Sportowe Archiwum


Zagłosuj na stronę
Sportowe Archiwum



Puchar Europy 1981 | 1982 | 1983 | 1984 | 1985 | 1986 | 1987 | 1988 | 1989 | 1990
1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000
2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005

EUROPEAN CUP - SUPER LEAGUE
20-21 sierpnia 1983 - Londyn (Wielka Brytania)

KOBIETY MĘŻCZYŹNI
1. NRD 107 pkt.
2. ZSRR 85 pkt.
3. CSRS 77 pkt.
4. Wielka Brytania 77 pkt.
5. Bułgaria 58 pkt.
6. RFN 57 pkt.
7. Polska 42 pkt.
8. Węgry 37 pkt.

1. NRD 117 pkt.
2. ZSRR 106 pkt.
3. RFN 102 pkt.
4. Wielka Brytania 93,5 pkt.
5. Polska 91,5 pkt.
6. Włochy 80,5 pkt.
7. Francja 69 pkt.
8. Węgry 59,5 pkt.

WYNIKI - KOBIETY

100 M  (wiatr -1.0 m/s)
1. Marlies Göhr GDR 11.28; 2. Anelia Nuneva BUL 11.33; 3. Kathy Smallwood-Cook GBR 11.39; 4. Tatána Kocembová TCH 11.47; 5. Olga Antonova URS 11.49; 6. Ewa Kasprzyk POL 11.62; 7. Michaela Schabinger FRG 11.79; 8. E. Juchasz HUN 12.31

200 M  (wiatr -1.7 m/s)
1. Jarmila Kratochvílová TCH 22.40; 2. Marita Koch GDR 22.40; 3. Kathy Smallwood-Cook GBR 22.57; 4. Anelia Nuneva BUL 22.96; 5. Irina Baskakova URS 23.40; 6. Judit Forgacs HUN 23.78; 7. Michaela Schabinger FRG 23.97; 8. Ewa Kasprzyk POL 23.98

400 M
1. Tatána Kocembová TCH 49.33; 2. Mariya Pinigina URS 49.63; 3. Gaby Bussmann FRG 51.09; 4. Sabine Busch GDR 51.56; 5. Michelle Scutt GBR 52.02; 6. Judit Forgacs HUN 52.18; 7. Rositsa Stamenova BUL 52.52; 8. Elżbieta Kapusta POL 53.41

800 M
1. Jarmila Kratochvílová TCH 1:58.79; 2. Antje Schröder GDR 1:59.53; 3. Margrit Klinger FRG 1:59.64; 4. Jolanta Januchta POL 2:00.70; 5. Tamara Sorokina URS 2:02.70; 6. Totka Petrova BUL 2:03.35; 7. A. Purvia GBR 2:03.66; 8. E. Mohacsi HUN 2:08.90

1500 M
1. Nadezhda Ralldugina URS 4:07.61; 2. Christiane Wartenberg GDR 4:07.86; 3. Totka Petrova BUL 4:08.02; 4. Wendy Smith-Sly GBR 4:08.70; 5. Katalin Szalai HUN 4:12.17; 6. J. Cervenkova TCH 4:14.51; 7. Renata Kokowska POL 4:19.41; 8. Martina Krott FRG 4:22.95

3000 M
1. Tatyana Kazankina URS 8:49.27; 2. Ulrike Bruns GDR 8:49.71; 3. Jane Furniss GBR 8:51.58; 4. Ivana Kleinova TCH 9:11.66; 5. Vera Michallek FRG 9:16.10; 6. Wanda Panfil POL 9:18.31; 7. I. Janko HUN 9:23.19; 8. D. Jekova BUL 9:53.41

100 M PŁ  (wiatr -2.1 m/s)
1. Bettine Jahn GDR 12.89; 2. Lucyna Kałek POL 12.97; 3. Ginka Zagorcheva BUL 13.10; 4. Yelena Biserova URS 13.26; 5. Shirley Strong GBR 13.37; 6. Ulrike Denk FRG 13.60; 7. Xenia Siska HUN 13.85; 8. H. Muzickova TCH 14.19

400 M PŁ
1. Ellen Neumann-Fiedler GDR 54.20; 2. Ana Ambraziené URS 54.74; 3. Sue Morley GBR 56.36; 4. Anna Filickova TCH 56.84; 5. Sabine Everts FRG 57.05; 6. Nadezhda Asenova BUL 57.84; 7. E. Szopori HUN 58.27; 8. Genowefa Błaszak POL 58.83

4 X 100 M
1. NRD 42.63 (Gladisch, Koch, Auerswald, Göhr); 2. WIELKA BRYTANIA 43.18 (Baptiste, Cook, Callender, Thomas); 3. ZSRR 43.67 (Kondratyeva, Vinogradova, Olkhovnikova, Antonova); 4. BUŁGARIA 43.88 (Zagorcheva, Nuneva, Georgiyeva, Atanasova); 5. CSRS 44.30 (Kocembova, Sokolova, Soborova, Murkova); 6. RFN 44.26 (Hirsch, Volmer, Schabinger, Thimm); 7. POLSKA 44.38 (Kałek, Kasprzyk, Ślipiko, Pakuła); 8. WĘGRY 45.90 (Siska, Juchasz, Petrika, Forgacs)

4 X 400 M
1. CSRS 3:20.80 (Moravcikova, Matejkovicova, Kocembova, Kratochvilova); 2. ZSRR 3:21.71 (Korban, Ivanova, Baskakova, Pinigina); 3. NRD 3:22.70 (Walther, Busch, Bremer, Rübsam); 4. RFN 3:27.13 (Daimer, Thimm, Gottwald, Bussmann); 5. WIELKA BRYTANIA 3:27.29 (Scutt, Brigemann, Hoyte-Smith, Cook); 6. BUŁGARIA 3:27.61 (Damyanova, Stamenova, Penkova, Ilyeva); 7. POLSKA 3:32.60 (Piasek, Dunecka, Januchta, Kapusta); 8. WĘGRY 3:34.35 (Pal, Szabo, Petrika, Forgacs)

SKOK WZWYŻ
1. Ulrike Meyfarth FRG 2.03 WR; 2. Tamara Bykova URS 2.03 =WR; 3. Kerstin Brandt GDR 1.99; 4. Olga Juha HUN 1.97; 5. Gillian Evans GBR 1.90; 6. Danuta Bułkowska POL 1.87; 7. Svetlana Isaeva BUL 1.84; 8. Z. Boukalova TCH 1.80

SKOK W DAL
1. Heike Daute GDR 6.99; 2. Eva Murková TCH 6.81 (w); 3. Bev Kinch GBR 6.63; 4. Zsuzsa Vanyek HUN 6.63; 5. Sabine Evers FRG 6.30; 6. Urszula Jaros POL 6.26; 7. T. Kancheva BUL 6.10; 8. Iolanda Chen URS 6.00

PCHNIĘCIE KULĄ
1. Helena Fibingerová TCH 20.76; 2. Helma Knorscheidt GDR 19.49; 3. Nunu Abashidze URS 18.88; 4. Venissa Head GBR 18.12; 5. Svetla Mitkova BUL 17.40; 6. M. Schönleber FRG 17.28; 7. Viktoria Horvath HUN 16.35; 8. Bogusława Suska POL 15.58

RZUT DYSKIEM
1. Martina Opitz GDR 69.00; 2. Galina Murašova URS 68.86; 3. Maria Petkova BUL 64.88; 4. Zdenka Silhava TCH 64.36; 5. Meg Ritchie GBR 60.22; 6. Agnes Herczeg HUN 59.64; 7. Danuta Majewska POL 58.36; 8. Dagmar Galler GER 55.20

RZUT OSZCZEPEM
1. Fatima Whitbread GBR 69.04; 2. Antje Kempe GDR 63.22; 3. Genowefa Olejarz POL 63.12; 4. Beate Peters FRG 60.40; 5. Saida Kikwidzegunba URS 59.84; 6. Antoaneta Todorova 58.62; 7. Maria Janak HUN 56.16; 8. Elena Burgarova TCH 55.18

WYNIKI - MĘŻCZYŹNI

Frank Emmelmann (NRD) i Allan Wells (Wielka Brytania) na mecie biegu na 100 m 100 M  (wiatr -1.5 m/s)
1. Frank Emmelmann GDR 10.58; 2. Allan Wells GBR 10.59; 3. Antoine Richard FRA 10.65; 4. Viktor Bryzgin URS 10.70; 5. Christian Haas FRG 10.71; 6. Carlo Simionato ITA 10.74; 7. Krzysztof Zwoliński POL 10.77; 8. Ferenc Kiss HUN 11.08

200 M  (wiatr -0.7 m/s)
1. Allan Wells GBR 20.72; 2. Pietro Mennea ITA 20.74; 3. Erwin Skamrahl FRG 20.99; 4. Jean-Jacques Boussemart FRA 21.06; 5. Marian Woronin POL 21.06; 6. Vladymir Muravyev URS 21.15; 7. Jens Hubler GDR 21.19; 8. István Nagy HUN 21.60

400 M
1. Hartmut Weber FRG 45.39; 2. Thomas Schönlebe GDR 45.70; 3. Sergey Lovachov URS 45.83; 4. Aldo Canti FRA 45.96; 5. Philip Brown GBR 46.28; 6. Sándor Ujhelyi HUN 46.41; 7. Roberto Ribaud ITA; 8. Jan Pawłowicz POL 47.62

800 M
1. Willi Wülbeck FRG 1:45.74; 2. Detlef Wagenknecht GDR 1:45.83; 3. Peter Elliott GBR 1:45.84; 4. Donato Sabia ITA 1:47.11; 5. Philippe Dupont FRA 1:47.18; 6. Piotr Kurek POL 1:47.27; 7. Aleksandr Kostetskiy URS 1:47.68; 8. Imre Ötvös HUN 1:50.39

1500 M
1. Steve Cram GBR 3:42.27; 2. Andreas Busse GDR 3:43.12; 3. Piotr Kurek POL 3:43.65; 4. Pascal Thiébaut FRA 3:43.84; 5. Claudio Patrignani ITA 3:43.84; 6. Andreas Baranski FRG 3:44.82; 7. Nikolay Kirov URS 3:46.02; 8. László Tóth HUN 3:47.15

5000 M
1. Thomas Wessinghage FRG 13:48.72; 2. Dmitriy Dmitriyev URS 13:49.27; 3. Salvatore Antibo ITA 13:55.59; 4. Hansjörg Kunze GDR 13:56.62; 5. Steve Harris GBR 13:57.65; 6. Thierry Watrice FRA 13:58.76; 7. Jerzy Kowol POL 14:00.01; 8. Zoltan Kadlot HUN 14:03.48

10000 M
1. Werner Schildhauer GDR 28:02.11; 2. Alberto Cova ITA 28:02.13; 3. Valeriy Abramov URS 28:02.87; 4. Christoph Herle FRG 28:04.13; 5. Steve Jones GBR 28:07.03; 6. Philippe Legrand FRA 29:17.87; 7. Bogumił Kuś POL 29:20.87; 8. J. Majer HUN 29:21.36

100 M PŁ  (wiatr -1.6 m/s)
1. Thomas Munkelt GDR 13.72; 2. György Bakos HUN 13.74; 3. Romuald Giegiel POL 13.88; 4. Daniele Fontecchio ITA 13.91; 5. Andrey Prokofyev URS 14.14; 6. Michael Radzey FRG 14.31; 7. Philippe Hatil FRA 14.36; 8. Mark Holtom GBR 15.12

400 M PŁ
1. Harald Schmid FRG 48.56; 2. Aleksandr Kharlov URS 49.53; 3. Ryszard Szparak POL 49.65; 4. Stephen Sole GBR 50.58; 5. Luca Cosi ITA 50.72; 6. József Takács HUN 50.78; 7. Rolf Herrmann GDR 51.24; 8. D. Duvigneau FRA 52.07

3000 M Z PRZESZK.
1. Bogusław Mamiński POL 8:24.80; 2. Colin Reitz GBR 8:25.72; 3. Joseph Mahmoud FRA 8:28.04; 4. Hagen Melzer GDR GDR 8:28.87; 5. Gábor Markó HUN 8:29.11; 6. Boris Pruss URS 8:38.83; 7. Mariano Scartezzini ITA 8:50.50; Patriz Ilg FRG DNF

4 X 100 M
1. WŁOCHY 38.86 (Tilli, Simionato, Bongiorni, Mennea); 2. WIELKA BRYTANIA 38.88 (Asquith, Reid, McFarlane, Sharp); 3. POLSKA 38.97 (Zwoliński, Licznerski, Prądzyński, Woronin); 4. NRD 38.99 (Knebel, Schröder, Hubler, Emmelmann); 5. FRANCJA 39.19 (Francois, Gasparoni, Richard, Boussemart); 6. ZSRR 39.40 (Prokofyev, Sidorov, Muravyev, Bryzgin); 7. WĘGRY 39.45 (Nagy, Kiss, Tatar, Kovacs); 8. RFN 39.59 (Koffler, Skamrahl, Bastians, Luxenburger)

4 X 400 M
1. WIELKA BRYTANIA 3:02.28 (Akabusi, Cook, Bennett, Brown); 2. NRD 3:02.62 (Bauer, Carlovitz, Knebel, Schönlebe); 3. ZSRR 3:02.77 (Lovachev, Markin, Lomtiev, Troshchilo); 4. RFN 3:02.78 (Nakladal, Vaihinger, Giessing, Weber); 5. WŁOCHY 3:03.25 (Malinverni, Sabia, Zuliani, Ribaud); 6. WĘGRY 3:05.90 (Nagy, Ujhelyi, Takacs, Vasvari); 7. POLSKA 3:07.41 (Rogiński, Szparak, Prądzyński, Pawłowicz); 8. FRANCJA 3:10.58 (Fellice, Ilatser, Fevrier, Canti)

SKOK WZWYŻ
1. Franck Verzy FRA 2.32; 2. Valeriy Sereda URS 2.26; 3. Dietmar Mögenburg FRG 2.23; 4. Andreas Sam GDR 2.23; 5-6. Massimo Di Giorgio ITA 2.19; Jacek Wszoła POL 2.19; 7. Geoffrey Parsons GBR 2.19; 8. István Gibicsár HUN 2.19

SKOK O TYCZCE
1. Patrick Abada FRA 5.55; 2. Aleksandr Krupskiy URS 5.50; 3. Jürgen Winkler FRG 5.50; 4. Ferenc Salbert HUN 5.30; 5. Tadeusz Ślusarski POL 5.20; 6. Olaf Kasten GDR 5.10; 7. Keith Stock GBR 5.10; 8. Mauro Barella ITA 5.00

SKOK W DAL
1. László Szalma HUN 8.10 (w); 2. Oganes Stepanyan URS 8.09; 3. Mathias Koch GDR 7.88 (w); 4. Włodzimierz Włodarczyk POL 7.78; 5. Giovanni Evangelisti ITA 7.78; 6. John Herbert GBR 7.66; 7. Joachim Busse FRG 7.59; 8. Philippe Deroche FRA 7.40

TRÓJSKOK
1. Peter Bouschen FRG 17.12; 2. Zdzisław Hoffmann POL 16.94; 3. Béla Bakosi HUN 16.86; 4. Keith Connor GBR 16.62; 5. Vasiliy Grishchenkov URS 16.50; 6. Axel Gross GDR 16.40; 7. Dario Badinelli ITA 15.99; 8. A. Dorina FRA 15.93

PCHNIĘCIE KULĄ
1. Edward Sarul POL 20.54; 2. Ulf Timmermann GDR 20.39; 3. Jânis Bojârs URS 20.16; 4. Alessandro Andrei ITA 19.22; 5. László Szabó HUN 18.62; 6. U. Gelhausen FRG 17.51; 7. Michael Winch GBR 17.23; 8. Jean Michelle Djebaili FRA 16.50

RZUT DYSKIEM
1. Jürgen Schult GDR 64.96; 2. Alwin Wagner FRG 64.14; 3. Georgiy Kolnootchenko URS 64.04; 4. Dariusz Juzyszyn POL 62.40; 5. Robert Weir GBR 60.14; 6. Marco Bucci ITA 58.52; 7. Ferenc Tégla HUN 58.10; 8. N. Niare FRA 56.52

RZUT MŁOTEM
1. Sergey Litvinov URS 81.52; 2. Zdzisław Kwasny POL 80.18 NR; 3. Günther Rodehau GDR 77.58; 4. Karl-Hans Riehm FRG 77.00; 5. József Vida HUN 73.88; 6. Gian Paolo Urlando ITA 72.44; 7. Christopher Black GBR 71.98; 8. Walter Ciofani FRA 65.40

RZUT OSZCZEPEM
1. Detlef Michel GDR 85.72; 2. Heino Puuste URS 85.54; 3. Klaus Tafelmeier FRG 84.20; 4. David Ottley GBR 82.40; 5. Stanisław Górak POL 81.68; 6. Jean-Paul Lakafia FRA 79.80; 7. Agostino Ghesini ITA 78.88; 8. András Temesi HUN 77.88



Back To Top