Sportowe Archiwum


Zagłosuj na stronę
Sportowe Archiwum



Puchar Świata 1981 | 1982 | 1983 | 1984 | 1985 | 1986 | 1987 | 1988 | 1989 | 1990
1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000
2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005



Lake Placid - 18.12.1983

1. Jeffrey Hastings (USA) 218.5 pkt. (114.5 m; 108.5 m)
2. Primoz Ulaga (Jugosławia) 214.1 pkt. (111.0; 111.0)
3. Jiri Parma (CSRS) 213.6 pkt. (111.5; 108.0)

4. Armin Kogler AUT 211.5 pkt. (110.0; 107.5); 5. Matti Nykaenen FIN 209.1 pkt. (111.5; 108.0); 6. Ernst Vettori AUT 200.6 pkt. (106.0; 106.0); 7. Miran Tepes JUG 200.5 pkt.; 8. Hans Wallner AUT 199.9 pkt.; 9. Vegard Opaas NOR 192.1 pkt.; 10. Per Bergerud NOR 190.4 pkt.; 11. Pentti Kokkonen FIN 189.4 pkt.; 12. Andreas Felder AUT 186.1 pkt.; 13. Janusz Malik POL 185.7 pkt.; 14. Markku Pusenius FIN 185.4 pkt.; 15. Landis Arnold USA 184.8 pkt.



TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI - I KONKURS
Oberstdorf - 30.12.1983


1. Klaus Ostwald (NRD) 220.7 pkt. (109.0 m; 114.0 m)
2. Jens Weissflog (NRD) 213.5 pkt. (106.5; 111.0)
3. Ole-Gunnar Fidjestoel (Norwegia) 199.6 pkt. (109.0; 102.5)

4. Matti Nykaenen FIN 199.4 pkt. (101.0; 110.0); 5. Andreas Felder AUT 198.1 pkt. (101.0; 108.0); 6. Thomas Klauser FRG 197.2 pkt. (101.5; 106.5); 7. Roger Ruud NOR 196.5 pkt. (102.5; 105.0); 8. Manfred Deckert GDR 195.8 pkt. (105.0; 104.5); 9. Pjotr Fijas POL 195.5 pkt. (103.0; 107.0); 10. Horger Freitag GDR 195.1 pkt. (97.0; 109.5); 11. Pavel Ploc TCH 194.5 pkt. (102.5; 107.5); 12. Franz Wiegele AUT 194.0 pkt. (103.5; 106.5); 13. Pentti Kokkonen FIN 192.8 pkt. (102.0; 105.0); 14. Jeffrey Hastings USA 188.9 pkt. (102.0; 104.0); 15. Mathias Buse GDR 188.4 pkt. (97.5; 108.5)



TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI - II KONKURS
Garmisch-Partenkirchen - 1.01.1984


1. Jens Weissflog (NRD) 222.2 pkt. (99.5 m; 108.0 m)
2. Hansjoerg Sumi (Szwajcaria) 209.0 pkt. (99.0; 102.5)
3. Klaus Ostwald (NRD) 207.8 pkt. (101.5; 99.5)

4. Jeffrey Hastings USA 207.6 pkt. (100.0; 105.5); 5. Matti Nykaenen FIN 207.3 pkt. (104.0; 94.5); 6. Jari Puikkonen FIN 203.2 pkt. (96.0; 101.0); 7. Ole-Christian Eidhammer NOR 202.4 pkt. (99.5; 98.0); 8. Ole-Gunnar Fidjestoel NOR 200.9 pkt. (102.5; 95.0); 9-10. Primoz Ulaga YUG 198.0 pkt. (94.5; 102.0); Per Bergerud NOR 198.0 pkt. (98.0; 96.0); 11. Pavel Ploc TCH 197.7 pkt. (101.0; 96.0); 12. Markku Pusenius FIN 195.8 pkt. (96.0; 97.5); 13. Horst Bulau CAN 195.3 pkt. (96.5; 97.0); 14. Ernst Vettori AUT 195.0 pkt. (95.5; 98.5); 15-16. Stefan Stannarius GDR 193.6 pkt. (98.0; 92.5); Pentti Kokkonen FIN 193.6 pkt. (93.0; 91.0)



TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI - III KONKURS
Innsbruck - 4.01.1984


1. Jens Weissflog (NRD) 224.1 pkt. (101.0 m; 107.5 m)
2. Matti Nykaenen (Finlandia) 207.6 pkt. (96.0; 102.5)
3. Jari Puikkonen (Finlandia) 205.4 pkt. (97.0; 101.0)

4. Klaus Ostwald GDR 200.3 pkt. (89.0; 107.5); 5. Ole-Gunnar Fidjestoel NOR 198.2 pkt. (99.0; 96.0); 6. Per Bergerud NOR 197.4 pkt. (91.0; 102.0); 7. Pentti Kokkonen FIN 195.2 pkt. (94.0; 96.0); 8. Andreas Felder AUT 188.9 pkt. (90.0; 98.0); 9. Peter Rohwein FRG 186.9 pkt. (94.0; 94.0); 10. Primoz Ulaga YUG 185.5 pkt. (90.0; 97.0); 11. Armin Kogler AUT 184.2 pkt. (88.0; 97.0); 12. Pavel Ploc TCH 183.8 pkt. (90.5; 96.0); 13. Rolf-Aage Berg NOR 180.3 pkt. (90.0; 94.0); 14-15. Horger Freitag GDR 180.0 pkt. (91.0; 91.0); Landis Arnold USA 180.0 pkt. (91.0; 91.0)



TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI - IV KONKURS
Bischofshofen - 6.01.1984


1. Jens Weissflog (NRD) 238.1 pkt. (114.0 m; 112.0 m)
2. Per Bergerud (Norwegia) 219.4 pkt. (107.0; 108.5)
3. Primoz Ulaga (Jugosławia) 217.7 pkt. (107.0; 108.0)

4. Horst Bulau CAN 215.5 pkt. (108.5; 106.0); 5. Klaus Ostwald GDR 213.5 pkt. (107.5; 107.0); 6. Matti Nykaenen FIN 211.6 pkt. (110.0; 103.5); 7. Pavel Ploc TCH 209.3 pkt. (106.5; 107.5); 8-9. Rolf-Aage Berg NOR 200.2 pkt. (105.0; 100.0); Jari Puikkonen FIN 200.2 pkt. (104.5; 100.5); 10. Ole-Christian Eidhammer NOR 199.1 pkt. (105.0; 101.0); 11. Mathias Buse GDR 199.0 pkt. (100.0; 107.0); 12. Lido Tomasi ITA 196.3 pkt. (102.5; 104.0); 13. Veli-Matti Ahonen FIN 195.6 pkt. (104.0; 99.5); 14. Armin Kogler AUT 193.8 pkt. (102.5; 99.0); 15. Thomas Hasslberger FRG 193.1 pkt. (99.0; 104.5)



Harrachov - 14.01.1984

1. Jirzi Parma (CSRS) 205.9 pkt. (109.0 m; 117.0 m)
2. Jens Weissflog (NRD) 198.6 pkt. (107.0; 117.0)
3. Pavel Ploc (CSRS) 192.7 pkt. (104.0; 116.5

4. Ladislav Dluhos TCH 185.2 pkt. (113.5; 102.0); 5. Holger Freitag GDR 181.7 pkt. (106.5; 106.5); 6. Armin Kogler AUT 177.0 pkt. (101.5; 106.0); 7. Hans Wallner AUT 174.8 pkt. (105.0; 104.5); 8. Vladimir Podzimek TCH 171.3 pkt. (103.0; 104.0); 9. Vasja Bajc YUG 167.0 pkt. (106.0; 99.0); 10. Roger Ruud NOR 164.4 pkt. (99.0; 102.00); 11. Peter Rohwein FRG 161.1 pkt. (95.5; 106.0); 12. Andreas Bauer FRG 159.0 pkt. (99.0; 103.5); 13. Vladimir Brejczev BUL 157.3 pkt. (103.0; 96.5); 14. Klaus Ostwald GDR 156.6 pkt. (103.0; 96.0); 15. Georg Waldvogel FRG 156.4 pkt. (103.5, 95.0)



Liberec - 15.01.1984

1. Jens Weissflog (NRD) 210.5 pkt. (107.0 m; 113.0 m)
2. Klaus Ostwald (NRD) 205.7 pkt. (101.0; 117.0)
3. Per Bergerud (Norwegia) 198.0 pkt. (103.5; 109.0)

4. Piotr Fijas POL 193.2 pkt. (106.5; 104.0); 5. Holger Freitag GDR 188.6 pkt. (102.0; 102.0); 6. Jan Jelensky TCH 176.4 pkt. (95.5; 108.0); 7. Armin Kogler AUT 175.3 pkt. (96.5; 103.0); 8. Jirzi Parma TCH 175.3 pkt. (98.5; 98.5); 9. Ole-Gunnar Fidjestoel NOR 173.5 pkt. (101.0; 99.0); 10-11. Andreas Felder AUT 173.2 pkt. (95.0; 105.5); Vladimir Podzimek TCH 173.2 pkt. (93.0; 105.0); 12. Pavel Ploc TCH 169.7 pkt. (88.5; 109.5)



KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU ŚWIATA 1983/1984

1. Jens Weissflog (NRD) 230 pkt.
2. Matti Nykänen (Finlandia) 217
3. Pavel Ploc (CSRS) 148
4. Jeffrey Hastings (USA) 123
5. Jiri Parma (CSRS) 122
6. Primoz Ulaga (Jugosławia) 120
7. Klaus Ostwald (NRD) 118
8. Horst Bulau (Kanada) 102
9. Jari Puikkonen (Finlandia) 101
10. Vegard Opaas (Norwegia) 96

11. Armin Kogler (Austria) 85; 12-13. Per Bergerud (Norwegia) 80; Andreas Bauer (RFN) 80; 14. Vladimir Podzimek (CSRS) 76; 15. Andreas Felder (Austria) 75; 16. Pentti Kokkonen (Finlandia) 64; 17. Piotr Fijas (Polska) 57; 18. Adolf Hirner (Austria) 56; 19. Ernst Vettori (Austria) 45; 20. Veli-Matti Ahonen (Finlandia)43

Back To Top