Sportowe Archiwum


Zagłosuj na stronę
Sportowe Archiwum



IAAF Grand Prix 1981 | 1982 | 1983 | 1984 | 1985 | 1986 | 1987 | 1988 | 1989 | 1990
1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000
2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005

IAAF World Athletics Final 2003 | 2004 | 2005





IAAF WORLD ATHLETICS FINAL 2005
9-10 września 2005 - Monaco

WYNIKI - KOBIETY

100 M  (wiatr -0.2 m/s)
1. Veronica Campbell JAM 10.92; 2. Christine Arron FRA 10.93; 3. Lauryn Williams USA 11.04; 4. Chandra Sturrup BAH 11.07; 5. Me'Lisa Barber USA 11.09; 6. Sherone Simpson JAM 11.21; 7. Yuliya Nesterenko BLR 11.23; 8. Kim Gevaert BEL 11.42

200 M  (wiatr -0.6 m/s)
1. Allyson Felix USA 22.27; 2. Veronica Campbell JAM 22.37; 3. Christine Arron FRA 22.43; 4. Cydonie Mothersill-Modibo CAY 22.92; 5. Kim Gevaert BEL 22.93; 6. Yuliya Gushchina RUS 23.18; 7. Fabienne Feraez BEN 23.21; 8. Lucimar de Moura BRA 23.57

400 M
1. Sanya Richards USA 49.52; 2. Tonique Williams-Darling BAH 49.54; 3. Dee Dee Trotter USA 50.64; 4. Ami Mbacké Thiam SEN 50.69; 5. Christine Amertil BAH 51.23; 6. Monique Hennagan USA 51.31; 7. Svetlana Pospelova RUS 51.50; 8. Natalya Antyukh RUS 51.90

800 M
1. Zulia Calatayud CUB 1:59.07; 2. Hasna Benhassi MAR 1:59.86; 3. Mayte Martínez ESP 2:00.36; 4. Olga Kotlyarova RUS 2:00.94; 5. Larisa Chzhao RUS 2:01.63; 6. Svetlana Cherkasova RUS 2:01.93; 7. Hazel Clark USA 2:04.04; 8. Tatyana Andrianova RUS 2:08.10

1500 M
1. Maryam Jamal BRN 3:59.35; 2. Tatyana Tomashova RUS 4:00.28; 3. Natalya Yevdokimova RUS 4:00.60; 4. Bouchra Ghezielle FRA 4:01.28 PB; 5. Hind Dehiba FRA 4:02.08; 6. Yuliya Chizhenko RUS 4:02.83; 7. Carmen Douma-Hussar CAN 4:03.10; 8. Natalia Rodríguez ESP 4:03.72; 9. Olga Yegorova RUS 4:07.71; 10. Helen Clitheroe GBR 4:09.41; 11. Alesia Turava BLR 4:11.42

3000 M
1. Meseret Defar ETH 8:47.26; 2. Gelete Burka ETH 8:48.65; 3. Zakia Mrisho TAN 8:49.63; 4. Isabella Ochichi KEN 8:49.79; 5. Meselech Melkamu ETH 8:50.42; 6. Edith Masai KEN 8:50.78; 7. Susanne Wigene NOR 8:51.41; 8. Priscila Jepleting KEN 8:53.18; 9. Carmen Douma-Hussar CAN 8:53.83 PB; 10. Liliya Shobukhova RUS 9:02.23; 11. Derebe Alemu ETH 9:04.98

Meseret Defar (Etiopia) 5000 M
1. Meseret Defar ETH 14:45.87 CR; 2. Tirunesh Dibaba ETH 14:46.84; 3. Berhane Adere ETH 14:46.91; 4. Ines Chenonge KEN 14:54.43 PB; 5. Lucy Wangui KEN 15:00.20; 6. Sabrina Mockenhaupt GER 15:12.43; 7. Kimberley Smith NZL 15:14.91; 8. Derbe Alemu ETH 15:17.13; 9. Irene Kwambai Kipchumba KEN 15:23.22; 10. Krisztina Papp HUN 15:43.19

100 M PŁ  (wiatr -0.8 m/s)
1. Michelle Perry USA 12.54; 2. Brigitte Foster-Hylton JAM 12.55; 3. Delloreen Ennis-London JAM 12.57; 4. Susanna Kallur SWE 12.74; 5. Glory Alozie ESP 12.76; 6. Joanna Hayes USA 12.78; 7. Perdita Felicien CAN 12.80; 8. Kirsten Bolm GER 12.84

400 M PŁ
1. Lashinda Demus USA 53.37 CR; 2. Yuliya Pechonkina RUS 53.80; 3. Sandra Glover USA 54.09; 4. Anna Jesień POL 55.22; 5. Andrea Blackett BAR 55.25; 6. Małgorzata Pskit POL 55.72; 7. Tetiana Tereschuk-Antipova UKR 56.28; 8. Surita Febbraio RSA 56.83

3000 M Z PRZESZK.
1. Docus Inzikuru UGA 9:21.80; 2. Wioletta Janowska POL 9:25.47; 3. Mardrea Hyman JAM 9:27.21 AR; 4. Lívia Tóth HUN 9:30.20 NR; 5. Yelena Zadorozhnaya RUS 9:32.41 PB; 6. Korene Hinds JAM 9:33.46; 7. Cristina Casandra ROM 9:46.06; 8. Elizabeth Jackson USA 9:46.10; 9. Roisin McGettigan IRL 9:46.12; 10. Salome Chepchumba KEN 9:53.83; 11. Jo Ankier GBR 9:56.16; 12. Lisa Galaviz USA 10:05.01

SKOK WZWYŻ
1. Kajsa Bergqvist SWE 2.00; 2-3. Iryna Mykhalchenko UKR 1.93; Viktoriya Palamar UKR 1.93; 4. Chaunte Howard USA 1.93; 5. Viktoriya Styopina UKR 1.93; 6. Tatyana Kivimyagi RUS 1.93; 7-8. Ruth Beitia ESP 1.89; Anna Chicherova RUS 1.89

SKOK O TYCZCE
1. Yelena Isinbayeva RUS 4.74; 2. Monika Pyrek POL 4.62; 3. Tatyana Polnova RUS 4.50; 4. Vanessa Boslak FRA 4.50; 5-6. Dana Ellis CAN 4.35; Pavla Hamácková CZE 4.35; 7. Anna Rogowska POL 4.35; 8. Thórey Edda Elísdóttir ISL 4.20

SKOK W DAL
1. Tatyana Kotova RUS 6.83; 2. Anju Bobby George IND 6.75; 3. Grace Upshaw USA 6.67; 4. Eunice Barber FRA 6.51; 5. Tatyana Lebedeva RUS 6.49; 6. Oksana Udmurtova RUS 6.48; 7. Irina Simagina RUS 6.47

TRÓJSKOK
1. Hrisopiyí Devetzí GRE 14.89; 2. Tatyana Lebedeva RUS 14.86; 3. Yargelis Savigne CUB 14.81; 4. Trecia Smith JAM 14.69; 5. Anna Pyatykh RUS 14.65; 6. Yamilé Aldama SUD 14.26; 7. Magdelin Martinez ITA 14.24; 8. Baya Rahouli ALG 13.85

PCHNIĘCIE KULĄ
1. Nadezhda Ostapchuk BLR 20.44 CR; 2. Valerie Vili NZL 19.55; 3. Natallia Khoroneko BLR 18.80; 4. Olga Ryabinkina RUS 18.64; 5. Petra Lammert GER 18.49; 6. Nadine Kleinert GER 18.46; 7. Yumileidi Cumbá CUB 18.44; 8. Svetlana Krivelyova RUS 17.33

RZUT DYSKIEM
1. Natalya Sadova RUS 63.40; 2. Franka Dietzsch GER 61.91; 3. Aretha Thurmond USA 60.68; 4. Vera Cechlová CZE 58.38; 5. Nicoleta Grasu ROM 58.25; 6. Wioletta Potępa POL 57.93; 7. Olena Antonova UKR 56.57; 8. Marzena Wysocka POL 55.08

RZUT MŁOTEM - Szombathely (HUN), 3.09.2005
1. Yipsi Moreno CUB 74.75 CR; 2. Kamila Skolimowska POL 72.73; 3. Olga Kuzenkova RUS 72.46; 4. Tatyana Lysenko RUS 72.34; 5. Ester Balassini ITA 70.63; 6. Betty Heidler GER 69.95; 7. Manuela Montebrun FRA 69.70; 8. Volha Tsander BLR 68.35; 9. Noémi Németh HUN 61.93

RZUT OSZCZEPEM
1. Osleidis Menéndez CUB 67.24; 2. Steffi Nerius GER 66.35; 3. Sonia Bisset CUB 63.56; 4. Laverne Eve BAH 61.96; 5. Barbora Špotáková CZE 61.60; 6. Christina Scherwin DEN 60.19; 7. Aggelikí Tsiolakoúdi GRE 58.42; 8. Zahra Bani ITA 55.02



WYNIKI - MĘŻCZYŹNI

100 M  (wiatr -0.6 m/s)
1. Marc Burns TRI 10.00; 2. Aziz Zakari GHA 10.01; 3. Dwight Thomas JAM 10.01; 4. Darrel Brown TRI 10.05; 5. Ronald Pognon FRA 10.07; 6. Francis Obikwelu POR 10.09; 7. Leonard Scott USA 10.18

200 M  (wiatr -1.5 m/s)
1. Tyson Gay USA 19.96 CR; 2. Christopher Williams JAM 20.19; 3. Wallace Spearmon USA 20.21; 4. Justin Gatlin USA 20.25; 5. Stéphane Buckland MRI 20.64; 6. Aaron Armstrong TRI 20.75; 7. André Domingos BRA 20.81; 8. John Capel USA 21.04

400 M
1. Tyree Washington USA 44.51 CR; 2. Timothy Benjamin GBR 44.56 PB; 3. Christopher Brown BAH 44.68; 4. Brandon Simpson JAM 44.86; 5. Michael Blackwood JAM 44.88; 6. Carlos Santa DOM 45.06; 7. Alleyne Francique GRN 45.78; 8. Jeremy Wariner USA 46.37

800 M
1. Wilfred Bungei KEN 1:47.05; 2. Youssef Saad Kamel BRN 1:47.13; 3. Yuriy Borzakovskiy RUS 1:47.18; 4. William Yiampoy KEN 1:47.20; 5. Mbulaeni Mulaudzi RSA 1:47.22; 6. Alfred Kirwa KEN 1:47.39; 7. Antonio Manuel Reina ESP 1:48.18; 8. Gary Reed CAN 1:49.60

1500 M
1. Ivan Heshko UKR 3:33.50; 2. Bernard Lagat USA 3:33.55; 3. Alex Kipchirchir KEN 3:33.71; 4. Suleiman Simotwo KEN 3:33.71; 5. Daniel Kipchirchir Komen KEN 3:33.72; 6. Dahame Najem Bashir QAT 3:34.56; 7. Anter Zerguelaine ALG 3:36.34; 8. Rashid Ramzi BRN 3:36.88; 9. Laban Rotich KEN 3:39.99; 10. Juan Carlos Higuero ESP 3:45.45; 11. Rui Silva POR 3:50.17

3000 M
1. Bernard Lagat USA 7:38.00; 2. Eliud Kipchoge KEN 7:38.95; 3. Augustine Kiprono Choge KEN 7:39.99; 4. Benjamin Limo KEN 7:40.22; 5. Tariku Bekele ETH 7:40.30; 6. Shadrack Korir KEN 7:40.97; 7. Boniface Kiprotich Songok KEN 7:40.98; 8. Ali Saidi-Sief ALG 7:41.61; 9. Markos Geneti ETH 7:41.76; 10. Abderrahim Goumri MAR 7:43.93

5000 M
1. Sileshi Sihine ETH 13:39.40; 2. Boniface Kiprop UGA 13:40.03; 3. Isaac Songok KEN 13:40.24; 4. Gebregziabher Gebremariam ETH 13:40.59; 5. Sammy Kipketer KEN 13:41.06; 6. James Kwalia QAT 13:41.10; 7. Boniface Songok KEN 13:42.25; 8. John Kibowen KEN 13:44.81; 9. Abebe Dinkesa ETH 13:46.51; 10. Mark Bett KEN 13:50.94; 11. Robert Sigei KEN 13:59.65

110 M PŁ  (wiatr -1.4 m/s)
1. Allen Johnson USA 13.09; 2. Dominique Arnold USA 13.10; 3. Terrence Trammell USA 13.17; 4. Stanislav Olijar LAT 13.17; 5. Maurice Wignall JAM 13.20; 6. Ladji Doucouré FRA 13.27; 7. Joel Brown USA 13.28; 8. Ron Bramlett USA 13.32

400 M PŁ
1. Bershawn Jackson USA 48.05; 2. Kemel Thompson JAM 48.09; 3. L.J. van Zyl RSA 48.11 PB; 4. Naman Keita FRA 48.36; 5. James Carter USA 48.62; 6. Bayano Kamani PAN 49.30; 7. Gianni Carabelli ITA 49.84; 8. Ian Weakley JAM 50.72

3000 M Z PRZESZK.
1. Paul Kipsiele Koech KEN 8:07.91; 2. Ezekiel Kemboi KEN 8:09.04; 3. Brimin Kipruto KEN 8:09.20; 4. Wesley Kiprotich KEN 8:09.43; 5. Bouabdallah Tahri FRA 8:10.13; 6. Brahim Boulami MAR 8:14.43; 7. Musa Amer Obaid QAT 8:14.92; 8. Kipkirui Misoi KEN 8:21.01; 9. Simon Vroemen NED 8:23.97; 10. Richard Matelong KEN 8:29.00; 11. Antonio David Jiménez ESP 8:29.28

SKOK WZWYŻ
1. Víctor Moya CUB 2.35 PB; 2. Vyacheslav Voronin RUS 2.32; 3-4. Yaroslav Rybakov RUS 2.32; Stefan Holm SWE 2.32; 5. Andriy Sokolovsky UKR 2.29; 6. Jacques Freitag RSA 2.29; 7. Jaroslav Bába CZE 2.20; 8. Yuriy Krimarenko UKR 2.20

SKOK O TYCZCE
1. Brad Walker USA 5.86; 2. Tim Lobinger GER 5.70; 3. Giuseppe Gibilisco ITA 5.60; 3. Igor Pavlov RUS 5.60; 5. Derek Miles USA 5.60; 6. Timothy Mack USA 5.60; 7. Toby Stevenson USA 5.60; 8. Rens Blom NED 5.45

SKOK W DAL
1. Dwight Phillips USA 8.46; 2. Miguel Pate USA 8.30; 3. James Beckford JAM 8.28; 4. Ignisious Gaisah GHA 8.23; 5. Salim Sdiri FRA 8.05; 6. Tommi Evilä FIN 8.00; 7. Volodymyr Zyuskov UKR 7.70; 8. Nils Winter GER 7.37 (+2.1)

TRÓJSKOK
1. Yoandri Betanzos CUB 17.46; 2. Jadel Gregório BRA 17.32; 3. Walter Davis USA 17.23; 4. Danila Burkenya RUS 17.10; 5. Leevan Sands BAH 16.93; 6. Nathan Douglas GBR 16.81; 7. Igor Spasovkhodskiy RUS 16.55; 8. Kenta Bell USA 16.38

PCHNIĘCIE KULĄ
1. Adam Nelson USA 21.92; 2. Joachim Olsen DEN 21.03; 3. Reese Hoffa USA 20.87; 4. Ralf Bartels GER 20.53; 5. Christian Cantwell USA 20.09; 6. Yuriy Bilonoh UKR 20.04; 7. Andrei Mikhnevich BLR 19.61; 8. Mikuláš Konopka SVK 19.29

RZUT DYSKIEM
1. Virgilijus Alekna LTU 67.64; 2. Gerd Kanter EST 66.01; 3. Zoltán Kövágó HUN 65.65; 4. Aleksander Tammert EST 65.22; 5. Frantz Kruger RSA 63.19; 6. Mario Pestano ESP 62.97; 7. Jason Tunks CAN 61.24; 8. Michael Möllenbeck GER 59.27

RZUT MŁOTEM - Szombathely (HUN), 3.09.2005
1. Ivan Tikhon BLR 81.70; 2. Olli-Pekka Karjalainen FIN 79.81; 3. Vadim Devyatovskiy BLR 78.98; 4. Krisztián Pars HUN 78.32; 5. Szymon Ziółkowski POL 77.49; 6. Libor Charfreitag SVK 76.59; 7. Markus Esser GER 75.88; 8. Ilya Konovalov RUS 72.66

RZUT OSZCZEPEM
1. Tero Pitkämäki FIN 91.33; 2. Andreas Thorkildsen NOR 89.60 NR; 3. Sergey Makarov RUS 86.69; 4. Jan Železný CZE 83.98; 5. Mark Frank GER 81.81; 6. Eriks Rags LAT 79.86; 7. Aleksandr Ivanov RUS 78.32; 8. Andrus Värnik EST 76.11

Back To Top