Sportowe Archiwum


Zagłosuj na stronę
Sportowe Archiwum



Puchar Świata 1981 | 1982 | 1983 | 1984 | 1985 | 1986 | 1987 | 1988 | 1989 | 1990
1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000
2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005



Kuusamo - 27.11.2004

1. Janne Ahonen (Finlandia) 318.7 pkt. (144.5 m; 142.0 m)
2. Alexander Herr (Niemcy) 275.5 pkt. (138.5; 126.5)
3. Martin Hoellwarth (Austria) 274.0 pkt. (139.0; 123.5)

4. Matti Hautamaeki FIN 273.7 pkt. (140.5; 123.5); 5. Thomas Morgenstern AUT 270.7 pkt. (128.5; 133.0); 6. Noriaki Kasai JPN 268.7 pkt. (132.5; 129.0); 7. Roar Ljoekelsoey NOR 267.5 pkt. (137.0; 123.0); 8. Michael Uhrmann GER 252.9 pkt. (125.0; 128.0); 9. Andreas Widhoelzl AUT 246.8 pkt. (130.0; 118.5); 10. Hideharu Miyahira JPN 239.1 pkt. (128.5; 116.0); 11. Georg Spaeth GER 234.7 pkt. (124.0; 120.0); 12. Michael Moellinger SUI 232.5 pkt. (131.0; 111.5); 13. Joerg Ritzerfeld GER 231.6 pkt. (123.5; 118.5); 14. Jakub Janda CZE 230.2 pkt. (125.5; 116.0); 15. Florian Liegl AUT 217.8 pkt. (131.5; 104.5)
... 19. Adam Małysz POL 205.3 pkt. (123.5; 105.0)



Kuusamo - 28.11.2004

1. Janne Ahonen (Finlandia) 308.3 pkt. (143.0 m; 143.0 m)
2. Thomas Morgenstern (Austria) 288.2 pkt. (135.5; 133.5)
3. Jakub Janda (Czechy) 282.2 pkt. (129.0; 137.5)

4. Matti Hautamaeki FIN 277.5 pkt. (130.0; 135.0); 5. Andreas Widhoelzl AUT 267.1 pkt. (128.0; 131.5); 6. Noriaki Kasai JPN 266.4 pkt. (129.5; 131.0); 7. Martin Hoellwarth AUT 261.3 pkt. (131.0; 125.0); 8. Roar Ljoeklesoey NOR 260.8 pkt. (126.0; 130.0); 9. Alexander Her GER 257.9 pkt. (124.5; 131.0); 10. Michael Moellinger SUI 254.8 pkt. (123.5; 130.0); 11. Michael Uhrmann GER 253.4 pkt. (122.5; 130.5); 12. Daiki Ito JPN 252.6 pkt. (130.5; 121.5); 13. Bjoern Einar Romoeren NOR 239.2 pkt. (117.5; 129.0); 14. Joerg Ritzerfeld GER 229.8 pkt. (117.5; 123.5); 15. Wolfgang Loitz AUT 228.5 pkt. (120.5; 122.0)
... 19. Adam Małysz POL 216.3 pkt. (114.0; 119.5)



Trondheim - 4.12.2004

1. Janne Ahonen (Finlandia) 281.5 pkt. (132.0 m; 135.5 m)
2. Jakub Janda (Czechy) 277.3 pkt. (130.5; 133.0)
3. Andreas Widhoelzl (Austria) 268.5 pkt. (128.0; 129.5)

4. Roar Ljoekelsoey NOR 265.8 pkt. (129.5; 129.0); 5. Thomas Morgenstern AUT 262.1 pkt. (129.5; 125.0); 6. Matti Hautamaeki FIN 261.9 pkt. (127.5; 130.5); 7. Lars Bystoel NOR 254.9 pkt. (125.5; 127.5); 8. Martin Hoellwarth AUT 253.7 pkt. (121.5; 130.0); 9. Wolfgang Loitzl AUT 251.0 pkt. (125.5; 127.0); 10. Alexander Herr GER 249.6 pkt. (126.5; 125.5); 11. Simon Ammann SUI 249.1 pkt. (125.0; 124.5); 12. Bjoern Einar Romoeren NOR 246.7 pkt. (123.0; 126.0); 13. Georg Spaeth GER 244.5 pkt. (129.0; 118.5); 14. Noriaki Kasai JPN 243.9 pkt. (125.5; 122.5); 15. Adam Małysz POL 242.7 pkt. (122.0; 124.5)



Trondheim - 5.12.2004

1. Janne Ahonen (Finlandia) 246.5 pkt. (123.0 m; 124.5 m)
2. Martin Hoellwarth (Austria) 235.5 pkt. (124.5; 118.0)
3. Andreas Widhoelzl (Austria) 235.3 pkt. (117.0; 126.5)

4. Roar Ljoekelsoey NOR 229.9 pkt. (127.5; 113.0); 5. Matti Hautamaeki FIN 225.9 pkt. (113.5; 124.5); 6. Jakub Janda CZE 221.9 pkt. (113.0; 122.5); 7. Adam Małysz POL 211.7 pkt. (109.5; 122.0); 8. Simon Ammann SUI 209.6 pkt. (111.0; 118.5); 9. Noriaki Kasai JPN 207.3 pkt. (112.0; 116.5); 10. Jernej Damjan SLO 202.7 pkt. (113.5; 113.0); 11. Michael Uhrmann GER 194.3 pkt. (113.0; 110.5); 12. Andreas Goldberger AUT 193.2 pkt. (106.5; 115.0); 13. Wolfgang Loitzl AUT 191.9 pkt. (106.5; 114.0); 14. Alexander Herr GER 183.4 pkt. (110.5; 107.5); 15. Lars Bystoel NOR 178.6 pkt. (106.0; 108.5)



Harrachov - 11.12.2004

1. Adam Małysz (Polska) 284.2 pkt. (143.0 m; 136.0 m)
2. Janne Ahonen (Finlandia) 279.0 pkt. (141.0; 136.5)
3. Georg Spaeth (Niemcy) 278.8 pkt. (135.0; 141.0)

4. Jakub Janda CZE 278.3 pkt. (136.5; 137.0); 5. Roar Ljoekelsoey NOR 277.2 pkt. (140.5; 133.5); 6. Lars Bystoel NOR 276.2 pkt. (134.5; 139.5); 7. Matti Hautamaeki FIN 275.8 pkt. (133.5; 140.0); 8. Wolfgang Loitzl AUT 273.5 pkt. (136.0; 136.5); 9. Martin Hoellwarth AUT 271.3 pkt. (134.0; 137.0); 10. Daiki Ito JPN 266.6 pkt. (129.5; 140.0); 11. Noriaki Kasai JPN 264.8 pkt. (133.5; 135.0); 12. Andreas Kuettel SUI 261.4 pkt. (131.0; 134.5); 13. Thomas Morgenstern AUT 261.3 pkt. (131.5; 134.5); 14. Andreas Widhoelzl AUT 258.2 pkt. (138.5; 125.5); 15-16. Simon Ammann SUI 257.6 pkt. (139.5; 125.0); Bjoern Einar Romoeren NOR 257.6 pkt. (133.0; 131.5)



Harrachov - 12.12.2004

1. Janne Ahonen (Finlandia) 288.8 pkt. (140.0 m; 141.0 m)
2. Roar Ljoekelsoey (Norwegia) 287.3 pkt. (138.0; 140.5)
3. Jakub Janda (Czechy) 284.2 pkt. (140.0; 136.5)

4. Martin Hoellwarth AUT 269.4 pkt. (138.5; 132.0); 5. Noriaki Kasai JPN 267.6 pkt. (136.5; 133.0); 6. Andreas Widhoelzl AUT 266.7 pkt. (134.5; 134.5); 7. Thomas Morgenstern AUT 263.6 pkt. (134.5; 132.5); 8. Georg Spaeth GER 261.2 pkt. (137.0; 129.5); 9. Lars Bystoel NOR 260.7 pkt. (130.0; 136.5); 10. Daiki Ito JPN 258.4 pkt. (133.0; 132.5); 11. Adam Małysz POL 258.3 pkt. (133.0; 133.0); 12. Matti Hautamaeki FIN 252.6 pkt. (135.5; 126.5); 13. Wolfgang Loitzl AUT 251.8 pkt. (134.5; 126.5); 14-15. Simon Ammann SUI 249.9 pkt. (129.5; 131.0); Andreas Kuettel SUI 249.9 pkt. (128.0; 132.5)



Engelberg - 18.12.2004

1. Janne Ahonen (Finlandia) 279.3 pkt. (141.0 m; 137.5 m)
2. Thomas Morgenstern (Austria) 278.2 pkt. (136.5; 137.5)
3. Jakub Janda (Czechy) 277.8 pkt. (139.0; 134.5)

4. Martin Hoellwarth AUT 277.3 pkt. (136.5; 137.0); 5. Andreas Widhoelzl AUT 272.0 pkt. (136.0; 134.0); 6. Matti Hautamaeki FIN 267.7 pkt. (137.0; 132.0); 7. Roar Ljoekelsoey NOR 263.8 pkt. (135.5; 130.5); 8. Adam Małysz POL 262.7 pkt. (134.0; 135.0); 9. Daiki Ito JPN 261.0 pkt. (131.0; 134.0); 10. Noriaki Kasai JPN 250.2 pkt. (127.0; 132.0); 11. Lars Bystoel NOR 240.2 pkt. (127.0; 127.0); 12. Michael Uhrmann GER 232.2 pkt. (126.5; 125.0); 13. Bjoern Romoeren Einar NOR 226.3 pkt. (123.5; 125.0); 14. Georg Spaeth GER 224.9 pkt. (123.0; 125.0); 15. Wolfgang Loitzl AUT 223.7 pkt. (122.5; 124.0)
... 18. Robert Mateja POL 217.7 pkt. (121.0; 123.0)



Engelberg - 19.12.2004

1. Janne Ahonen (Finlandia) 260.7 pkt. (134.0 m; 135.0 m)
2. Jakub Janda (Czechy) 260.3 pkt. (133.5; 130.0)
3. Martin Hoellwarth (Austria) 258.3 pkt. (130.0; 133.5)

4. Roar Ljoekelsoey NOR 256.5 pkt. (128.0; 134.5); 5. Adam Małysz POL 242.4 pkt. (122.5; 133.0); 6. Matti Hautamaeki FIN 231.9 pkt. (121.5; 129.0); 7. Georg Spaeth GER 221.0 pkt. (121.5; 123.5); 8. Lars Bystoel NOR 219.2 pkt. (122.0; 122.0); 9. Michael Uhrmann GER 217.9 pkt. (122.0; 121.0); 10. Bjoern Romoeren Einar NOR 213.0 pkt. (121.5; 118.5); 11. Wolfgang Loitzl AUT 210.3 pkt. (120.5; 118.0); 12. Alexander Herr GER 208.2 pkt. (114.5; 124.5); 13. Simon Ammann SUI 207.1 pkt. (113.5; 123.5); 14. Florian Liegl AUT 205.6 pkt. (113.0; 124.0); 15. Sigurd Pettersen NOR 202.2 pkt. (120.0; 114.0)
... 27. Robert Mateja POL 188.8 pkt. (115.0; 113.5)



TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI - I KONKURS
Oberstdorf - 29.12.2004


1. Janne Ahonen (Finlandia) 268.4 pkt. (127.0 m; 133.5 m)
2. Roar Ljoekelsoey (Norwegia) 258.8 pkt. (116.0; 140.0)
3. Adam Małysz (Polska) 253.8 pkt. (124.5; 129.0)

4. Daiki Ito JPN 247.5 pkt. (125.0; 125.0); 5. Martin Hoellwarth AUT 245.7 pkt. (123.0; 126.0); 6. Matti Hautamaeki FIN 244.7 pkt. (122.5; 126.5); 7. Jernej Damjan SLO 243.1 pkt. (116.5; 133.0); 8. Michael Uhrmann GER 242.7 pkt. (118.0; 131.0); 9. Jakub Janda CZE 242.0 pkt. (120.0; 127.5); 10. Dmitrij Wasiliew RUS 239.9 pkt. (117.5; 130.5); 11. Thomas Morgenstern AUT 238.5 pkt. (123.0; 122.0); 12. Risto Jussilainen FIN 238.1 pkt. (116.5; 130.5); 13. Daniel Forfang NOR 236.8 pkt. (119.5; 126.5); 14. Robert Mateja POL 235.1 pkt. (115.5; 129.0); 15. Noriaki Kasai JPN 234.2 pkt. (121.0; 123.0)
... 28. Krystian Długopolski POL 170.5 pkt. (105.5; 107.0)



TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI - II KONKURS
Garmisch-Partenkirchen - 1.01.2005


1. Janne Ahonen (Finlandia) 260.1 pkt. (124.0 m; 128.0 m)
2. Thomas Morgenstern (Austria) 254.1 pkt. (119.5; 122.5)
3. Georg Spaeth (Niemcy) 247.2 pkt. (120.5; 118.5)

4. Martin Hoellwarth AUT 243.0 pkt. (116.0; 121.5); 5. Michael Uhrmann GER 236.6 pkt. (118.5; 116.0); 6. Jakub Janda CZE 233.1 pkt. (118.0; 114.0); 7-8. Adam Małysz POL 232.6 pkt. (117.0; 115.0); Roar Ljoekelsoey NOR 232.6 pkt. (115.0; 117.0); 9. Andreas Widhoelzl AUT 229.5 pkt. (117.5; 115.0); 10. Daiki Ito JPN 228.1 pkt. (115.0; 114.5); 11. Matti Hautamaeki FIN 228.0 pkt. (111.5; 118.5); 12. Robert Mateja POL 227.5 pkt. (113.0; 117.0); 13. Sigurd Pettersen NOR 225.3 pkt. (112.0; 116.5); 14. Andreas Kuettel SUI 224.8 pkt. (114.5; 114.0); 15. Noriaki Kasai JPN 223.0 pkt. (110.5; 117.0)



TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI - III KONKURS
Innsbruck - 3.01.2005


1. Janne Ahonen (Finlandia) 243.8 pkt. (128.5 m; 120.0 m)
2. Adam Małysz POL 236.8 pkt. (123.5; 120.0)
3. Jakub Janda CZE 232.5 pkt. (122.0; 118.0)

4. Thomas Morgenstern AUT 229.0 pkt. (112.5; 127.5); 5. Martin Hoellwarth AUT 228.5 pkt. (118.5; 121.5); 6. Andreas Widhoelzl AUT 227.3 pkt. (115.0; 123.5); 7. Martin Schmitt GER 223.7 pkt. (117.0; 119.5); 8. Michael Uhrmann GER 220.3 pkt. (120.5; 115.5); 9. Akira Higashi JPN 219.9 pkt. (113.0; 122.5); 10. Tommy Ingebrigtsen NOR 218.5 pkt. (117.5; 117.5); 11. Daiki Ito JPN 217.6 pkt. (114.0; 120.5); 12. Jernej Damjan SLO 216.6 pkt. (118.5; 116.0); 13. Roar Ljoekelsoey NOR 215.6 pkt. (117.5; 114.5); 14. Nicolas Dessum FRA 215.0 pkt. (113.5; 121.5); 15. Andreas Kuettel SUI 214.9 pkt. (119.0; 114.0)
... 28. Robert Mateja POL 178.4 pkt. (103.5; 112.0)



TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI - IV KONKURS
Bischofshofen - 6.01.2005


1. Martin Hoellwarth (Austria) 277.0 pkt. (135.0 m; 137.5 m)
2. Janne Ahonen FIN 271.0 pkt. (132.0; 140.5)
3. Daiki Ito JPN 269.5 pkt. (127.0; 143.0)

4. Jakub Janda CZE 265.3 pkt. (132.0; 134.5); 5. Thomas Morgenstern AUT 263.9 pkt. (130.5; 135.0); 6. Roar Ljoekelsoey NOR 262.7 pkt. (130.0; 136.5); 7. Adam Małysz POL 262.1 pkt. (132.5; 134.5); 8. Georg Spaeth GER 256.3 pkt. (128.0; 135.5); 9. Sigurd Pettersen NOR 252.1 pkt. (125.5; 136.5); 10. Noriaki Kasai JPN 245.9 pkt. (128.5; 129.5); 11. Wolfgang Loitzl AUT 245.1 pkt. (125.0; 132.0); 12. Matti Hautamaeki FIN 242.4 pkt. (127.5; 130.5); 13. Michael Uhrmann GER 239.4 pkt. (125.0; 130.5); 14. Dmitrij Wasiliew RUS 227.5 pkt. (123.5; 126.5); 15. Daniel Forfang NOR 227.4 pkt. (125.0; 125.5)

KLASYFIKACJA GENERALNA 53. TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI

1. Janne Ahonen (Finlandia) 1043.3 pkt.
2. Martin Hoellwarth (Austria) 994.2
3. Thomas Morgenstern (Austria) 985.5

4. Adam Małysz POL 985.3; 5. Jakub Janda CZE 972.8; 6. Roar Ljoekelsoey NOR 969.7; 7. Daiki Ito JPN 962.7; 8. Michael Uhrmann GER 939.0; 9. Georg Spaeth GER 928.5; 10. Matti Hautamaeki FIN 922.2; 11. Noriaki Kasai JPN 907.1; 12. Dmitrij Wasiliew RUS 874.0; 13. Wolfgang Loitzl AUT 859.6; 14. Andreas Kuettel SUI 859.2; 15. Henning Stensrud NOR 855.5; 16. Andreas Widhoelzl AUT 769.9; 17. Robert Mateja POL 735.8; 18. Lars Bystoel NOR 719.4; 19. Tommy Ingebrigtsen NOR 710.2; 20. Michael Moellinger SUI 709.3; 21. Akira Higashi JAP 699.7; 22. Sigurd Pettersen NOR 678.1; 23. Jernej Damjan SLO 658.6; 24. Daniel Forfang NOR 651.9; 25. Risto Jussilainen FIN 632.7; 26. Maximilian Mechler GER 612.3; 27. Tami Kiuru FIN 609.3; 28. Andreas Goldberger AUT 581.7; 29. Alexander Herr GER 563.0; 30. Michael Neumayer GER 530.7



KONKURS DRUŻYNOWY
Willingen - 8.01.2005


1. Niemcy GER 481.2 pkt.
2. Finlandia FIN 466.9 pkt.
3. Austria AUT 429.6 pkt.

4. Rosja RUS 406.5 pkt.; 5. Japonia JAP 383.3 pkt.; 6. Czechy CZE 371.7 pkt.; 7. Szwajcaria SUI 367.4 pkt.; 8. Słowenia SLO 352.3 pkt.; 9. Norwegia NOR 321.7 pkt.; 10. Polska POL 265.1 pkt.; 11. Kazachstan KAZ 119.7 pkt



Willingen - 9.01.2005

1. Janne Ahonen (Finlandia) 279.1 pkt. (135.0 m; 152.0 m)
2. Martin Hoellwarth (Austria) 274.8 pkt. (137.0; 146.5)
3. Andreas Kuettel (Szwajcaria) 267.5 pkt. (136.5; 141.0)

4. Michael Uhrmann GER 266.4 pkt. (137.0; 141.0); 5. Jakub Janda CZE 255.3 pkt. (135.0; 136.0); 6. Daiki Ito JPN 254.7 pkt. (139.0; 132.5); 7. Simon Ammann SUI 250.1 pkt. (133.0; 136.5); 8. Andreas Widhoelzl AUT 234.3 pkt. (124.5; 136.5); 9. Adam Małysz POL 230.1 pkt. (126.5; 133.0); 10. Jernej Damjan SLO 230.0 pkt. (125.0; 135.0); 11. Michael Moellinger SUI 227.4 pkt. (125.0; 133.0); 12. Michael Neumayer GER 222.5 pkt. (134.5; 123.0); 13. Noriaki Kasai JPN 221.1 pkt. (119.5; 135.0); 14. Ildar Fatkullin RUS 220.9 pkt. (120.0; 135.5); 15. Wolfgang Loitzl AUT 220.8 pkt. (130.5; 123.0)



Kulm/Bad Mitterndorf - 15.01.2005

1. Andreas Widhoelzl (Austria) 398.3 pkt. (197.5 m; 206.5 m)
2. Roar Ljoekelsoey (Norwegia) 396.0 pkt. (199.0; 203.5)
3. Adam Małysz (Polska) 393.9 pkt. (195.5; 206.5)

4. Thomas Morgenstern AUT 390.8 pkt. (193.5; 205.5); 5. Jakub Janda CZE 382.6 pkt. (194.5; 198.5); 6. Matti Hautamaeki FIN 380.6 pkt. (187.5; 205.5); 7. Risto Jussilainen FIN 379.9 pkt. (195.5; 196.5); 8. Sigurd Pettersen NOR 376.9 pkt. (188.5; 203.5); 9. Jernej Damjan SLO 375.7 pkt. (186.0; 202.5); 10. Daniel Forfang NOR 373.6 pkt. (190.5; 197.5); 11. Martin Hoellwarth AUT 370.6 pkt. (191.5; 194.0); 12. Michael Uhrmann GER 367.0 pkt. (185.5; 197.0); 13. Martin Koch AUT 364.6 pkt. (189.5; 191.0); 14. Georg Spaeth GER 361.6 pkt. (186.0; 192.0); 15. Lars Bystoel NOR 361.5 pkt. (186.0; 191.5)



Kulm/Bad Mitterndorf - 16.01.2005

1. Adam Małysz POL 412.3 pkt. (207.0 m; 209.5 m)
2. Andreas Widhoelzl (Austria) 400.5 pkt. (207.5; 200.0)
3. Risto Jussilainen (Finlandia) 396.9 pkt. (205.5; 201.5)

4. Matti Hautamaeki FIN 396.3 pkt. (201.5; 202.5); 5. Thomas Morgenstern AUT 393.6 pkt. (200.5; 200.0); 6. Daiki Ito JPN 389.7 pkt. (195.0; 203.5); 7. Michael Uhrmann GER 383.7 pkt. (195.0; 198.5); 8. Roar Ljoekelsoey NOR 383.1 pkt. (196.5; 196.5); 9. Jakub Janda CZE 380.2 pkt. (194.5; 196.5); 10. Jernej Damjan SLO 377.9 pkt. (195.5; 194.0); 11. Daniel Forfang NOR 377.4 pkt. (197.0; 192.5); 12. Sigurd Pettersen NOR 375.7 pkt. (193.0; 195.5); 13. Lars Bystoel NOR 375.3 pkt. (196.5; 192.5); 14. Henning Stensrud NOR 373.8 pkt. (191.5; 195.0); 15. Dmitri Wassiliew RUS 366.8 pkt. (192.5; 189.0)



Titisee-Neustadt - 22.01.2005

1. Janne Ahonen (Finlandia) 283.5 pkt. (142.0 m; 138.0 m)
2. Jakub Janda (Czechy) 281.5 pkt. (136.5; 138.5)
3. Thomas Morgenstern (Austria) 278.4 pkt. (139.0; 134.0)

4. Martin Hoellwarth AUT 277.7 pkt. (134.0; 140.0); 5. Roar Ljoekelsoey NOR 273.2 pkt. (139.0; 132.5); 6. Georg Spaeth GER 269.7 pkt. (137.5; 134.0); 7. Adam Małysz POL 268.7 pkt. (138.0; 131.0); 8. Andreas Widhoelzl AUT 261.9 pkt. (133.5; 132.0); 9. Stephan Hocke GER 259.0 pkt. (131.0; 134.0); 10. Matti Hautamaeki FIN 257.5 pkt. (133.5; 131.5); 11. Simon Ammann SUI 253.5 pkt. (133.0; 129.5); 12. Lars Bystoel NOR 252.8 pkt. (132.0; 131.5); 13. Daiki Ito JPN 251.8 pkt. (128.5; 132.5); 14. Jernej Damjan SLO 251.7 pkt. (137.5; 124.0); 15. Risto Jussilainen FIN 249.3 pkt. (132.5; 128.5)
... 17. Robert Mateja POL 245.1 pkt. (131.5; 125.5)



Titisee-Neustadt - 23.01.2005

1. Jakub Janda (Czechy) 266.4 pkt. (134.0 m; 134.0 m)
2. Adam Małysz (Polska) 254.4 pkt. (131.0; 132.0)
3. Risto Jussilainen (Finlandia) 251.3 pkt. (128.5; 132.5)

4. Martin Hoellwarth AUT 250.0 pkt. (127.5; 132.5); 5. Andreas Widhoelzl AUT 249.3 pkt. (125.5; 133.0); 6. Thomas Morgenstern AUT 247.9 pkt. (128.5; 129.5); 7. Janne Ahonen FIN 246.8pkt. (127.5; 131.0); 8. Roar Ljoekelsoey NOR 243.7 pkt. (123.0; 133.5); 9. Daiki Ito JPN 241.8 pkt. (121.5; 134.5); 10. Matti Hautamaeki FIN 241.3 pkt. (125.0; 131.0); 11. Michael Uhrmann GER 238.2 pkt. (120.5; 133.5); 12-13. Lars Bystoel NOR 232.1 pkt. (123.5; 128.5); Rok Benkovic SLO 232.1 pkt. (123.5; 128.5); 14. Takanobu Okabe JPN 231.1 pkt. (123.5; 128.5); 15. Jure Bogataj SLO 229.7 pkt. (127.0; 124.5)



Zakopane - 29.01.2005

1. Roar Ljoekelsoey (Norwegia) 268.9 pkt. (130.0 m; 128.0 m)
1. Adam Małysz (Polska) 268.9 pkt. (129.5; 131.0)
3. Risto Jussilainen (Finlandia) 254.4 pkt. (130.0; 123.0)

4. Janne Ahonen FIN 252.4 pkt. (124.5; 126.0); 5. Jernej Damjan SLO 243.6 pkt. (124.5; 122.5); 6. Martin Hoellwarth AUT 243.1 pkt. (123.5; 123.5); 7-8. Lars Bystoel NOR 242.7 pkt. (125.0; 121.5); Matti Hautamaeki FIN 242.7 pkt. (122.5; 124.0); 9. Andreas Widhoelzl AUT 241.2 pkt. (125.0; 121.5); 10. Michael Uhrmann GER 238.5 pkt. (124.0; 121.0); 11. Jakub Janda CZE 237.5 pkt. (120.5; 122.0); 12. Thomas Morgenstern AUT 237.1 pkt. (123.5; 118.5); 13. Georg Spaeth GER 233.0 pkt. (124.5; 118.0); 14. Andreas Kuettel SUI 232.7 pkt. (123.0; 118.5); 15. Michael Neumayer GER 227.3 pkt. (120.0; 121.0)
... 24. Robert Mateja POL 216.7 pkt. (115.5; 118.5)



Zakopane - 30.01.2005

1. Adam Małysz (Polska) 278.2 pkt. (132.0 m; 132.0 m)
2. Janne Ahonen (Finlandia) 270.9 pkt. (128.5; 132.0)
3. Roar Ljoekelsoey (Norwegia) 268.7 pkt. (127.5; 131.5)

4. Michael Uhrmann GER 265.9 pkt. (126.5; 131.5); 5. Lars Bystoel NOR 263.2 pkt. (126.5; 130.0); 6. Martin Hoellwarth AUT 259.0 pkt. (126.0; 129.0); 7. Andreas Widhoelzl AUT 258.7 pkt. (125.5; 128.5); 8. Jernej Damjan SLO 257.7 pkt. (124.0; 130.0); 9. Jakub Janda CZE 257.5 pkt. (124.0; 128.5); 10. Matti Hautamaeki FIN 255.9 pkt. (124.0; 129.0); 11. Risto Jussilainen FIN 255.7 pkt. (122.5; 131.5); 12. Thomas Morgenstern AUT 242.2 pkt. (123.0; 123.5); 13. Georg Spaeth GER 231.1 pkt. (117.5; 124.5); 14. Primoz Peterka SLO 229.0 pkt. (119.5; 120.5); 15. Andreas Kuettel SUI 226.7 pkt. (114.5; 124.5)
... 25. Robert Mateja POL 206.3 pkt. (112.0; 116.5)



Sapporo - 5.02.2005

1. Kazuyoshi Funaki (Japonia) 144.0 pkt. (135.0 m)
2. Thomas Morgenstern (Austria) 143.9 pkt. (135.5)
3. Roar Ljoekelsoey (Norwegia) 139.1 pkt. (132.0)

4. Martin Hoellwarth AUT 136.7 pkt. (131.5); 5. Lars Bystoel NOR 128.1 pkt. (127.0); 5. Risto Jussilainen FIN 128.1 pkt. (127.0); 7. Kimmo Yliriesto FIN 122.2 pkt. (124.0); 8. Morten Solem NOR 120.8 pkt. (123.5); 9. Noriaki Kasai JPN 119.5 pkt. (122.5); 10. Akira Higashi JPN 118.2 pkt. (121.5); 11. Jan Matura CZE 113.1 pkt. (119.5); 12. Jure Bogataj SLO 111.3 pkt. (118.5); 13. Henning Stensrud NOR 109.4 pkt. (118.0); 14. Christian Bruder GER 109.3 pkt. (118.5); 15. Peter Zonta SLO 109.0 pkt. (117.5)



Sapporo - 6.02.2005

1. Roar Ljoekelsoey (Norwegia) 292.1 pkt. (137.5 m; 137.0 m)
2. Risto Jussilainen (Finlandia) 262.8 pkt. (122.0; 139.0)
3. Thomas Morgenstern (Austria) 243.1 pkt. (123.5; 126.0)

4. Martin Hoellwarth AUT 242.1 pkt. (127.5; 122.0); 5. Ferdinand Bader GER 222.9 pkt. (128.5; 109.5); 6. Florian Liegl AUT 200.1 pkt. (109.5; 117.5); 7. Noriaki Kasai JPN 183.1 pkt. (99.0; 118.0); 8. Morten Solem NOR 169.9 pkt. (121.0; 89.5); 9. Jussi Hautamaeki FIN 160.0 pkt. (101.5; 106.0); 10. Kazuyoshi Funaki JPN 134.9 pkt. (90.0; 103.0); 11. Lars Bystoel NOR 133.6 pkt. (85.0; 107.0); 12. Hiroki Yamada JPN 129.8 pkt. (101.5; 89.5); 13. Balthasar Schneider AUT 129.3 pkt. (90.0; 101.0); 14. Jan Matura CZE 126.6 pkt. (94.5; 95.0); 15. Henning Stensrud NOR 117.2 pkt. (94.5; 89.5)



Pragelato - 11.02.2005

1. Matti Hautamaeki (Finlandia) 263.1 pkt. (132.5 m; 134.5 m)
2. Michael Uhrmann (Niemcy) 239.4 pkt. (126.5; 129.0)
3. Thomas Morgenstern (Austria) 233.7 pkt. (125.0; 126.5)

4. Martin Hoellwarth AUT 218.0 pkt. (115.5; 129.5); 5. Stephan Hocke GER 216.5 pkt. (118.0; 127.0); 6. Jakub Janda CZE 213.5 pkt. (118.0; 124.5); 7. Kamil Stoch POL 209.0 pkt. (118.5; 121.5); 8. Rok Benkovic SLO 207.4 pkt. (116.5; 124.0); 9. Adam Małysz POL 206.6 pkt. (122.0; 117.5); 10. Andreas Widhoelzl AUT 201.3 pkt. (125.0; 111.0); 11. Andreas Kuettel SUI 199.2 pkt. (118.5; 118.0); 12. Dmitri Wasiliew RUS 196.3 pkt. (112.5; 121.0); 13. Wolfgang Loitzl AUT 193.2 pkt. (112.0; 119.5); 14. Maximilian Mechler GER 189.7 pkt. (115.5; 116.0); 15. Jernej Damjan SLO 189.4 pkt. (113.5; 117.0)
... 28. Marcin Bachleda POL 160.3 pkt. (111.5; 104.5)



KONKURS DRUŻYNOWY
Pragelato - 12.02.2005


1. Austria AUT 428.7 pkt.
2. Słowenia SLO 377.3 pkt.
3. Niemcy GER 355.8 pkt.

4. Polska POL 341.7 pkt. ; 5. Finlandia 337.3 pkt.; 6. Japonia 328.9 pkt.; 7. Norwegia 308.9 pkt.; 8. Rosja 296.1 pkt.; 9. Włochy 283.3 pkt.; 10. Kazachstan 251.4 pkt.



KONKURS DRUŻYNOWY
Lahti - 5.03.2005


1. Norwegia NOR 1013.7 pkt.
2. Finlandia FIN 986.7 pkt.
3. Austria AUT 965.2 pkt.

4. Niemcy 958.8 pkt.; 5. Słowenia 935.9 pkt.; 6. Rosja 852.1 pkt.; 7. Japonia 847.6 pkt.; 8. Polska 802.5 pkt.; 9. Estonia 235.9 pkt.



Lahti - 6.03.2005

1. Matti Hautamaeki (Finlandia) 270.0 pkt. (127.5 m; 124.5 m)
2. Roar Ljoekelsoey (Norwegia) 269.0 pkt. (123.5; 128.5)
3. Thomas Morgenstern (Austria) 266.1 pkt. (126.0; 125.5)

4. Janne Ahonen FIN 264.9 pkt. (125.0; 125.0); 5. Jakub Janda CZE 263.0 pkt. (124.0; 125.5); 6. Michael Uhrmann GER 258.7 pkt. (121.5; 127.0); 7. Adam Małysz POL 255.5 pkt. (125.0; 122.0); 8. Georg Spaeth GER 253.3 pkt. (119.5; 126.0); 9. Martin Hoellwarth AUT 246.6 pkt. (120.0; 121.5); 10. Lars Bystoel NOR 246.0 pkt. (116.0; 126.0); 11. Tommy Ingebrigtsen NOR 241.0 pkt. (115.5; 124.0); 12. Henning Stensrud NOR 239.2 pkt. (117.5; 121.0); 13. Andreas Kuettel SUI 237.0 pkt. (116.0; 121.0); 14. Simon Ammann SUI 235.7 pkt. (114.5; 121.5); 15. Rok Benkovic SLO 234.9 pkt. (114.5; 123.0)



Kuopio - 9.03.2005

1. Matti Hautamaeki (Finlandia) 270.3 pkt. (130.5 m; 128.0 m)
2. Roar Ljoekelsoey (Norwegia) 259.7 pkt. (127.5; 126.5)
3. Jakub Janda (Czechy) 256.9 pkt. (128.5; 124.5)
3. Adam Małysz (Polska) 256.9 pkt. (131.0; 124.5)

5. Bjoern Einar Romoeren NOR 252.4 pkt. (130.5; 122.5); 6. Risto Jussilainen FIN 245.4 pkt. (126.0; 122.0); 7. Lars Bystoel NOR 244.7 pkt. (125.0; 121.5); 8. Rok Benkovic SLO 244.2 pkt. (125.0; 121.5); 9. Michael Uhrmann GER 240.8 pkt. (124.0; 122.0); 10-11. Georg Spaeth GER 239.0 pkt. (124.0; 121.0); Andreas Widhoelzl AUT 239.0 pkt. (124.0; 121.0); 12. Janne Ahonen FIN 238.6 pkt. (125.5; 119.0); 13. Thomas Morgenstern AUT 233.3 pkt. (121.5; 119.5); 14. Martin Schmitt GER 232.6 pkt. (122.5; 119.5); 15. Henning Stensrud NOR 230.7 pkt. (122.5; 119.0)



Lillehammer - 11.03.2005

1. Matti Hautamaeki (Finlandia) 281.3 pkt. (131.0 m; 135.0 m)
2. Sigurd Pettersen (Norwegia) 271.0 pkt. (136.5; 126.0)
3. Lars Bystoel (Norwegia) 270.4 pkt. (132.0; 128.5)

4. Janne Ahonen FIN 267.6 pkt. (137.0; 122.5); 5. Michael Uhrmann GER 262.6 pkt. (130.0; 127.0); 6. Roar Ljoekelsoey NOR 261.8 pkt. (133.0; 123.0); 7. Jernej Damjan SLO 258.5 pkt. (130.0; 125.0); 8. Andreas Kuettel SUI 258.4 pkt. (130.0; 125.5); 9. Rok Benkovic SLO 255.1 pkt. (131.5; 123.0); 10. Andreas Widhoelzl AUT 247.6 pkt. (125.0; 124.5); 11. Jakub Janda CZE 245.4 pkt. (127.5; 120.5); 12. Daiki Ito JPN 243.9 pkt. (130.0; 118.0); 13. Wolfgang Loitzl AUT 239.4 pkt. (124.5; 121.0); 14. Martin Hoellwarth AUT 239.0 pkt. (123.5; 121.5); 15. Michael Neumayer GER 238.3 pkt. (122.5; 123.5)
... 22. Adam Małysz POL 227.2 pkt. (125.0; 114.0)



Oslo - 13.03.2005

1. Matti Hautamaeki (Finlandia) 281.4 pkt. (127.5 m; 128 m)
2. Bjoern Einar Romoeren (Norwegia) 272.1 pkt. (124.0; 128.0)
3. Michael Uhrmann (Niemcy) 270.6 pkt. (124.5; 127.5)

4. Rok Benkovic SLO 267.9 pkt. (126.0; 124.5); 5. Andreas Widhoelzl AUT 266.6 pkt. (120.5; 134.0); 6. Thomas Morgenstern AUT 265.9 pkt. (122.5; 128.0); 7. Lars Bystoel NOR 265.8 pkt. (123.5; 125.0); 8. Roar Ljoekelsoey NOR 264.9 pkt. (119.5; 128.5); 9. Daniel Forfang NOR 262.4 pkt. (122.5; 125.5); 10. Daiki Ito JPN 258.2 pkt. (126.5; 125.0); 11. Tommy Ingebrigtsen NOR 254.6 pkt. (123.0; 121.5); 12. Andreas Kuettel SUI 253.4 pkt. (119.5; 123.5); 13. Jernej Damjan SLO 252.7 pkt. (120.5; 123.5); 14. Martin Schmitt GER 251.0 pkt. (120.5; 122.0); 15. Robert Kranjec SLO 245.1 pkt. (119.0; 120.5)
... 19. Adam Małysz POL 237.3 pkt. (117.5; 118.5)



Zwycięzcy I konkursu w Planicy na podium Planica - 19.03.2005

1. Matti Hautamaeki (Finlandia) 436.6 pkt. (223.5 m; 219.5 m)
2. Andreas Widhoelzl (Austria) 436.5 pkt. (227.5; 220.0)
3. Bjoern Einar Romoeren (Norwegia) 435.4 pkt. (213.5; 228.5)
4. Roar Ljoekelsoey NOR 432.9 pkt. (218.5; 221.0); 5. Adam Małysz POL 428.1 pkt. (223.5; 214.5); 6. Tommy Ingebrigtsen NOR 427.1 pkt. (222.0; 216.0); 7. Rok Benkovic SLO 424.5 pkt. (219.0; 213.5); 8. Georg Spaeth GER 423.3 pkt. (215.5; 213.5); 9. Sigurd Pettersen NOR 422.4 pkt. (218.5; 221.0); 10. Robert Kranjec SLO 422.3 pkt. (223.0; 211.0); 11. Michael Neumayer GER 418.9 pkt. (219.5; 215.0); 12. Thomas Morgenstern AUT 417.8 pkt. (213.5; 213.0); 13. Jernej Damjan SLO 414.3 pkt. (214.5; 207.0); 14. Michael Uhrmann GER 413.4 pkt. (212.0; 210.0); 15. Risto Jussilainen FIN 407.9 pkt. (215.0; 209.5)



Planica - 20.03.2005

1. Bjoern Einar Romoeren (Norwegia) 463.0 pkt. (226.0 m; 239.0 m WR)
2. Roar Ljoekelsoey (Norwegia) 453.9 pkt. (230.5; 224.0)
3. Andreas Widhoelzl (Austria) 453.2 pkt. (231.0; 227.5)

4. Matti Hautamaeki FIN 448.6 pkt. (217.5; 235.5); 5. Rok Benkovic SLO 444.2 pkt. (220.0; 226.0); 6. Janne Ahonen FIN 443.7 pkt. (233.5; 240.0); 7. Tommy Ingebrigtsen NOR 440.9 pkt. (231.0; 236.0); 8. Michael Uhrmann GER 439.3 pkt. (215.5; 226.0); 9. Michael Neumayer GER 438.0 pkt. (222.5; 227.5); 10. Henning Stensrud NOR 436.3 pkt. (215.0; 226.5); 11. Sigurd Pettersen NOR 434.8 pkt. (221.5; 227.5); 12. Dmitri Wassiliew RUS 432.3 pkt. (216.0; 228.0); 13. Daiki Ito JPN 429.0 pkt. (212.5; 222.5); 14. Risto Jussilainen FIN 427.3 pkt. (214.5; 224.5); 15. Adam Małysz POL 416.7 pkt. (210.0; 216.0)



KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU ŚWIATA 2005

1. Janne Ahonen (Finlandia) 1715 pkt.
2. Roar Ljoekelsoey (Norwegia) 1440
3. Matti Hautamaeki (Finlandia) 1275
4. Adam Małysz (Polska) 1201
5. Martin Hoellwarth (Austria) 1179
6. Jakub Janda (Czechy) 1164
7. Thomas Morgenstern (Austria) 1138
8. Andreas Widhoelzl (Austria) 999
9. Michael Uhrmann (Niemcy) 804
10. Lars Bystoel (Norwegia) 613

11. Georg Spaeth (Niemcy) 559; 12. Risto Jussilainen (Finlandia) 526; 13. Daiki Ito (Japonia) 511; 14. Bjoern Einar Romoeren (Norwegia) 467; 15. Jernej Damjan (Słowenia) 451; 16. Noriaki Kasai (Japonia) 416; 17. Andreas Kuettel (Szwajcaria) 395; 18. Wolfgang Loitzl (Austria) 350; 19. Rok Benkovic (Słowenia) 335; 20. Sigurd Pettersen (Norwegia) 314; 21. Henning Stensrud (Norwegia) 275; 22. Michael Neumayer (Niemcy) 259; 23. Simon Ammann (Szwajcaria) 243; 24. Alexander Herr (Niemcy) 233; 25. Tommy Ingebrigsten (Norwegia) 224; 26. Michael Moellinger (Szwajcaria) 205; 27. Stephan Hocke (Niemcy) 183; 28. Daniel Forfang (Norwegia) 178; 29. Dmitrij Wasiliew (Rosja) 163; 30. Kazuyoshi Funaki (Japonia) 133; 31. Florian Liegl (Austria) 129; 32. Joerg Ritzerfeld (Niemcy) 109; 33. Tami Kiuru (Finlandia) 108; 34. Primoz Peterka (Słowenia) 104; 35. Hideharu Miyahira (Japonia) 97; 36. Andreas Goldberger (Austria) 94; 37. Martin Schmitt (Niemcy) 90; 38. Robert Mateja (Polska) 87; 39. Jure Bogataj (Słowenia) 85; 40. Andreas Kofler (Austria) 82; 41. Morten Solem (Norwegia) 80; 42. Akira Higashi (Japonia) 77; 43. Peter Zonta (Słowenia) 74; 44. Jan Matura (Czechy) 66; 45. Robert Kranjec (Słowenia) 65; 46. Maximilian Mechler (Niemcy) 62; 47. Jussi Hautamaeki (Finlandia) 61; 48. Martin Koch (Austria) 60; 49. Takanobu Okabe (Japonia) 57; 50. Ferdinand Bader (Niemcy) 48; 51. Kimmo Yliriesto (Finlandia) 45; 52. Balthasar Schneider (Austria) 43; 53. Kamil Stoch (Polska) 36; 54. Anders Bardal (Norwegia) 28; 55. Christian Bruder (Niemcy) 25; 56-57. Janne Happonen (Finlandia) 23; Denis Korniłow (Rosja) 23; 58-60. Nicolas Dessum (Francja) 22; Kalle Keituri (Finlandia) 22; Hiroki Yamada (Japonia) 22; 61. Dmitrij Ipatow (Rosja) 21; 62. Ildar Fatkullin (Rosja) 20; 63. Tsuyoshi Ichinohe (Japonia) 19; 64-66. Antonin Hajek (Czechy) 17; Stefan Kaiser (Austria) 17; Akseli Kokkonen (Finlandia) 17; 67-68. Emmanuel Chedal (Francja) 15; Clint Jones (USA) 15; 69. Yusuke Kaneko (Japonia) 14; 70-71. Fumihisa Yumoto (Japonia) 12; Radik Żaparow (Kazachstan) 12; 72-73. Stefano Chiapolino (Włochy) 11; Bine Zupan (Słowenia) 11; 74. Reinhard Schwarzenberger (Austria) 10; 75-76. Heung Chul Choi (Korea Płd.) 9; Jan Mazoch (Czechy) 9; 77-78. Veli-Matti Lindstroem (Finlandia) 8; Kazuya Yoshioka (Japonia) 8; 79. Joonas Ikonen (Finlandia) 6; 80-81. Jon Aaraas (Norwegia) 5; Pekka Salminen (Finlandia) 5; 82-84. Kai Bracht (Niemcy) 4; Johan Erikson (Szwecja) 4; Yukio Sakano (Japonia) 4; 85-87. Marcin Bachleda (Polska) 3; Krystian Długopolski (Polska) 3; Hyun Ki Kim (Korea Płd.) 3; 88-90. Maksim Anisimow (Białoruś) 2; Jaan Juris (Estonia) 2; Primoz Pikl (Słowenia) 2; 91-94. Alan Alborn (USA) 1; Iwan Karaułow (Kazachstan) 1; Roland Mueller (Austria) 1; Stefan Pieper (Niemcy) 1

Back To Top