; 11. Asmae Ghizlane MAR 9:39.36; 12. Ayit Tusu Fokisa ETH 9:44.89; 13. Malika Mrabet MAR 9:54.39; 14. Birtukan Alemu Fente ETH 9:58.72; 15. Jeanine Ndjalea COD 11:15.02; 16. Eva Pereira CPV 11:53.24

100 M PŁ (76,2 cm)  (wiatr +1.1 m/s)
1. April Williams USA 13.23 WYL; 2. Natasha Ruddock JAM 13.38; 3. Theresa Lewis USA 13.39; 4. Emilia Rundqvist SWE 13.51 PB; 5. Arna Erega CRO 13.52 PB; 6. Shermaine Williams JAM 13.69; 7. Jess Gulli AUS 13.85; 8. Charlotte Yeates AUS 13.99

400 M PŁ
1. Ebony Collins USA 55.96 CR; 2. Lauren Boden AUS 58.30; 3. Aya Miyahara JPN 59.62; 4. Yisel Regla Velasco CUB 59.67; 5. Yekaterina Kuzmenko RUS 1:00.29; 6. Ghfran Almouhamad SYR 1:01.39; 7. Frida Persson SWE 1:01.41; 8. Hayat Lambarki MAR 1:01.76

SZTAFETA MIESZANA
1. USA USA 2:03.93 WYL (Khrystal Carter, Ebony Collins, Bianca Knight, Brandi Cross); 2. Australia AUS 2:06.58 PB (Jess Gulli, Olivia Tauro, Megan Hill, Jaimee-Lee Hoebergen); 3. Brazylia BRA 2:06.60 PB (Tatiane Ferraz, Vanda Gomes, Franciela Krasucki, Josiane Valentim); 4. Polska POL 2:09.05 PB (Katarzyna Paluch, Agnieszka Ceglarek, Marika Popowicz, Tina Polak); 5. Rosja RUS 2:09.42; 6. Japonia JPN 2:10.66; 7. Rumunia ROM 2:10.93 PB; 8. Maroko MAR 2:12.85

SKOK WZWYŻ
1. Biwei Gu CHN 1.87; 2. Sophia Begg AUS 1.85; 3. Yekaterina Yevseyeva KAZ 1.85; 4. Urszula Domel POL 1.82 PB; 5. Erika Viklund SWE 1.82; 6. Charis O'Connor GBR 1.79; 7. Vikki Hubbard GBR 1.79; 8. Yekaterina Bolshova RUS 1.79; 9. Natalya Muchkina RUS 1.79; 10. Galina Oifa ISR 1.75 PB; 11. Stefanie Herrmann GER 1.70; 12. Desirae Gonder USA 1.70

SKOK O TYCZCE
1. Ekateríni Stefanídi GRE 4.30 CR; 2. Keisa Monterola VEN 4.30 CR; 3. Shuo Yu CHN 4.20 PB; 4. Vicky Parnov AUS 4.10; 5. Elizaveta Ryzih GER 4.05; 6. Minna Nikkanen FIN 4.00; 7. Christina Michel GER 3.90; 8. Tina Šutej SLO 3.90; 9. Annelise Pradal FRA 3.80; 10. Tomomi Abiko JPN 3.80; 11. Iro Ledaki Styliani GRE 3.65; 12. Fanny Berglund SWE 3.65

SKOK W DAL
1. Arantxa King BER 6.39 PB; 2. Eloyse Lesueur FRA 6.28; 3. Cornelia Deiac ROM 6.25 PB; 4. Manuela Galtier FRA 6.21; 5. Carina Nastvogel GER 6.16; 6. Shara Proctor AIA 6.13; 7. Kaire Leibak EST 6.11 (+2.4/5.88); 8. Nastassia Mironchyk BLR 6.08; 9. Yuliya Pidluzhnaya RUS 6.01; 10. Lauren Boden AUS 5.98; 11. Cristina Sandu ROM 5.94; 12. Alexandra Ophey GER 5.79

TRÓJSKOK
1. Li Sha CHN 13.81; 2. Kaire Leibak EST 13.74 PB; 3. Cristina Bujin ROM 13.23; 4. Haykanush Beklaryan ARM 13.06 (+2.6/12.71); 5. Jie Jin CHN 12.99; 6. Olga Timofeyeva RUS 12.94 (+2.9/12.92); 7. Patricia Mamona POR 12.87 PB; 8. Carmen Toma ROM 12.76; 9. Kimona Smith JAM 12.62; 10. Anna Bondarenko KAZ 12.60; 11. Haoua Kessely FRA 12.22; 12. Anastassiya Suleimenova KAZ 12.21

PCHNIĘCIE KULĄ
1. Simoné du Toit RSA 16.33 WYL; 2. Bo Li CHN 15.92 PB; 3. Dani Samuels AUS 15.53 PB; 4. Natalia Duco CHI 14.44 PB; 5. Eden Francis GBR 14.20; 6. Kamorean Hayes USA 13.90; 7. Florentia Kappa CYP 13.12; 8. Jenny Svoboda USA 13.05; 9. Paulina Flores MEX 12.82; 10. Kim Schartz LUX 12.80; 11. Anita Márton HUN 12.79; 12. Vanessa Hurley NZL 11.67

RZUT DYSKIEM
1. Dani Samuels AUS 54.09; 2. Simoné du Toit RSA 52.10; 3. Kamorean Hayes USA 49.64 PB; 4. Amber Paige Newby USA 47.25 PB; 5. Ionela Vartolomei ROM 46.41; 6. Maryke Oberholzer RSA 45.09 PB; 7. Sabina Banyte LTU 44.42 PB; 8. Dilek Esmer TUR 44.35; 9. Narumi Ejima JPN 43.71; 10. Aixa Middleton PAN 41.94; 11. Anna-Katharina Weller GER 39.77; 12. Judit Strenner HUN 39.27

RZUT MŁOTEM
1. Bianca Perie ROM 62.27; 2. Anna Bulgakova RUS 62.05; 3. Dóra Lévai HUN 58.80 PB; 4. Marynna Dias BRA 55.96 PB; 5. Tugce Sahutoglu TUR 54.78; 6. Dorotea Habazin CRO 54.16; 7. Zalina Marghiev MDA 54.00; 8. Anna Ksenofontova RUS 51.62; 9. Mateja Greguric CRO 51.51; 10. Nikola Lomnicka SVK 50.90; 11. Azzurra Di Ventura ITA 48.45; 12. Heather Steacy CAN 47.18

RZUT OSZCZEPEM
1. Li Zhang CHN 56.66; 2. Vira Rebryk UKR 56.16; 3. Yanet Cruz CUB 51.66; 4. Ynthi Coetzee RSA 51.10; 5. Elizabeth Gleadle CAN 50.53 PB; 6. Urszula Kuncewicz POL 49.37; 7. Melina Suomela FIN 47.86; 8. Gyeong-ae Kim KOR 46.66; 9. María del Mar Luján ESP 46.07; 10. Yi-Ju Cheng TPE 44.62; 11. Anaëlle Fournier FRA 43.82; 12. Raine Kuningas EST 43.21

CHÓD 5 KM
1. Tatyana Kalmykova RUS 22:14.47 CR; 2. Elmira Alembekova RUS 22:27.17; 3. Xue Chai CHN 22:34.28 PB; 4. Volha Mazuronak BLR 22:52.06; 5. Angelica Mazuronak Arrieta Dulce MEX 22:58.00 PB; 6. Seas-byeol Won KOR 23:46.92; 7. Sabrina Trevisan ITA 24:04.61; 8. Catarina Godinho POR 24:14.08 PB; 9. Lorena Castrillo ESP 24:21.74 PB; 10. Anamaria Greceanu ROM 24:29.18 PB; 11. Maria de la Luz Pérez MEX 24:35.08 PB; 12. Honami Tsuguchi JPN 24:36.26; 13. Claudia Cornejo BOL 25:00.07 PB; 14. Sonja Birkemeyer GER 25:02.39; 15. Karoliina Kaasalainen FIN 25:12.56

SIEDMIOBÓJ
1. Tatyana Chernova RUS 5875 pkt. CR; 2. Yana Panteleyeva RUS 5611; 3. Diana Rach GER 5481 PB; 4. Maiju Mattila FIN 5437 PB; 5. Romy Gürbig GER 5406 PB; 6. Laetitia Denis FRA 5402 PB; 7. Grit Sadeiko EST 5271 PB; 8. Eliška Klucinová CZE 5249 PB; 9. Jade Surman GBR 5241 PB; 10. Ebe Reier EST 5226 PB; 11. Katerina Cachová CZE 5148 PB; 12. Orsolya Vörös HUN 5045 PB; 13. Amy Sadler AUS 4983; 14. Yasmina Omrani FRA 4981 PB; 15. Asayo Tomiyama JPN 4888; 16. Madelene Rondón VEN 4883 PB; 17. Brianne Theisen CAN 4805; 18. Olimpia Nowak POL 4766; 19. Sonia Almansa ESP 4714; 20. Ana Ugarkovic SCG 4686; 21. Nahomi Rivera PUR 4591 PB; 22. Barbara Hernando ESP 4524; 23. Carolina Bianchi ITA 4507; 24. Fadwa Al Bouza SYR 4476 PB; 25. Jaya Campinoti ITA 4454; 26. Terani Faremiro PYF 4377; 27. Aiga Grabuste LAT 4376; 28. Cintia Noemi Gómez MEX 4318 PB; 29. Kathryn Gallagher CAN 4249; 30. Stefanie Waldkircher AUT 4222; 31. Heather Peters NZL 4202; 32. Thora Kristin Palsdottir ISL 4168; 33. Amanda Aldridge NZL 4036; 34. Sanar Majid MAR 3985; 35. Ana Carolina Ruiz MEX 3103; Sarah Ehlers AUT DNF; Meryem Ouahbi MAR DNF

KLASYFIKACJA PUNKTOWA - KOBIETY
1. USA 77 pkt; 2-3. Australia 52 pkt; Chiny 52 pkt; 4. Rosja 51 pkt; 5. Kenia 38 pkt; 6. Japonia 32 pkt; 7. Rumunia 30 pkt; 8-9. Kuba 25 pkt; RPA 25 pkt; 10-11. Jamajka 24 pkt; Niemcy 24 pkt; 12. Wielka Brytania 23 pkt; 13. Brazylia 22 pkt; 14. Francja 17 pkt; 15. Polska 16 pkt; 16. Chorwacja 14 pkt; 17. Sudan 12 pkt; 18-20. Estonia 11 pkt; Szwecja 11 pkt; Ukraina 11 pkt



WYNIKI FINAŁÓW - MĘŻCZYŹNI

100 M  (wiatr +0.8 m/s)
1. Harry Aikines-Aryeetey GBR 10.35 PB; 2. Alex Nelson GBR 10.36; 3. Keston Bledman TRI 10.55; 4. Takafumi Kumamoto JPN 10.60; 5. Dax Danns GUY 10.63; 6. Daiki Goto JPN 10.64; 7. Yohan Blake JAM 10.65

8. Mays Devin USA 10.74 200 M

400 M

800 M

1500 M

3000 M

110 M PŁ  (wiatr +1.1 m/s)
1. Cordera Jenkins USA 13.35 PB; 2. Ryan Brathwaite BAR 13.44; 3. Gianni Frankis GBR 13.48 PB; 4. Louw Smit RSA 13.65 PB; 5. Ahmad Kh.A. Al-Molad KSA 13.66; 6. Abdelrahman Idris Taher EGY 13.84; 7. Quentin Seigel GER 42.32; Emmanuel Biron FRA DNS

400 M PŁ

2000 M Z PRZESZK.

SZTAFETA MIESZANA

SKOK WZWYŻ

SKOK O TYCZCE

SKOK W DAL

TRÓJSKOK

PCHNIĘCIE KULĄ (5 kg)
1. Jan Hoffman RSA 20.99 WYL; 2. Vladislav Tulácek CZE 19.97; 3. Rosen Karamfilov BUL 19.86; 4. Nikola Kišanic CRO 19.42; 5. Pavel Shustsitski BLR 19.07 PB; 6. Anton Tikhomirov RUS 18.97; 7. Emanuele Fuamatu AUS 18.70; 8. Tumatai Dauphin PYF 18.69; 9. Yeóryios Yeromarkákis GRE 18.62; 10. Darius Savage USA 18.39; 11. Robert Lobb SVK 18.20; 12. Ulf Ankarling SWE 18.07

RZUT DYSKIEM

RZUT MŁOTEM

RZUT OSZCZEPEM (700 g)
1. Noël Meyer RSA 80.52 WYL; 2. Roman Avramenko UKR 79.22 PB; 3. Víctor Fatecha PAR 77.21 PB; 4. Qingbo Wang CHN 76.33 PB; 5. Leonardo Gottardo ITA 74.80 PB; 6. Khamis Ghabish Al Qatiti OMA 73.81 PB; 7. Matthias Treff GER 73.27; 8. Mikael Sundler SWE 72.46; 9. Sergey Gromov RUS 70.26; 10. Maximilian Buchholz GER 69.54; 11. Petr Frydrych CZE 68.66; 12. Tuomas Saari FIN 63.21

CHÓD 50 KM

CHÓD 10 KM

OŚMIOBÓJ
1. Yordani García CUB 6482 WYR; 2. Matthias Prey GER 6282 PB; 3. Cleiton Sabino BRA 6218 PB; 4. Saad Fahad Al-Bishi KSA 6211 PB; 5. Jan Felix Knobel GER 6169 PB; 6. Rok Derzanic SLO 5984 PB; 7. Lewis Robson GBR 5930 PB; 8. Lars Vikan Rise NOR 5927 PB; 9. Karol Bodula POL 5849 PB; 10. Michael Morrison USA 5836 PB; 11. Kieran Fowler NZL 5829 PB; 12. Dmytro Shcherbakov UKR 5807; 13. Andreas Züblin SUI 5768 PB; 14. Roman Garibay MEX 5737 PB; 15. Hamish Nelson AUS 5725 PB; 16. Bruno Carton-Delcourt BEL 5725; 17. Sveinn Elías Elíasson ISL 5663 PB; 18. Aleksandr Syuremov RUS 5644; 19. Alexandr Bit MDA 5641 PB; 20. Szymon Czapiewski POL 5631 PB

Back To Top