Sportowe Archiwum


Zagłosuj na stronę
Sportowe Archiwum



Liga polska 1976 | 1977 | 1978 | 1979 | 1980
1981 | 1982 | 1983 | 1984 | 1985 | 1986 | 1987 | 1988 | 1989 | 1990
1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000
2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005


DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI '1990 - I LIGA

1.  Apator Toruń 20 28 +62
2.  ROW Rybnik 20 22 +162
3.  Polonia Bydgoszcz 20 22 +136
4.  Stal Gorzów 20 16 -132
5.  Motor Lublin 20 23 +82
6.  Unia Leszno 20 21 -39
7.  Falubaz Zielona Góra 20 14 -123
8.  Stal Rzeszów 20 14 -148

Po rozegraniu rundy zasadniczej (czternastu kolejek) tabelę podzielono na dwie części - zespoły z miejsc 1-4 rywalizowały o medale, zespoły z miejsc 5-8 walczyły o utrzymanie się w ekstraklasie. Dorobek punktowy z rundy zasadniczej zaliczono do rundy finałowej.



DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI '1990 - II LIGA

1.  Unia Tarnów 18 33 +440
2.  Sparta Wrocław 18 25 +262
3.  Kolejarz Opole 18 24 +203
4.  Start Gniezno 18 24 +151
5.  Włókniarz Częstochowa 18 24 +31
6.  Wybrzeże Gdańsk 18 16 +28
7.  KKŻ Krosno 18 13 -81
8.  Śląsk Świętochłowice 18 10 -130
9.  Ostrovia Ostrów Wlkp. 18 8 -306
10.  GKM Grudziądz 18 3 -598

UNIA TARNÓW (1)
2.483  Lubomir Jedek (CSRS, 3)
2.443  Robert Kużdżał (6)
2.367  Jacek Rempała (9)
2.350  Zdenek Schneiderwind (CSRS, 10)
2.148  Janusz Kapustka (16)
1.981  Sławomir Tronina (20)
1.686  Piotr Styczyński (34)
1.457  Piotr Leśniowski (44)
2.500  Janusz Łukasik (ns)
1.071  Piotr Zięba (ns)
0.750  Grzegorz Rempała (ns)
0.333  Gaspar Forgac (Słowenia, ns)

SPARTA WROCŁAW (2)
2.453  Zdenek Tesar (CSRS, 5)
2.256  Henryk Piekarski (11)
2.250  Jan Schingal (CSRS, 12)
1.949  Grzegorz Malinowski (21)
1.783  Zbigniew Lech (28)
1.750  Sławomir Gonciarz (31)
1.139  Waldemar Szuba (54)
1.114  Krzysztof Jankowski (55)
2.524  Jan Holub (CSRS, ns)
1.692  Marek Glinka (ns)
1.000  Arkadiusz Kupijaj (ns)
0.944  Jacek Rykier (ns)
0.923  Mariusz Krzywosz (ns)
0.200  Dariusz Hełmecki (ns)

KOLEJARZ OPOLE (3)
2.776  Wojciech Załuski (1)
2.207  Stanisław Pogorzelski (14)
1.939  Marek Mróz (22)
1.857  Roland Wieczorek (24)
1.788  Józef Cebula (27)
0.962  Sławomir Chat (62)
1.688  Karol Lis (ns)
0.933  Przemysław Janicki (ns)
0.889  Wiesław Jambor (ns)
0.426  Dariusz Wach (ns)
0.250  Piotr Żyto (ns)
0.143  Mirosław Sosna (ns)

START GNIEZNO (4)
2.411  Jacek Gomólski (7)
2.411  Tomasz Fajfer (8)
1.912  Włodzimierz Heliński (23)
1.718  Szczepan Kulczak (32)
1.238  Krzysztof Wankowski (50)
1.680  Artur Walkowiak (ns)
1.444  Waldemar Cieślewicz (ns)
0.957  Paweł Maciejewski (ns)
0.750  Marek Nowak (ns)
0.600  Marek Adamczyk (ns)
0.444  Stanisław Przedwojski (ns)
0.417  Adam Fajfer (ns)
0.000  Zenon Chmielewski (ns)

WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA (5)
2.505  Sławomir Drabik (2)
2.157  Józef Kafel (15)
2.057  Dariusz Rachwalik (17)
1.808  Robert Przygódzki (25)
1.685  Dariusz Bieda (35)
1.561  Andrzej Puczyński (40)
0.600  Dariusz Huras (65)
1.500  Paweł Szymański (ns)
0.800  Tomasz Purgal (ns)
0.556  Zbigniew Kasprzyk (ns)
0.042  Robert Kaczmarek (ns)

WYBRZEŻE GDAŃSK (6)
2.462  Jarosław Olszewski (4)
2.056  Mirosław Berliński (18)
1.782  Grzegorz Dzikowski (29)
1.367  Sławomir Abakumow (47)
1.164  Jan Woźnicki (52)
1.110  Jarosław Kalinowski (56)
1.029  Jarosław Skarżyński (58)
0.808  Piotr Laskowski (ns)
0.667  Marek Dera (ns)
0.600  Roman Uzarek (ns)
0.500  Jarosław Strongowski (ns)
0.250  Leszek Mischke (ns)
0.125  Rafał Klein (ns)

KKŻ KROSNO (7)
2.247  Andrzej Surowiec (13)
1.789  Bogdan Ciupak (26)
1.565  Joachim Piechaczek (39)
1.405  Piotr Gancarz (46)
1.321  Roman Lubera (49)
1.204  Roman Feld (51)
1.098  Jarosław Loman (57)
1.027  Artur Leśniak (59)
1.444  Andrzej Sokołowski (ns)
0.889  Maciej Bargiel (ns)
0.125  Roman Raś (ns)
0.000  Kazimierz Dziura (ns)

ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE (8)
2.011  Leszek Matysiak (19)
1.766  Antoni Bielica (30)
1.659  Krzysztof Bas (37)
1.464  Maciej Fabiszak (43)
1.353  Krzysztof Pogoda (48)
0.632  Zbigniew Jurasik (ns)
0.526  Damian Waloszek (ns)
0.524  Janusz Mucha (ns)
0.500  Mirosław Bas (ns)
0.333  Arkadiusz Jurasik (ns)
0.000  Krzysztof Strużyński (ns)
0.000  Krzysztof Sikora (ns)

OSTROVIA OSTRÓW WLKP. (9)
1.678  Piotr Kociemba (36)
1.587  Franciszek Jaziewicz (38)
1.500  Marek Garsztka (41)
1.452  Ryszard Małecki (45)
1.013  Arkadiusz Matuszak (60)
0.898  Przemysław Brucheiser (64)
0.560  Franciszek Banaszak (66)
1.714  Bjorn Ivar Fauske (ns)
0.500  Grzegorz Jurczak (ns)
0.375  Robert Garcoń (ns)
0.308  Robert Hęciak (ns)

GKM GRUDZIĄDZ (10)
1.718  Stefan Żeromski (33)
1.467  Jerzy Bałtrukowicz (42)
1.159  Piotr Maćkiewicz (53)
0.971  Robert Kempiński (61)
0.918  Paweł Borowiecki (63)
0.474  Wojciech Żurawski (67)
2.000  Robert Pruss (ns)
1.167  Jacek Kaniecki (ns)
0.333  Krystian Endrich (ns)
0.200  Grzegorz Wiśniewski (ns)
0.000  Adam Markuszewski (ns)





Back To Top