Sportowe Archiwum


Zagłosuj na stronę
Sportowe Archiwum



Grand Prix 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000
2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005

Indywidualne
Mistrzostwa Świata
1976 | 1977 | 1978 | 1979 | 1980
1981 | 1982 | 1983 | 1984 | 1985 | 1986 | 1987 | 1988 | 1989 | 1990
1991 | 1992 | 1993 | 1994

Indywidualne Mistrzostwa
Świata Juniorów
1981 | 1982 | 1983 | 1984 | 1985 | 1986 | 1987 | 1988 | 1989 | 1990
1991 | 1992 | 1993 | 1994



KLASYFIKACJA GENERALNA GRAND PRIX 2005

lp.
zawodnik
kraj
EURSWESLOGBRDENCZESCAPOLITAsuma
1.Tony RickardssonSWE25202525252518825196
2.Jason CrumpAUS18251641216251820154
3.Leigh AdamsAUS20139778161116107
4.Nicki PedersenDEN1016206161010105103
5.Greg HancockUSA1168620781618100
6.Bjarne PedersenDEN418318320771090
7.Tomasz GollobPOL6610869925483
8. Andreas JonssonSWE813128820101080
9.Scott NichollsGBR6789414108874
10.Antonio LindbaeckSWE1683818670571
11.Jarosław HampelPOL10--2081856-67
12.Hans AndersenDEN289168455865
13.Lee RichardsonGBR533564220654
14.Ryan SullivanAUS731315952-45
15.Tomasz ChrzanowskiPOL44272111628
16.Matej ZagarSLO--18-----422
17.Kenneth BjerreDEN-84------12
18.Piotr ProtasiewiczPOL-------11-11
19.Niels-Kristian IversenDEN----7----7
20.Rune HoltaNOR-6-------6
21.Stefan AnderssonSWE--------55
22.Jonas DavidssonSWE------4--4
22.David NorrisGBR---4-----4
22.Roman PovazhnyRUS--------44
22.Krzysztof KasprzakPOL4--------4
26.Ales DrymlCZE-----3---3
27.Edward KennettGBR---1-----1



GRAND PRIX EUROPY
30 kwietnia 2005 - Wrocław

1. Tony Rickardsson (Szwecja) 15+3+3 (3,3,3,3,3) - 25 pkt. GP
2. Leigh Adams (Australia) 9+2+2 (1,3,2,2,1) - 20 pkt. GP
3. Jason Crump (Australia) 11+3+1 (3,3,0,2,3) - 18 pkt. GP
4. Antonio Lindback (Szwecja) 8+2+0 (2,2,3,0,1) - 16 pkt. GP
5. Greg Hancock (USA) 11+0 (2,2,3,1,3) - 11 pkt. GP
6. Jarosław Hampel (Polska) 10+1 (3,3,2,0,2) - 10 pkt. GP
7. Nicki Pedersen (Dania) 10+1 (3,2,2,3,0) - 10 pkt. GP
8. Andreas Jonsson (Szwecja) 8+0 (0,1,1,3,3) - 8 pkt. GP
-----------------------------------------------------------
9. Ryan Sullivan (Australia) 7 (2,1,1,1,2) - 7 pkt. GP
10. Scott Nicholls (Anglia) 6 (2,0,0,3,1) - 6 pkt. GP
11. Tomasz Gollob (Polska) 6 (0,0,3,1,2) - 6 pkt. GP
12. Lee Richardson (Anglia) 5 (1,1,1,2,0) - 5 pkt. GP
13. Tomasz Chrzanowski (Polska) 4 (1,2,0,0,1) - 4 pkt. GP
14. Bjarne Pedersen (Dania) 4 (1,0,2,1,0) - 4 pkt. GP
15. Krzysztof Kasprzak (Polska) 4 (0,1,1,0,2) - 4 pkt. GP
16. Hans Andersen (Dania) 2 (0,0,0,2,0) - 2 pkt. GP
R1. Janusz Kołodziej (Polska) NS
R2. Adrian Miedziński (Polska) NS

I półfinał: Rickardsson, Adams, Hampel, Jonsson
II półfinał: Crump, Lindback, N. Pedersen, Hancock
Finał: Rickardsson, Adams, Crump, Lindback



GRAND PRIX SZWECJI
14 maja 2005 - Eskilstuna

1. Jason Crump (Australia) 10+2+3 (2,3,3,0,2) - 25 pkt. GP
2. Tony Rickardsson (Szwecja) 11+3+2 (0,3,3,3,2) - 20 pkt. GP
3. Bjarne Pedersen (Dania) 13+2+1 (2,3,2,3,3) - 18 pkt. GP
4. Nicki Pedersen (Dania) 13+2+w (3,2,2,3,3) - 16 pkt. GP
5. Leigh Adams (Australia) 13+0 (3,2,3,2,3) - 13 pkt. GP
6. Hans N. Andersen (Dania) 8+1 (2,3,2,1,w) - 8 pkt. GP
7. Antonio Lindback (Szwecja) 8+1 (2,1,2,0,3) - 8 pkt. GP
8. Kenneth Bjerre (Dania) 8+0 (3,2,0,2,1) - 8 pkt. GP
-----------------------------------------------------------
9. Scott Nicholls (Anglia) 7 (t,2,1,2,2) - 7 pkt. GP
10. Tomasz Gollob (Polska) 6 (1,0,1,3,1) - 6 pkt. GP
11. Greg Hancock (USA) 6 (1,1,3,0,1) - 6 pkt. GP
12. Rune Holta (Norwegia) 6 (1,1,0,2,2) - 6 pkt. GP
13. Tomasz Chrzanowski (Polska) 4 (3,0,0,1,0) - 4 pkt. GP
14. Lee Richardson (Anglia) 3 (0,1,1,w,1) - 3 pkt. GP
15. Ryan Sullivan (Australia) 3 (1,0,1,1,0) - 3 pkt. GP
16. Andreas Jonsson (Szwecja) 1 (0,0,t,1,0) - 1 pkt. GP
R1. Mikael Max (Szwecja) 0 (0)
R2. Peter Nahlin (Szwecja) 0 (w)

I półfinał: Rickardsson, Pedersen, Lindback, Bjerre
II półfinał: N. Pedersen, Crump, Andersen, Adams
Finał: Crump, Rickardsson, B. Pedersen, N. Pedersen (w)



GRAND PRIX SŁOWENII
28 maja 2005 - Krsko

1. Tony Rickardsson (Szwecja) 13+2+3 (2,3,3,3,2) - 25 pkt. GP
2. Nicki Pedersen (Dania) 11+2+2 (3,3,2,3,0) - 20 pkt. GP
3. Matej Zagar (Słowenia) 9+3+1 (2,2,3,2,0) - 18 pkt. GP
4. Jason Crump (Australia) 12+3+0 (3,2,3,1,3) - 16 pkt. GP
5. Ryan Sullivan (Australia) 13+0 (2,3,2,3,3) - 13 pkt. GP
6. Tomasz Gollob (Polska) 10+0 (1,2,2,2,3) - 10 pkt. GP
7. Leigh Adams (Australia) 9+1 (3,1,1,1,3) - 9 pkt. GP
8. Hans N. Andersen (Dania) 9+1 (2,1,2,2,2) - 9 pkt. GP
-----------------------------------------------------------
9. Scott Nicholls (Anglia) 8 (1,0,3,3,1) - 8 pkt. GP
10. Greg Hancock (USA) 8 (1,3,1,2,1) - 8 pkt. GP
11. Kenneth Bjerre (Dania) 4 (3,1,0,0,0) - 4 pkt. GP
12. Antonio Lindback (Szwecja) 3 (1,t,w,0,2) - 3 pkt. GP
13. Andreas Jonsson (Szwecja) 3 (0,0,0,1,2) - 3 pkt. GP
14. Lee Richardson (Anglia) 3 (0,2,1,0,w) - 3 pkt. GP
15. Bjarne Pedersen (Dania) 3 (0,1,0,1,1) - 3 pkt. GP
16. Tomasz Chrzanowski (Polska) 2 (0,0,1,0,1) - 2 pkt. GP
R1. Izak Santej (Słowenia) 0 (0)
R2. Denis Stojs (Słowenia) NS

I półfinał: Zagar, N. Pedersen, Adams, Sullivan
II półfinał: Crump, Rickardsson, Andersen, Gollob
Finał: Rickardsson, N. Pedersen, Zagar, Crump



GRAND PRIX WIELKIEJ BRYTANII
11 czerwca 2005 - Cardiff

1. Tony Rickardsson (Szwecja) 12+2+3 (3,3,2,2,2) - 25 pkt. GP
2. Jarosław Hampel (Polska) 12+3+2 (3,1,3,3,2) - 20 pkt. GP
3. Bjarne Pedersen (Dania) 8+3+1 (1,2,3,2,0) - 18 pkt. GP
4. Hans N. Andersen (Dania) 10+2+0 (2,3,1,3,1) - 16 pkt. GP
5. Andreas Jonsson (Szwecja) 12+0 (3,2,3,1,3) - 12 pkt. GP
6. Scott Nicholls (Anglia) 9+w (3,0,1,3,2) - 9 pkt. GP
7. Antonio Lindback (Szwecja) 8+1 (t,3,1,1,3) - 8 pkt. GP
8. Tomasz Gollob (Polska) 8+d (2,1,2,d,3) - 8 pkt. GP
-----------------------------------------------------------
9. Tomasz Chrzanowski (Polska) 7 (0,2,0,2,3) - 7 pkt. GP
10. Leigh Adams (Australia) 7 (1,1,2,1,2) - 7 pkt. GP
11. Greg Hancock (USA) 6 (2,t,3,1,0) - 6 pkt. GP
12. Nicki Pedersen (Dania) 6 (1,3,1,w,1) - 6 pkt. GP
13. Lee Richardson (Anglia) 5 (0,2,2,0,1) - 5 pkt. GP
14. David Norris (Anglia) 4 (w,1,0,3,0) - 4 pkt. GP
15. Jason Crump (Australia) 4 (2,w,w,2,w) - 4 pkt. GP
16. Ryan Sullivan (Australia) 1 (1,0,0,-,-) - 1 pkt. GP
R1. Edward Kennett (Anglia) 1 (0,1) - 1 pkt. GP
R2. Simon Stead (Anglia) 0 (0,0)

I półfinał: B. Pedersen, Andersen, Lindback, Jonsson
II półfinał: Hampel, Rickardsson, Nicholls (w), Gollob (d)
Finał: Rickardsson, Hampel, B. Pedersen, Andersen



GRAND PRIX DANII
25 czerwca 2005 - Kopenhaga

1. Tony Rickardsson (Szwecja) 11+2+3 (3,2,0,3,3) - 25 pkt. GP
2. Greg Hancock (USA) 12+2+2 (0,3,3,3,3) - 20 pkt. GP
3. Antonio Lindback (Szwecja) 10+3+1 (1,3,2,2,2) - 18 pkt. GP
4. Nicki Pedersen (Dania) 11+3+0 (3,2,3,0,3) - 16 pkt. GP
5. Jason Crump (Australia) 12+0 (3,1,3,3,2) - 12 pkt. GP
6. Andreas Jonsson (Szwecja) 8+1 (w,3,1,3,1) - 8 pkt. GP
7. Jarosław Hampel (Polska) 8+1 (1,3,2,1,1) - 8 pkt. GP
8. Hans N. Andersen (Dania) 8+u (2,1,0,2,3) - 8 pkt. GP
-----------------------------------------------------------
9. Leigh Adams (Australia) 7 (2,0,3,0,2) - 7 pkt. GP
10. Niels-Kristian Iversen (Dania) 7 (2,1,w,2,2) - 7 pkt. GP
11. Tomasz Gollob (Polska) 6 (2,0,2,1,1) - 6 pkt. GP
12. Lee Richardson (Anglia) 6 (3,0,1,2,0) - 6 pkt. GP
13. Ryan Sullivan (Australia) 5 (0,2,1,1,1) - 5 pkt. GP
14. Scott Nicholls (Anglia) 4 (0,2,2,0,w) - 4 pkt. GP
15. Bjarne Pedersen (Dania) 3 (1,0,1,1,0) - 3 pkt. GP
16. Tomasz Chrzanowski 2 (1,1,0,0,0) - 2 pkt. GP
R1. Charlie Gjedde (Dania) NS
R2. Mads Korneliussen (Dania) NS

I półfinał: N. Pedersen, Hancock, Jonsson, Andersen (u)
II półfinał: Lindback, Rickardsson, Hampel, Crump
Finał: Rickardsson, Hancock, Lindback, N. Pedersen



GRAND PRIX CZECH
9 lipca 2005 - Praga

1. Tony Rickardsson (Szwecja) 12+2+3 (3,2,3,1,3) - 25 pkt. GP
2. Bjarne Pedersen (Dania) 9+2+2 (3,3,1,0,2) - 20 pkt. GP
3. Jarosław Hampel (Polska) 9+3+1 (0,3,2,1,3) - 18 pkt. GP
4. Jason Crump (Australia) 8+3+0 (2,0,1,2,3) - 16 pkt. GP
5. Scott Nicholls (Anglia) 14+1 (2,3,3,3,3) - 14 pkt. GP
6. Nicki Pedersen (Dania) 10+0 (3,1,2,2,2) - 10 pkt. GP
7. Tomasz Gollob (Polska) 9+1 (3,0,3,2,1) - 9 pkt. GP
8. Ryan Sullivan (Australia) 9+0 (2,3,3,0,1) - 9 pkt. GP
-----------------------------------------------------------
9. Andreas Jonsson (Szwecja) 8 (1,2,2,2,1) - 8 pkt. GP
10. Leigh Adams (Australia) 8 (1,2,0,3,2) - 8 pkt. GP
11. Greg Hancock (USA) 7 (1,1,0,3,2) - 7 pkt. GP
12. Antonio Lindbäck (Szwecja) 6 (2,0,1,3,w) - 6 pkt. GP
13. Hans Andersen (Dania) 3 (1,0,2,0,0) - 3 pkt. GP
14. Lee Richardson (Anglia) 3 (d,2,1,1,0) - 3 pkt. GP
15. Ales Dryml (Czechy) 3 (0,1,w,1,1) - 3 pkt. GP
16. Tomasz Chrzanowski (Polska) 1 (0,1,0,0,0) - 1 pkt. GP
R1. Bohumil Brhel (Czechy) NS
R2. Lukas Dryml (Czechy) NS

I półfinał: Hampel, B. Pedersen, Nicholls, Sullivan
II półfinał: Crump, Rickardsson, T. Gollob , N. Pedersen
Finał: Rickardsson, B. Pedersen, Hampel, Crump



GRAND PRIX SKANDYNAWII
13 sierpnia 2005 - Malilla

1. Jason Crump (Australia) 13+3+3 (3,3,3,2,2) - 25 pkt. GP
2. Andreas Jonsson (Szwecja) 13+3+2 (1,3,3,3,3) - 20 pkt. GP
3. Tony Rickardsson (Szwecja) 11+2+1 (2,2,1,3,3) - 18 pkt. GP
4. Leigh Adams (Australia) 9+2+0 (0,1,3,3,2) - 16 pkt. GP
5. Scott Nicholls (Anglia) 10+1 (1,3,2,3,1) - 10 pkt. GP
6. Tomasz Gollob (Polska) 9+1 (2,2,2,2,1) - 9 pkt. GP
7. Nicki Pedersen (Dania) 10+0 (3,2,3,w,2) - 10 pkt. GP
8. Greg Hancock (USA) 8+0 (2,2,1,0,3) - 8 pkt. GP
-----------------------------------------------------------
9. Bjarne Pedersen (Dania) 7 (3,1,0,d,3) - 7 pkt. GP
10. Antonio Lindbaeck (Szwecja) 7 (2,1,1,2,1) - 7 pkt. GP
11. Jarosław Hampel (Polska) 5 (0,3,0,2,0) - 5 pkt. GP
12. Hans Andersen (Dania) 5 (1,0,1,1,2) - 5 pkt. GP
13. Ryan Sullivan (Australia) 5 (1,0,2,1,1) - 5 pkt. GP
14. Jonas Davidsson (Szwecja) 4 (0,1,2,1,0) - 4 pkt. GP
15. Lee Richardson (Anglia) 3 (3,0,0,0,0) - 3 pkt. GP
16. Tomasz Chrzanowski (Polska) 1 (0,0,0,1,0) - 1 pkt. GP

I półfinał: Jonsson, Adams, T. Gollob, N. Pedersen
II półfinał: Crump, Rickardsson, Nicholls, Hancock
Finał: Crump, Jonsson, Rickardsson, Adams



GRAND PRIX POLSKI
27 sierpnia 2005 - Bydgoszcz

1. Tomasz Gollob (Polska) 13+3+3 (3,3,2,3,2) - 25 pkt. GP
2. Lee Richardson (Anglia) 8+3+2 (0,0,3,2,3) - 20 pkt. GP
3. Jason Crump (Australia) 9+2+1 (3,2,2,0,2) - 18 pkt. GP
4. Greg Hancock (USA) 12+2+0 (2,3,3,3,1) - 16 pkt. GP
5. Leigh Adams (Australia) 11+1 (3,d,3,2,3) - 11 pkt. GP
6. Piotr Protasiewicz (Polska) 11+0 (2,2,2,2,3) - 11 pkt. GP
7. Nicki Pedersen (Dania) 10+1 (1,2,0,3,3) - 10 pkt. GP
8. Andreas Jonsson (Szwecja) 10+0 (2,3,2,1,2) - 10 pkt. GP
-----------------------------------------------------------
9. Scott Nicholls (Anglia) 8 (1,2,3,1,1) - 8 pkt. GP
10. Tony Rickardsson (Szwecja) 8 (3,1,0,3,1) - 8 pkt. GP
11. Bjarne Pedersen (Dania) 7 (2,1,1,2,1) - 7 pkt. GP
12. Jarosław Hampel (Polska) 6 (1,1,1,1,2) - 6 pkt. GP
13. Hans Andersen (Dania) 5 (0,3,1,1,0) - 5 pkt. GP
14. Ryan Sullivan (Australia) 2 (1,0,1,0,0) - 2 pkt. GP
15. Tomasz Chrzanowski (Polska) 1 (0,1,0,0,0) - 1 pkt. GP
16. Antonio Lindbaeck (Szwecja) 0 (0,0,0,0,0) - 0 pkt. GP
R1. Krzysztof Kasprzak (Polska) NS
R2. Karol Ząbik (Polska) NS

I półfinał: T. Gollob, Crump, N. Pedersen, Protasiewicz
II półfinał: Richardson, Hancock, Jonsson, Adams
Finał: T. Gollob, Richardson, Crump, Hancock



GRAND PRIX WŁOCH
10 września 2005 - Lonigo

1. Tony Rickardsson (Szwecja) 15+3+3 (3,3,3,3,3) - 25 pkt. GP
2. Jason Crump (Australia) 12+3+2 (2,3,3,1,3) - 20 pkt. GP
3. Greg Hancock (USA) 8+2+1 (3,1,1,2,1) - 18 pkt. GP
4. Leigh Adams (Australia) 11+2+0 (1,2,2,3,3) - 16 pkt. GP
5. Bjarne Pedersen (Dania) 10+0 (1,2,3,2,2) - 10 pkt. GP
6. Andreas Jonnson (Szwecja) 10+w (1,3,2,2,2) - 10 pkt. GP
7. Hans Andersen (Dania) 8+1 (2,2,2,1,1) - 8 pkt. GP
8. Scott Nicholls (Anglia) 6+1 (d,w,3,3,d) - 8 pkt. GP
-----------------------------------------------------------
9. Tomasz Chrzanowski (Polska) 6 (3,2,1,0,0) - 6 pkt. GP
10. Lee Richardsson (Anglia) 6 (0,1,2,1,2) - 6 pkt. GP
11. Stefan Andersson (Szwecja) 5 (3,1,0,0,1) - 5 pkt. GP
12. Nicki Pedersen (Dania) 5 (2,3,0,0,w) - 5 pkt. GP
13. Antonio Lindbaeck (Szwecja) 5 (1,d,1,3,t) - 5 pkt. GP
14. Roman Povazhny (Rosja) 4 (0,1,0,0,3) - 4 pkt. GP
15. Matej Zagar (Słowenia) 4 (2,u/w,0,2,1) - 4 pkt. GP
16. Tomasz Gollob (Polska) 4 (0,0,1,1,2) - 4 pkt. GP
R1. Daniele Tessari (Włochy) 0 (0) - 0 pkt. GP
R2. Simone Terenzani (Włochy) NS

I półfinał: Rickardsson, Hancock, Andersen, B. Pedersen
II półfinał: Crump, Adams, Nicholls, Jonsson (u/w)
Finał: Rickardsson, Crump, Hancock, Adams

Back To Top